اجتماعیبرترین های ترند روز

مزایای اتصال واتساپ به اینستاگرام

۰ تا ۱۰۰ آموزش اتصال اینستاگرام به واتساپ

اتصال اینستاگرام به واتساپ و استفاده از قابلیت download insta reels یکی از روش‌هایی است که کار را برای کسب‌وکارها تا حد زیادی راحت کرده است. در حال حاضر، بسیاری از کسب‌وکارها برای پاسخ‌گویی به مشتریان و ارتباط با آنها، از سایر رسانه‌های اجتماعی مانند واتساپ استفاده می‌کنند. ما در این مقاله کاربردی به بررسی نحوه اتصال واتساپ بیزینس به اینستاگرام خواهیم پرداخت. اگر شما نیز قصد دارید با استفاده از این روش‌ها، به‌راحتی کسب‌وکار خود را ارتقا داده و مشتریان بیشتری جذب کنید، به توضیحات این مقاله دقت کافی داشته باشید.

برخی از کسب‌وکارها، شماره مخصوصی را در قسمت بیوی خود نوشته و از مخاطبان می‌خواهند که برای ارتباط به آنها و اطلاع از قیمت یا درخواست خرید، به این شماره پیام دهند. این روند تا حد زیادی حوصله‌سربر بوده و اکثر افراد از انجام این کار سرباز می‌زنند. زیرا مشتری باید شماره را یادداشت کرده و سپس آن را ذخیره کند. بعد از این مرحله می‌تواند وارد برنامه واتساپ شده و به آنها پیام دهند. خوب است بدانید که راه سریع‌تری نیز برای انجام این کار وجود دارد که ما در ادامه این مقاله، به آموزش آن خواهیم پرداخت.

اتصال واتساپ به اینستاگرام چه مزایایی دارد؟

اتصال اینستاگرام به واتساپ به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا بتوانند به‌راحتی به کاربران خود پاسخ دهند و با آنها در ارتباط باشند. این شیوه مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه قصد بررسی به آن را داریم. در بسیاری مواقع که کسب‌وکارها فالوورهای بسیاری دارند، حجم پیام‌های دایرکت آنها بسیار بالا می‌باشد و کسب‌وکارها وقت نمی‌کنند که به تمام آنها در اینستاگرام پاسخ دهند. مشتریان از این شرایط گلایه می‌کنند و دوست دارند هرچه سریع‌تر به آنها پاسخ داده شود. در سایت pokoinsta.com روش افزایش فالوور اینستاگرام را فرا بگیرید.

اگر شما اتصال اینستاگرام به واتساپ را انجام دهید، راحت‌تر می‌توانید به مشتریان خود سریع‌تر پاسخ دهید. با استفاده از این روش، می‌توانید دراسرع‌وقت به مخاطبان خود پاسخ دهید و آنها را راضی نگه دارید. از طریق این شیوه، شما می‌توانید بهترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهید تا بتوانند به شما اعتماد کنند و بیشتر از قبل از شما خرید کنند. همچنین شما می‌توانید در کمترین زمان، به مخاطبان بیشتری پاسخ دهید. درنتیجه، آنها علاقه بیشتری به خرید از شما از خود نشان می‌دهند.

به‌جز پاسخ سریع، می‌توانید کار خود را راحت‌تر هم کنید. شما می‌توانید از پیام‌های خودکار برای جواب دادن به آنها استفاده کنید. بدین ترتیب، شما این امکان را دارید که برخی پیام‌های خودکار خود را آماده داشته باشید و در صورت لزوم، از آنها استفاده کنید. در ادامه این مقاله، نحوه اتصال اینستاگرام به واتساپ را برای شما توضیح خواهیم داد. مقاله  “reels اینستاگرام چیست” نیز اطلاعات مفیدی به شما ارائه می دهد.

چگونه اینستاگرام را به واتساپ متصل کنیم؟

بعد از اینکه مزایای این موضوع را فهمیدید، شاید سؤال شما این باشد که چگونه واتساپ را به اینستاگرام متصل کنیم و نحوه کار با آن چگونه است؟ برای شروع این کار، می‌توانید قسمت click to WhatsApp را به‌ حساب کاربری خود اضافه نمایید. این گزینه، به شما این امکان را می‌دهد تا اتصال اینستاگرام به واتساپ را انجام داده و با مشتریان خود تعامل داشته باشید. البته توجه داشته باشید که برای اینکه بتوانید واتساپ خود را به اینستاگرام متصل کنید، باید یک حساب تجاری یا بیزینسی داشته باشید.

همچنین باید آخرین ورژن از برنامه‌ها را در گوشی همراه خود نصب داشته باشید. اکنون می‌توانید واتساپ خود را به اینستاگرام متصل کنید. اگر اکانتی در واتساپ بیزنس ندارید، پس در ابتدا آن را در گوشی تلفن خود دانلود و نصب کنید. بعد از انجام این کار، این امکان را دارید که اینستاگرام و واتساپ بیزنس خود را از برنامه واتساپ لینک دهید. برای انجام این کار، مراحلی که در ادامه ذکر می‌کنیم را انجام دهید.

مراحل اتصال اینستاگرام به واتساپ

در ابتدای کار، برنامه واتساپ بیزینس را باز کنید. اگر گوشی تلفن شما اندرویدی است، بعد از ورود به برنامه واتساپ بیزینس روی گزینه‌های بیشتر ضربه زده و گزینه تنظیمات یا Setting را انتخاب کنید. در این بخش برای اتصال اینستاگرام به واتساپ روی گزینه ابزارهای کسب‌وکار یا business tools ضربه بزنید. این ابزار برای فیس‌بوک و اینستاگرام می‌باشد. در این بخش، گزینه اینستاگرام را انتخاب کرده و بعد هم روی گزینه continue ضربه بزنید.

بعد از اینکه گزینه «ادامه» را انتخاب کردید، وارد برنامه اینستاگرام خواهید شد. در این بخش، اطلاعات خود را وارد کنید تا بتوانید وارد برنامه اینستاگرام شوید. اگر هم قصد دارید ازطریق فیس‌بوک وارد شوید، باید گزینه Facebook را انتخاب نمایید و سپس روی گزینه ادامه کلیک کنید. در این مرحله، اگر یک اکانت تجاری دارید، به مرحله بعد بروید و اگر هم حساب بیزنس ندارید، باید اکانت خود را به‌روزرسانی کنید. بعد از انجام این کار، گزینه Next (بعدی) را انتخاب کنید.

در صورتی‌ که اکانت تجاری ندارید، باید روی گزینه Creator یا Businss ضربه بزنید تا حساب تجاری شما به‌روز شود. کار بعدی که برای اتصال اینستاگرام به واتساپ باید انجام دهید، تأیید اطلاعات حساب است. در این بخش، باید تمام اطلاعات خود را تأیید نمایید. سپس روی گزینه افزودن کلیک کرده و در نهایت، بازگشت به واتساپ را انتخاب نمایید. بعد از اینکه به برنامه واتساپ بیزینس بازگشتید، اکانتی که با اینستاگرام شما لینک شده است را در بالای صفحه اینستاگرام یا فیس‌بوک مشاهده خواهید کرد.

چگونه اتصال اینستاگرام به واتساپ را حذف کنیم؟

اگر روزی قصد داشتید که اتصال اینستاگرام به واتساپ را حذف کنید، به این قسمت از مقاله توجه فرمایید. برای این کار، در ابتدا باید برنامه واتساپ بیزینس را باز کرده و وارد قسمت تنظیمات (Setting) شوید. در این مرحله، به دنبال گزینه Business tools باشید و روی آن ضربه بزنید. در این بخش، اگر قصد حذف لینک اینستاگرام یا فیس‌بوک خود را دارید، روی همان گزینه ضربه بزنید. برای مثال، اگر قصد حذف لینک اینستاگرام خود را دارید، این گزینه را انتخاب کرده و حذف واتساپ را انتخاب کنید.

برای ادامه حذف اتصال اینستاگرام به واتساپ خود، گزینه حذف (Remove) را انتخاب کنید. بعد از اینکه این مرحله را به اتمام رساندید، در صفحه فیس‌بوک و اینستاگرام خود گزینه اتصال واتساپ را مشاهده نخواهید کرد. در این بخش، دیگر نمی‌توانید از طریق اینستاگرام یا فیس‌بوک به واتساپ خود مراجعه کنید.

اتصال اینستاگرام به واتساپ به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا بتوانند در کمترین زمان، به تعداد زیادی مشتری پاسخ دهند. این امر موجب می‌شود که افراد بتوانند مشتریان بیشتری جذب کنند و آنها را تا انتها با خود همراه کنند. تیم تحقیقاتی دکتر ویز در این مقاله، نحوه اتصال واتساپ بیزینس به اینستاگرام را بررسی کردیم. اگر شما نیز قصد دارید با استفاده از این روش به مشتریان خود خدمات کافی برسانید، به موضوعات این مقاله توجه کافی داشته باشید. با بهترین مشاغل خانگی پردرآمد آشنا شوید.

روشهای دیگر اتصال اکانت واتساپ به اینستاگرام

اگر یک حساب کاربری اینستاگرامی کسب‌وکاری دارید یا خودتان یک بیزینس من هستید؛ قطعا دوست دارید مشتریان و بازدیدکننده‌های شما بتوانند سریع‌تر و راحت‌تر با شما در ارتباط باشند. در اینستاگرام، معمولا مشتریان از طریق دایرکت با شما در تماس و تعامل هستند ولی همه ما با مشکلات و محدودیت‌های دایرکت آشنایی داریم و اصلا یک پیام‌رسان تبادل پیام و لینک و محتوای مناسبی نیست.

در به‌روزرسانی اخیر اینستاگرام، این قابلیت فراهم شده است که بتوانید یک حساب کاربری واتساپ را به اینستاگرام خود متصل کنید تا مشتریان و بازدیدکنندگان پیج شما به راحتی و با زدن یک ضربه روی آیکون واتساپ بتوانند به شما پیام بدهند یا درخواست لینک و محتوا و فایل داشته باشند. فیسبوک در سال‌های اخیر، تلاش زیادی کرده است تا برای کاربران مسنجر، اینستاگرام و واتساپ یک تجربه کاربری ساده و یکپارچه ایجاد کند و بتوانند در هر برنامه، به پلتفرم دیگری پیام بدهند و ارتباط برقرار کنند.

مراحل اتصال واتساپ به اینستاگرام

شما می‌توانید به طور ساده وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید و روی بخش Edit profile بزنید. اگر اپلیکیشن واتساپ شما به‌روز باشد؛ ضمن اینکه بخش‌هایی برای وارد کردن اطلاعات حساب کابری مانند ایمیل، شماره تلفن و آدرس می‌بینید؛ یک بخش جدیدی به نام WhatsApp نیز مشاهده می‌شود.

روی WhatsApp ضربه بزنید و بعد شماره تلفن موبایل حساب کاربری واتساپ خود را وارد کنید. اگر شماره حساب کاربری اینستاگرام شما با حساب کاربری واتساپ یکی باشد؛ خود اینستاگرام انتخاب این شماره تلفن را به شما پیشنهاد می‌دهد و می‌توانید به سادگی با انتخاب آن، منتظر دریافت کد تایید باشید.

در این مرحله، باید یک کد احرازهویت برای شما ارسال شود که در اینستاگرام وارد می‌کنید. اما همین‌جا به یک خطا مواجه می‌شوید و آن اینکه فقط نسخه واتساپ بیزینس می‌تواند به اینستاگرام متصل شود.

واتساپ بیزینس یک اپلیکیشن مشابه واتساپ ولی با کاربردها و قابلیت‌های اضافه برای کسب‌وکارها است. مثلا، در واتساپ بیزینس می‌توانید پیام خوش‌آمدگویی به کاربر تنظیم کنید؛ کاتالوگ محصول بسازید؛ سوالات پرتکرار را سریع‌تر پاسخ و ریپلای کنید و البته یکی از مزایای بزرگ‌اش، همین اتصال به اینستاگرام و فیسبوک است.

واتساپ بیزینس را از اینجا برای گوشی‌های اندروید یا آیفون دریافت و نصب کنید. پس از ساخت اکانت، حالا دوباره وارد اینستاگرام شده و شماره موبایل خود را انتخاب کنید.

مشاهده خواهید کرد که یک آیکون واتساپ به پروفایل اینستاگرام شما افزوده می‌شود. از حالا، مشتریان و بازدیدکننده‌های شما می‌توانند با زدن روی این آیکون، به سادگی با شما در ارتباط باشند.

در واتساپ بیزینس هم می‌توانید با رفتن به منوی سه نقطه واتساپ و انتخاب Business Tools و بعد بخش Facebook & Instageram، حساب اینستاگرامی خود را به واتساپ وصل کنید.

اتصال واتساپ به اینستاگرام برای کسب‌وکارها و افرادی که منتظر بازدید مشتری از اکانت‌های خود هستند و دنبال راهی بهتر برای برقراری ارتباط می‌گردند؛ بسیار مفید و کاربردی است.

دیگر مزایای اتصال واتساپ به اینستاگرام

اولین سؤالی که باید از خود بپرسیم این است که چرا می‌خواهیم واتساپ را به اینستاگرام اضافه کنیم. حتماً برای شما نیز پیش آمده زمانی که حجم دایرکت‌ها در اینستاگرام بالاست، مشتریان از این که مدت طولانی را در انتظار پاسخ هستند شکایت می‌کنند. در این شرایط واتساپ بیزینس امکاناتی دارد که با فعال کردن آن‌ها به صورت خودکار حتی در صورت عدم حضور شما در برنامه به مشتریان پیام خوش‌آمدگویی ارسال می‌کند. بنابراین می‌توانید فوراً به درخواست کاربران خود پاسخ دهید. اینکه به راحتی در دسترس مشتری باشید یکی از راه های افزایش فروش در اینستاگرام است.

اما برای آن که کاربران حساب شما در اینستاگرام بخواهند به حساب شما در واتساپ بیزینس هدایت شوند، لازم است تا دکمه اتصال واتساپ به اینستاگرام را فعال کنید. با این کار شما می‌توانید بالاترین کیفیت خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید. در حقیقت با اتصال واتس اپ به اینستاگرام،  مشتری راحت تر به کسب و کار مورد نظر خود پیام می دهد. این اتفاق به مشاغل اجازه می‌دهد تا با افراد بیشتری تماس بگیرند و آن‌ها تشویق می شوند تا مشتری این بیزینس باقی بمانند.

همچنین مشاغل می‌توانند پیام‌های خود را ساده کرده و از پاسخ‌های خودکار و ابزارهای سازمانی واتساپ استفاده کنند. بنابراین مزایای اتصال واتساپ به اینستاگرام به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

  • امکان ساخت کاتالوگ و ارائه آن به مشتری
  • پیام خودکار خوش‌آمدگویی به کاربران
  • ریپلای سریع به سؤالات پرتکرار
دکمه بازگشت به بالا