برترین های ترند روزعمومی

بازگردانی رمز اینستاگرام با عکس

گاهی رمز پیج خود را فراموش می کنیم؛ حال آن که کلی هزینه برای خرید فالوور اینستاگرام خود کرده باشیم که دیگر نور علی نور خواهد شد! برای بازيابي پسورد اينستاگرام روش های متنوعی وجود دارد که کمک می‌کند تا به خاطر فراموش کردن یک رمز، پیج اینستاگرام به طور کل از بین نرود و امکان بازگشت به حساب کاربری وجود داشته باشد. با ما همراه باشید.

بازگردانی رمز اینستاگرام

نحوه بازگردانی رمز اینستاگرام از طریق مراحل زیر است که در ادامه مقاله قرار است به طور جامع آموزش داده شوند. انواع روش های بازگردانی رمز اینستاگرام شامل:

 1. بازیابی از طریق آدرس ایمیل Email
 2. بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک
 3. بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فیسبوک
 4. بازیابی رمز اینستاگرام از طریق سایت
 5. بازيابي رمز اينستاگرام در ايفون

مراحل زیر را طی کنید:

 1. اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی موبایل باز کنید.
 2. گزینه Get help logging in را انتخاب كنید.
 3. حال با صفحه «Find Your Account» روبه‌رو می‌شوید که در آن نوشته شده تا نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن را وارد کنید و بعد از آن Next را انتخاب کنید. (در این مرحله باید شماره تلفن یا ایمیل با اطلاعاتی که روز اول برای ساخت اکانت از آن استفاده کرده‌اید، هماهنگی داشته باشد)
 4. صفحه جدیدی که پیش روی شما باز می‌شود، صفحه Access your account است. در این صفحه نیاز است تا روی قسمت باید گزینه Send an email ضربه بزنید.
 5. حال برای تکمیل روند بازیابی از طریق آدرس ایمیل Email باید INbox ایمیل‌های خود را باز کنید و ایمیل جدیدی که در لحظه از سمت اینستاگرام رسیده است را باز کنید. درون این ایمیل باید با لینکی مواجه شوید که در پایان آن گزینه Reset password قرار داشته باشد. رویلینک بازیابی رمز اینستاگرام ضربه بزنید تا کد جدید به طور خودکار درون اینستاگرام اجرا شود و حساب کاربری باز شود.
 6. گزینه save password را انتخاب کنید.
 7. برای مرحله آخر اپلیکیشن اینستاگرام را یک بار ببندید و مجددا باز كنید و با ورود نام کاربری و رمز جدید وارد اكانت خود شوید.

در صورتیکه می‌خواهید تا بازيابي رمز اينستاگرام بدون ايميل انجام شود، در ادامه می‌توانید با روش‌های آموزش بازیابی رمز اینستاگرام از طریق شماره تلفن، فیسبوک و سایر موارد آشنا شوید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

برای بازیابی رمز اینستا با شماره تلفن باید شماره موبایلی که در ابتدای ساخت حساب کاربری اینستاگرام از آن استفاده کرده‌اید، را وارد کنید تا اینستاگرام بپذیرد که همین حساب کاربری را با رمزی جدید برای شما باز کند به همین دلیل نیاز است تا خطی که قصد استفاده از آن دارید را به صورت فعال داشته باشید تا پیامک ارسال شده از سمت اینستاگرام را دریافت کنید.

 • اگر از گوشی اندرویدی استفاده می‌کنید، گزینه Get help logging و درصورتیکه قصد استفاده از اینستاگرام روی سیستم عامل iOS را دارید از گزینه Forgot password استفاده کنید.
 • شماره موبایل خود را به همراه کد پیش شماره کشور را پس از ورود به صفحه Login Help وارد کنید. برای کشور ایران باید از پیش شماره 98 استفاده کنید.
 • در این مرحله نیاز است تا روی گزینه Next ضربه بزنید تا پیامک دارای کد تایید موقت را دریافت کنید.
 • کد تایید را در کادر مشخص شده در صفحه اپلیکیشن وارد کنید. دقت کنید که کد را به درستی وارد کنید تا بتوانید به راحتی بعد از ورد کد رمز عبور خود را بازیابی کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فیسبوک

اگر ازابتدای مقاله تا به اینجا را خوانده‌اید و متوجه شدید که امکان استفاده از روش‌های اعلام شده را ندارید، یعنی به هر دلیلی نتوانستید که رمز عبور خود را از طریق ایمیل یا شماره تلفن بازیابی کنید، نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا هنوز راه حل بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فیسبوک وجود دارد؛ البته نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که برای بازیابیِ رمز عبور اینستاگرام خود از این طریق نیز باید قبلا اینستاگرام و فیسبوک را به هم متصل کرده باشید. در نهایت لازم به ذکر است که آموزش بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فیسبوک به صورت زیر قابل انجام است:

 1. برنامه اینستاگرام را باز کنید و در صفحه ورود روی گزینه Log in with Facebook ضربه بزنید.
 2. برای جلو رفتن روند نیاز است تا اطلاعات مربوط به حساب کاربری فیسبوک را وارد کنید تا بتوانید وارد آن شوید.
 3. در صورتی که اینستاگرام تشخیص دهد که این حساب فیسبوک همان حساب قدیمی است، به طور خودکار اکانت اینستاگرام برای شما باز می شود.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق سایت

از آنجایی که برنامه اینستاگرام تنها برای اندروید و آی او اس نیست و نسخه تحت وب هم دارد، در صورتیکه قصد استفاده از اینستاگرام به حالت تحت وب را دارید؛ اما مانند قبل با مشکل فراموشی و عدم دسترسی به رمز مواجه هستید، برای بازیابی رمز اینستاگرام از طریق سایت باید مانند مراحل زیر عمل کنید:

 • ابتدا وارد سایت اینستاگرام شوید (https://www.instagram.com/accounts/login/) و در صفحه ورود، روی گزینه‌ی Forgot Password کلیک کنید.
 • نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن خود را درون کادر پیش رو بنویسید.
 • بعد از ورود اطلاعات، روی کلید Send Login Link کلیک کنید تا لینک مربوط به ریست پسورد اینستاگرام را دریافت کنید.
 • پس از دریافت لینک، روی آن ضربه بزنید تا وارد مراحل تغییر رمز عبور شوید.
 • یک رمز عبور جدید برای حساب کاربری اینستاگرام خود تعیین کنید و آن را تایید کنید.
 • دوباره وارد صفحه ورود سایت اینستاگرام شده و رمز عبور جدید خود را امتحان کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل

 1. برنامه گوگل کروم (Chrome) را باز کنید.
 2. دکمه Menu را انتخاب کنید.
 3. از روی منو به قسمت تنظیمات Settings بروید.
 4. از صفحه تنظیمات گزینه Passwords را انتخاب کنید.
 5. حال وب سایت ذخیره شده اینستاگرام و لیست آدرس ایمیل را قابل مشاهده است. روی آدرس ایمیلی که می‌خواهید رمز عبور را نشان دهید، ضربه بزند تا مرحله بازیابی رمز اینستاگرام تکمیل شود.
 6. برای مرحله آخر در قسمت پایینی گذرواژه، روی آیکون چشم ضربه بزنید تا بتوانید پسوردهای ذخیره‌ شده را مشاهده کنید.

بازيابي رمز اينستاگرام در ايفون

از آنجایی که بازيابي رمز اينستاگرام در ايفون به مقدار بسیار کمی با نسخه اندروید متفاوت است، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به تفاوتی که در بازيابي رمز اينستاگرام در ايفون با اندروید از طریق کروم و سایت اینستاگرام برای بازیابی رمز وجود دارد را به طور کامل بیان کنیم.

سایت بازیابی رمز اینستاگرام

 1. ابتدا وارد سایت اینستاگرام برای بازیابی رمز شوید تا در صفحه‌ی ورود با گزینه‌ Forgot Password برخورد کنید.
 2. یوزر نیم یا نام کاربری، ایمیل یا شماره گوشی موبایل خود را وارد کنید.
 3. بعد از وارد کردن اطلاعات، روی قسمت Send Login Link کلیک کنید تا لینک مربوط به ریست پسورد اینستاگرام را دریافت کنید.
 4. پس از دریافت لینک، روی آن ضربه بزنید تا وارد مراحل تغییر رمز عبور شوید.
 5. یک پسورد جدید برای حساب کاربری اینستاگرام خود تعیین کنید و آن را تایید کنید.
 6. دوباره وارد صفحه ورود سایت اینستاگرام شده و رمز عبور جدید را امتحان کنید.

نحوه بازیابی رمز عبور اینستاگرام

اگر پس از تغییر رمز اینستاگرام، رمز جدید خود را فراموش کرده‌اید و یا سال‌هاست وارد اکانت اینستاگرام نشده‌اید، می‌توانید روش‌های بازیابیِ رمز اینستاگرام از طریق ایمیل، بازیابی رمز عبور اینستاگرام با شماره موبایل یا بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فیسبوک و غیره، نسبت به بازیابی آن اقدام کنید. البته بازیابیِ رمز اینستاگرام بدون ایمیل و شماره تلفن هم امکان‌پذیر هست اما شانس کمتری برای موفقیت دارید. در ادامه در مورد روش‌های مختلف بازیابی رمز اینستاگرام در گوشی ایفون و اندروید صحبت می‌کنیم.

فراموشی رمز اینستا و روش بازیابی رمز عبور اینستاگرام با ایمیل

یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند، فراموشی رمز اینستا است! با این حال خیلی از افراد برای ساخت اکانت اینستاگرام از ایمیل استفاده می‌کنند و به همین خاطر در صورت فراموشی رمز اینستا می‌توانند بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل را انجام دهند. برای انجام این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد برنامه‌ی اینستاگرام در گوشی آیفون یا اندروید خود شوید و در صفحه‌ی ورود به اینستا، گزینه‌ی Forgot password را انتخاب کنید. در گوشی‌های اندروید این گزینه با عنوان Get help logging in مشخص می‌شود.
 2. پس از انتخاب این گزینه، به صفحه‌ی Logging help وارد می‌شوید که باید نام کاربری یا رمز عبور خود را در کادری که پایین Find your account قرار دارد، وارد کنید و روی Next بزنید.
 3. در صورت درست بودن ایمیل یا نام کاربری، وارد صفحه‌ی Access your account می‌شوید که در این قسمت باید گزینه‌ی Send an email را انتخاب کنید.
 4. سپس ایمیلی از اینستاگرام برای شما ارسال می‌شود که حاوی اطلاعاتی برای بازیابیِ رمز اینستاگرام است.
 5. برای بازیابیِ رمز اینستاگرام از طریق لینک روی لینک Reset password بزنید.

بازیابیِ رمز عبور اینستاگرام بدون ایمیل برای کاربرانی که نمی‌توانند وارد ایمیل خود شوند نیز امکان‌پذیر است. شما می‌توانید سایر روش‌ها را برای بازیابیِِ رمز عبور خود دنبال کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق شماره تلفن

یکی دیگر از روش‌های بازیابی پسورد اینستاگرام، بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل است. به این ترتیب کد تایید به شماره موبایل ثبت‌شده‌ی شما ارسال می‌شود و می‌توانید از طریق آن، وارد حساب کاربری خود شوید. برای اطلاع از نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد برنامه‌ی اینستاگرام در گوشی خود شوید و گزینه‌ی Forgot password یا Get help logging in در اندروید را انتخاب کنید.
 2. پس از ورود به صفحه‌ی Login Help شماره موبایل خود را به همراه کد پیش شماره کشور وارد کنید. کاربران ایرانی باید شماره 98 را به ابتدای شماره تماس خود اضافه کنند.
 3. پس از ورود شماره موبایل روی گزینه‌ی Next بزنید تا پیامک حاوی کد تایید موقت را دریافت کنید.
 4. کد تایید را در کادر مشخص شده در صفحه‌ی اپلیکیشن وارد کنید. در صورت درست بودن کد، می‌توانید رمز عبور خود را به راحتی بازیابی کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل: در صورت فراموشی رمز اینستا و برای بازیابیِ رمز عبور اینستاگرام با شماره تلفن، باید قبلا شماره تلفن خود را در برنامه‌ی اینستاگرام ثبت کرده باشید و یا اکانت خود را با شماره موبایل ساخته باشید. بازیابیِ رمز عبور اینستاگرام با پیامک فقط در این صورت امکان‌پذیر است.

ریست کردن پسورد اکانت اینستاگرام از طریق فیسبوک

اگر به هر دلیلی نتوانستید رمز عبور خود را از طریق ایمیل یا شماره تلفن بازیابی کنید، می‌توانید به سراغ حساب کاربری فیسبوک خود بروید. البته برای بازیابیِ رمز عبور اینستاگرام خود از این طریق نیز باید قبلا اینستاگرام و فیسبوک را به هم متصل کرده باشید. در هر صورت روش بازیابی پسورد اینستا با فیس بوک به صورت زیر است:

 1. وارد برنامه‌ی اینستاگرام در گوشی خود شده و در صفحه‌ی ورود روی گزینه‌ی Log in with Facebook ضربه بزنید.
 2. در ادامه اطلاعات مربوط به حساب کاربری فیسبوک خود را وارد کنید تا بتوانید وارد آن شوید.
 3. در صورت درست بودن اطلاعات، به طور خودکار وارد اکانت اینستاگرام نیز می‌شوید.

فراموشی رمز اینستا و بازیابی با اکانت فیسبوک: اگر اپلیکیشن فیسبوک را روی گوشی خود دارید و اکانت شما روی آن باز باشد، نیازی به ورود دوباره‌ی رمز عبور ندارید و لاگین شما به صورت خودکار انجام می‌شود.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق سایت

اگر ترجیح می‌دهید از نسخه وب اینستاگرام روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود استفاده کنید، می‌توانید پسورد آن را نیز در همان جا بازیابی کنید. برای بازیابیِ رمز عبور اینستاگرام با نام کاربری در نسخه‌ی وب مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا وارد سایت اینستاگرام شوید و در صفحه‌ی ورود، روی گزینه‌ی Forgot Password کلیک کنید.
 2. سپس نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید.
 3. پس از ورود اطلاعات، روی کلید Send Login Link کلیک کنید تا لینک مربوط به ریست پسورد اینستاگرام را دریافت کنید.
 4. پس از دریافت لینک، روی آن ضربه بزنید تا وارد مراحل تغییر رمز عبور شوید.
 5. یک رمز عبور جدید برای حساب کاربری اینستاگرام خود تعیین کنید و آن را تایید کنید.
 6. دوباره وارد صفحه‌ی ورود سایت اینستاگرام شده و رمز عبور جدید خود را امتحان کنید.

دانلود نرم افزار بازیابی رمز اینستاگرام

خیلی از افراد با فراموشی رمز اینستا نمی‌دانند چکار باید بکنند و به دنبال اپلیکیشنی برای بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل و غیره می‌گردند. البته ممکن است با برنامه‌هایی برای بازیابی پسورد اینستاگرام در فروشگاه‌های اپلیکیشن مواجه شوید که برای این منظور طراحی شده‌اند. با این حال پیشنهاد ما این است که از روش‌های مطمئنی که در این مطلب به آنها اشاره کردیم، نسبت به ریست پسورد خود اقدام کنید.

دکمه بازگشت به بالا