برترین های ترند روزعمومی

امکان چاپ تصویر دلخواه روی پرده شید در دکوپیک

پرده شید تصویری | چاپ پرده شید

چگونه با استفاده از پرده شیدرول تصویری یا چاپ پرده شید با تصویر دلخواه، به زیباتر شدن محیط خود کمک کنیم؟؟

امروزه تبلیغات تنها یک شاخه جانبی در کسب و کارها تلقی نمیشود بلکه به یک صنعت پر رونق و محلی برای تبادل خلاقیت‌ ها تبدیل شده است. صنعت تبلیغات علاوه بر جذب مشتری بیشتر و سودآوری میتواند بعنوان بخشی از دیزاین و طراحی اصلی محیط کسب و کار در نظر گرفته شود. به همین منظور شیوه‌ های نوین تبلیغاتی نظیر پرده شید تصویری، پرده زبرا تصویری و موارد مشابه چاپ روی پرده به یکی از اقلام محبوب و پرکاربرد تبلیغاتی بدل گشته است.

یکی از شیوه های تبلیغات محیطی استفاده از پرده شید تصویری  میباشد که برای فروشگاه ها و مغازه ها کاربرد فراوان دارد زیرا نه تنها از فضای داخلی در مقابل نفوذ سرما ، گرما و نور آفتاب محافظت می نماید، بلکه تاثیر بسزایی در ظاهر فروشگاه ، جذب مخاطب و تبلیغات ایده آل دارد.

تعریف پرده شید تصویری

وجه تسمیه پرده شید به کاربرد اولیه آن اشاره دارد. در زبان انگلیسی شید به معنای سایه و حفاظ می‌باشد و این نوع پرده که بصورت جمع شونده حول یک محور ثابت می‌باشد، ابتدا به جهت ایجاد یک حفاظ در برابر نور خورشید استفاده میشده است. در گذشته پرده های شید معمولا از جنس پارچه‌ های تک رنگ و با طیف محدودی از نظر جنس و کیفیت بوده است. با گذشت زمان و توجه بیشتر به صنعت تبلیغات از این نوع پرده بعنوان یک کالای تبلیغاتی و همچنین بعنوان المانی در معماری و زیباسازی فضاهای تجاری و مسکونی نیز استفاده شده است.

با پیشرفت تکنولوژی در رشته های چاپ و نساجی، امروزه با طیف وسیعی از انواع پرده های شید به لحاظ گستردگی در رنگ، کیفیت و جنس پرده روبرو هستیم که حق انتخاب گزینه های متفاوتی را در اختیار مصرف کننده قرار میدهد. چاپ روی پرده شید منجر به ظهور انواع مختلفی از پرده شید شده است که پرده شید تصویری از جمله کالاهای پرطرفدار امروزی در آذین بندی و دکوراسیون بشمار میرود.

در یک کلام میتوان گفت استفاده از پرده شید تصویری علاوه بر کارآیی مبنایی پرده ها بعنوان یک حفاظ در برابر نور خورشید و عوامل جدید باعث ایجاد یک هارمونی در معماری فضای مدنظر بوده و در عین حال میتواند بعنوان یک کالای تبلیغاتی در محیط های تجاری در نظر گرفته شود و تمامی اینها در حالی است که حداکثر بهره‌وری از فضای موجود را ایجاد مینماید یعنی کمترین فضای ممکن را اشغال می نماید. پرده شید تصویری و به طور کلی پرده شید، به نوعی از پرده ها گفته میشود که حالت جمع شونده و بالارونده دارند .

محاسن و مزایا پرده شید

 • تنوع بالای محصولات با جنس های مختلف از جمله کتان، پلی استر، پنبه و پارچه‌ایی که بسته به ضخامت آنها میتوان در تنظیم کنتراست نور فضا نیز تاثیر گذاشت به نوحوی که پرده های شفافتر نور بیشتری را از خود عبور می دهند.
 • امکان چاپ تصویر روی پرده شید متناسب با سلیقه متقاضیان در هر دو طرف پرده
 • امکان تولید در ابعاد و اندازه های مختلف به فراخور نیاز خریداران
 • نصب سریع و آسان پرده شید تصویری در کلیه اماکن
 • امکان تولید انواع پرده شید به صورت ضد آب و قابل شستشو
 • سهولت در استفاده از پرده شید تصویری که میتواند بصورت دستی و هوشمند نیز کنترل شود . این مزیت میتواند به کاهش اتلاف انرژی و ایجاد خانه‌ های هوشمند کمک شایانی نماید.
 • قیمت‌ های متنوع محصولات با توجه به نوع طرح و جنس باعث گردیده تا تمامی سلایق با هر توان خرید بتواند از محصولات پرده شید تصویری استفاده نماید.
 • امکان بهره‌مندی از قابلیت پرده های شید تصویری به صورت مکانیزم روز و شب .

باتوجه به اصالت فرهنگی خانواده های ایرانی و توجه به حفظ حریم خانواده اقبال به استفاده از دولایه پرده آستر و رویه میباشد. پرده آستر ضخیمتر بوده و مانع از روئیت فضای داخلی خانه ها بخصوص در هنگام شب میباشد که البته از معایب آن میتوان به جلوگیری از روشنایی خانه در طول روز اشاره نمود. پرده‌ شید تصویری اما این عیب را مرتفع نموده است و با استفاده از مکانیزم جمع شوندگی خود باعث میگردد تا در طول روز پرده نازکتر به گونه ایی جمع میشود تا همپوشانی لازم با پرده ضخیمتر اتفاق افتاده و نور کافی به درون خانه راه یابد.

کاربری تجاری و تبلیغاتی پرده شید

همانطور که در مقدمه گفته شد از انواع پرده زبرا و پرده‌های شید تصویری میتوان علاوه بر کاربری اصلی پرده‌ ها در کنترل نور و حریم هر فضا بعنوان یک کالای تبلیغاتی نیز بهره جست. با توجه به امکان چاپ روی پرده شید توجهات به سمت استفاده تبلیغاتی از این اقلام جذب شده است. بعنوان مثال  در یک فضای تجاری وجود پرده شید تصویری حامل یک پیام تبلیغاتی خلاقانه میتواند بعنوان یک جاذب قلمداد شود. در بسیاری از مواقع با ورود به فضایی مانند یک آژانس هواپیمایی متوجه تطبیق دکوراسیون با کابین داخلی یک هواپیما شده‌ایم در این مواقع یک پرده شید تصویری میتواند نقش به‌سزایی در تلقین ایجاد فضای کابین داخلی هواپیما را ایفا نماید. بنابراین با توجه به این مثال ساده و ملموس به نقش مهم پرده شید در توسعه تبلیغات به شیوه اصولی و ارزان قیمت پی خواهیم برد.

کاربری مسکونی و داخلی پرده شید تصویری

به واقع کاربری اصلی و مبنایی پرده ایجاد یک حفاظ و یک حریم مجزا از سایر فضاهای مجاور می‌باشد. به همین دلیل است که در اکثر منازل مسکونی پرده‌ها نقش مهمی دارند. این کالای اساسی علاوه بر محافظت منازل از اشعه نور خورشید، ورود گرد و غبار همانطور که پیشتر نیز اشاره شد میتواند بعنوان یک عامل مهم در حفظ حریم شخصی در منازل محسوب شود. اما علاوه بر اینها احساس غریزی میل به زیبایی انسان را برآن میدارد تا سرحد توان به زیباسازی محیط پیرامون خود بپردازد و چه محیطی مهمتر از محل سکونت انسان. از همین روست که فلسفه معماری و هرآنچه در این حیطه میشناسیم بوجود آمده است. امروزه نقش پرده تنها بعنوان یک لایه محافظ شناخته نمیشود بلکه بعنوان یک المان مهم در تعیین دکوراسیون و ایجاد هارمونی معماری می‌باشد.

پرده شید تصویری این امکان را براحتی فراهم میسازد تا خانه‌ایی متناسب با روح معماری و چیدمان فضا خلق نمود. بعنوان مثال در یک اتاق خواب با معماری مدرن میتوان از پرده شید پارچه‌ایی با رنگ خنثی بهره جست به نحوی که بتوان هر نوع روتختی با هر جنسی را با پرده دلخواه ست نمود. و یا در یک آشپزخانه با تم معماری سنتی میتوان از پرده رومن شید تصویری با پلیسه استفاده نمود تا به ایجاد یک فضای گرم و صمیمی کمک نماید.

با توجه به موارد یاد شده میتوان گفت پرده شید تصویری امروزه به یک المان اصلی در طراحی فضای داخل منازل مسکونی و یا آپارتمان ها با کاربری ‌های مختلف بدل شده است به گونه ‌ایی که میتوان از آن بعنوان عامل اصلی در باور پذیری اصول و متدهای معماری یاد کرد.

مکانیزم حرکت پرده شید

همانطور که در مقدمه نیز اشاراتی شد مکانیزم پایه حرکتی پرده شید بصورت جمع شوندگی حول یک محور ثابت می‌باشد. در واقع اصول اولیه حرکت پرده‌های شید بصورت حرکت بدور یک محور ثابت است اما این حرکت اشکال مختلفی نیز دارد بعنوان مثال پرده شید رول که بصورت یک رول پیوسته به بالا جمع میشود و یا نمونه‌های رومی آن که در هنگام جمع شوندگی روبه‌بالا به شکل کنگره‌هایی زیبا در کناره ها جمع شده و باعث زیبایی دوچندان فضای داخلی میشود که البته رومن شیدها نیز انواعی دارند که بسته به نوع کنگره‌ها تقسیم بندی میشوند حتی برخی از انواع آن پلیسه هایی دارند که بسیار مناسب برای طراحی فضاهای با معماری کلاسیک و مجلل می باشد.

بنابراین میتوان اذعان داشت که متناسب با سلیقه و اقتضای معماری مورد نظر متقاضیان میتوان هریک از انواع پرده شید تصویری را انتخاب نمود. در ادامه بطور جزئی به انواع کنترل مکانیزم حرکت پرده شید و شباهت آن با مدل پوستر دیواری اشاره خواهیم کرد:

 • مکانیزم دستی : بطورکلی مکانیزم اصلی حرکت در پرده شید تصویری به شکلی است که یک زنجیر در اطراف پرده وجود دارد که بنابر اقتضا میتواند در سمت چپ یا راست قرار داشته باشد. به وسیله این زنجیر قرقره ایی میتوان باعث جمع شوندگی و بالا رفتن پرده شید تصویری بصورت دستی شد.
 • مکانیزم فنری : در این حالت یک فنر در دستگیره ایی در اطراف پرده وجود دارد که با قرار دادن فنر در هر ارتفاعی در گچت مخصوص باعث بالا رفتن و تنظیم شدن پرده در ارتفاع مدنظر میشود. در این حالت با رها کردن فنر شاهد آزاد شدن و رها شدن پرده شید تصویری خواهیم بود.
 • مکانیزم فنری کنترل شده : مکانیزم اجرایی و عملیاتی آن دقیقا مشابه پرده شید فنری می باشد با این تفاوت جزئی که با تعبیه برخی ضامن ها و در نظر گرفتن پاره ایی تمهیدات باعث ایجاد یک حرکت نرم و آهسته در هنگام جمع شوندگی و بالا رفتن رول پرده شید شده است. و بسیار مناسب برای فضاهای مخصوص کودکان و یا محیط های آرام و ساکت می باشد.
 • مکانیزم الکترو مکانیکی : در این روش با تعبیه یک الکترو موتور کوچک در بالای محور ثابت و به وسیله نصب تسمه هایی در اطارف پرده ها عملیات جمع شوندگی در پرده شید رول صورت می گیرد. در این حالت یک شستی یا دکمه در کنار پرده قرارداده میشود که با فشردن آن الکترو موتور راه اندازی شده و تسمه ها را رو به بالا میکشد و بنابراین پرده شید به دور محور ثابت رول شده و بالا میرود.

سخن آخر

با جمع بندی کلیه موارد یاد شده می توان نتیجه گرفت چنانچه به دنبال راهی مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون محل سکونت و یا آپارتمان و یا به دنبال شیوه ایی نوین برای تبلیغات و یا دکوراتیو کردن محیط کسب و کار خود هستید بهترین گزینه استفاده از پرده های شید تصویری است که علاوه برآورده کردن الزامات اولیه هر ساختمان پاسخگوی مناسبی برای نیازهای شما می باشد. امکان چاپ هر نوع تصویر و یا پیام تبلیغاتی بر روی هر دو وجه پره شید و همچنین تنوع در ابعاد و جنس پرده میتواند طیف وسیعی از انتخاب های متفاوت را برای متقاضی فراهم آورد.

چاپ شید پرده

پرده از اساسی‌ترین عناصر برای دیزاین و طراحی داخلی سالن منزل همچنین محیط‌های اداری و تجاری است. امروزه شاهد تنوع زیادی از پرده‌ها هستیم که هر کدام کارایی و زیبایی منحصر‌به‌فردی دارند و چاپ پرده شید با طرح مورد نظر مشتری بسیار فراگیر شده است.

از جدید‌ترین نوع پرده‌ها، می‌توان به پرده شید رولی یا پرده‌های بالارونده اشاره کرد. شید یک لغت انگلیسی (shade) و به معنای سایه است. هر تصویری که بخواهید در هر ابعادی بر روی آن‌ها چاپ می‌شوند. پرده چاپ شده را در یک پروفیل فلزی قرار می‌دهند سپس آن را بالای پنجره و یا سقف نصب می‌کنند.

از آنجایی که چاپ شید قابل شستشو، مقاوم در برابر نور، با دوام و دارای طول عمر و ماندگاری بالا است در تمامی طراحی‌های داخلی به عنوان یک ابزار برای طراحی و دکوراسیون، استفاده در دستگاه های لوردراپه، آشپزخانه های منازل و اتاق ها، پرده‌های فانتزی برای مهد کودک، پرده دکوراتیو، برای چاپ لوگو شرکت‌ها، برای چاپ مناظر و عکس‌های سفارشی دلخواه برای محل کار و منازل و …کاربرد‌های زیادی دارد.

انواع پرده شید

 • چاپ پرده شید ساده
 • چاپ شید رولی
 • چاپ لوردراپه
 • چاپ زبرا
 • چاپ پرده پانچی

پارچه مورد نیاز برای چاپ پرده شید

برای چاپ روی شید نیاز به یک پارچه مخصوص به نام تکست تایل (textile) است. این پارچه در دو نوع چینی و کره‌ای در بازار موجود می باشد و تفاوت بین این دو جنس پارچه سبب اختلاف قیمت چاپ شید شده است. پارچه تکست تایل کره‌ای رفلکت نور ندارد، و رنگ‌ها بر روی آن شفاف و در عین حال مات هستند. این جنس پارچه‌ها خشک هستند و برای پرده‌های لوردراپه مناسب ترند همچنین نسبت به پارچه‌های چینی گران‌تر هستند.

در مقابل، رنگ ها بر روی پارچه تکست تایل چینی، به صورت براق بوده و جنس نازک‌تری نیز دارند، که به راحتی توسط دستگاه پرده جمع کن به صورت رولی باز و بسته می‌شوند و گزینه مناسبی برای چاپ شید است چرا که برای چاپ پرده شید قیمت پایین‌تری نیز دارند. علاوه بر این دو جنس، سولیت یکی دیگر از انواع پارچه‌هایی است که می‌توانید تصویر یا لوگوی شرکت خود را به صورت دو طرفه بر روی آن چاپ کنید. هزینه چاپ بر روی سولیت ارزان تر است و هیچ نوری را از پرده عبور نمی‌دهد. معمولا ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها از این نوع پرده بیشتر استفاده می‌کنند.

جنس پرده شید، ابعاد، گرماژ و ماندگاری چاپ

چاپ عکس روی شید توسط دستگاه‌های دیجیتال صورت می‌گیرد. برای آنکه کیفیت تصاویر چاپ شده عالی باشد دستگاه‌های دیجیتال تا یک عرض معینی می‌توانند تصاویر را با همان کیفیت اصلی چاپ کنند. اما طول آن‌ها هیچ محدودیتی ندارند. چاپ روی پرده شید تا عرض 150 سانتی متر و بدون محدودیت طول تصاویر به صورت مستقیم و با کیفیت عالی چاپ می‌شوند. چاپ پرده در اندازه و تصاویر دلخواه‌تان دکور و فضای اتاق را به شدت تغییر می‌دهد. این نوع پرده‌ها مقاومت بالایی دارند و تا پنج سال بدون هیچ گونه تغییر رنگ جلوه اتاق را حفظ می‌کنند.

کاربرد چاپ شید یا پرده و موارد مصرف آن

 • استفاده در طراحی‌های داخلی به عنوان یک ابزار برای دکوراسیون
 • هدف اصلی استفاده از پرده، ایجاد یک حایل بین دو چیز است. استفاده از چاپ پرده شید در دستگاه‌های لوردراپه است.
 • چاپ شید یا پرده برای استفاده در آشپزخانه‌های منازل، اتاق‌های محل کار، اتاق خواب، مراکز سازمانی، پرده‌های فانتزی برای مهد کودک، پرده دکوراتیو
 • چاپ لوگو شرکت‌ها روی پرده یا شید
 • چاپ مناظر و عکس‌های سفارشی دلخواه روی شید یا پرده برای محل کار و منازل
 • از پارچه تکست تایل علاوه بر چاپ شید برای پارتیشن‌های سیار نیز استفاده می‌کنند.

مزایای چاپ شید یا پرده

 • قابل شستشو هستند و می توان به راحتی با استفاده از یک شامپو فرش و یا یک دستمال خیس تمامی آلودگی‌های سطح پرده را از بین برد.
 • نصب سریع و آسانی دارد.
 • می‌توان با پرده‌های دیگر ترکیب کرد.
 • کنترل پرده به صورت دستی و یا ریموت امکان پذیر است.
 • با توجه به میزان ضخامت مانع از اتلاف انرژی می‌شوند.
 • قابلیت ضد آب و رطوبت هستند.
 • مقاوم در برابر نور خورشید و دارای دوام و طول عمر بالایی هستند.
 • در تمامی مکان‌ها قابل استفاده است.

معایب چاپ شید یا پرده

برای شستشوی پرده ای که روی آن چاپ شده نمی توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد این کار آسیب جدی به پرده وارد می‌کند و یکی از عیوب چاپ شید به حساب می‌آید.

مراحل تولید چاپ شید یا پرده و نحوه نصب آن

بعد از ثبت سفارش، مشتری بر اساس اندازه‌‌گیری‌های ثبت شده چاپگر‌های دیجیتالی، تصاویر سفارشی را بر روی پرده چاپ می‌کنند. برای آنکه پرده‌های شید در جای خود نصب شوند درون یک پروفیل فلزی قرار می‌گیرند، که به عنوان چوب‌پرده عمل می‌کند. برای باز و بسته کردن پرده، از زنجیر کنار پروفیل استفاده می‌کنند. این زنجیر برای کنترل نور ورودی به سالن و و باز و جمع کردن پرده تعبیه شده است.

مراحل سفارش چاپ پرده یا شید

برای سفارش چاپ روی شید یا پرده لازم است فایلی که مشتری ارسال می کند به صورت لایه بسته با فرمت های Tiff و PSD باشد.پس از ارسال فایل توسط مشتری و بررسی توسط اپراتور، سفارش ثبت شده و زمان انجام کار و تحویل محصول پس از بررسی مقدار کار چاپ (محاسبه بر اساس متراژ)، حجم، اندازه و تعداد کار به مشتری اعلام می‌گردد (این زمان از یک ساعت تا یک روز متفاوت است)

نحوه ارسال چاپ پرده یا شید

ارسال پرده یا شید به تمام نقاط تهران با استفاده از آژانس، لوازم حمل و نقل اینترنتی و پیک موتوری انجام می گیرد و همچنین ارسال به کلیه شهرهای جهان و ایران از طریق زمینی، دریایی و هوایی امکان پذیر است.

دکمه بازگشت به بالا