اقتصادیبرترین های ترند روزعمومی

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ

یکی از نوتیفیکیشن های آزار دهنده ای که کاربران موبایل با آن مواجه می باشند نوتیفیکیشن low battery می باشد که در صورتی که دسترسی به شارژر و پریز برق نداشته باشید این موضوع ممکن است بسیاری از کارهای شما را به تعویق بیندازد. در این مطلب از مرکز علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی و برطرف کردن آن بیان شده است.

به نقل از بهترین آمورشگاه تعمیرات موبایل همانطور که می دانید امروزه تلفن همراه به یکی از ابزارهای روری انسان تبدیل شده است که اتمام شارژ باتری آن به صورت ناگهانی می تواند باعث شود نتوان به بسیاری از امور رسیدگی کرد.

به گفته کارشناسان آموزش تعمیرات موبایل در تهران دلایل مختلفی وجود دارند که باعث خالی شدن ناگهانی باتری گوشی می گردند که با بررسی این دلایل می توان به این مشکل رسیدگی کرد، اما گاهی ممکن است باتری گوشی عمر خود را کرده باشد و نیاز به داشته باشید که در این صورت نیاز است تا یک باتری جدید برای گوی خود تهیه نمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید آموزش تعمیرات موبایل و باتری موبایل است.

بررسی علت های خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که بدون استفاده از گوشی باتری آن ناگهانی خالی شده و گوشیتان خاموش می شود؛ این مشکل طبیعی نبوده و نیاز به برطرف نمودن مشکل دارد چرا که این کار به افزایش عمر باتری شما کمک کرده و از خالی شدن ناگهانی شارژ جلوگیری می شود. در ادامه به دلایل خالی شدن باتری اشاره شده است.

 بالا بودن نور صفحه نمایش

اگر به قسمت تنظیمات مصرف باتری گوشی خود بروید مشاهده می کنید که یکی از مواردی که درصد زیادی از مصرف باتری را به خود اختصاص می دهد صفحه نمایش می باشد.

این میزان را می توان تا 60 درصد مصرف باتری تخمین زد. ممکن است بسیاری از افراد نور صفحه گوشی خود را برای مشاهده بهتر تصاویر زیاد کنند که این کار باعث می شود تاباتری با سرعت بیشتری خالی شده و هشدار شارژ کم باتری نمایش داده شود.

نیاز است تا برای مصرف بهینه باتری و افزایش طول عمر آن، نور صفحه را کم کرده و فقط در مواقع نیاز آن را زیاد نمایید. در گوشی های نسل جدید امکان اتوماتیک کردن نور صفحه نمایش با توجه به نور فضا وجود دارد و با تنظیم این گزینه متناسب با نوری که در فضا وجود دارد نور صفحه نمایش نیز به طور خودکار تنظیم شده و از آسیب دیدن چشم ها هم جلوگیری می کند.

استفاده از اپلیکیشن های پرمصرف

بسیاری از برنامه ها بر روی گوشی نصب می شوند که ممکن است این برنامه ها باعث مصرف زیاد باتری شده و شارژ گوشی شما را به سرعت خالی نمایند. نرم افزاری مانند گوگل مپ به علت این که به صورت همزمان از gps و اینترنت استفاده می کند می تواند مقدار زیادی از شارژ باتری شما را مصرف کرده و باتری با سرعت بیشتری خالی گردد.

علاوه بر آن نرم افزارهای بازی سنگینی وجود دارند که با باز کردن آنها گوشی شارژ زیادی را مصرف می کند. بهتر است در صورتی که به شارژ گوشی خود نیاز دارید و یا به عمر باتری خود اهمیت می دهید استفاده از این نرم افزارها را محدود کرده و یا آنها را حذف نمایید.

برخی از اپلیکیشن ها ممکن است در گوشی شما نصب شده باشند و به صورت پیش فرض در پس زمینه موبایل فعال شده باقی بمانند. یعنی بدون این که از این نرم افزارها استفاده ای شود و یا حتی باز شوند، در گوشی شما فعال بوده و باعث مصرف باتری می گردند.

می توانید در تنظیمات تلفن همراه خود این نرم افزارها را پیدا کرده و در صورت مصرف زیاد باتری آنها را ببندید. در قسمت setting app و پس از آن گزینه باتری می توانید میزان مصرف هر یک از نرم افزارها را مشاهده نمایید.

با رفتن به قسمت setting app و انتخاب قسمت apps and notifications می توانید اپلیکیشن هایی را که باتری زیادی مصرف می کنند انتخاب کرده و با انتخاب گزینه force stop آنها را ببندید. در صورتی که برنامه برایتان زیاد کاربردی ندارد می توانید با انتخاب گزینه uninstall آن را لغو نصب نمایید.

وجود ویجت های مختلف

ویجت ها برنامه های در گوشی موبایل بوده که به صورت میانبر بر روی صفحه اصلی گوشی قرار دارند. مصرف باتری ویجت ها بسیار زیاد بوده و باعث می شود تا شارژ باتری زودتر تخلیه شود. بهتر است ویجت هایی را که نیاز کمتری به آنها دارید از روی صفحه اصلی حذف نمایید تا مصرف باتری کاهش یافته و طول عمر آن افزایش یابد.

روشن بودن اینترنت

مسلما روشن بودن اینترنت شارژ زیادی را از باتری گوشی شما گرفته و باعث تخلیه زود هنگام باتری می گردد. بهتر است از روشن بودن دائمی اینترنت خود جلوگیری نمایید تا عمر باتری را افزایش دهید.

در مواقعی که در فضای بیرون بوده و وایفای گوشی خود را روشن می گذارید وایفای در حال اسکن کردن دستگاه های روشن در اطراف گوشی می باشد که این کار باعث مصرف باتری زیادی می گردد.

بهتر است در مواقعی که نیاز ندارید وایفای را خاموش کرده تا در مصرف شارژ باتری صرفه جویی گردد.

نوتیفیکیشن ها و ویبره های مختلف بر روی گوشی

با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی مختلف مانند واتساپ و تلگرام و عضو بودن در گروه های مختلف در این شبکه های اجتماعی، قطعا پیام های زیادی به سمت گوشی شما سرازیر می شوند که تک تک این پیام ها باعث صدا دادن و یا لرزیدن گوشی می گردند.

این لرزش ها و صداها به طور قطع شارژ زیادی را مصرف کرده و حتی در صورتی که با گوشی هم کار نکنید می توانند باعث کاهش شارژ گوشی شما گردند. بهتر است در گروه ها و کانال های مختلفی که عضو می باشید، نوتیفیکیشن آنها را به حالت mute درآورده تا در حد زیادی از خالی شدن شارژ باتری جلوگیری نمایید.

فعال بودن بلوتوث گوشی

امروزه گجت های بسیاری وجود دارند که با استفاده از بلوتوث به گوشی متصل شده و امکانات مختلفی را برای کاربران فراهم می کنند. از جمله این گجت ها می توان به اسپیکرهای بلوتوث، دستبندهای سلامتی، ساعت های هوشمند و غیره اشاره کرد.

برای استفاده از این دستگاه ها نیاز است تا بلوتوث گوشی شما به صورت دائم روشن باشد. مسلما روشن بودن دائمی بلوتوث گوشی می تواند شارژ زیادی را از باتری شما گرفته و باعث خالی شدن ناگهانی باتری گردد.

بهتر است برای افزایش طول عمر باتری خود به صورت دائم از این گجت ها استفاده نکرده و در صورتی که اهمیت زیادی به باتری گوشی خود می دهید به طور کلی استفاده از این دستگاه ها را محدود یا حذف نمایید.

شارژ غلط باتری دلیلی برای خالی شدن باتری

حتما شنیده اید که نحوه شارژ کردن غلط گوشی می تواند به باتری شما آسیب رسانده و در دراز مدت باعث تخلیه ناگهانی شارژ باتری گردد. بهتر است همیشه میزان شارژ گوشی خود را در حالت 90-10 نگه دارید.

به این معنا که هر گاه میزان شارژ گوشی شما به 10 درصد رسید آن را به شارژر متصل کرده و تا زمانی که به 90 درصد رسید آن را از شارژر جدا کنید. البته نیاز است تا چند ماهی یک مرتبه اجازه دهید تا باتری گوشی شما صفر شده و سپس آن را به شارژر متصل نموده و تا 100 درصد آن را شارژ نمایید. این کار باعث افزایش طول عمر باتری گوشی شما خواهد شد.

داغ شدن بیش از حد گوشی

بسیاری از بازی ها و برنامه های سنگین که بر روی گوشی وجود دارند، باعث فشار زیاد به گوشی و داغ شدن آن می گردند. این مشکل توسط بسیاری از کاربران گوشی های مختلف گزارش شده است و می تواند سبب خراب شدن باتری و خالی شدن شارژ آن در دراز مدت گردد.

نیاز است تا از استفاده طولانی مدت از چنین نرم افزارهایی خودداری نموده و گوشی خود را خنک نگه دارید تا از آسیب زدن به باتری جلوگیری شود.

خراب بودن باتری گوشی

در صورتی که همه علت های گفته شده را بررسی نمودید و هنوز هم گوشی شما به سرعت شارژ خالی می کرد ممکن است مشکل از باتری باشد. هر باتری دارای طول عمری می باشد و در صورتی که فرسوده شود کارایی خود را از دست داده و به سرعت شارژ خالی می کند.

نشانه دیگری که نشان دهنده خراب بودن باتری می باشد سریع شارژ شدن آن نسبت به قبل می باشد. همچنین در صورتی که خالی شدن شارژ به صورت پرشی می باشد نشان از خراب بودن باتری است که با تعویض آن درست خواهد شد.

مرکز تعمیرات موبایل یکی از برترین مراکز تعمیر انواع گوشی اعم از ، و…. می‌باشد، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما تماس حاصل فرمایید. از دیگر خدمات مرکز تعمیرات موبایل می توان به و همچنین اشاره کرد.

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ گلکسی، یکی از نقاط ضعف این برند بوده و ۱۹کالا سعی دارد با ارائه چند راهکار فوق‌العاده، بهترین روش را برای عبور از این چالش در اختیار شما بگذارد.

گوشی‌های ساخت کمپانی سامسونگ که یکی از ابرقدرت‌های صنعت موبایل و تکنولوژی بوده که همیشه رقیب سرسخت است. این شرکت ترجیح می‌دهد در دستگاه‌های خود از رابط کاربری One UI استفاده کند تا عملکرد عالی و محیط دلچسبی را به کاربران هدیه دهد. از طرفی، خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ یکی از مشکلات این برند است؛ در ادامه با ارائه چند راهکار و ترفند موثر به حل این مشکل می‌پردازیم.

همانطور که می‌دانید، در دل گوشی‌های این برند خصوصاً سامسونگ گلکسی ام باتری‌های‌‌ بزرگ ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی تعبیه شده که به‌راحتی انرژی دستگاه را تأمین می‌کند؛ اما باز هم گاهی اوقات شاهد تخلیه شارژ باتری هستیم.

جالب است بدانید، علت شارژ خالی کردن سامسونگ فقط مربوط به سخت‌افزار نبوده و گاهی این اختلال از رابط کاربری و نرم‌افزار گوشی نشأت می‌گیرد. به همین دلیل، در رابط کاربری One UI تغییراتی ایجاد شده که می‌تواند سلامت باتری را تضمین ‌کند. در ادامه به معرفی ۸ ترفند موثر جهت جلوگیری از خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

جلوگیری از خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ با غیرفعال کردن قابلیت Always On Display:

دقیقاً زمانی که سامسونگ از دو گوشی پرچمدار خود یعنی سامسونگ گلکسی اس ۷ و سامسونگ گلکسی S7 Edge رونمایی کرد، قابلیت جدیدی به نام AOD را هم معرفی کرد. این قابلیت در گوشی امکان نمایش تاریخ، وضعیت باتری، ساعت و اعلان‌ها را در نمایشگر خاموش فراهم می‌کند که باعث خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ می‌شود.

AOD یا Always On Display قابلیتی است که در هر ساعت ۱% از عمر باتری را مصرف می‌کند و به همین دلیل منطقی‌ترین راه خاموش کردن این گزینه است.

به دو روش می‌توان این قابلیت را غیرفعال کرد:

۱) فقط کافی‌ست نوار اعلان را پایین بیاورید و گزینه AOD را خاموش کنید.
۲) به منو Settings بروید و بر روی گزینه Lock screen کلیک کرده، سپس AOD را غیرفعال کنید.

 5 تا از بهترین برنامه صرفه‌جویی در باتری برای اندروید

پیدا کردن برنامه‌ای که واقعاً در مصرف باتری صرفه‌جویی کند دشوار است، زیرا بیشتر اقدامات صرفه‌جویی در باتری دستی هستند، از جمله کاهش روشنایی صفحه‌نمایش، کاهش فرکانس همگام‌سازی داده‌ها توسط برنامه‌ها و دیگر روش‌های آزمایش شده و واقعی.

در بیشتر موارد، وقتی بفهمید که چه چیزی باعث تخلیه باتری می‌شود و چگونه می‌توانید بزرگترین دلایل خود را شناسایی و کاهش دهید، بهبود بیشتری می‌بینید. با این حال، اگر می‌خواهید برخی از برنامه‌ها را امتحان کنید که ممکن است به شما کمک کند، در اینجا بهترین برنامه‌های صرفه‌جویی باتری برای اندروید وجود دارد.

برنامه Battery Guru

یک برنامه عالی برای صرفه‌جویی در باتری است. مانند برنامه های تقویت کننده یا پایان دهنده های سرویس کار نمی‌کند. در عوض، به شما کمک می‌کند تا سلامت باتری خود را تا جایی که می‌توانید حفظ کنید.

این برنامه حاوی اعلان‌هایی برای محدودیت دمای باتری و محدودیت‌های شارژ است تا زودتر باتری خود را فرسوده نکنید. علاوه بر این، برخی حالت‌های صرفه‌جویی در باتری وجود دارد که می‌تواند به کاهش تخلیه باتری کمک کند تا کمتر شارژ شود. دارای ابزار سفارشی سازی Doze Mode است تا در صورت نیاز بتوانید آن را تهاجمی‌تر کنید.

با این حال، آخرین ویژگی نیاز به روت دارد یا شما باید برخی از دستورات ADB را وارد کنید تا به برنامه اجازه انجام آن کارها را بدهید. برای کاربران قدرتمند عالی است.

بیشتر بخوانید:

برنامه Greenify

Greenify یکی از محبوب‌ترین برنامه های صرفه‌جویی در باتری است. برنامه هایی را که تلفن شما را بیشتر فعال می‌کند شناسایی می‌کند. همچنین می‌تواند به آنها کمک کند تا اغلب این کار را انجام ندهند. این برنامه همچنین دارای ویژگی های  reenify مدرن برای اندروید نوقا و فراتر از آن با حالت های Aggressive Doze و Doze بوده و برای دستگاه های روت و غیر روت مفید است.

با این حال، با روت عملکرد و قدرت بیشتری خواهید داشت. همه ویژگی ها رایگان هستند. اگر می‌خواهید از توسعه پشتیبانی کنید، یک نسخه اهدایی اختیاری وجود دارد که با قیمت 2.99 دلار اجرا می‌شود.

برنامه GSam

GSam Battery Monitor یکی‌دیگر از برنامه های محبوب صرفه‌جویی در باتری است. به تنهایی هیچ کاری برای صرفه‌جویی در عمر باتری شما انجام نمی‌دهد. با این حال، می‌تواند اطلاعاتی در مورد برنامه هایی که باتری شما را خالی می‌کنند در اختیار شما قرار دهد.

می‌توانید از این اطلاعات برای بهبود عمر باتری خود استفاده کنید. این می‌تواند جزئیات مربوط به wakelock ها، زمان بیداری و حتی داده های CPU و سنسور را نشان دهد. با آخرین نسخه های اندروید با مشکلاتی مواجه خواهید شد. با این حال، می‌توانید از دستور ADB برای دسترسی GSam به آمار استفاده از برنامه‌ها و سایر کنترل‌ها استفاده کنید.

اگر از تلفن روت شده استفاده می‌کنید، یک گزینه root اختیاری نیز وجود دارد، اما گزینه ADB باید برای اکثر افراد، چه روت یا نه، کار کند.

برنامه Naptime

Naptime یک برنامه صرفه‌جویی در باتری از فرانسیسکو فرانکو، توسعه دهنده Servicely است که قبلاً در این لیست قرار داشت. Naptime به حفظ باتری کمک و اساساً حالت Doze Mode را تهاجمی‌تر می‌کند و در عین حال کارهایی مانند غیرفعال کردن همگام‌سازی و موارد دیگر را در زمانی که تلفن در حالت Doze است انجام می‌دهد.

این یک لمس سبک‌تر است و از سیستم‌هایی در جای خود استفاده می‌کند که نشان داده شده است در واقع عمر باتری را ذخیره می‌کنند. این بیشتر برای دستگاه های روت است.

با این حال، توسعه دهنده یک آموزش کوتاه در مورد نحوه کارکرد آن بر روی دستگاه های اندرویدی غیر روت شده دارد. این قطعاً یک برنامه کاربردی قدرتمند است، اما انجام آن خیلی سخت نیست.

دکمه بازگشت به بالا