برترین های ترند روزعمومی

بهترین دوربین ها برای شروع عکاسی

عکاسی یکی از پر طرفدار ترین حرفه های دنیای امروز است و علاقمندان زیادی را به خود جذب کرده است بنابراین افراد زیادی به دنبال بهترین دوربین عکاسی مبتدی برای شروع عکاسی هستند. در این مقاله اطلاعات لازم جهت خرید بهترین دوربین و تجهیزات عکاسی برای افراد مبتدی با توجه به بودجه و سلیقه آن ها ارائه می شود.

دوربین عکاسی چیست؟

دوربین عکاسی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای یک تصویر بردار است و از جمله اولین وسایلی است که افراد علاقمند به این حرفه باید اقدام به تهیه آن نمایند. برای ثبت عکاس حرفه ای و بهتر به چیزی بیشتر از دوربین گوشی های هوشمند یا کامپکت نیاز است پس لازم است که هر مبتدی عکاسی اطلاعات لازم را جهت خرید این وسیله کسب کند و سپس اقدام به تهیه مناسب ترین گزینه برای خود نماید.

با شرکت در کلاس های آموزشی موسسه فنان می توانید اطلاعات لازم را جهت خرید بهترین دوربین کسب نمایید و عکاسی را به صورت حرفه ای آموزش ببینید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و جهت ثبت نام در دوره با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

شماره تماس ها :

۰۲۱۹۱۰۰۷۵۱۰

۰۹۱۹۹۷۸۸۱۳۹

۰۹۱۹۰۹۷۸۱۳۶

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی

از مهم ترین و ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز برای شروع این حرفه، دوربین عکاسی و لنز می باشد و هر فرد مبتدی باید دوربین مناسب همراه با لنز را تهیه کرده و داشته باشد.

دوربین عکاسی برای افراد مبتدی

بهترین خرید دوربین عکاسی برای عکس های حرفه ای و نیمه حرفه ای DSLR اس. چرا که  بر روی این دوربین ها لنز وجود دارد باید به صورت جداگانه تهیه گردد همچنین امکان این را دارد تا لنز مورد نظر خود را بر روی دوربین قرار دهید و آن را تعویض کنید.

دلیل دیگری که این دوربین ها نسبت به بقیه انواع آن مناسبت ترین گزینه برای افراد مبتدی به حساب می آید این است که برای تغییر حوزه علاقمندی خود در زیر گروه های عکاسی تنها لازم است که لنز آن را تعویض کنید و با این کار می توانید انواع عکس های مختلف را با دوربین خود بگیرید و تصاویر مورد نظر خود را ثبت نمایید.

این دوربین ها در دو نوع بدون آینه و با آینه در بازار یافت می شود که نوع بدون آینه آن دارای اندازه کوچک تر و وزن کمتر است که حمل آن را سادی می سازد.

در دوربین های با آینه معمولا لنز متصل به دوربین است و قابلیت تعویض ندارد پس محدوده کوچکتری از انتخاب ها  را برای فعالیت عکاس فراهم می آورد اما نسبت به دوربین های بدون آینه دارای قیمت به صرفه تر است.

لنز مناسب برای افراد مبتدی

لنز نیز از مهم ترین تجهیزات عکاسی است و همچنین استفاده از دوربین و عکاسی بدون آن نا ممکن است،  همچنین بسیاری از قابلیت ها و ویژگی های تصویر متناسب با نوع لنز انتخابی است پس باید در انتخاب لنز دقت لازم را به خرج داد.

برای افراد مبتدی پیشنهادی می شود که از لنز های کیت استفاده کنند زیرا این لنز ها برای افراد مبتدی طراحی شده و به طور معمول همراه با خرید دوربین بر روی آن قرار دارد همچنین لازم به ذکر است که دریچه دیافراگم این دوربین ها18 میلی متر تا 55 میلی متر است و باعث می شود که این محصولات برای بسیاری از زیر شاخه های عکاسی مورد استفاده قرار بگیرد و عکاس نیازی به تغییر لنز دوربین نخواهد داشت.

ویژگی های مهم دوربین

در خرید دوربین مناسب باید ویژگی هایی از آن را مورد توجه قرار داد تا باعث شود که خریدار انتخاب مناسب تر و به صرفه تری داشته باشد. از جمله این ویژگی ها باید به رزولوشن تصویر،  دیافراگم،  سرعت شاتر، محدوده ایزو، سرعت شات و همچنین فاصله کانونی اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و جهت ثبت نام در دوره با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

شماره تماس ها :

۰۲۱۹۱۰۰۷۵۱۰

۰۹۱۹۹۷۸۸۱۳۹

۰۹۱۹۰۹۷۸۱۳۶

رزولوشن تصویر

رزولوشن در لغت به معنی وضوح است و منظور از رزولوشن تصویر کیفیت تصویر است و همچنین میزان مگاپیکسلی که سنسور دوربین دریافت می کند تاثیر مستقیمی بر روی رزولوشن تصویر دارد. پس این گزینه یکی از مهم ترین قسمت هایی از دوربین است که در هنگام خرید آن باید مورد توجه قرار داد.

دیافراگم دوربین

دیافراگم همان قطر دهانه لنز است و میزان نوری که به دوربین وارد می شود را کنترل می کند، همچنین هرچه این عدد کوچکتر باشد میزان باز شدگی دریچه دیافراگم بیشتر خواهد بود به عنوان مثال دریچه دیافراگم f/1 بسیار باز تر از دریچه دیافراگم f/22 است پس در هنگام خرید دوربین باید توجه کرد که محصول مورد نظر از چه محدوده دیافراگمی پشتیبانی می کند.

سرعت شاتر دوربین

سرعت شاتر به محدوده زمانی اطلاق می شود که دهانه شاتر باز می شود تا سنسور های دوربین نور محیط را جذب کند و هرچه این مقدار کوچکتر باشد امکان تصویر برداری از اجسام در حال حرکت را فراهم می کند.

میزان سرعت شاتر با صدم ثانیه اندازه گیری می شود و هرچه عدد آن کمتر باشد به این معنی است که از اجسامی با سرعت بیشتر یم توان تصاویر واضح گرفت به عنوان مثال عکاسی از یک زنبور در حال حرکت نیاز به سرعت شاتر 1/8000 ثانیهه دارد در حالی که برای عکاسی ورزشی سرعت 1/500  ثانیه مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

هر دوربین محدوده سرعت شاتر منحصر به فردی دارد پس در خرید آن باید توجه کرد که دوربین مورد نظر چه محدوده شاتری را پشتیبانی می کند.

محدوده ایزو دوربین

ایزو در واقع حساسیت تصویر به نور است به طوری که هرچه محدوده ای وی پشتیبانی شده توسط دوربین بالاتر باشد این محصول دارای قابلیت عکس گرفتن در نور های کم بدون فلاش است اما باید توجه کرد که بالا بردن میزان ایزو در تصویر، میزان نویز آن را افزایش می دهد.

هرچه عدد نشان داده شده برای ایزو در تنظیمات دوربین بالاتر باشد به این معناست که دوربین در نور کم حساسیت بالایی دارد به عنوان مثل برای عکاسی در شب و عکس های نجومی از ایزوی 6400  استفاده می شود.

سرعت شات دوربین

سرعت شات دوربین یا همان نرخ شات به این معنی است که دوربین مورد نظر در حالت گرفتن عکس های پیاپی، چه تعداد عکس می تواند در یک ثانیه ثبت نماید که از آن به عنوان عکاسی انفجاری نیز یاد می شود.

از نرخ شات دوربین برای تصویر برداری در حال حرکت استفاده می شود و هدف از آن پیدا کردن بهترین عکس در بین بیشمار عکس های گرفته شده است، به عنوان مثل در عکس برداری ورزشی از شات انفجاری استفاده می شود تا در نهایت بهترین تصویر از سوژه مورد نظر گرفته شود.

لازم به ذکر است خریدار باید توجه کند که دوربین های بدون آینه نرخ شات بالاتری دارند و قابلیت عکس برداری در سرعت بالا را فراهم می کنند.

کلاس عکاسی در مشهد نیز یکی از کلاس های بسیار مفید و پر طرفدار است و هر ساله بخش زیادی از افراد علاقمند به این رشته هنری پر طرفدار آموزش های لازم را از طریق این نوع کلاس های آموزشی به دست می آوردند.

ثبت نام در کلاس های آموزشی موسسه فنان می توانید این حرفه را به صورت اصولی فرا بگیرید و مدرک بین المللی دریافت کنید همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با پشتیبان سایت آموزشی فنان تماس حاصل فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا