برترین های ترند روزعلمی و پزشکی

لیفت بینی بدون جراحی در رشت | روش ها، مزایا، عوارض

با لیفت بینی بدون جراحی بیشتر آشنا شوید

بینی برخی از افراد دارای نواقصی است که کاملا به چشم می آید و باعث کاهش زیبایی چهره می شود. از این رو پزشکان به فکر از بین بردن این نواقص و ایجاد هماهنگی هایی بین صورت و بینی افراد افتادند که غیر از عمل جراحی باشد. لیفت بینی در رشت که بیشتر از طریق نخ لیفت یا ژل صورت می گیرد به ایجاد هماهنگی و افزایش زیبایی چهره شما کمک می کند. از این رو برای افرادی که دوست ندارند تن به عمل جراحی بدهند یا از تغییراتی غیر قابل بازگشت می ترسند گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

عمل لیفت بینی را روی نقاط مختلف بینی مانند نوک، قوز، پره، تیغه وغیره انجام می دهند که فرم دلخواهی را برای شما به وجود آورند. البته باید دقت داشته باشید که انتخاب روش لیفت بستگی به نظر پزشک شما دارد و در صورت تجویز می توانید از این روش استفاده کنید، زیرا در مواقعی بسیاری از افراد مناسب برای انجام عمل لیفت نیستند و حتما باید جراحی برای آن ها صورت بگیرد و مشکل حاد بینی آن ها حل شود.

انواع روش لیفت بینی

فیلر بینی رشت همانطور که گفته شد روش های زیادی برای انجام لیفت بینی بدون جراحی وجود دارد که بسته به نوع تشخیص پزشک صورت می گیرد. در این بخش به معرفی این روش ها می پردازیم و هریک را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

لیفت با نخ

یکی از روش های غیر جراحی و موقت است که توسط پزشک تشخیص داده می شود. در این روش پزشک با استفاده از نخ های بخیه مخصوص فرم بینی را به صورت دلخواه شما در می آورد. به بیانی دیگر پزشک ابتدا اشکالات بینی را بررسی می کند و سپس نخ ها را در نقاط مشخص شده قرار می دهد و به سمت بالا می کشد که فرم بینی تغییر کند. این نخ های بخیه پس از مدتی جذب بدن می شوند و اثر آن ها تا یکی دو سال باقی می ماند. پس از آن در صورت تمایل شما باید این نخ ها را ترمیم کنید. بنابراین کسانی که دوست ندارند عمل های جراحی دائمی را تجربه کنند لیفت بینی با نخ برای آن ها گزینه مناسبی خواهد بود.

دقت داشته باشید که این روش نیازی به بیهوشی ندارد و پزشک آن را به وسیله بی حسی های موضعی و در ۱۵ دقیقه انجام می دهد. لیفت با نخ جزو جدیدترین روش های زیبایی محسوب می شود و نتیجه ن تفاوت چندانی با عمل های جراحی ندارد. همچنین پس از عمل نیز شما نیازی به استراحت نخواهید داشت و به راحتی می توانید به همه کارهای روزمره خود رسیدگی کنید. تنها دقت کنید که فعالیت سنگین نداشته باشید و بینی خود را ماساژ ندهید. زیرا باعث تغییر فرم آن می شود.

لیفت با ژل

یکی دیگر از روش های غیر جراحی که طرفداران زیادی دارد لیفت با ژل محسوب می شود. این روش برای برطرف کردن قوزها یا افتادگی بینی استفاده می شود و برای رفع مشکلات جدی مناسب نخواهد بود. همانطور که مشخص است پزشک پس از بررسی مشکلات بینی با استفاده از ژل های مخصوص یا فیلر آن ها را برطرف می کند.

این روش نیز اثر دائم ندارد و پس از یک تا یک سال و نیم دیگر باید آن را ترمیم کنید. از طرفی دیگر اگر بعد از انجام عمل پشیمان شدید، امکان بازگشت بینی به مدل اولیه برای شما وجود دارد. بنابراین جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود و می توانید با خیال راحت این کار را انجام بدهید. لیفت با ژل نیز نیاز به مراقبت های خاصی ندارد و به راحتی می توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید. تنها نباد فشاری به بینی خود وارد کنید که آسیب ببیند یا تغییر شکل بدهد.

لیفت با جراحی

زمانی که حرف از جراحی می‌زنیم، ممکن است تصوری شبیه به عمل در ذهن شما ایجاد شود. اما باید بگوییم که جراحی لیفت بینی معمولا نیازی به بستری یا مراقبت‌های طولانی‌مدت پس از عمل نداشته و بعضا با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در برخی موارد ممکن است بسته به شرایط بیمار از بیهوشی عمومی نیز استفاده شود. نکته مهم این است که در هر دو صورت شما در حین عمل هیچ دردی احساس نخواهید کرد. مدت‌زمان انجام این عمل بین 2 تا 4 ساعت بوده و پس از 1 تا 2 ساعت ریکاوری می‌توانید به خانه خود برگردید.

برای انجام عمل لیفت بینی برش کوچکی در ناحیه بین دو سوراخ بینی زده می‌شود تا پوست بینی به‌راحتی بلند شود. پس‌ازآن پزشک با توجه به اشکال بینی و صحبت‌هایی که در جلسات مشاوره با بیمار داشته است، ایرادها را برطرف کرده و پس‌ از انجام عمل محل برش را بخیه می‌کند. در برخی موارد که آسیب شدیدتر است، ممکن است نیاز به ایجاد برش در پایه‌های بینی نیز وجود داشته باشد. درهرحال پس از انجام عمل برای ثابت نگه داشتن بینی از اسپلینت استفاده می‌شود. لیفت بینی با جراحی دارای انواع مختلفی است که همه آن ها را برای شما شرح داده ایم :

 1. لیفت بینی کاهشی : اولین نوع این روش لیفت بینی کاهشی است که به ‌منظور کوچک کردن بینی انجام می‌شود. در این روش پس از انجام برش استخوان‌ها یا غضروف‌های نوک یا کناره‌های بینی برداشته می‌شود.
 2. لیفت بینی افزایشی : با استفاده از این نوع لیفت می‌توانید بینی خود را بزرگ‌تر کنید. این کار با برداشتن بافت از یک بخش و پیوند آن به بخش دیگر انجام می‌شود. در بعضی موارد نیز می‌توان از ایمپلنت‌های مصنوعی یا طبیعی استفاده کرد.
 3. لیفت بینی آسیبدیده : اگر بینی شما در حین ورزش یا به هر دلیل دیگری آسیب دیده و بدشکل شده است، می‌توانید از لیفت بینی آسیب‌دیده استفاده کنید. در این روش می‌توان با برطرف کردن شکستگی‌ها و انحراف‌های ایجادشده در بینی، فرم آن را اصلاح کرده و تنفس را برای شما راحت‌تر کرد.
 4. لیفت بینی ترمیمی : در این روش با پیوند بافت از بخش‌های دیگر بافت ازدست‌رفته بینی ترمیم‌شده و فرم آن اصلاح می‌شود. در مورد آسیب‌های شدیدتر ممکن است نیاز به چندین عمل جراحی پشت سر هم وجود داشته باشد.
 5. لیفت بینی اصلاحی : به‌ طور خاص اگر از فرم نوک بینی خود ناراضی هستید، می‌توانید این روش لیفت بینی را امتحان کنید. در این روش ممکن است با استفاده از ایمپلنت‌ها، برداشتن چربی‌ها یا پیوند بافت ترمیم نوک بینی را انجام داده و فرم آن را به حالت دلخواه شما درآورد.
 6. لیفت بینی نژادی : در این روش فرم طبیعی بینی کاملا حفظ ‌شده و اصلاحات بسته به مشخصات چهره بیمار و ویژگی‌های ظاهری او انجام می‌شود.
 7. لیفت بینی بازبینی : با استفاده از نوع آخر لیفت بینی با جراحی که به لیفت بینی بازبینی شناخته می‌شود، می‌توان مشکلات ایجادشده پس از جراحی بینی را برطرف کرد. این مشکلات شامل عدم تقارن در شکل ظاهری بینی، نارضایتی از شکل بینی پس از عمل و حتی برخی مشکلات تنفسی نیز می‌شود.

لیفت بینی چه مزایایی دارد؟

عمل لیفت بینی بدون جراحی دارای مزایای خاصی است که به راحتی قابل مشاهده خواهد بود. در این قسمت تعدادی از این مزایای را در اختیارتان قرار داده ایم.

هزینه مناسب

همانطور که می دانید عمل های جراحی بینی هزینه های سرسام آوری دارند مکه خهمه افراد از پس پرداخت آن بر نمی آیند. از این رو بیخیال اصلاح مشکلات بینی خود می شوند. حال روش های مختلف لیفت با هزینه های مناسب و مقرون به صرفه به کمک شما آمده اند که بدون پرداخت هزینه های آنچنانی بینی دلخواه خود را داشته باشید. اگر دوست ندارید که هزینه های زیادی را برای بینی خود پرداخت کنید، به شما پیشنهاد می دهیم که روش های لیف را امتحان نمایید.

بدون نیاز به بیهوشی

افراد زیادی هستند که از بیهوشی و جراحی های بینی می ترسند و حاضر نیستند که مشکلات خود را با این روش ها برطرف کنند. اینجاست که روش های غیر جراحی لیفت به کمکتان می آید. در این روش به دلیل نداشتن درد زیاد استفاده از بی حسی های موضعی مرسوم است و پزشک نیازی به بیهوشی کامل ندارد. همچنین با این روش دوره نقاهت کوتاه تری خواهد داشت و به نوعی سختی های بعد از عمل جراحی را حس نخواهید کرد.

بدون محدودیت سنی

عمل های جراحی بینی معمولا دارای محدودیت های سنی خاصی هستند که باید برای انجام جراحی آن را در نظر بگیرید. لیفت بینی بدون جراحی هیچگونه محدودیت سنی ندارد و با خیال راحت در هر سنی که باشید می توانید آن را امتحان کنید.

اثر موقتی

افراد زیادی هستند که به دلیل تاثیرات دائمی عمل های جراحی از انجام آن منصرف می شوند. زیرا می ترسند که نتیجه دلخواه حاصل نشود و نتوانند به ظاهر دلخواه خود دست یابند. از طرفی امکان بازگشت به فرم قبلی در جراحی ها وجود ندارد. حال لیفت های بینی با اثر موقت خود توانسته اند جایگاه ویژه ای در بین افراد پیدا کنند و طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهند.

عوارض کمتر

همه شما می دانید که جراحی های بینی ممکن است عوارض زیادی را به دنبال داشته باشد. برای مثال یکی نشدن سوراخ های بینی یا مشکلاتی در تنفس. این عوارض به طرز چشمگیری در لیفت های بینی کمتر است و دیگر آن مشکلات جدی وجود نخواهد داشت

لیفت بینی چیست ؟

لیفت بینی روشی است که برای برطرف کردن ایرادهای ظاهری بینی یا برخی مشکلات پزشکی نظیر انحراف و مشکلات تنفسی استفاده می‌شود. با استفاده از این روش می‌توان در بخش‌های مختلف بینی تغییر ایجاد کرده و تناسب میان بینی و دیگر اجزای صورت را بیشتر کرد.

نکته مهم این است که این روش برای رفع برخی مشکلات مادرزادی یا آسیب‌های ورزشی نیز قابل‌استفاده است. این عمل با روش‌های مختلفی انجام می‌شود که بیشتر آن‌ها نیاز به جراحی ندارند. اما ممکن است با توجه به شرایط شما پزشک در برخی موارد لیفت با جراحی را به شما توصیه کند. در ادامه مطلب درباره هریک از این روش‌ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

کاندید مناسب برای لیفت بینی

معمولا انجام لیفت بینی محدودیت خاصی نداشته و هرکسی که احساس می‌کند که بینی او نیاز به اصلاح دارد می‌تواند از نتایج لذت‌بخش این روش استفاده کند. توجه کنید که عمل لیفت بینی بر روی نقاط مختلف بینی نظیر تیغه، نوک، قوز، پره و پوست آن انجام می‌شود. همچنین از روش‌های مختلف لیفت بینی می‌توان برای ترمیم یا بهبود نتایج جراحی نیز استفاده کرد. اما در برخی موارد ممکن است پزشک به شما جراحی بینی را توصیه کند. این موضوع معمولا در مواردی که انحراف یا مشکلات بینی شدیدتر است به شما توصیه می‌شود.

بر اساس توضیحات داده‌شده می‌توان گفت که تصمیم‌گیری درباره اینکه شما کاندید خوبی برای لیفت بینی هستید یا نه، بر عهده پزشک است. او با توجه به موارد مطرح‌شده در جلسات مشاوره تعیین می‌کند که کدام روش برای شما بهتر بوده و کدام روش برای شما مناسب نیست. پس شرکت در جلسات مشاوره پیش از انجام عمل را جدی بگیرید.

مزایای لیفت بینی چیست ؟

 • قیمت مناسب : بسیاری از افراد صرفا به دلیل هزینه‌های بالای جراحی برای این کار اقدام نمی‌کنند. لیفت بینی راه‌حلی به‌صرفه همراه با نتایج طولانی برای آن‌ها است.
 • بدون نیاز به جراحی و بیهوشی : اگر از جراحی یا بیهوشی می‌ترسید، توصیه می‌کنیم روش‌های لیفت بینی بدون جراحی را امتحان کنید. این روش‌ها معمولا درد بسیار کمی داشته و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارند.
 • بدون محدودیت سنی : برای روش‌های مختلف لیفت بینی از نظر سنی محدودیتی وجود ندارد. بنابراین شما با هر سن و سالی می‌توانید از این روش استفاده کرده و از نتایج آن لذت ببرید. البته پیش از انجام عمل حتما با پزشک متخصص و باتجربه مشورت کنید تا نتیجه مناسبی از لیفت بگیرید.
 • عوارض جانبی کم : معمولا جراحی بینی و استفاده از داروهای بیهوشی عوارض زیادی دارد. درحالی‌که روش‌های بدون جراحی لیفت بینی عارضه‌ای به‌جز تورم یا التهاب چندروزه برای شما ایجاد نخواهد کرد. در بعضی موارد ممکن است جای زخم کوچکی نیز ایجاد شود. حتی عوارض جانبی لیفت بینی با جراحی نیز بسیار کمتر از جراحی معمول بینی است. چراکه این روش معمولا با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

معایب و عوارض لیفت بینی

عوارض روش‌های مختلف لیفت بینی کمی متفاوت است. در لیفت بینی با جراحی معمولا پس از عمل در صورت شما به‌خصوص در ناحیه اطراف چشمان کمی تورم و کبودی دیده می‌شود که پس از یکی دو روز کم‌کم بهبود پیدا می‌کنند. همچنین پس از برطرف شدن اثرات داروهای بی‌حسی ممکن است احساس درد یا فشار در بینی خود داشته باشید. این موضوع کاملا طبیعی است و مدت کوتاهی پس از انجام عمل برطرف می‌شود. ممکن است بینی شما تا چند ماه پس از عمل هنوز تورم جزئی داشته باشد. این تورم چندان ملموس نبوده و حداکثر شش ماه پس از انجام عمل برطرف می‌شود.

در برخی موارد ممکن است نتایج عمل لیفت بینی چندان رضایت‌بخش نبوده یا بینی شما را نامتقارن کند. این مورد معمولا در صورت انجام لیفت بینی در مراکز نامعتبر رخ می‌دهد. اما نگران نباشید! حتی اگر این موضوع برای شما پیش آید می‌توان با استفاده از برخی جراحی‌های اصلاحی سبک آن را برطرف کرد. به‌جز این مورد دیگر عوارض لیفت بینی عمومی بوده و پس از مدتی بدون نیاز به اقدام خاصی برطرف می‌شوند. رایج‌ترین عوارض این عمل احساس درد، بی‌حسی، کبودی، تورم و جای زخم بر روی بینی است.

توصیه‌های قبل از انجام لیفت بینی

شما باید پیش از انجام لیفت بینی برخی نکات را رعایت کنید. رعایت این موارد علاوه بر ایجاد آمادگی برای عمل باعث می‌شود که عوارض پس‌ازآن کمتر شده و نتایج آن نیز ماندگارتر شود. توجه کنید که این موارد کاملا عمومی است. بنابراین دانستن این موارد نیاز به شرکت در جلسات مشاوره قبل از انجام لیفت را از بین نمی‌برد. چراکه در این جلسات توصیه‌های پزشک با توجه به شرایط شخصی شما خواهد بود. ضمن اینکه شما می‌توانید همه سوالات خود را با پزشک مطرح کرده و همه ترس‌ها و ابهامات خود را برطرف کنید.

 • حداقل از دو هفته قبل از لیفت مصرف سیگار و قلیان را متوقف کنید. استفاده از دخانیات باعث اختلال در فرایند اکسیژن‌رسانی شده و می‌تواند دوره درمان و نقاهت شما را طولانی‌تر کند.
 • اگر داروی خاصی مصرف کرده یا به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مصرف مواد غذایی و داروهای رقیق‌کننده خون را متوقف کنید. اگر امکان قطع داروها وجود ندارد، حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید تا دستورالعمل‌های موردنیاز را به شما بدهد.
 • اگر در جلسات مشاوره دارویی دریافت کرده‌اید، آن را به‌طور منظم مصرف کنید.

مراقبت های پس از انجام لیفت بینی

 • اگر لیفت بینی را با جراحی انجام داده‌اید، باید در حدود یک هفته اسپلینت را روی بینی خود نگه دارید.
 • از کمپرس سرد بر روی بینی خود استفاده کنید. این کار را 6 تا 8 بار در طول روز و هر بار به مدت 15 دقیقه انجام دهید.
 • تا چند روز پس از لیفت در زمان خوابیدن سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 • از خوردن داروهای رقیق‌کننده خون نظیر آسپیرین خودداری کنید. البته در بعضی موارد ممکن است خود پزشک این کار را به شما توصیه کند.
 • تا مدتی فعالیت‌های سنگین ورزشی و شنا را متوقف کنید.
 • حتی‌الامکان از انجام ورزش‌هایی نظیر فوتبال، والیبال و بسکتبال که احتمال برخورد توپ به صورت و آسیب به بینی در آن‌ها زیاد است خودداری کنید.
 • با توجه به توصیه‌های پزشک رژیم غذایی خود را متعادل کنید تا روند بهبود سریع‌تر شود.
 • تا چند روز زیر نور مستقیم خورشید قرار نگرفته و از محیط‌های پر گردوغبار دوری کنید.
 • مصرف سیگار و قلیان را متوقف کرده و از دود آن‌ها نیز دوری کنید.
 • حتما پس از انجام عمل برای بررسی نتیجه و وضعیت خود به پزشک مراجعه کنید.

آیا جراحی بینی با لیفت بینی با استفاده از جراحی متفاوت است؟

بله. در لیفت بینی با استفاده از جراحی و توسط بهترین دکتر لیفت بینی در رشت؛ نیازی به بستری نبوده و عوارض عمل کمتر است. همچنین دوره نقاهت پس از عمل کوتاه‌تر بوده و نتایج زودتر ظاهر می‌شوند. البته توجه کنید که تصمیم‌گیری برای انتخاب روش بهتر بر عهده پزشک متخصص است. او با بررسی شرایط جسمی شما و انتظارات شما روش مناسب را به شما نشان خواهد داد.

منظور از بهترین محل کلینیکی معتبر است که قیمت لیفت بینی در آن مناسب بوده و قابل‌اعتماد باشد. ضمن اینکه پزشک متخصص این کلینیک باید تخصص و مهارت کافی برای انجام این عمل با یا بدون جراحی را داشته باشد. یکی از مراکز مطمئن برای انجام عمل لیفت بینی،  و شما می‌توانید از خدمات حرفه‌ای و باکیفیت این مجموعه استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا