برترین های ترند روزعمومی

چه ورزشی باعث لاغری شکم میشود

علاوه بر رژیم لاغری اصولی، بحث انتخاب صحیح یک ورزش و لاغری شکم و پهلو توجه بسیاری از طراحان حرکات ورزشی را به خود جلب کرده است. در زیر 10 حرکت ورزشی به شما معرفی خواهد شد که در عین سادگی، کم هزینه بودن و قابل انجام بودن در هر فضایی، بسیار در تقویت عضلات شکم و پهلو و لاغری آنها موثر است.

کرانچ معکوس

به پشت روی زمین دراز کشیده و دستهای­تان را در راستای بدن قرار دهید. در این حالت زانوها خمیده و کف پا بر روی زمین قرار داشته باشد.
از باسن پاها را بالا آورده تا جایی که یک زاویه 90 درجه با سطح زمین ایجاد کند. پاها را پائین آورده و به حالت نخست بازگردید.

پلانک

در حالیکه بدن صاف است بر روی کف دست و نوک انگشتان پا قرار بگیرید و سر را روبه جلو قرار دهید. اگر برای دستانتان تحمل وزنتان مشکل است آرنج را بر روی زمین قرار دهید.برای 30 ثانیه به همین شکل بمانید.در حرکت بعد می­توانید به نوبت یک پا را 15 سانتی­متر بالا آورده و برای چند ثانیه نگه دارید (30 ست).

ویژگی های استفاده از لوسیون لاغری سامی استایلیش

 • رفع سلولیت شکم، بازوها و ران ها
 • داشتن فرمولاسیون موثر به دلیل کمپلکس های موجود در آن
 • کاهش علائم ترک های بدن
 • جذب سریع و آسان با ماساژ پوست
 • افزایش خاصیت ارتجاعی بافت چربی برای بازگشت به شکل اولیه
 • حاوی: گلیسیرین، عصاره ریشه زنجبیل ، جینسینگ، کافئین و قهوه
 •  دارای تاییدیه وزارت بهداشت و سارمان غذا و دارو
 • حجم : 250 میلی

 دراز نشست

در حالی که بر روی یک زیر انداز نرم به پشت دراز کشیده­ اید، زانوهایتان را خم کنید و کف پا را روی زمین قرار دهید.دست­ها به صورت ضربدری بر روی سینه قرار بگیرد (یا آنها را پشت گوش قرار دهید).شکم را منقبض کرده و بدون ایجاد قوس در کمر، سر، شانه و قفسه سینه را بلند کرده و تا نزدیک زانو برسانید و سپس به حالت اول باز گردید.
نکته: سر را به چانه نچسبانید زیرا به گردن فشار وارد می­ کند. دست­ها را در پشت گردن قلاب نکنید. در هنگام دراز کشیدن عمل دم و در زمان نشستن عمل بازدم را انجام دهید

اسکوات

در حالیکه ایستاده ­اید پاها را تا عرض شانه باز کنید. در حالی که سر روبه رو قرار دارد، کمرتان را صاف نگه داشته و زانوها را به سمت جلو خم کنید.
به آرامی به سمت پائین بیایید تا ران­هایتان موازی زمین قرار گیرد. سپس به حالت اول باز گردید (25 بار).

What exercise makes the stomach slim

حرکت مرد عنکبوتی

در وضعیتی مانند حرکت پلانک که در بالا توضیح داده شد، قرار بگیرید. سعی کنید زانوی پای راستتان را به بازوی دست راستتان نزدیک کنید.
به حالت اول بازگشته و حرکت را پای چپ تکرار کنید.نکته: در حین انجام تمرین کمر خود را ثابت نگه دارید.

 پلانک چرخشی

به پهلوی سمت راست دراز بکشید. در حالی که دست راست خود را بر روی زمین حائل کرده اید و دو پای خود را روی هم قرار داده اید، بدن خود را به حالت کشیده از زمین بلند کنید.در این حالت می­ توانید دست چپ خود را از منطقه خالی ایجاد شده عبور دهید.به حالت اول برگشته و حرکت را مجدد (10 مرتبه) تکرار کنید.حرکت را برای  سمت دیگر بدن انجام دهید.

 کرانچ دوچرخه

روی یک زیر انداز نسبتا نرم دراز کشیده ­اید، سر و شانه­ها را از زمین بلند کرده و دست­ها را پشت گوش و یا در پهلوی خود نگه دارید.
پاها را بلند کرده و به حالت دوچرخه زدن حرکت دهید. به این شکل که با نزدیک کردن زانوی راست به قفسه سینه، پای چپ دور شده و با نزدیک شدن پای چپ به قفسه سینه، پای راست دور می­ شود.

 کرانچ کج شکمی

در بالا با کرانچ معمولی آشنا شدید. کرانچ کچ از نظر ساختار شبیه کرانچ معمولی است، با این تفاوت که فشار بیشتری بر عضلات شکم و پهلو وارد می­شود.دراز بکشید و سر و شانه خود را کمی بالاتر از سطح زمین قرار دهید. دستان خود را در کنار گوش قرار دهید. درحالی که پای راست خود را خم کرده و به قفسه سینه نزدیک می­ کنید، شانه راست خود را به سمت چپ حرکت داده و به حالت اول باز گردید.در مرحله بعد پای چپ خود را به سمت قفسه سینه حرکت داده و همزمان شانه چپ خود را نیز به سمت راست متمایل کنید و سپس به حالت اول بازگردید.

بالا آوردن ماهیچه سرینی بزرگ

روی زمین دراز کشیده و زانوهای خود را خم کنید. درحالی که عضلات باسن خود را منقبض کرده­ اید، بدن را از زمین بلند کنید، تا جاییکه شانه و زانو در یک راستا قرار گیرند.بدن را دوباره به حالت اول باز گردانید.

شنا کردن

شنا کردن یکی از بهترین ورزش­ها برای تقویت عضلات سراسری بدن به ویژه بازو و شکم است. علاوه بر آن یک ورزش مفرح بوده که در کنار سلامتی جسمانی، به سلامت روح و روان نیز بسیار کمک می­ کند. حرکاتی مثل شنای پروانه و فلاتر کیکر می ­تواند شما را به داشتن شکمی سفت و عضلانی بسیار کمک کند.

ورزش در خانه یک راه خوب و موثر برای داشتن تناسب‌اندام و حفظ سلامتی است. امروزه به دلیل مشغله‌های کاری و شیوع ویروس کرونا اغلب افراد از رفتن به باشگاه اجتناب می‌کنند و بیشتر آنها تمایل دارند در خانه تمرینات ورزشی خود را انجام دهند.ورزش در خانه برای لاغری شکم به شما این امکان را می‌دهد که در حریم خصوصی خود به بهترین شکل ممکن تمرین کنید و به وزن ایده‌آل‌تان برسید. شما در خانه، آرامش بیشتری دارید، در وقت خود صرفه‌جویی خواهید کرد؛ علاوه بر این ورزش در خانه نسبت به باشگاه هزینه کمتری هم برای‌تان خواهد داشت.

بهترین ورزش در خانه برای لاغری شکم

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که انجام چند بار دراز نشست در طول روز موجب آب کردن چربی‌های اضافی شکم می‌شود. درحالی‌که اصلاً این‌گونه نیست و شما به تمرینات ترکیبی بسیار ویژه‌ای نیاز دارید. تمرینات هوازی ویژه در کنار ورزش‌های قدرتی با تمرکز بر روی نواحی شکم و پهلو موجب تخت شدن شکم شما می‌شود. رمز داشتن اندامی مناسب، انجام تمرینات ورزشی اصولی است. البته در کنار ورزش در خانه برای لاغری شکم و خود، باید رژیم غذایی صحیحی نیز داشته باشید.

تمرینات هوازی

بدن شما هنگام انجام ورزش‌های هوازی انرژی خود را از طریق اکسیژن تأمین خواهد کرد، ورزش‌های متنوعی مثل پیاده‌روی، دویدن و یا حتی رقص از ورزش‌های هوازی محسوب می‌شوند.توجه داشته باشید که برای لاغری شکم و پهلوها تنها با برنامه ریزی دقیق امکان پذیر است. تمرینات هوازی نسبت به سایر ورزش‌ها راحت‌تر و مهم‌تر است، افرادی که قصد لاغری دارند باید انجام ورزش هوازی را جدی بگیرند، ورزش هوازی علاوه بر کاهش وزن، باعث بهبود عملکرد بدن نیز می‌شوند. ورزش‌های زیر از جمله ورزش‌های هوازی هستند:

مدت زمان انجام تمرینات هوازی نسبتاً طولانی‌تر است به همین خاطر شما هنگام انجام دادن ورزش هوازی میزان چربی زیادی را خواهید سوزاند، انجام ورزش هوازی برای اکثر افراد ضرورت دارد. این ورزش به سنتز پروتئین کمک خواهد کرد و از تجمع چربی در بافت شکم و یا زیر پوست جلوگیری می‌کند. بنابراین انجام تمرینات هوازی موجب تناسب اندام شما خواهد شد.

تمرینات هیت

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که به‌عنوان ورزش در خانه برای لاغری شکم می‌توانید انجام دهید، تمرینات هیت (یا اینتروال) است. این تمرینات، باعث کالری سوزی زیادی می‌شود و استقامت بدن را افزایش می‌دهد. البته باید توجه داشته باشید که انجام این تمرینات چندان ساده نیست.قبل از انجام ورزش هیت باید بدن خود را آماده کنید. انجام تمرینات اینتروال به تمام انرژی بدن شما نیاز دارد؛ بنابراین هنگام شروع این ورزش توقع چندانی از خود نداشته باشید.

نکته: تمرینات هیت برای افرادی که دچار مشکلات قلبی یا سایر بیماری‌های خاص هستند، مناسب نیست.

ویژگی های گن لیفت باسن و فرم دهنده باسن

گن لیفت باسن آرتان، این گن لاغری دارای ویژگی بالا بردن باسن و از بین برنده نواقص آن را دارد. همچنین با استفاده از گن لیفت باسن و فرم دهنده باسن می توانید حجم دهی و لیفت بیشتری را تجربه کنید.گن لیفت و فرم دهنده باسن باعث جلوگیری از شل شدن و افتادگی عضلات شما می شود. از آنجایی که تا بالا تنه دارای کش می باشد برای جمع کردن شکم و پهلو نیز بسیار موثر است.همچنین در کنار استفاده از این لیفت می توانید از گن ساعت شنی برای شکم و پهلو نیز استفاده کنید.این گن جادوئی دارای فنر های عمودی برای جلوگیری از لول شدن و سرخوردن گن می کند. در سایز های مدیوم M ، لارژ L و ایکس لارژ XL عرضه می شود.

گن ساعت شنی مارک کلمبیا

نوعی گن هستند که برای ایجاد ظاهری باریک‌تر در کمر و برجسته‌تر شدن باسن طراحی شده‌اند. این گن‌ها معمولاً از پارچه‌ای محکم و کشسان ساخته می‌شوند و در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف موجود هستند.این گن ها به دلیل اثربخشی در ایجاد ظاهری صاف تر و باریک تر برای زنان در سراسر جهان محبوب هستند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که هیچ مدرک علمی برای اثبات اثربخشی گن های ساعت شنی در کاهش وزن یا چربی بدن وجود ندارد.

در اینجا چند نکته برای انتخاب گن ساعت شنی کلمبیایی آورده شده است:

 • اندازه مناسب را انتخاب کنید. گن باید به درستی جا بیفتد تا راحت باشد و کار خود را به درستی انجام دهد.
 • نوع مناسب را انتخاب کنید. گن های مختلفی برای اهداف مختلف وجود دارد، بنابراین مهم است که گنی را انتخاب کنید که برای نیازهای شما مناسب باشد.
 • یک برند معتبر را انتخاب کنید. مارک های مختلفی از گن های ساعت شنی کلمبیایی در بازار وجود دارد، بنابراین مهم است که برندی را انتخاب کنید که به کیفیت آن معروف باشد.

اگر به دنبال گن ساعت شنی کلمبیایی هستید، حتماً تحقیق کنید و یک برند و نوع مناسب را برای خود انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا