بین الملل

بهانه جدید نتانیاهو در توجیه ناکامی در آزادی اسرا

آفتاب‌‌نیوز :

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در توجیه ناکامی‌های خود در جنگ غزه اظهار عقیده کرد خانواده اسرای صهیونیست در راستای منافع جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گام برمی‌دارند.

این اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر تعجب خانواده اسرای صهیونیست را به همراه داشته است.

در همین راستا، «رام بن باراک»، نماینده و رئیس سابق کمیته خارجی و امنیت کِنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در جریان گفت‌وگویی رادیویی اظهار کرد که نخست‌وزیر این رژیم از «هیستری غیرقابل درمان» رنج می‌برد و هیچ راه فراری برای خلاص شدن از دست کابینه او وجود ندارد.

براساس نوشته روزنامه الشرق الاوسط، وی تاکید کرد که بنیامین نتانیاهو باوقاحت صبحت می‌کند و عقل شهروندان صهیونیست را نادیده می‌گیرد: «او اگر موضوع اسرا نبود به موضوع تظاهرات خانواده اسرا اشاره‌ای نمی‌کرد.»

باراک همچنین گفت که همه می‌دانند نتانیاهو از مذاکرات درخصوص آزادی اسرای صهیونیست طفره می‌رود، زیرا او خواهان ادامه جنگ است و می‌خواهد این جنگ تداوم داشته باشد تا در قدرت بماند و از بیم دستیابی به توافق، از قطر تا مصر و آمریکا بحران ایجاد می‌کند.

وی در ادامه افزود: به همین خاطر نتانیاهو خانواده اسرا را که با درد و رنج دست و پنجه نرم می‌کنند و نگران فرزندانشان هستند مورد هجمه قرار می‌دهد؛ وی حد و حدود‌ها را رد کرده و این مرد به یک مشکل بزرگ برای اسرائیل تبدیل شده و باید تغییر کند.

در همین حال هزاران نفر از صهیونیست‌ها شنبه شب با برپایی تظاهراتی گسترده در تل‌آویو خواستار انحلال فوری کابینه نتانیاهو و برگزاری انتخابات مجدد شدند.

معترضان همچنین خواستار اقدام جدی برای آزادی اسرای صهیونیست در غزه شده و تأکید کردند دیگر تحملشان به سر آمده است.

شهرک‌نشینان معترض به ادامه جنگ که خواستار بازگردندن هرچه سریع‌تر فرزندان خود از غزه و استعفای نتانیاهو هستند، شامگاه جمعه نیز مقابل خانه او تحصن کردند.

خانواده‌های اسرای صهیونیست در غزه اعلام کردند دیگر هیچ اعتماد و باوری به نتانیاهو و کابینه او ندارند و خود باید برای بازگرداندن فرزندانشان دست به کار شوند.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا