برترین های ترند روزعمومی

خرید فرش مسجد چه ویژگی های دارد؟ فرش سجاده ای کاشان

خرید فرش مسجد چه ویژگی های دارد؟ فرش سجاده ای کاشان: برای خرید فرش مسجد خوب است قبل از هر چیز به خوبی تحقیق و بررسی داشته باشید. مجموعه سجاده کارپت با صبر و حوصله بسیار و دانش و تخصص لازم آمادگی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان و راهنمایی های لازم است. قیمت فرش سجاده ای متری، بستگی به عوامل و معیارهای بسیاری دارد. جنس الیاف و مواد اولیه – شانه – تراکم – نوع دستگاه بافت و همچنین متراژی که هر خریدار نیاز دارد.

نماینده مساجد یا حسینیه ها که به دنبال خرید سجاده فرش است، معمولا به دنبال فرشی با کیفیت همراه با دوام و استحکام بالاست. اما لازم است بدانید در کنار کیفیت، قیمت هم موضوع مهمی است. اکثر مسجدی ها و هیئت امنا می خواهند فرش مسجد را با قیمت مناسبی تهیه کنند. کارخانه سجاده کارپت کاشان یکی از کارخانه های تولید فرش ماشینی است که با خرید فرش مسجد به صورت مستقیم و بی واسطه، می توانید هم سجاده فرش و هم فرش سجاده ای ارزان با کیفیت داشته باشید.

چرا فرش نمازخانه متری و رولی؟

نمازخانه ها عموما در مکان های عمومی، اقامتگاه های بین راه، رستوران ها، هتل ها، مدارس و همچنین ارگان های مختلف اداری برپا می شوند. متراژ هر نمازخانه متفاوت است. اما غالبا ابعاد فرش نمازخانه نسبت به سجاده فرش مسجد کمتر است. اما اینگونه فضاها پاخور بالایی داشته و مردم مدام در این نمازخانه ها در رفت و آمد هستند. بنابراین بهتر است کیفیت فرش نماز بالا باشد تا دوام و استحکام زیادی داشته باشد.

انواع طرح فرش سجاده ای فرش مسجد

برای خرید فرش مسجد، توجه به طرح آن بسیار مهم است. تنوع طرح های فرش نماز بسیار زیاد است اما عمدتا به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

خرید سجاده فرش دارای محراب :

فرش نماز که دارای طرح محراب است بیشتر برای فضاهایی استفاده می شود که قصد اقامه نماز دارند. مثل مساجد و نمازخانه ها. اینگونه طرح ها دارای یک نقش محراب هستند. درون این محراب با نقش های اسلیمی و طرح های اسلامی پر شده است. گل های ظریف و ریزبافت به همراه شمسه ها و بته جقه های بسیار خاص و چشم نواز را می توانیم در سجاده فرش های محرابی ببینیم.

– سجاده فرش تشریفاتی:

فرش تشریفات یکی از زیرمجموعه های اصلی فرش قرمز است، بیشتر برای اماکنی استفاده می شود که در آنها مراسم و جشن برگزار می شود. مثل حسینیه ها، هتل ها، سالن های اجلاس، ورودی مجتمع ها و مراکز خرید خاص. البته فرش تشریفات برای کناره و راهرو در منازل نیز استفاده می شود. اغلب فرش تشریفات را با رنگ قرمز می شناسند اما فرش تشریفات در رنگ های مختلف تولید می شود که هر خریدار بسته به سلیقه خاص خود می تواند سفارش دهد.

نوع طرح فرش تشریفات معمولا بسیار ساده است و دارای دو حاشیه در راستای طولی فرش است. فرش تشریفات طرح های شلوغ نیز دارد که برای خریدار قابل تولید می باشد.

– خرید سجاده فرش یکپارچه:

فرش سجاده ای یکپارچه بسیار  شبیه به فرش تشریفات است با این تفاوت که طرح و نقشه آن متفاوت می باشد. طراحی فرش یکپارچه به صورتی است که رول ها در کنار هم قرار می گیرند و هر رول تکمیل کننده رول قبلی است. مثل قطعات پازل رول ها به هم متصل می شوند و در نهایت یک طرح و نقش یک پارچه را نشان می دهند. از اینگونه طرح ها بیشتر برای حسینیه ها، امامزاده ها و اماکن مقدس استفاده می شود.

چه عواملی در قیمت خرید فرش مسجد تاثیر دارند؟

 1. جنس نخ، الیاف و مواد اولیه
 2. میزان شانه و تراکم فرش
 3. نوع ماشین بافندگی
 4. وزن فرش سجاده ای و میزان آهار آن

مزایای استفاده از فرش نماز متری چیست؟

 1. ایجاد یکپارچگی – نظم و زیبایی در فضای مسجد و یا نمازخانه
 2. تعیین آسان جهت قبله و سر در گم نشدن نمازگزاران
 3. هماهنگی در صف های نماز و ایجاد وحدت
 4. قابلیت تولید و بافت در هر ابعاد به خصوص ابعاد غیراستاندارد و ناقواره
 5. نداشتن پرتی و پوشش تمام کف محل مدنظر
 6. ترمیم و تعویض آسان و با کمترین هزینه
 7. قیمت ارزان تر نسبت به فرش ماشینی 12 متری – 9 متری و 6 متری
 8. حمل و نقل راحت به دلیل سبک بودن رول ها
 9. نصب آسان
 10. تنوع در طرح و رنگ و امکان هماهنگ کردن رنگ سجاده فرش با رنگ کاشی های مسجد
 11. شست و شوی آسان
 12. در صورت پارگی یا آسیب دیدن تار و پود به آسانی و با اندک هزینه ای قابل رفو و اصلاح است.

برای خرید فرش سجاده ای کاشان از سجاده کارپت  کاشان جهت اعلام ابعاد محل مورد نظر و استعلام قیمت و دریافت مشاوره رایگان با شماره 09133617256 آقای مهندس سلمانی تماس بگیرید.

منبع: فرش سجاده ای مسجد کاشان (https://sajadecarpet.com)

دکمه بازگشت به بالا