برترین های ترند روزعلمی و پزشکی

هزینه پر کردن دندان با تناسب کیفیت و قیمت

پر کردن دندان یکی از رایج‌ترین روش‌های دندانپزشکی است که اغلب به منظور اصلاح پوسیدگی و آسیب به دندان استفاده می‌شود. اگر نگران هزینه پرکردن دندان هستید نیازی به استرس نیست. ما در اینجا هزینه‌های مرتبط با پر کردن دندان را بررسی می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

پر کردن دندان چیست؟

پر کردن دندان یک روش ضروری درمان دندان است. در این روش حفره‌ها و سایر آسیب‌های دندان پیش‌بینی و درمان می‌شود. پر کردن دندان مستلزم حفاری در دندان و از بین بردن تمام نقاط آسیب دیده و پوسیده است. معمولا قبل از پر کردن دندان از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. زمانی که مناطق پوسیده دندان برداشته می‌شوند، بخش از دست رفته پر می‌شود.

مطالعه بیشتر : سایت دکتر سعیدیان

متوسط هزینه پر کردن دندان چقدر است؟

هزینه پر کردن دندان بستگی به نوع مواد پرکننده دارد. با توجه به نوسانات اقتصادی که در کشور وجود دارد و با توجه به وضعیت و شرایط بیمار و اینکه کدام یک از دندان‌ها نیاز به پر کردن دارند قیمت تغییر می‌کند. لذا به طور دقیق نمی‌توان متوسط هزینه پر کردن دندان را در این قسمت درج کرد. البته اگر بیمه دندانپزشکی دارید احتمال زیاد بخشی از این هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

برای پر کردن دندان که نیاز به مواد بیشتری دارند، به دلیل اندازه حفره بزرگتر، این روش ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد. شما همچنین می‌توانید انتظار داشته باشید که هزینه بیشتری برای پر کردن حفره برای چندین دندان پرداخت کنید.

نوع پر کردن دندان همچنین تعیین می‌کند که هزینه پر کردن دندان چقدر است. نوع پر کردن دندان توسط نوع موادی که برای جایگزینی بخش برداشته شده دندان استفاده می‌شود تعیین می‌شود. چهار نوع اصلی از پر کردن دندان وجود دارد.

انواع پر کردن و هزینه‌های آنها

دندانپزشکان، برای پر کردن دندان از گزینه‌های متعددی استفاده می‌کنند. با توجه به مواد مورد استفاده، انواع مختلف پر کردن حفره وجود دارد که معمولا هزینه‌های مختلفی برای آن در نظر گرفته می‌شود.

هزینه پر کردن کامپوزیت

پر کردن دندان با کامپوزیت بسیار رایج است.کامپوزیت‌ها از رزین ساخته شده‌اند و با رنگ مینای دندان شما مطابقت دارند. با توجه به اینکه اغلب رزین‌های دندانی وارداتی هستند و تحت تاثیر قیمت ثابتی هستند، قیمت ثابتی نمی‌توان برای آن مشخص کرد. کامپوزیت‌ها ممکن است نسبت به سایر انواع پر کننده‌ها دوام کمتری داشته باشند و ممکن است بعد از 5 سال نیاز به تعویض داشته باشند.

هزینه پر کردن امالگام نقره ای

برای مطالعه بیشتر در مورد هزینه پر کردن کامپوزیت به سایت دکتر سعیدیان و لینک زیر مراجعه کنید :

هزینه پر کردن دندان : قیمت مناسب و استفاده از بهترین مواد (drsaeedian.com)

دکمه بازگشت به بالا