برترین های ترند روزعلمی و پزشکی

بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی اگر چه زمان بر است اما اگر منابع باکیفیتی انتخاب کنید، به کاری سرگرم کننده و فوق العاده جذاب تبدیل می شود. با توجه به رشد سریع طراحی اپلیکیشن موبایل در تمامی حوزه‌ها از جمله حوزه آموزش، این‌روزها یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند به‌راحتی دانلود و نصب یک اپلیکیشن باشد. امروزه دانش زبانی به‌خصوص زبان انگلیسی به‌خاطر وجه‌ی بین‌المللی، یکی از اساسی‌ترین ابزارهای موفقیت در رقابت‌های کاری و تحصیلی به‌شمار می‌رود.

امکان ندارد کسی را اطراف خود پیدا کنید که به زبان انگلیسی مسلط باشد و نتواند کار مناسبی برای خود دست‌وپا کند. یکی از دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی گسترش ارتباطات برون مرزی در مقیاس جزئی و بین مردم عادی است. فرض کنید در اینستاگرام هستید، فقط چند کلیک با فردی در آن‌سوی دنیا، برای برقراری ارتباط فاصله دارید و می‌توانید با آن‌ها درباره‌ی هر موضوعی صحبت کنید؛ فقط باید ساختار زبانی لازم را برای شروع گفت‌وگو داشته باشید. در این مطلب بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای فارسی زبانان هم برای اندروید و هم ios را به شما معرفی می کنیم.

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟

این زبان نسبت به زبان های دیگری مثل چینی یا لهستانی که از زبان های سخت هستند، در درجه متوسط و حتی آسان قرار می گیرد.

اصولا یادگیری بعضی از زبان های خارجی برای ما فارسی زبانان سخت تر از کسانی است که زبان مادری متفاوتی دارند. بطور واضح، یادگیری زبان آلمانی برای انگلیسی زبانان بسیار راحت تر از ماست. چرا؟ چون بسیاری از ساختارهای گرامری و لغات مشابهی با آلمانی دارند.

در واقع جواب این سوال می تواند کمی دشوار باشد. در کل زبان انگلیسی جزو زبان های سخت به حساب نمی آید، هر چند زبان راحت و آسانی نیز نیست. طبق تجربیات موسسات مختلف و خود زبان آموزان در سرتاسر دنیا، سختی یا آسانی همیشه در قیاس با یکدیگر مشخص می شود. زبان انگلیسی در مقایسه با زبانی مثل زبان عربی یا زبان روسی زبان آسانی به حساب می آید. در کل چنین زبانی را می توان در درجه متوسط از نظر زبان های دیگر دانست.

برای فارسی زبانانی که زبان انگلیسی را در حد بسیار مبتدی می باشند و روزانه ۳ ساعت وقت برای مطالعه بگذارند حدود ۱۳ ماه زمان نیاز است که به سطح متوسط برسید.  اگر کلاس بروید و فشرده تر کار کنید بسته به استعداد شما تا ۸ ماه ممکن است این زمان کاهش یابد.

نحوه یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از اپلیکیشن ها

اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی به بی اثر بودن شهرت دارند. احتمالا همه ما افرادی را دیده ایم که هر روز و ماه ها بازی های زبان انگلیسی انجام می دهند اما هنوز به سختی می توانند یک کلمه صحبت کنند! راه هایی برای جلوگیری از این وجود دارد.

زبان آموزان موفق حتما یک برنامه و ساختار برای مطالعه خود تهیه می کنند و در طی آن همه مهارت های زبان مورد نیاز خود را تمرین خواهند کرد. اپلیکیشن ها هم می توانند بخشی از این برنامه باشند. در ادامه نحوه استفاده از اپلیکیشن ها برای یادگیری زبان را برررسی می کنیم. آیا میدانستید آموزش شطرنج نیز با اپلیکیشن امکان پذیر است و برای شروع می‌توانید با بهترین اپلیکیشن های آموزش شطرنج شروع کنید؟

ترکیب اپلیکیشن ها

هنوز هیچ اپلیکیشنی وجود ندارد که همه مهارت های زبان را به طور کامل آموزش دهد. هر کدام از آنها نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند و باید هنگام فرآیند یادگیری آنها را با یکدیگر و یا با سایر روش ها ترکیب کنید.

سعی کنید زمان خود را بین اپلیکیشن ها با تمرکز روی مهارت های مختلف تقسیم کنید. به عنوان مثال اپلیکیشن Memrise به یادگیری سریع واژگان جدید کمک می کند اما این کلمات را در جملات استفاده نمی کند.

برای انجام این کار باید از اپلیکیشنی استفاده کنید که روی توسعه مهارت های گرامری تمرکز دارد مثلا در نرم افزار ورد تایپ کنید. به صورت خودکار اشتباهات گرامری را قرمز نمایش می دهد!

بیشتر اپلیکیشن ها اعلان‌های یادآوری برای کاربران خود ارسال می کنند تا میزان پیشرفت آنها را نشان دهند. اگر این اعلان ها باعث انحراف شما در استفاده از چند اپلیکیشن می شود، آنها را غیرفعال کنید!

ترکیب اپلیکیشن ها با سایر روش های یادگیری باعث می شود تا فرآیند یادگیری بسیار موثرتر شود. اگر توانایی مالی دارید، می توانید از یادگیری در کلاس های زبان حضوری یا آنلاین با سرویسی مانند Preply نیز بهره ببرید.

تمرکز بیشتر روی قسمت های چالش برانگیز

اپلیکیشن های زیادی برای انتخاب وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. با تقسیم زمان مطالعه بین همه آنها خود را تحت فشار قرار ندهید. یک یا دو مهارتی را انتخاب کنید که با آنها مشکل دارید و برایتان چالش برانگیز است سپس اپلیکیشن هایی را دانلود کنید که برای توسعه این مهارت ها طراحی شده اند. برای مثال اگر به تمرین صحبت کردن نیاز دارید از اپلیکیشن Busuu یا Mondly استفاده کنید. اگر به دنبال کمک برای نوشتن به زبان انگلیسی در پیام های کوتاه هستید، اپلیکیشن Tandem و Grammarly را امتحان کنید.

قانون طلایی: تمرین صحبت کردن را در اولویت قرار دهید.

به عنوان یک قاعده کلی بسیاری از اپلیکیشن های یادگیری زبان می توانند به راحتی واژگان، مهارت های خواندن و املای شما را تقویت کنند. برخی از آنها حتی برای درک بهتر گرامر مفید هستند. اما بدون تمرین مکالمه خوب با یک فرد انگلیسی زبان نمی توانید هرگز مهارت های جدید را در کنار یکدیگر یاد بگیرید.

اگر می خواهید انگلیسی صحبت کنید، هیچ جایگزینی برای تمرین صحبت با یک انگلیسی زبان مسلط وجود ندارد. خوشبختانه اپلیکیشن Preply این فرصت را فراهم کرده است.

حتی تنها با چند ساعت تمرین مکالمه با معلم در هفته مطمئنا از سرعت پیشرفت خود شگفت زده خواهید شد. سعی کنید یک معلم متناسب با نیازهای خود پیدا کنید.

ما هیچ اپلیکیشنی را خارج از این لیست پیشنهاد نمی کنیم. بسیاری از اپلیکیشن های بخصوص فارسی زبان که توسط افرادی تازه کار با نام استاد فلان و فلان و کریمی ونارنین و … تهیه شده اند سرشار از اشتباهات معنایی و ناپیوستگی یادگیری هستند و کار یادگیری زبان را برای تان سخت خواهند کرد. ماهها وقت گذاشته ایم و همه اپ ها را تست کرده ایم تا به یک لیست جامع رسیده ایم!

4 نکته برتر برای زبان آموزانی که با کمک اپلیکیشن یاد می گیرند

آیا می خواهید زبان انگلیسی را آنلاین یاد بگیرید؟ در اینجا 4 نکته برتر برای زبان آموزان آورده شده است:

1-  برنامه را دنبال کنید.

داشتن یک روال روتین برای موفقیت بسیار مهم است چراکه نشان می دهد دقیقا چه چیزی و چگونه باید مطالعه کنید.

دنبال کردن یک برنامه برای یادگیری زبان انگلیسی این سردرگمی را از بین می برد که آیا در مسیر درستی هستید یا نه. علاوه بر این باعث می شود تمرکزتان روی موارد مهمتر حفظ شود.

2- تمرین کنید.

تمرین زیاد بخش مهمی از یادگیری زبان انگلیسی است.

تمرین موثر یعنی حرکت در جهت اهداف. یعنی اینکه به برنامه پایبند باشید و به طور مستمر تمرین کنید به خصوص در قسمت ها و مهارت هایی که می خواهید آنها را تقویت کنید.

برای پیشرفت بهتر یادگیری خود را به کتاب محدود نکنید و حتما آموخته های خود را تمرین کنید.

3- بازخورد داشته باشید.

همیشه به دنبال سوال و بازخوردهای سازنده باشید. هرگز آنقدر خجالتی نباشید که نتوانید درخواست کمک کنید.

بازخورد موثر کمک می کند تا بلافاصله بفهمید چه چیزی را خوب انجام می دهید و چه چیزی را باید تقویت کنید.

به شما نشان می دهد که دقیقا روی کدام قسمت ها باید کار کنید تا بهتر شوید و به اهداف خود برسید.

4- انگیزه خود را حفظ کنید.

حفظ انگیزه و تعهد به اهداف خود در یادگیری زبان انگلیسی نیمی از راه موفقیت می باشد.

داشتن انگیزه باعث می شود تا اشتیاق برای مطالعه و یادگیری زبان بیشتر شود.

بیشتر تلاش خواهید کرد.

یکی از بهترین راه ها برای حفظ انگیزه این است که هدف نهایی خود را تجسم کنید و اینکه با دستیابی به آن چه حسی خواهد داشت.

وقتی بتوانید این احساسات مثبت را ایجاد کنید، انگیزه های لازم را به دست خواهید آورد.

مهمترین مشکل آموزش زبان چیست؟

مشکل این است که وقتی جستجویی در این زمینه می کنید، صدها پکیج آموزش زبان در اینترنت تبلیغ شده اند که همه هم ادعای یادگیری زبان با یک پک، حرف زدن مثل بلبل و … را دارند. اما واقعا کدامیک موثرند؟

با یک جستجوی ساده می بینید، پکیج آموزش همیار، کریمی و اکسیر و لرن و فلان و فلان … جوانهایی که برای رفع معضل بیکاری هوس ساخت اپلیکیشن پولساز و فروش آن به قیمت گزاف را کرده اند. رفع مشکل بیکاری خوب است اما آیا گرفتن وقت شما و هدر دادن ماهها تلاش شما هم ایده خوبی ست؟

اشتباهات تلفظ، غیرکاربردی بودن جملات و واژگان، یکپارچه نبودن متد تدریس و … در اپلیکیشن های غیر استاندارد مهم ترین معضل موجود است.

برای تولید یک اپلیکیشن آموزشی مثل چرب زبان، نصرت، تل می مور، بیش از 20 گروه و 3 موسسه آموزشی معتبر سالها زمان گذاشته اند، وقتی یک بار از آنها استفاده می کنید، به شکل باورنکردنی فقط با یک بار استفاده از این پکیج ها، کلی واژه، جمله و لهجه اصولی را یاد می گیرید، اما این شانسی نیست. این پکیج ها به صورت علمی، مطابق نقشه علمی ذهن زبان آموز تهیه شده اند، سالها وقت گذاشته شده تا کاربردی ترین واژه ها در آنها قرار گیرند و صدها بار مرور شده اند تا اشتباه تلفظ و ناپیوستگی یادگیری در آنها وجود نداشته باشد.

حالا فرض کنید شما مثلا 6 ماه وقت می گذارید زبان را با کمک یک اپلیکیشن غیر استاندارد یاد می گیرید، کلمات و جملات با تلفظ و ادای اشتباه یاد داده شده است، وقتی وارد کشور مبدا می شوید می بینید آنها متفاوت با شما صحبت می کنند یا حرف هایشان را به راحتی متوجه نمی شوید یا وقتی صحبت می کنید مانند بوق در کرنا هستید!!

جالب تر این است که بدانید تصحیح این اشتباهات که به صورت عادت در شما بعد از چند ماه جا می‌افتد چند سال زمان می برد!!! پس انتخاب اپلیکیشن استاندارد به اندازه انتخاب کلاس زبان و متریال‌های یادگیری مهم است!

بهترین اپ های آموزش زبان انگلیسی

دقت کنید همه اپلیکیشن های موجود برای آموزش زبان انگلیسی فقط بعنوان مکمل یادگیری می توانند مناسب باشند نه منبع اصلی یادگیری. روش یادگیری زبان را در اینجا معرفی کرده ایم. و اما بهترین اپلیکیشن های موجود:

Preply (جدید اما بدون معنای فارسی)

اپلیکیشن Preply زبان آموزان را به معلمان متخصص زبان از طریق ویدئو چت آنلاین به صورت رو در رو ارتباط می دهد. می توانید معلم خصوصی خود را بر اساس عواملی چون کشور مبدا، تخصص، در دسترس بودن، نظرات و هزینه دریافتی انتخاب کنید. از همه عضوهای جدید آزمون گرفته می شود تا سطح آن تخمین زده شود سپس تعیین می کند که به چند ساعت مطالعه نیاز دارند تا سطح CEFR آنها بالا رود.

می توانید طرح های یادگیری Preply یا دوره های آماده انگلیسی جامع را انتخاب کنید یا فقط روی مهارت ها و واژگان مورد نیاز خود تمرکز کنید. زبان آموزان از همان اولین درس به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

مدت زمان اولین جلسه با معلم یک ساعت می باشد. پس از آن می توانید مدت زمان کلاس های خود را تعیین کنید. دوره ها در بسته های 6، 12 یا 24 ارائه شده اند اما زمان آن قابل برنامه ریزی است. لازم نیست به یک بازه زمانی مشخص پایبند باشید! اگر هم یک درس را لغو کنید می توانید انتظار بازپرداخت هزینه کامل آن را داشته باشید (تا زمانی که اخطار چهار ساعت داده شود).

زمان استفاده

Preply  موثرترین جنبه های کلاس درس زبان را با راحتی یادگیری از طریق اپلیکیشن با هم ترکیب کرده است. وقتی اشتباه می کنید، بازخورد آن را به بلافاصله دریافت خواهید کرد. یادگیری براساس سرعت زبان آموزان است و معلمان منتظر می مانند تا دانش آموز مفهوم را به طور کامل درک کند و سپس پیش می‌روند.

نکته مهم این است که زبان آموزان با یک گوینده مسلط واقعی به طور زنده تمرین و صحبت می کنند. بنابراین می توانند به ترس خود در مورد بلند صحبت کردن غلبه کرده و آموخته های خود را به طور عملی تمرین کنند. Preply یک انتخاب عالی به عنوان اپلیکیشن اصلی برای یادگیری زبان انگلیسی است.

اپلیکیشن چرب زبان

برای سطوح مبتدی تا پیشرفته برای همه ۴ بخش زبان- امتیاز کاربران ۴٫۸

اپلیکیشن چرب زبان نتیجه 7 سال کار و تلاش گروه آموزشی چرب زبان و بهترین اپلیکیشن آموزش زبان با محیط کاملا فارسی است. با بررسی کامل، دقیق و همه جانبه اکثر اپلیکیشن های معروف، عیب و ایرادات آنها را رفع کرده اند و با بهترین متد آموزشی موجود که نه تنها زبان انگلیسی را با کمک کاربردی ترین مکالمات و عبارات روزمره به شما یاد می دهد بلکه همزمان به تقویت حافظه شما نیز کمک می کند.

این اپلیکیشن نیاز به هیچ پیش نیازی ندارد و در حال حاضر به جز زبان انگلیسی برای 8 زبان دیگر و همچنین زبان کودکان کاربرد دارد. نکته جالب توجه اینکه با دانلود و خرید یک اکانت برای خود، نه تنها همه مکالمات کاربردی را به صورت تصویری دریافت می کنید، بلکه همه سایت چرب زبان را نیز یکجا در جیب خود خواهید داشت و هر مطلب جدیدی که درج شود، برای شما نیز نمایش داده خواهد شد! با بازخوردها و نسخه های متعدد آزمایشی، همه ایرادات رفع شده اند و فکر نمی کنم اشکالی در این اپلیکیشن فارسی پیدا کنید.

 اپلیکیشن دولینگو

برای سطوح متوسط- برای همه ۴ بخش زبان- امتیاز کاربران ۴٫۸

این نرم افزار نسبت به بابلز و سایر اپلیکیشن ها برتری هایی دارد. از جمله اینکه بسیاری از امکانات آن رایگان است. ضمن اینکه یادگیری زبان در این نرم افزار با جنبه سرگرمی و بازی همراه است که برای بسیاری بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی است. همچنین کلمات و موضوعات پایه ای در زبان در این نرم افزار نسبتا مناسب توضیح داده شده اند. همچنین می توانید روند پیشرفت تان را دنبال کنید. ساختار جملات و کلمات پرتکرار به خوبی توضیح داده شده اند اما این اپلیکیشن محیط فارسی ندارد.

اپلیکیشن   Memrise

برای سطوح مبتدی تا پیشرفته- بیشتر برای یادگیری کلمات و عبارات رایج- امتیاز کاربران ۴٫۸

این نرم افزار طبق گفته خود کمپانی و تستی که چرب زبان انجام داد بیشتر با تاکید بر یادگیری 3 مهارت ساخته شده است: یادگیری واژگان و عبارات، فهم جملات انگلیسی زبانان موقع مکالمه و چت کردن با دیگران.

Memrise یک اپلیکیشن فلش کارت است که از تکرار با فاصله برای یادگیری کلمات و عبارات جدید در حافظه بلند مدت استفاده می کند. بسیاری از فلش کارت های آن توسط کاربران تولید می شود، بنابراین گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

برای کاربران با اشتراک پولی ویژگی تشخیص گفتار نیز وجود دارد که می توانند تلفظ ها را تمرین کنند و همچنین حاوی مجموعه ای از فیلم ها به زبان اصلی است که کلمات یا عبارات را بیان می کنند.

زمان استفاده

این یک برنامه تقویت واژگان است که می توانید در هر زمانی از آن استفاده کنید.

برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده تنها از اپلیکیشن Memrise کافی نیست اما برنامه ای است که برای کمک به یادگیری زبان طراحی شده و یک روش موثر برای بهبود واژگان انگلیسی است که رایگان هم هست!

بیش از 1 میلیون و 300 هزار نفر به آن رای بالای 4.7 داده اند که نشان از محبوبیت بالای آن بین کاربران دارد. کاملا رایگان است و هم برای اندروید و هم برای آیفون به تقویت زبان انگلیسی، اسپانیایی، فرانسه، و آلمانی کمک زیادی می کند. جالب است بدانید همه دروس توسط نیتیو ها (کسی که زبان مادری شان انگلیسی ست) طراحی شده و دروس کوتاه و کاملا قابل فهم در هر سطحی از یادگیری هستند.

بیاموز

اپلیکیشن بیاموز جزو اپلیکیشن های خوب فارسی ست هر چند خطا در معنا و تلفظ ها در آن زیاد دیده می شود. دارای بخش های واژه اموزی، خواندن، گرامر و … است اما به عنوان منبع اصلی پیشنهاد نمی‌شود. ضمنا اپلیکیشن از جایی به بعد نیاز به پرداخت درون برنامه ای دارد. در واقع فقط بخش واژگان و ضرب المثل ها و جعبه لایتنر آن رایگان است.

زمان استفاده

اپلیکیشن بیاموز یک ابزار مفید برای زبان آموزان فارسی است که نیاز به تمرین بیشتر برای یادگیری قوانین دستور زبان دارند. با این حال تاکید زیادی بر آن نداشته باشید زیرا مانند بسیاری از اپلیکیشن های فارسی زبان اشتباه زیاد دارد.

ماندلی Mondly

Mondly  (ماندلی) اپلیکیشنی است که برای کمک به بهبود مهارت های زبان انگلیسی طراحی شده است. از فناوری تشخیص گفتار برای بازخورد در گفتار استفاده می کند. این اپلیکیشن در کلیپ های صوتی به زبان اصلی از زبان آموزان سوال می پرسد و لیستی از پاسخ های احتمالی را اپلیکیشنشان می دهد تا با میکروفون صحبت کنند.

اخیرا Mondly برای کاربرانی که با طرح های پولی کار می کنند، ابزاری معرفی کرده است که می توانند در خانه خود با گوینده های مجازی “ملاقات” کنند! همچنین یک ربات چت سرگرم کننده دارد که می توانید با آن مکالمه کرده و پیام ارسال و دریافت کنید.

زمان استفاده

برای افراد سطح متوسط ممکنه مکالمات در Mondly بسیار ساده باشند. اما برای افراد مبتدی یک ابزار عالی برای غلبه بر ترس از صحبت کردن انگلیسی با صدای بلند است! در آوریل 2020 C-net آن را به عنوان “بهترین کمک برای یادآوری عبارات خاص” ارزیابی کرد.

البته برخی از کاربران می گویند که توضیحات گرامری آن واضح نیست و از آن راضی نیستند، بنابراین استفاده از سایر مطالب آموزشی نیز ضروری است.

پادکست BBC

یکی از پرامتیازترین اپلیکیشن های زبان انگلیسی ست هم برای اندروید و هم آیفون. می دانید که گوش دادن به پادکست های زبان انگلیسی از موثرترین راههای یادگیری زبان انگلیسی ست. تمرکز این برنامه هم آموزش زبان با کمک پادکست است. حین گوش دادن به پادکست، متن آن هم به صورت کاملا رایگان نمایش داده می شود، واژگان جدید را می توانید ببینید و گوش و ذهن خود را کاملا به انگلیسی عادت دهید در عین لذت بردن از آن.

زمان استفاده

برای اوقات فراغت و قبل از خواب، گوش دادن به پادکست ها بدون نیاز به هیچ کار دیگری ناخودآگاه زبان شما را تقویت خواهد کرد. اگر هم بتوانید به متن های آن همزمان توجه کنید که چه بهتر.

روش یادگیری سریعتر زبان انگلیسی تا 2 برابر!

  • حتما برای خود هدف از یادگیری تعیین کنید، آن را بنویسید و روی دیوار اتاق نصب کنید.
  • هر روز کتاب و رمان انگلیسی بخوانید، حتی در حد ده دقیقه
  • حداقل روزانه ۱ تا نهایتا ۴ ساعت تمرین کنید تا در ۴ ماه به سطح متوسط برسید (نیازی به کلاس ندارید)
  • در مواقع بیکاری، در ماشین، مترو و … موسیقی زبان انگلیسی گوش کنید
  • در مواقع بیکاری یا شب ها، انیمیشن یا فیلم و سریال انگلیسی تماشا کنید. با زیرنویس انگلیسی
  • همیشه با صدای بلند تکرار کنید و سعی کنید چیزهایی که یاد می گیرید را برای یک نفر توضیح دهید.
  • به اخبار انگلیسی زبان گوش دهید.
  • واژگان زبان انگلیسی را یاد بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا