عمومی

زنجیر راه بند

بخش پردازنده فرایند کارکردی راهبندها میباشد و در تنوع دیجیتال یا آنالوگ در محصولات مختلف مشهود است . تیم فروش و پشتیبانی ما در الکتروبرتر همواره می‌کوشد محصولاتی با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد. در واقع راهبند مکانیکی با هیدرولیکی تفاوتی که دارد در نحوه باز شدن و مکانیزمی که برای باز شدن استفاده گردیده است، می باشد.

راهبند اتوماتیک ستونی

کمپانی ارکا با تولید انواع راهبند با قابلیت داشتن ،بوم و زنجیر تلاش بر این دارد که تنوع تولیدات خود را افزایش دهد.راهبند زنجیری ارکا در اندازه زنجیرهای ۱۰، ۱۵ ، ۲۰ متری تولید شده تا در تمامی اندازه قابلیت استفاده را داشته باشد. راهبند اتوماتیک پارکینگ ارکا Erreka ULTRA در دو مدل با طول بازو (بوم) ۴ و ۶ متری وسرعت حرکت بازو ۱٫۳ متر بر ثانیه میباشد. قیمت راهبند ستونی به دلیل امنیت و اطمینان بالا و دار بودن ساختاری خیلی محکم نسبتاً بالاتر راهبندهای مشابه می باشد.

این کالا پس از مدت زمان مشخص شده توسط فروشنده در انبار دیجی‌کالا تامین و آماده پردازش می‌گردد و توسط پیک دیجی‌کالا در بازه انتخابی ارسال خواهد شد. رای ایجاد قدرت بیشتر در نگهداری مسیر ، در انتهای این راهبند لنگر و یا قسمتی اضافی را در نظر گرفته اند تا به کمک وزن آن مانع دارای قدرت بیشتری گردیده و بصورتی بسیار بهتری قادر به اعمال کنترل بر روی مسیر باشد. همان طور که در ابتدا گفتیم راهبند پارک خودرو بمنظور اعمال کنترل بر روی قسمت های دارای دسترسی به منطقه پارک خودرو، محدوده های ارائه خدمات خودرو، و یا محدوده هایی که به منظوری خاص قرار است مسدود گردد، بکار گرفته می شود.

به عنوان مثال راهبند پارک خودرو به منظور اعمال کنترل بر روی قسمت های دارای دسترسی به منطقه پارک خودرو، محدوده های ارائه خدمات خودرو، و یا محدوده هایی که به منظوری خاص قرار است مسدود گردد، بکار گرفته می شود. در این مقاله سعی داریم تا شما را با راهبند ها آشنا نماییم،سپس انواع راه بند ها و کاربرد هر یک را به صورت کامل شرح خواهیم داد.شاید شما تاکنون نام راهبند پارکینگی یا آکاردئونی یا … شیشه سکوریت ، شیشه ای حرارتی یا شیشه تقویت شده نشکن به شیشه های گفته می شوند که برای مقاوم تر شدن نسبت به شیشه های معمولی تحت عملیات های شیمیایی و حرارتی ویژه ای قرار می گیرند.

کنترل تردد اتوماتیک در مبادی ورودی پارکینگ ها , بیمارستان ها , پاساژ ها و اماکن نظامی

در شرایط کنونی که تقریبا تمامی پرسنل ادارات از وسائل حمل و نقل شخصی استفاده میکنند، بعلت اینکه هرج و مرج در تردد افراد غیر، و یا غیبت سرزده از کارکنان سر ندهد، راه بند های اداری که توسط شرکت دکاشاپ ارائه میشود بهترین پیشنهاد است که باعث مدیریت در کنترل تردد خودرویی پرسنل کارمندان ادارات میشود.

شرکت ساعی صنعت فعالیت صنعتی و تولید خود را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرده و تا کنون توانسته با نام تجاری ماشین سازی بام بین سهم قابل توجهی از بازار بالابر و راهبند‌های کنترل تردد را به خود اختصاص دهد. راهبند اتوماتیک ارکا دارای کارت گارانتی اصلی با هولوگرام خود میباشد و 12 ماه گارانتی اولیه است و تا 10 سال از خدمات پس از فروش این برند برتر بهرهمند است و در صورت نیاز با یک تماس به مشتریان خود ارائه سرویس میکند.

Boom Barrier را با شفت های اندازه های مختلف با تکیه بر اندازه دهانه ای که می خواهید کنترل کنید، عرضه می کند. این امر به ویژه زمانی ارزشمند است که سازمان‌ها وسایل نقلیه بزرگ‌تر از حد معمول داشته باشند، برای مثال، مناطق معدنی و تقاطع‌های راه‌آهن. بعضی از راهبندها را میتوان از طریق کامپیوتر کنترل کرد و ان را بالا و پایین نمود.

برای این منظور برد کنترل راهبند شما با ید این قابلیت را داشته باشد که به ان پورت RS485 میگویند. تنظیمات راهبند معمولا به طور فابریک انجام شده است و معمولا نیازی به تنظیم مجدد نیست.در صورتی که میخواهید راهبند بصورت اتوماتیک پایین بیاید حتما از چشمی ایمنی استفاده کنید تا اسیبی به خودروها و راهبند وارد نشود.

در حالت کلی برای صدور فرمان به یک راهبند از شستی های دستی استوپ و استارت استفاده می شود که با مرور زمان و رشد تکنولوژی ریموت کنترل های بیسیم نیزبه آنها اضافه شدند. سیستم صدور فرمان بخش است که از طریق یک نیروی انسانی و یا حرکتی فیزیکی صادر و مدار کنترل پس از دریافت و تجزیه و تحلیل آن فرمان حرکت به موتور و گیربکس را صادر مینماید.

همانطوریکه از نام این قطعات پیداست برای محدود کردن حرکت بوم و مشخص کردن آنکه دقیقا در چه راستا و زاویه ای بایستند از این قطعات مکانیکی استفاده می نمایند تا بوم در راستای حرکتی خود آسیبی نبیند.البته کنترل زمان حرکت موتور هم مکمل لیمیت سوئچ ها در راهبندها خواهند بود.

کابین راهبند در اصل بدنه فلزی می باشد که کلیه متعلقات راهبند به جز بوم در داخل آن قرار میگیرند و تنها بوم است که در بیرون به آن متصل می شود. معمولا چون کابین بعنوان یک حفاظ برای سایر قطعات در برابر سرما و گرما هوای و همچنین برخوردهای احتمالی فیزیکی می باشد از فلزی آهن یا فولاد ساخته میشود.کابین راهبند در عین مقاوم بودن بایستی سبک نیز باشد تا امکان جابجایی آن در آینده نیز فراهم باشد.

انواع مدل های راهبند

زنجیر در خواب نشان اسارت و پیوند انقیاد آمیز است و تعبیر آن متفاوت می شود وقتی که سر زنجیر به جاهای دیگری متصل باشد. اگر در خواب ببینیم که زنجیر به دور دست هایمان بسته است اگر چه کسی آن را نبسته باشد نشان گرفتاری است. اگر ببینیم که یک سر زنجیر در دست، و سر دیگرش مثلا به در خانه بسته است گرفتاری خانوادگی پیدا می کنیم یا اسیر عواطف و احساس می گردیم.

هرچه جنس طناب و میله فلزی مرغوب تر باشد قیمت راهبند فلزی افزایش خواهد یافت. همچنین هرچه کاربرد و استفاده راهبند تشریفاتی ساده و راحت و ایمن باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. مجموعه بارنگ انواع پایه ‌های راهبند تشریفاتی را با بهترین آلیاژ به مشتریان خود عرضه می کند. پایه های راهبند تشریفاتی با رنگ بعد از مدت ها استفاده مانند روز اول درخشان هستند. به همین دلیل سال های طولانی می توان از این پایه ها در مکان های مختلف استفاده کرد.

شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که همیشه مکان های پارکینگ برای ساکنان در دسترس است. بایداز هرکلید یک سیم را باهم مشترک کرده و به قسمتcom بردکنترل راهبند ببندید. و با سرعت قابل تنظیم ۲ تا ۶ ثانیه ای دست کاربر را جهت سرعت باز و بسته شدن باز می گذارد. قدرت موتور این راهبند ۹۰W و گشتاور چرخش موتور آن ۲۸۰۰ دور در دقیقه است.

قیمت راهبند پارکینگ وابسته به کارخانه تولیدکننده، نوع راهبند و ماندگاری آن متغیر است و در این مقاله قیمت انواع راهبند موردبررسی قرار خواهد گرفت. انواع راهبند پارکینگی شامل راهبند ستونی یا بولارد، راهبند زنجیری، راهبند هیدرولیکی، راهبند، اهرمی، راهبند دستی، راهبند آکاردئونی و … می باشد که در ادامه مقاله به ویژگی و کاربردهای انواع راهبند پارکینگ می‌پردازیم.

راهبند پارکینگی به صورت دستی و اتوماتیک می‌تواند مسیر حرکت خودروها را باز یا بسته کند و یا ممکن است به صورت ثابت باشد و اجازه هیچ‌گونه رفت‌وآمدی را ندهد. راهبند پارکینگ مناسب در زمان برخورد با خودرو کمترین آسیب را می‌بیند و کمترین آسیب را به خودرو وارد می‌کند. در صورت عبور کابل‌های هوایی و یا شاخه درخت از فضای بالای دستگاه یا تیرک باید محل نصب تغییر کند و یا موانع برطرف شوند، تا تیرک هنگام عمود شدن با آنها برخورد نکند.

هر کدام از این گیت‌های تک پایه و دوپایه نیز در دو نوع کناری و میانی قابل تولید است. UPS شامل یک مدار شارژ و باطری می باشد که در زمان قطعی برق مدار شارژ روی باطری ها سوییچ می شود و اینگونه دستگاه می تواند در زمان قطعی برق با استفاده از UPS کار کند. در این نوع راهبندها ارتفاع ستون استفاده شده 60 الی 80 سانتی متر می باشد که به صورت عمودی از سنگر درون زمین بالا آمده و راه را می بندد . استفاده از سیستم هیدرولیک باعث شده تا این محصول قابلیت استفاده مداوم را داشته باشد.

مخروط ترافیکی مدل ولکان

راهبند بتا سری B-400، دارای بدنه ای مستحکم و فولادی است که در بالای آن از فلز آلومینیوم رنگ آمیزی شده استفاده شده است. راهبند از نظر جنس ساخت نیز دارای انواع و اقسام مختلفی می باشند، برخی از پلاستیک ساخته شده، یا بتون ارمه که می توان از فلز و یا حتی چوب نیز ساخته شوند. مهم ترین دلیل استفاده از اجناس مختلف بیشتر به خاطر نوع کاربرد آنها است.

مثلا برای ساخت تابلوی مثلثی خطر از پلاستیک استفاده می کنند، زیرا لازم است فرد آنها را در دست گرفته و در جایی کار بگذارد، پس لازم است تا وزنی اندک داشته باشند، و نکته دیگر در مورد استفاده از اجناس مختلف نیز باید عنوان نمود که بخاطر قیمت آنها می باشد. برای نصب این راه بند معمولا ابتدا ستونی به ارتفاع یک متر نصب می نمایند، و سپس به آن یک میله متصل می سازند که بصورت اهرم به طول 2 تا 8 متر بالا و پایین رفته و مسیر تردد (بخصوص خودروها) را مسدود خواهد نمود.

مشخصات راهبند اتوماتیک

به علاوه می توانید از راهبند ستونی برای شرایطی که نیاز به امنیت بالا دارند، استفاده کنید. بدین معنا که از نوع اول در مراکز اداری و مسکونی و از دیگری در مراکز نظامی و تسلیحاتی استفاده می‌گردد. سرعت باز و بسته شدن این راهبند با توجه به نوع خریداری شده تعیین می‌گردد اما بطور کلی در حدود ۱ تا ۷ ثانیه زمان می‌برد؛ همچنین این مدل دارای سنسورهایی است که در صورت قرار گرفتن خودرو بر روی آن به هیچ وجه باز نمی‌شود تا آسیبی به خودرو نرسد.

انتخاب نوع راهبند تبریز :

راهبند اتوماتیک عمدتاً برای پردازش زیاد گردشگران و وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرند. این کار اغلب شامل کارهای دستی زیادی مانند بررسی پلاک خودرو و شناسه راننده برای اطمینان از مجاز بودن ورود آنها به محل است. همه اینها زمان بر است و می تواند منجر به ازدحام غیرضروری در دروازه های ورود و خروج محل شود.

یکی از انواع راهبند ها موانع ستونی هستند که باعث ایجاد امنیت در فضای مورد استفاده می شوند، انواع مختلفی از این نوع راهبند ستونی بر اساس اندازه، طرح،جنس وجود دارد که مشهورترین آنها قوطی های استیل ضد زنگ است که علاوه بر یک مانع امنیتی برای عابرین پیاده باعث کنترل ترافیک می شود.

برای حفاظت از تجارت گزینه‌های مختلفی در دسترس است که برای انتخاب بهترین موقعیت باید درک کاملی از تفاوت بین موانع امنیتی داشته باشیم و متناسب به نیاز و محل نصب بهترین گزینه را انتخاب کنید. راهبند اتوماتیک پارکینگ برقی لایف مدل سوپرا با طول بوم ۵ متری که ارائه می دهد گزینه ای بسیار مناسب برای مکان هایی ست که دارای طول عبوری نسبتا بالایی هستند.

BAYT 980 دارای چراغ LED چشمک زن قرمز رنگ، کابل فلزی زنجیری برای بهبود بخشیدن به استحکام با طولی بیش از ۷٫۴m می باشد. بهره برداری از برترین تکنولوژی و سرمایه گذاری هدفمند باعث شده که شرکت فادینی به اطمینان غیر قابل انکار امروز دست یابد، چرا که این کمپانی از ۴کارخانه مستقل ساخته شده است. وهمچنین موتور، بوم،یک جفت چشم فتوسل، یک عدد فلاشر وآنتن، یک عدد ریسیور ومتعلقات نصب ازاقلام پکیج این دستگاه میباشد. چرا که هم ترددی نامحدود دارد وهم هوشمند است واز احتمال برخوردبوم با موانع و افراد جلوگیری می کند.

راهبند اپروماتیک

به این صورت که موتور های 220 ولت برای تردد کم و موتور 24 ولت جهت تردد بسیار بالا می باشد. در نوع هیدرولیکی ابتدا موتور روشن می شود و پمپ روغن به حرکت در می آید و از این رو، روغن با فشار بالا از مخزن تخلیه می شود و وارد سیلندر هیدرولیک می شود. پیستون ها با ورود و خروج روغن در سیلندر هیدرولیک به سمت بالا و پایین حرکت می کنند.

نوع مدل (بازویی، زنجیری یا ستونی)، عملکرد (دستی یا اتوماتیک)، جنس مواد به کار رفته و شرکت سازنده از جمله این موارد به شمار می روند. متقاضیان خرید راهبند هتلی باید پیش از هر اقدامی در رابطه با قیمت، شرایط محیط، محل نصب و طراحی ظاهری اطمینان داشته باشند. مراکز مختلفی در این راستا محصولات خود را تولید و روانه بازار کرده اند.

فنر این راهبند تا ۲۰۰۰۰۰۰ سیکل عمر دارد و در جهت راست و یا چپ مورد استفاده قرار می گرد. راهبند فک مدل B680H HYBRID 24V از نوع اتوماتیک و هیبریدی می باشد و می تواند به صورت نامحدود باز و بسته شود. راهبند هایی که از تکنولوژی هیبرید بهره می برند، علاوه بر هیدرولیک بودن، موتوری فاقد براش دارند که اصطلاحا به این موتور ها براشلس گفته می شود. در موتور های براشلس، سیم پیچ ثابت است و نیازی به جاروبک نیست بنابراین اصطکاک نیز وجود ندارد. مدت زمان کارکرد موتور با استفاده از یک باتری در راهبند هایی که از موتور براشلس استفاده می کنند، به دلیل عدم اصطکاک بسیار بیشتر است.

راهبند اتوماتیک پارکینگ فراز سیماران با حرکت آرام و بی صدای بوم و همین طور امکان کنترل از راه دور به وسیله ریموت، می تواند گزینه ای مناسب برای خرید باشد. این راهبند اتوماتیک پارکینگ مناسب برای پارکینگ های مسقف با ارتفاع کف تا سقف حداقل ۳٫۵ متر میباشد که البته در صورت نیاز میتوان برای ارتفاع کمتر با برش بازو ها و کشنده ان را نصب کرد.طول بازوی این راهبند اتوماتیک پارکینگ ۵ متر است کار از فاصله ۲٫۵ متر تا میشود.

راهبند فلاشردار بتا دولوکس قابلیت نصب بر روی تمامی سیستم های کنترل تردد برای بررسی کاربران ، تایید ورود ، زمان خروج ، دریافت هزینه پارک و سایر امکانات را دارد. بدنه راهبند مهم ترین قسمت آن است که معمولا از جنس فولاد گالوانیزه می باشد که از مقاومت بالایی در برابر رطوبت و ضربه برخوردار است. میله یا بوم از دیگر اجزای راهبند است که به منظور داشتن استحکام لازم و وزن پایین آن را از جنس آلیاژ آلومینیوم انتخاب می کنند.

برای اطلاع از نحوه ایجاد طرح روی لباس ها با زنگ آهن به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید. زنجیر چرخ وصل شده را به بالای تایر هل دهید تا حالت چهار ضلعی در خلاف تایر به خود بگیرد و بین هرکدام از چهار ضلعی ها یک ریل مرکزی قرار دهید. از مزایای خشک بودن چرخ استفاده کنید که راحت ترین راه برای بستن زنجیر چرخ می باشد و بستن آن را تمرین کنید. بنابراین به نظر ما تست آهن ربا خیلی معتبر نیست و نمی‌توان روی آن حساب کرد.

و از برخورد احتمالی تیغه راهبند باوسایل درحال تردد و عابرین جلوگیری می کند. این راهبند ازیک بوم تلسکوپی بهره میبرد که میتوان بوم رااز ۴ متر تا ۶متر افزایش داد. البته در واقع کارایی هر دو یکی است ولی بعضی از ساختمان‌ها با توجه به نوع سیاست‌هایشان ترجیح می‌دهند از نوع ضربه گیر ستون پشت آلومینیومی استفاده کنند. این ارتفاع به این دلیل است که خودرو در شرایط خاص بتواند از روی آن رد شود. تعداد این پیچ و رول‌پلاک بسته به طول جدا کننده ترافیکی از ۴ ست الی ۸ ست می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا