زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی (تاریخ آزمون 1403)

مدارس نمونه دولتی محیطی ایده آل را برای درس خواندن دانش آموزان فراهم کرده‌اند و بستری برای پیشرفت آنها محسوب می‌شوند. در سال‌های اخیر مدارس نمونه دولتی، سهم به سزایی در قبولی داوطلبان، در آزمون کنکور داشته‌اند. همچنین با توجه به اینکه امتحانات پایه‌های اول و دوم و سوم متوسطه دوم نهایی شده اند اهمیت قبولی در این مدارس دو چندان می‌شود. ما در این مقاله به بررسی زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی (تاریخ آزمون 1403) می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

 ثبت نام مدارس نمونه دولتی

 در سال‌های اخیر، دانش‌آموزان برای ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی باید در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند. آزمون تیزهوشان برای پایه ششم و نهم و آزمون نمونه دولتی برای پایه نهم برگزار می‌شود. مدارس نمونه دولتی در پایه ششم به مدارس هیات امنایی تغییر تام داده‌اند و برای ورود به این مدارس آزمون برگزار نمی‌شود.

دانش آموزان پایه نهم که می‌خواهند در مدارس نمونه دولتی ادامه تحصیل دهند باید در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند. برای این منظور به سایت my.medu.ir مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم‌های مرتبط در آزمون شرکت کنند.

 توجه شود که تنها راه ورود به مدارس نمونه دولتی قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی می‌باشد؛ بنابراین در زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی باید در آن ثبت نام و در روز آزمون در محل حاضر شد. دانش آموزان می‌توانند در زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی، به سایت مراجعه و روند ثبت نام را طی کنند.

 زمان دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی

 دانش آموزان مقطع تحصیلی نهم به دهم به منظور ثبت نام باید از شرایط و ضوابط شرکت در آزمون با خبر شوند. از این رو دفترچه ثبت نام در آزمون نمونه دولتی را دانلود و به طور کامل مطالعه کنند و پس از آن برای ثبت نام اقدام کنند.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

 ورود و ثبت نام در مدارس نمونه دولتی نهم به دهم نیازمند رعایت برخی شرایط و قوانین است. داوطلبانی که قصد ثبت نام در این مدارس را دارند باید این شرایط را داشته باشند و در صورت عدم رعایت هر کدام از آنها اجازه شرکت در آزمون ورودی و ثبت‌نام در این مدارس را نخواهند داشت. شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به شرح زیر است:

 – دانش آموز باید در پایه نهم اشتغال به تحصیل داشته باشد.

 – پذیرش نهایی دانش آموز در رشته‌های معارف، علوم انسانی، تجربی و ریاضی به نتیجه هدایت تحصیلی خرداد ماه وابسته است.

 – دانش آموز باید با توجه به علایق و اولویت‌های تحصیلی اقدام به انتخاب رشته نماید.

 – داوطلبان می‌بایست تابعیت ایرانی داشته باشند و اتباع غیرایرانی با در نظر گرفتن شرایط خاص می‌توانند در آزمون ثبت نام کنند.

 – توجه داشته باشید که10 درصد ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی به دانش آموزان سهمیه‌ای از قبیل سهمیه شاهد و روستایی اختصاص داده شده است.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی می‌توانید دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی را به طور کامل بخوانید.

ادامه مطلب در:

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی 

دکمه بازگشت به بالا