برترین های ترند روزعمومی

نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 با جواب

طبیعتا برای موفقیت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و کسب نمره قبولی، در وهله اول باید منابع عمومی مرتبط با آزمون و همچنین منابع تخصصی رشته مورد تدریس را در اختیار داشته و تمام مطالب و فوت و فن های آن را به خوبی بیاموزید. راهکارها و منابعی را که قصد داریم در اختیار شما بگذاریم مانند یک مسیر میانبر بوده و شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می دهد.

کتاب نمونه سوالات مرتبط با آزمون استخدامی آموزش و پرورش چگونه است؟

امروزه شغل معلمی جز بهترین شغل‌ها به حساب می‌آید؛ زیرا این شغل به دلیل کمبود اشتغال که در جامعه امروزی وجود دارد، مزیت‌های ویژه‌ای از جمله استخدام در اداره آموزش و پرورش را به دنبال دارد. اما باید بدانید که در کنار امنیت شغلی که شغل معلمی دارد، از میزان حقوق اندکی برخوردار است.

شرایط لازم جهت استخدام در آموزش و پرورش چیست؟

همان‌طور که مشخص است هر ارگانی جهت استخدام کارکنان خود یک‌سری شرایط برای آن ها تایین می‌کند، در این راستا اداره استخدام آموزش و پرورش نیز شرایطی در نظر گرفته است. اصلی‌ترین شرط جهت استخدام پایان دوره اموزش، یعنی به عبارتی کسب مدرک دانشگاهی و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه است. سپس افراد باید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایند  و نمره قبولی جهت کسب این شغل را به دست آورند. به همین دلیل در اختیار داشتن نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش؛ کمک بسیار زیادی جهت دریافت این نمره قبولی به افراد خواهد کرد.

مهم ترین اصل موفقیت در آزمون آموزش و پرورش چیست؟

سوالات مورد استفاده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش برگرفته از بانک سوالات آزمون‌های سال‌های پیشین است. پس همان‌طور که مشخص است  این سوالات دایره مشخصی را دارا است. بنابراین دانشجویان با مطالعه و تسلط بر دروس و آزمون‌های سال‌های پیشین می‌توانند درراین ازمون سربلند بیرون آیند و به خوبی آن را پشت‌سر بگذارند.

ارائه سوالات استخدامی آموزش و پرورش همراه پاسخنامه معتبر به چه معناست؟

دارا بودن پاسخنامه معتر به این معنا است که تمامی سوالات طراحی شده در این بانک سوالات، به صورت طبقه‌بندی توسط تیم تخصصی در این زمینه مورد بررسی قرار گرفته است. این گونه متقاضیان دچار سردرگمی نخواهند شد.

شیوه صحیح مطالعه و تاثیر آن در قبولی آزمون آموزش و پرورش چگونه است؟

همان‌طور که مشخص است، مطالعه دقیق مطالب و شرکت در آزمون‌های آزمایشی استخدامی بهترین راه جهت استخدام در آموزش و پرورش و کسب شغل معلمی است. زیرا شرکت در این آزمون‌ها آمادگی لازم و جهت روبه‌رو شدن با آزمون اصلی به شما می‌بخشد. امروز منابع بسیار زیادی جهت مطالعه و اشنایی با سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش وجود دارند. پس بهتر است پیش از تهیه آن‌ها اطلاعات کافی درمورد آن‌ها به دست آورید.

ارائه کتاب سوالات آزمون آموزش و پرورش طبق آخرین تغییرات چگونه است؟

نظارت مستقیم و پی‌در‌پی این بانک سوالات سبب شده تا این کتاب آخرین تغییرات در آن اعمال شود. اگر افراد بر مباحث موجود در این بانک سوالات تسلط کافی داشته باشید، قادر خواهند بود با یک بار مرور سوالات موجود در این بانک نمره لازم برای قبولی در آزمون را کسب نمایند.

چرا عدم حفظ کردن مطالب از مهم‌ترین شیوه‌های مطالعه است؟

بهتر است داوطلبان از حفظ کردن مطالب موجود در این بانک سوالات بپرهیزند. زیرا از یک سو میزان این مطالب بسیار زیاد است و از سوی دیگر تنها با حفظ کردن مطالب قادر خواهید بود آن‌ها را به حافظه کوتاه مدت خود انتقال دهید و اطمینان داشته باشید پس از مدتی قسمت اعظم این مطالب فراموش خواهید کرد.

نحوه دانلود کتاب نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش؟

جهت دانلود نمونه سوالات آزمون باید همراه با آن پاسخنامه را نیز دانلود نمایید. چرا که دانلود نمودن سوالات بدون پاسخنامه باعث افزایش استرس و سردرگمی شما می گردد. به همراه داشتن پاسخنانه صحیح و تایید شده شما را در رسیدن به تسلط کافی یاری می دهد. در واقع شما با دانلود نمونه سوالات از منابع معتبر می توانید به پاسخنامه تایید شده آن دسترسی داشته باشید. از دانلود سوالات متفرقه در فضای مجازی بپرهیزید. چرا که بسیاری از این فایل ها دارای پاسخنامه غلط بوده و باعث سردرگمی شما می شود.

سوالاتی که در گزینش آموزش و پرورش از شما پرسیده می شود

برای موفقیت در آزمون استخدامی، ابتدا باید  با نوع سوالات مربوطه آشنا شده و بدانید که در گزینش آموزش و پرورش چه سوالاتی از شما پرسیده خواهد شد. بنابراین شما برای کسب موفقیت در این آزمون به سوالات گزینش نیز احتیاج دارید.

دفترچه مربوط به رشته خود را دانلود نمایید

برای دانلود نمونه سوالات، باید به نوع رشته تخصصی خود توجه نمایید. اگر می خواهید دبیر علوم شوید، قسمت تخصصی سوالات علوم را دانلود نمایید و بقیه رشته ها نیز به همین صورت می باشد.

دریافت کتاب مربوط به سوالات آزمون آموزش و پرورش با پاسخنامه

از آنجایی که منابع تخصصی وسعت بسیار زیادی دارد، بنابراین مطالعه آن ها وقت بسیار زیادی از شما می گیرد. پس دریافت سوالات بهترین گزینه می باشد. مجموعه آموزشی ما این سوالات را به صورت یک کتاب گردآوری نموده و در اختیار متقاضیان قرار می دهد که مطالعه آن ها برای قبولی شما بسیار کمک کننده می باشد.

منابع آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402- 1403

سرزمین استخدام در پکیج تالیف شده طیف متنوعی از سوالات حیطه عمومی، تخصصی و اختصاصی را ارائه می‌دهد که با خرید و مطالعه آن‌ها قطعا نتیجه دلخواه حاصل می‌شود و شما در آزمون آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش موفق خواهید شد. در ادامه جزئیات مربوط به این پکیج را بررسی خواهیم کرد.

مواد حیطه عمومی:

         تاریخ و فرهنگ تمدن

         کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام به قلم دکتر شهید مطهری

        کتاب صعود چهل ساله مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران، براساس آمارهای بین‌المللی

        تعلیم و تربیت اسلامی

        کتاب مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی- عمومی

        کتاب جمهوری اسلامی (بخش دوم مبانی، قسمت‌های: چیستی، چرایی و چگونگی تربیت رسمی- عمومی

        معارف و اندیشه‌های اسلامی و انقلابی

        کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن بخش اول: ایمان به قلم سید علی خامنه‌ا

        کتاب همرزمان حسین (ع)به قلم سید علی خامنه‌ای

         دانش سیاسی اجتماعی و حقوق اساسی

        کتاب دانش  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

        کتاب وصیت‌نامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی(ره)

        کتاب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

        توانایی‌های عمومی و ذهنی

اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف بوده و در محاسبه نمره كل عمومی که حیطه عمومی نامیده می‌شود، این درس لحاظ نخواهد شد. چنانچه متقاضی اقلیت دینی به سوالات معارف اسلامی پاسخ دهد، این درس با تاثیر مثبت در محاسبه نمره كل عمومی لحاظ خواهد شد. در واقع دو نمره كل عمومی، یک نمره كل با لحاظ نمره خام درس مذكور و یک نمره كل بدون لحاظ نمره خام درس مذكور، محاسبه و نمره كل بالاتر ملاک قرار خواهد گرفت.

مواد حیطه اختصاصی:

مواد حیطه اختصاصی سوالات استخدامی آموزگار ابتدایی شامل موارد زیر است.

    اسناد و قوانین بالادستی آموزش و پرورش

 • کتاب سیاست‌های کلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش به قلم سید علی خامنه‌ای
 • سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جمهوری اسلامی- مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی
 • آیین‌نامه اجرایی مدارس، مصوب سال 1400 شورای عالی آموزش و پرورش

    روش‌ها و فنون تدریس با تاکید بر محور‌های

 • مبانی نظری تدریس و یادگیری
 • مدیریت و طراحی فعالیت‌های آموزشی
 • اصول و شیوه‌های مدیریت کلاس درس
 • مهارت‌های خلق موقعیت و فرصت‌های یادگیری
 • آشنایی با روش‌های تدریس مبتنی بر شناخت گرایی و سازنده گرایی با رویکرد تحولی
 • راهبردهای یاددهی و یادگیری
 • مهارت‌های اساسی مورد نیاز معلم پیش از تدریس، حین تدریس، پس از تدریس
 • مدل‌ها و الگوهای تدریس

    روانشناسی تربیتی

 • کتاب سنجش و اندازه‌گیری پیشرفت تحصیلی به قلم ملک فتوحی، ناهید سخنور، علیرضا لچینانی برای متقاضیان شرکت در آزمون آموزگار ابتدایی با تاکید بر محورهای:
 • نظریه‌های یادگیری در کلاس
 • كاربرد نظریه‌های هوش، تفكر، خلاقیت و استعداد در کلاس
 • كاربرد نظریه‌های انگیزش و هیجان در آموزش
 • کاربرد نظریه‌های تحولی در آموزش
 • شناخت تفاوت‌های فردی در یادگیری

مواد حیطه تخصصی:

 • مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی قرآن و هدیه‌های آسمانی دوره ابتدایی
 • کتاب نهج القرآن راهنمای معلم قرآن اول تا ششم ابتدایی
 • کتاب راهنمای معلم هدیه‌های آسمانی پایه سوم و ششم
 • مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی ریاضی دوره ابتدایی
 • مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی علوم تجربی دوره ابتدایی
 • مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی فارسی دوره ابتدایی
 • مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی مطالعات اجتماعی دوره ابتدایی
دکمه بازگشت به بالا