برترین های ترند روزعمومی

نکات مهم برای ایمنی بیشتر جت فن حلزونی ماینر

کاربرد فن های حلزونی:

دستگاه های ماینر بدلیل صدای گوش خراشی که دارند امکان استفاده در همه ی محل ها از سمت کاربران و مصرف کنندگان را ندارند، به علاوه اینکه ممکن است در محل هایی که دمای محیط به هر دلیلی بالاست نیاز به تهویه قوی تر و مناسب تری داشته باشیم تا دستگاه آسیب نبیند و بتواند به کار خود ادامه دهد. فن حلزونی یکی از ابزار های قدرتمندی است که با سایلنت کردن صدای ماینر و همچنین از طریق حجم هوای مناسبی که ایجاد می کند توانسته است تهویه ی مناسبی را برای دستگاه های ماینر ایجاد کند.

نحوه ی اتصال فن حلزونی به ماینر:

پس از خرید فن حلزونی در مرحله ی اول باید با باز کردن 4 پیچ نگه دارنده آن و سوکت هایی که فن ها را به وصل می کند جدا شود.

در این مرحله دستگاه شما هیچ فنی ندارد و اگر در این حالت قصد راه اندازی دستگاه خود را داشته باشید با دو مشکل بزرگ روبرو خواهید شد.

اول اینکه بدلیل اینکه سوکت فن های اصلی از دستگاه ماینر جدا شده است دستگاه قادر به راه اندازی نخواهد بود. در این حالت به کمک می توانید به نوعی ماینر را گول بزنید و به راه اندازی آن با فن های حلزونی کمک کنید.

در دومین حالت بدلیل اینکه دهنه ی فن های حلزونی دایره ای شکل است و بدنه ی دستگاه های ماینر به صورت مکعب مستطیل طراحی شده است برای اتصال فن ها به بدنه نیاز به اگزوزی دارید که ابعاد آن با ابعاد فن های حلزونی و دهنه ی دستگاه برابر باشد.

در این حالت طبق تصویر استفاده از باکس های مخصوص هم میتواند به شما کمک کند.

تهویه ماینر و به اصطلاح حجم هوایی که از سمت هر یک از مدل های یاد شده تولید می شود متفاوت است و به همین دلیل روی کارکرد ماینر می تواند تاثیر بگذارد و باید با توجه به دستگاه خود بهترین فن حلزونی را خریداری کنید تا بتوانید بیشترین بازدهی و راندمان کاری را از دستگاه خود دریافت کنید.

از نظر کاربردی مدل های بالا تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند ولی از نظر کیفیت ساخت پره ها،جنس سیم پیچ و موتوری که استفاده شده است میتوانند با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند که در ادامه به توضیح هر یک از این موارد می پردازیم.

توجه: با توجه به راهنمایی های این مقاله در زمینه کاربرد فن های حلزونی و اشاره به مزایا و معایب هر کدام می توانید تصمیم درست تری در زمینه خرید خرید فن حلزونی و هواکش صنعتی داشته باشید.

فن حلزونی ژن:

این فن دائم کار و قابل راه اندازی با ولتاژ 220 ولت خواهد بود.

فن حلزونی ژن 4 دور می باشد و به راحتی میتوانید با توجه به میزان حرارت دستگاه خود و یا نوع دستگاه ماینر میزان دور فن را تغییر دهید.

با قابلیت قطع کن و موتور پر سرعت و پرتاپ باد بسیار بالا در صورت نیاز می باشد.

این فن در 2 نمونه مختلف دور حداکثری، 1700 و 2200 دور می باشد.

در دور 1700 ، فن حلزونی ژن قادر خواهد بود 1050 متر مکعب بر ساعت هوا را تولید کند.

این فن مجهز به ترمو گارد می باشد.

دارای استاندارد:

IS0 9001 : 2015

ISO 1004 : 2018

ISO 14001 : 2015

فن حلزونی الکتروژن:

تولید شده توسط شرکت الکتروژن،مناسب استفاده در انواع ماینر و هود می باشد.

این فن قابلیت تنظیم در 4 دور 700 ، 1000 ، 1300 و 1600 دور را خواهد داشت. به این صورت که شما میتواند در صورت نیاز با تعویض هر یک از سیم ها دور فن حلزونی خود را براحتی تغییر دهید.

در دور 1600 لازم است که سیم های آبی و مشکی وصل شده باشد.

در دور 1300 لازم است که سیم های آبی و قهوه ای وصل شده باشد.

در دور 1000 لازم است که سیم های آبی و سبز وصل شده باشد.

در دور 700 لازم است سیم های آبی و سفید وصل شده باشد.

این فن قابلیت کار بصورت دائم با ولتاژ برق 220 ولت را خواهد داشت و در سریع ترین دور و حالت خود می تواند حجم هوای 900 متر مکعب بر ساعت را تولید کند.

این فن هوا را از دو سمت خود میمکد و با زاویه 90 درجه به سمت بیرون پرتاب خواهد کرد.

کیفیت ساخت این محصول فوق العاده بالا می باشد و مصرف کنندگان داخلی و خارجی زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

فن حلزونی کیا:

فن حلزونی کیا با سیم پیچ آلومینیومی خود قابل استفاده در انواع ماینر و هود ها می باشد.

این فن به رنگ طوسی است و قابلیت راه اندازی با ولتاژ 220 ولت را خواهد داشت.

ابعاد فن 25*27 می باشد و دهنه ی این فن 15 سانتی متر می باشد و به همین دلیل در هنگام خرید با توجه به ماینر خود نیاز به اگزوز مناسب جهت استفاده در انواع دستگاه های ماینر را خواهید داشت.

همانند فن هایی که در بالا معرفی کردیم قابلیت راه اندازی در 4 دور را خواهد داشت.

نحوه ی راه اندازی فن کیا در دور های مختلف در جدول زیر بیان شده است:

به این صورت که سیم آبی در همه ی دور های مشترک است و با اضافه کردن سیم های دیگر طبق جدول زیر میتوانید سرعت فن خود را تنظیم کنید.

اشتباهات رایج افراد در استفاده از فن های حلزونی:

یکی از اشتباهاتی که اکثر افراد در استفاده از فن حلزونی می کنند این است که ماینر خود را به همراه فن حلزونی در محیط های بدون تهویه در حالتی که دمای آن بالاست قرار میدهند و از فن حلزونی توقع نابجا و زیادی دارند.

فن های حلزونی وظیفه ی ایجاد تهویه ی مناسب را خواهند داشت ولی برای حفظ سلامت دستگاه خود تا جایی که امکان دارد محیط اطراف فن و دستگاه ماینر را از نظر تهویه و دما، مناسب نگه دارید.

سرویس نکردن دوره ای فن های حلزونی براحتی به فن شما آسیب وارد میکند و وجود گرد و غبار و… برای فن حلزونی سم است و توجه نکردن به این موضوع ممکن است حتی به دستگاه ماینر شما هم آسیب های جدی وارد کند.

نویسنده مقاله راهنمای جامع کاربرد فن حلزونی در دستگاه های م؛ این مقاله برای افرادی که در حوزه استخراج ارز دیجیتال و بیت کوین فعالیت دارند در نظر گرفته شده است. بحث خنک سازی ماینرها نه تنها در مواقع خاص، بلکه از همان ابتدای کار باید مورد توجه قرار گیرد تا دچار ضررهای غیر قابل تحمل نشوید. اکنون این مقاله تخصصی به بهترین نوع اشاره می کند تا شما را از بهترین و مدرن ترین تجهیزات خنک کننده ماینرها مطلع سازیم.

فن حلزونی ماینر چیست؟ فن ماینر

برای خنک سازی ماینر، تعویض هوای گرم ماینر با هوای تازه، کاهش صدای فن ماینر و جلوگیری از مصرف زیاد برق که نتیجه آن سلامت ماینر است از استفاده می شود. فن حلزونی نسبت به فن های تهویه دیگر صدای بسیار کمتر و قدرت زیادی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

خنک کنندگی و تهویه هوای سالم برای دستگاه یکی از دلایل خیلی موثر در عمر دستگاه است. با مطالعه این مقاله، خواهید فهمید که چرا ماینرها دچار خرابی شده و راه حل اصلی برای جلوگیری از آن چیست؟ از این محصول می توان در تمامی مدل های ماینر استفاده کرد و هیچ گونه ممانعتی در استفاده از فن تهویه حلزونی در هیچ یک از مدل ها وجود ندارد. بسته به نیاز دستگاه های مختلف می توان از یک یا چند در خنک سازی بهره برد.

انواع فن حلزونی ماینر در تهویه آذران

فن خنک کننده ماینر نوع فن حلزونی، در اقسام مختلف قابل تهیه است. در کشور ایران شرکت های تولید کننده ای هستند که از فنّاوری روز برای تولید فن تهویه بهره می برند. برای خرید فن حلزونی به فروشگاه های قابل اعتماد مراجعه کنید. یکی از این مجموعه های مورد اعتماد، تهویه آذران است که می توانید اقدام به خرید نمایید. اقسام این محصول در تهویه آذران شامل موارد زیر است:

در ادامه می خواهیم به مزایای دو مدل از موارد بالا اشاره کنیم. برای دانستن اطلاعات کافی در مورد هر کدام از فن حلزونی بالا، می توانید به دسته موجود در وب سایت تهویه آذران مراجعه نمایید. با ما همراه باشید.

مشخصات فنی فن حلزونی

دارای دو حالت توربو و دائم کار است. این امکان در این نوع فن ها وجود دارد که دورهای متفاوت را برای انواع کارکردها فراهم می کند. به صورت دو سر شفت و تک سر شفت بوده و از سیم پیچی کاملاً مسی برخوردار است.

موتور الکتریکی باید قدرت کافی برای تامین حجم هوای مورد نیاز را داشته باشد. برای داشتن این قدرت، باید سیم پیچی از جنس مس باشد و سیم پیچی به صورت استاندارد صورت گرفته باشد. همچنین در صورت صحت و استاندارد بودن موتور الکتریکی فن حلزونی، می توان از 4 سرعت متفاوت بدون افت سرعت استفاده کرد.

پره فن حلزونی در تامین هوا نقش اصلی را بعد از موتور الکتریکی به عهده دارد. پره های فن حلزونی موجود در تهویه آذران دارای بالانس بوده و هیچ لرزشی ندارد. برای اطمینان نیز می توانید دریچه ها را باز کرده و پروانه پلاستیکی را تکان دهید. متوجه خواهید شد که هیچ گونه لقی وجود ندارد.

تغذیه ورودی این خنک ساز به ولتاژ 220 ولت (برق شهر) لازم دارد و میزان توان مصرفی این فن 160 وات است. پروانه این فن به حالت دوبل پروانه ای که اصطلاحاً دارای پروانه دوقلو است طراحی و روانه بازار شده است. دور موتور جت فن حلزونی ماینر در 4 ساعت متفاوت 700 و 1000 و 1300 و 1600 دور در دقیقه قابل تنظیم است.

طول عمر دستگاه ماینر بستگی به دمای محیط نیز دارد. با استفاده از دمای دستگاه به زیر 65 درجه سانتی گراد کاهش می یابد و دمای هشبردهای ماینر نیز در حدود 10 تا 15 درجه کاهش یافته و خنک تر می شوند. نتیجه این کاهش دما، افزایش راندمان و طول عمر دستگاه خواهد بود.

قطر دهانه خروجی جت فن حلزونی ماینر برابر با 15 سانتی متر است که با استفاده از کانال یا سایلنت باکس به وظیفه خود عمل می کند. قطر دهانه خروجی از طریق تبدیل پلاستیکی و فلزی قابل تغییر به 12 سانتی متر نیز است. این موضوع کمک می کند بتوانید از این نوع فن در انواع مدل ها استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا