برترین های ترند روزعمومی

عوامل خرابی لیبل زن – چرا لیبل زن خراب می شود؟

دستگاه لیبل پرینتر از جمله مهم ترین تجهیزات در ادارات و فروشگاه هاست که هر گونه مشکل در عملکرد این دستگاه باعث اخلال در فعالیت های مرکز یا فروشگاه می شود. مواردی همچون آسیب دیدن هد، شکستگی غلظک، سوختن برد، غیرفعال شدن ریبون و ارورهای نرم افزاری دستگاه لیبل پرینتر، نیازمند تعمیر هستند و برای تعمیر دستگاه هم باید از شرکت ارائه دهنده خدمات تعمیرات کمک گرفت. در این مطلب می خواهیم به بررسی عوامل خرابی لیبل زن بپردازیم همچنین برای تعمیر لیبل زن، یک مرکز تعمیرات معتبر را معرفی خواهیم کرد. لطفا همراه ما باشید.

عوامل خرابی لیبل زن

دستگاه لیبل پرینتر تشکیل شده از قطعاتی است که در صورت آسیب دیدگی هر یک از این قطعات، عملکرد کلی دستگاه مختل خواهد شد همچنین این وسیله کاربردی ممکن است از نظر نرم افزاری هم دچار برخی مشکلات شود و نیاز به تعمیرات پیدا کند.

اگر دستگاه لیبل زن شما هم با اختلال مواجه شده است، قبل از هر اقدامی ابتدا تنظیمات نرم افزاری آن را بر روی سیستم کامپیوتری چک کنید و سپس اتصالات دستگاه را بررسی نمایید. گاهی پیش می آید که به دلیل مشکل در کابل برق یا کابل اتصال به کامپیوتر، دستگاه لیبل پرینتر کار نمی کند و با رفع این مشکلات، عملکرد دستگاه درست می شود. همچنین در برخی موارد، آثار باقی مانده از برچسب بر روی دستگاه یا گرد و غبار موجود در میدان دید سنسور، باعث اختلال در کار آن می شود که به راحتی و با تمیز کردن دستگاه، می توان اختلال را رفع کرد.

برخی از عوامل خرابی لیبل زن عبارتند از :

ایجاد خطوط مورب روی بارکد

دستگاه لیبل پرینتر تشکیل شده از یک هد حرارتی است که این هد بر روی قطعه ای به نام ریبون قرار گرفته است. اگر محل نصب ریبون درست نباشد، باعث ایجاد خطوط مورب روی بارکد می شود. این مشکل را با بررسی هد برطرف کنید و اگر رفع نشد، لازم است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

کمرنگ بودن چاپ بارکد از عوامل خرابی لیبل زن

از دیگر عوامل خرابی لیبل زن، کمرنگ بودن چاپ بارکد است. در وضعیتی که میزان درجه حرارت و فشار میان لیبل و هد حرارتی کم باشد، چاپ بارکد کمرنگ خواهد شد. این مشکل را می توان با تنظیم درجه حرارت و از روی نرم افزار دستگاه، برطرف کرد و اگر نتوانستید مشکل را رفع کنید، لازم است به تعمیرکار اطلاع دهید.

پر رنگی بیش از اندازه چاپ بارکد

در صورتی که حرارت دستگاه لیبل پرینتر بیش از حد باشد، بارکدهای چاپ شده پر رنگ خواهند بود و باید درجه حرارت دستگاه را به شیوه نرم افزاری تنظیم نمود تا بارکدها خیلی پر رنگ و ضخیم نشوند. چنانچه با تنظیم حرارت دستگاه مشکل رفع نشد، بهتر است برای تعمیر دستگاه به یک تعمیرگاه مراجعه نمایید.

ایجاد فضای خالی روی بارکدها از عوامل خرابی لیبل زن

یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه لیبل زن، ایجاد فضای خالی در میان بارکدهاست. این مشکل عمدتا به دلیل کثیفی یا استهلاک هد پرینتر است و با کم بودن حرارت، فضای خالی ایجاد می شود. برای برطرف کردن این اختلال باید دستگاه را به تعمیرگاه تحویل دهید.

خدمات تعمیر دستگاه لیبل زن در شرکت تهران پرینترز

شرکت تهران پرینترز، خدمات تعمیر لیبل زن را ارائه می کند و مشکلات مربوط به این دستگاه را از برندهای مختلف برطرف می نماید. برخی از خدمات تعمیرات این شرکت به شرح زیر هستند :

تعمیر هد لیبل زن

وظیفه هد در دستگاه لیبل زن، گرمایش و خنک سازی ریبون است. این قطعه طول عمر مشخصی دارد و بعد از تمام شدن عمر مفید آن، باید عوض شود. همچنین در صورت آسیب دیدگی هد، عملکرد دستگاه مختل خواهد شد و نیازمند تعمیر یا تعویض می باشد.

تعمیر غلطک لیبل زن

اگر عملیات چاپ توسط دستگاه لییل زن به صورت یکنواخت انجام نمی شود و بعضی رنگ ها پر رنگ یا کم رنگ هستند، احتمال دارد که غلطک دستگاه آسیب دیده باشد. برای تعمیر غلطک لیبل زن می توانید از تعمیرکاران شرکت تهران پرینترز کمک بگیرید.

تعمیر لیبل زن برای ذخیره نشدن تنظیمات

یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه لیبل پرینتر، ذخیره نشدن تنظیمات آن در چابگر بارکد است این مشکل معمولا زمانی رخ می دهد که یک کارمند جدید، مسئول چاپ می شود یا یک الگوی برچسب جدید ایجاد می شود. براری بررسی مشکل ذخیره نشدن تنظیمات، باید وارد نرم افزاز دستگاه شوید و در بخش Printing preferences وارد بخش تنظیمات پیشرفته یا advanced setup شوید و در ادامه گزینه use printer settings را انتخاب نمایید. با انجام این مراحل، تنظیمات مدنظر شما بر روی چاپگر حفظ می شود و شخص دیگری هنگام تنظیم برچسب، همه تنظیمات چاپگر را برهم نخواهد زد.

تعمیر مدار الکترونیکی یا برد لیبل زن

برد یا مدار الکترونیکی دستگاه لیبل زن نسبت به نوسانات برق حساس است و در اثر این نوسانات، دچار آسیب دیدگی و سوختگی می شود. در این شرایط، دستگاه روشن می شود اما قادر به چاپ نخواهد بود بنابراین نیاز است که کل برد دستگاه تعویض شود.

تعمیر سنسور شناسایی فاصله بین لیبل‌ ها

سنسور شناسایی، قطعه مهمی در دستگاه لیبل زن است و اگر مشکلی داشته باشد، نمی تواند فاصله میان بارکدها را شناسایی کند و برچسب ها بدون چاپ بارکد خارج خواهند شد. سنسور دستگاه لیبل زن در صورت آسیب دیدگی نیازمند تعمیر یا تعویض خواهد بود.

مشکلات نرم افزاری پرینتر لیبل زن

اگر مشکلات پیش آمده برای دستگاه لیبل پرینتر سخت افزاری نباشد و قطعات آن سالم باشند اما همچنان دستگاه با اختلال مواجه است، لازم است از نظر نرم افزاری هم بررسی شود. گاهی اوقات مشکل لیبل پرینتر مربوط به درایو دستگاه و نصب ناقص آن است. تعمیرکار با بررسی دستگاه، متوجه مشکلات نرم افزاری آن شده و اقدام به برطرف کردن مشکلات خواهد کرد.

تعمیر سنسور ریبون لیبل زن

سنسور ریبون دستگاه لیبل زن اگر دچار آسیب دیدگی شود، دستگاه پس از دریافت دستور چاپ، شروع به چشمک زدن می کند اما چاپ انجام نخواهد شد. رفع مشکل این قطعه از دستگاه با تعمیر یا تعویض آن انجام می گیرد.

هزینه تعمیر لیبل زن

هزینه تعمیر لیبل زن با توجه به مشکل آن مشخص می گردد. برای تعمیرات دستگاه شما، ابتدا عیب یابی انجام می شود و پس از مشخص شدن مشکل دقیق دستگاه، برآورد هزینه صورت می گیرد. اگر دستگاه به تعویض قطعه نیاز داشته باشد، قطعا هزینه تعمیرات آن بیشتر خواهد بود اما گاهی اوقات هم مشکل دستگاه با یک لحیم کاری ساده و تمیز کردن سنسورهای آن رفع می شود که در این صورت، هزینه تعمیرات مناسب تر خواهد بود.

خدمات تعمیر لیبل زن در محل شرکت تهران پرینترز

شما می توانید برای تعمیر دستگاه لیبل پرینتر خود از خدمات تعمیر در محل شرکت تهران پرینترز بهره مند شوید و با استفاده از این خدمات، نیازی به جابجا کردن دستگاه نخواهد بود. این شرکت با داشتن حرفه ای ترین و مجرب ترین کارشناسان و تکنسین ها، پروسه عیب یابی و سپس تعمیر دستگاه شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین سطح کیفیت انجام می دهد. می توانید برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان، با شرکت تماس بگیرید و درخواست دهید که تعمیرکار به محل شما اعزام شود.

منبع: Tehranprinters.com

دکمه بازگشت به بالا