برترین های ترند روزعمومی

نکات تخصصی تعمیر و نگهداری لباسشویی های ال جی

لباسشویی ال جی از محبوب‌ترین لباسشویی‌های بازار است که در اغلب خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اگر در استفاده از این لباسشویی‌ها نکاتی را رعایت نکنیم و بی توجهی صورت گیرد ممکن است دچار آسیب و خرابی شوند. با از کار افتادن لباسشویی، شستن حجم بالایی از لباس‌ها کار دشواری خواهد بود، ضمن اینکه بایستی هزینه بالایی برای تعمیرات آن بپردازیم.

البته شهروندان عزیز می‌توانند برای تعمیر لباسشویی ال جی در رشت به نمایندگی‌های معتبر در این خصوص مراجعه کنند. نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ضمن عیب یابی لباسشویی ال جی در رشت آن را با قیمت مناسبی تعمیر می‌نماید. اما برای افزایش عمر مفید ماشین لباسشویی و عدم خرابی آن بهتر است با استفاده صحیح از لباسشویی ال جی آشنا شوید.

نکات مهم درباره نگهداری و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

شاید تصور کنید که بکارگیری ماشین لباسشویی ال جی نیاز به تخصص و رعایت نکات خاصی ندارد و می‌توان آن را به طرق مختلف استفاده کرد. اما باید بدانید که بی توجهی به نکات نگهداری و استفاده نادرست از لباسشویی باعث کاهش عمر مفید آن شده و بعد از مدتی شاهد خرابی ماشین لباسشویی خواهید بود.

اشتباه دیگر کاربران ماشین لباسشویی این است که بعد از خرابی لباسشویی و نیاز به تعمیر آن، به سراغ تعمیرکاران ناشناخته و متفرقه می‌روند. در صورتی که برای تعمیر و سرویس دوره‌ای لباسشویی‌های ال جی بایستی به نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در رشت مراجعه نمایند. در ادامه این مقاله با نکات بسیار مهمی در خصوص نحوه نگهداری و استفاده از ماشین لباسشویی ال جی بیشتر آشنا می‌شوید.

هیچگاه ماشین لباسشویی ال جی را بیش از ظرفیت آن پر نکنید

ماشین لباسشویی‌های ال جی در ظرفیت‌های مختلفی از جمله ۷، ۱۱، ۱۴ کیلویی و… تولید شده و دارای ظرفیت مشخصی هستند. بنابراین در هنگام استفاده و پر کردن آن با لباس حتماً به ظرفیت ماشین لباسشویی ال جی خود توجه داشته باشید. بسیاری از خرابی‌های لباسشویی‌های ال جی به واسطه پر کردن آن به بیش از ظرفیتی که دارد پیش آمده است. بنابراین برای افزایش طول عمر موتور لباسشویی و عدم فشار بیش از حد، هیچگاه آن را بیش از ظرفیت معینش پر نکنید. اگر به هر دلیلی لباسشویی دچار آسیب گردید برای تعمیر لباسشویی ال جی در رشت می توانید به نمایندگی تعمیر لوازم خانگی معتبر مراجعه کنید.

ماشین لباسشویی ال جی را هر چند وقت یکبار شستشو دهید

ماشین لباسشویی ال جی مانند هر لباسشویی دیگری در طول استفاده طولانی مدت دچار آلودگی‌ها و رسوب می‌شود. بر همین اساس به منظور عدم رسوب و جلوگیری از رشد باکتری و قارچ در ماشین لباسشویی توصیه می‌شود هر چند هفته یک بار لباسشویی را با استفاده از مواد شوینده و آب داغ به صورت خالی روشن کرده و آن را شستشو دهید. شستشوی دوره‌ای ماشین لباسشویی را رسوب زدایی و تمیز می‌نماید.

از تمیز کردن محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی غافل نشوید

محفظه کشویی ماشین لباسشویی ال جی بعد از چندین بار استفاده کثیف شده و نیاز به شستشو پیدا می‌کند. بنابراین بهتر است بعد از هر بار شستشو و یا کثیف شدن محفظه کشویی آن را کاملاً تمیز نمایید. ماندن پودر لباسشویی به مدت طولانی درون محفظه به مرور باعث رسوب گیری ماشین لباسشویی شده و ممکن است لوله‌ها را دچار انسداد نماید.

فیلترهای آب ماشین لباسشویی را شسته یا تعویض کنید

فیلترهای آب از جمله بخش‌های ماشین لباسشویی ال جی است که بعد از مدتی استفاده دچار رسوب و آلودگی می‌شود. به منظور جلوگیری از ورود آلودگی‌ها و خاک به درون ماشین لباسشویی و لوله‌های آن بهتر است فیلترها را شستشو داده و یا در صورت امکان تعویض کنید. البته برای پیدا کردن فیلترهای ماشین لباسشویی ال جی بایستی به مدل لباسشویی توجه داشته و به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. اما اغلب این فیلترها در مسیر لوله آب لباسشویی قرار دارند.

از قرار دادن ماشین لباسشویی ال جی در مکان های مرطوب پرهیز کنید

برای اینکه نیاز کمتری به تعمیر لباسشویی ال جی در رشت داشته باشید بهتر است از قرار دادن ماشین لباسشویی در مکان‌های مرطوب و نمناک مانند حمام و اطراف سینک ظرفشویی خودداری کنید. علاوه بر این برای ماشین لباسشویی ال جی خود یک پریز جداگانه در نظر بگیرید. قرار گرفتن ماشین لباسشویی در معرض رطوبت باعث اتصال در سیستم برقی آن شده که این امر خطرات و خرابی‌هایی را به دنبال خواهد داشت.

تا حد ممکن برای آبکشی کمتر از حرارت بالا استفاده کنید

اغلب خانم ها و دیگر کاربران ماشین لباسشویی عقیده دارند که آب بسیار داغ برای تمیزتر شستن لباس‌ها مناسب است. اما باید بدانید که چنانچه ماشین لباسشویی ال جی را به طور مداوم روی حرارت بالا در هنگام آبکشی قرار دهید منجر به مصرف انرژی بسیار زیاد توسط لباسشویی شده و عمر آن را کاهش می‌دهد. بنابراین برای کاهش هزینه‌های تعمیرات ماشین لباسشویی و همچنین صرفه‌ جویی در مصرف برق بهتر است از آبکشی لباس‌ها با درجه حرارت بالا به طور مداوم پیشگیری کنید. از درجه حرارت بالا تنها در زمان‌های ضروری و برای شستشوی لباس‌های خیلی چرک استفاده کنید.

به تنظیمات ماشین لباسشویی توجه داشته باشید

بسیاری از ماشین‌های لباسشویی ال جی دارای تنظیماتی جهت شستشوی لباس‌های مختلف مانند پنبه‌ای، پشمی،  خیلی چرک، حساس، پرده‌ها و… هستند. برای شستشوی لباس‌ها به جنس و میزان کثیف بودن آنها توجه کرده و تنظیمات ماشین لباسشویی بر این اساس قرار دهید. عدم توجه به این امر باعث سر و صدا و تکان‌های شدید ماشین لباسشویی شده و آن را دچار خرابی می‌کند.

ماشین لباسشویی ال جی را به صورت دوره‌ای رسوب زدایی و سرویس کنید

ماشین لباسشویی بعد از مدتی از استفاده ممکن است مانند روز اول لباس‌ها را به صورت تمیز و درخشان شستشو نکند. با مشاهده کم شدن کیفیت شستشوی ماشین لباسشویی و کاهش راندمان آن بایستی دستگاه را از نظر وجود رسوبات و همچنین سایر قطعات آن بررسی کنید. به منظور عدم خرابی و افزایش طول عمر آن بهتر است برای سرویس دوره ای لباسشویی ال جی در رشت  به مرکز تعمیر لباسشویی ال جی در رشت مراجعه کنید. به طور کلی بهتر است هر دوره سه ماهه یا شش ماهه با توجه به وضعیت لباسشویی ال جی خود از سرویس کار مجرب و حرفه‌ای کمک بگیرید.

هیچگاه ماشین لباسشویی را به تعمیرکاران غیر مجاز و متفرقه نسپارید

در صورتی که ماشین لباسشویی ال جی شما به هر دلیلی دچار خرابی و آسیب گردید از سپردن آن به تعمیرکاران غیرحرفه‌ای و متفرقه جدا خودداری کنید.  در ادامه به برخی از مشکلاتی که به واسطه مراجعه شهروندان به مراکز تعمیر غیر مجاز ماشین لباسشویی، به وجود خواهد آمد اشاره می‌کنیم.

  • چنانچه ماشین لباسشویی ال جی دارای گارانتی باشد، دیگر مشمول خدمات گارانتی نخواهد بود.
  • هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی گاه بیش از حد معمول دریافت می‌شود.
  • چنانچه لباسشویی به قطعه جدیدی نیاز داشته باشد امکان استفاده از قطعات غیر اصل و بی‌کیفیت وجود دارد.
  • علاوه بر این خطر سرقت رفتن قطعات اصلی ماشین لباسشویی ال جی توسط افراد غیر مجاز وجود دارد.
  • بسیاری از تعمیرکاران متفرقه آموزش لازم را برای سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی دریافت نکرده‌اند.

در پایان توصیه می‌شود برای تعمیر لباسشویی ال جی در رشت حتماً به نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در رشت شرکت ایران تک سرویس مراجعه نمایید و از گارانتی ۲۴ ماهه خدمات تعمیر بهره‌مند شوید.

دکمه بازگشت به بالا