اقتصادیبرترین های ترند روز

ارور e3 لباسشویی تی سی ال

شرکت نمایندگی تی سی ال TCL و خدمات پس از فروش TCL با بیش از  30 سال تجربه می باشد که توانمند در زمینه تعمیر لباسشویی تی سی ال TCL و سرویس لوازم خانگی و آشپزخانه TCL ، با تامین قطعات اورجینال و اصلی این برند جامع ترین خدمات را به کمک ماهر ترین نیروی های کار در کمترین زمان در محل شما با رعایت استاندارد های روز ، به شما مشتریان عزیر ارائه می دهد. برای تعمیر ماشین لباسشویی خود میتوانید به تعمیر لباسشویی در منطقه 1 مراجعه کنید.

، از قدیمی ترین و مجهز ترین مراکز تعمیر وسایل TCL ، خدمات پس از فروش ، و همچنین تعمیر لباسشویی تی سی ال TCL ، و همچنین یکی از تخصصی‌ترین مراکز سرویس و تعمیر در هر برند دیگری در تهران بزرگ و البرز می باشد.

تعمیر لباسشویی تی سی ال TCL

شرکت رای سرویس نمایندگی مجاز و همچنین دیگر برند های موجود در بازار در زمینه TCL   می باشد.

جهت تعمیر ، سرویس دهی و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس:

نمایندگی غرب و مرکزی تهران

نمایندگی شمال تهران:

نمایندگی جنوب و شرق تهران:

پشتیبانی:

خرابی ماشین لباسشویی TCL

تعمیر لباسشویی تی سی ال TCL

سرو صدای زیاد و لرزش در هنگام کار کردن لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی هنگام کار به لرزش و صدای غیر معمول می افتد ، ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده و به تعمیر نیاز دارد.

این نوع مشکلات در لباسشویی دلایل مختلفی دارد که از دلایل اصلی آن محفظه چرخشی ماشین لباسشویی می باشد.

برای جلوگیری از آسیب های احتمالی قطعات و تعمیر و حل این مشکل از کارشناس مربوطه کمک بگیرد.

خروج آب و کف از ماشین لباسشویی هنگام کار

فرسوده شدن واشر درب می تواند عامل این مشکل باشد. همچنین ممکن است به دلیل بیش از حد پر بودن ماشین این مشکل به وجود آید و یا استفاده از پودر دستی در ماشین اتوماتیک اما معمولا عایق درب های ماشین لباسشویی بسیار محکم و غیرقابل نفوذ هستند ، لذا در صورت تکرار این مورد (با وجود سنگین نبودن بار ماشین) ، بررسی توسط کارشناس همواره پیشنهاد می گردد.

باز و یا بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

باز و بسته نشدن درب ماشین لباسشویی در اکثر اوقات می تواند از قفل درب باشد که با تعویض آن مشکل به طور کامل بر طرف می شود.

از بین رفتن طراز ماشین لباسشویی و خرابی میکروسویج می تواند از دیگر عوامل خرابی درب باشد.

در مواردی خراب بودن برد الکترونیکی لذا بهتر است برای بررسی این مورد نیز از تخصص کارشناسان بهره برده و امکان آسیب بیشتر را کاهش دهید.

چرا از برای تعمیر لباسشویی تی سی ال TCL خود استفاده نماییم؟

تعمیرات لوازم خانگی از جمله تخصصی ترین خدمات به حساب می آید چرا که لوازم خانگی امروزه دارای پیچدگی در ساخت و سیستم های خاص و مدرن می باشند.

تعمیرات نادرست باعث خرابی در محصول و دستگاه شما می شوند و گاها باعث از کار افتادگی دستگاه می شوند.

در زمینه تعمیرات سرعت عمل و کیفیت در خدمات رسانی حرف اول را می زند.

 قطعات به کار رفته در تعمیرات و سرویس رسانی شرکت رای سرویس ، دارای بالا ترین سطح کیفیت بوده و قطعات کاملا اورجینال و وارداتی هستند.

خدمات تعمیر و سرویس در شرکت برای کلیه محصولات و لوازم خانگی و آشپزخانه اعم از : یخچال ، فریزر ، لباسشویی ، ظرفشویی و… صورت می گیرد.

رای سرویس:

رعایت انصاف

ارائه خدمات نوین

یاور و متعهد

راه ها ارتباطی:

شما می توانید برای تعمیر لباسشویی تی سی ال TCL خود می توانید از طریق سایت و های درج شده داخل سایت و صفحه ارتباط با ما با ما تماس برقرار کنید و مشکل ظرفشویی خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا ما مربوطه را به محل شما اعزام کنیم.

تعمیر لباسشویی تی سی ال TCL

تلفن تماس:

نمایندگی غرب و مرکزی تهران

نمایندگی شمال تهران:

نمایندگی جنوب و شرق تهران:

پشتیبانی:

همچنین می توانید ما را در اینستاگرام و یا تلگرام دنبال کرده و از طریق این دو اپلیکیشن ثبت سفارش کنید همچنین می توانید از آفر های ویژه و تخفیفات و آموزش های ما برخوردار شوید.

اینستاگرام:

در ایام تعطیل و به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و حل مشکلات لباسشویی TCL شما است

در این مقاله قصد داریم تا به عیب یابی لباسشویی تی سی ال بپردازیم. همانطور که قبلا اشاره شد،  به صورت رسمی  را انجام می دهد. با تکیه بر متخصصان و  توانسته ایم تا رضایت مشتریان محترم را در این زمینه کسب نماییم.

در ادامه مواردی را که امکان دارد دلیل عدم آبگیری لباسشویی تی سی ال شوند را نام برده ایم و راهکاری را برای هر کدام شرح داده ایم. توجه فرمایید که تعمیرکار مجاز لباسشویی تی سی ال که مهارت لازم را دارد می تواند در تعمیر هرچه مطمئن تر لباسشویی به شما کمک کند.

صافی ها و شیلنگ های تأمین آب لباسشویی تی سی ال:
لباسشویی تی سی ال به کمک شیلنگ های لاستیکی که برای تأمین آب ماشین لباسشویی به شیر آب شهری متصل می شوند، آبگیری را انجام می دهد. گاهی حتی طول این شیلنگ ها به 2 تا 3 متر نیز می رسد. همچنین در انتهای شیلنگ و در محل اتصال به شیر، صافی ها یا فیلترهای کوچکی وجود دارند که جهت جلوگیری از ورود رسوبات و مواد موجود در آب به داخل لباسشویی و شیر برقی، استفاده می شوند.
سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار لباسشویی تی سی ال:
سوئیچ سطح آب ماشین لباسشویی که یک سوئیچ فشاری می باشد، ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می نماید. درواقع جریان از تایمر یا برد الکترونیکی به سوئیچ فشار و از این قطعه به شیر برقی می رسد. در صورتی که سوئیچ سطح آب ایراد داشته باشد، ممکن است پیش از رسیدن آب به مقدار مناسب جریان را از شیر برقی قطع نماید و یا از همان ابتدا اینکار را انجام دهد که در این حالت می بایست تعویض شود. بررسی سلامت سوئیچ توسط مولتی متر ممکن است که اینکار تخصصی بوده و حتما باید توسط تعمیرکار ماهر و باتجربه انجام گیرد. شما می توانید از طریق یکی از دو دکمه ی بالای صفحه اقدام به ارتباط با کارشناسان و سرویسکاران مجاز سما سرویس بفرمایید تا در اسرع وقت به محل شما برای تعمیرات حاضر شوند.
سلکتور، تایمر یا برد الکترونیکی لباسشویی تی سی ال:
تایمر مکانیکی در مدل های قدیمی تر لباسشویی تی سی ال استفاده می شود و در مدل های جدیدتر به جای این قطعه از برد الکترونیکی استفاده می شود. تایمر یا برد وظیفه هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلف از جمله شیر برقی را برعهده دارد که در حین مرحله آبگیری سیکل شستشو اینکار را انجام می دهد. اگر ایرادی در تایمر یا برد لباسشویی تی سی ال وجود داشته باشد ممکن است ولتاژ لازم برای عملکرد شیر برقی به آن نرسد و آبگیری انجام نشود که راهکار موجود در این حالت تعویض تایمر یا برد است. برای تست تایمر می بایست در حین مرحله آبگیری، ولتاژ کنتاکت های تایمر یا پایانه های الکتریکی برد اندازه گیری شود. این اندازه گیری به دلیل خطر برق گرفتگی باید توسط تعمیرکار مجاز و حرفه ای انجام شود.
فشار آب:
شیر برقی لباسشویی تی سی ال برای عملکرد صحیح خود به حداقل فشار آبی در حدود 20 psi نیاز دارد. بنابراین کم بودن فشار آب آشپزخانه در برخی موارد مانند منازل آپارتمانی می تواند مشکل ساز شده و علت نیامدن آب داخل لباسشویی تی سی ال شما باشد.

 

عدم تخلیه آب لباسشویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای شما در هر زمانی ممکن است پیش آید. این که چرا لباسشویی تی سی ال آب را تخلیه نمی کند دلایل متفاوتی میتواند داشته باشد که ما در این مطلب همه علت های تخلیه نشدن آب لباسشویی تی سی ال را توضیح می دهیم.

مسدود شدن فیلتر پمپ لباسشویی تی سی ال:
برای تخلیه آب لباسشویی تی سی ال یک پمپ تخلیه آب طراحی شده که در چندین زمان حین انجام یک برنامه آب داخل لباسشویی تی سی ال را تخلیه میکند، برای جلوگیری از آسیب به پمپ و نظافت لباسشویی تی سی ال یک فیلتر قبل از پمپ نصب شده است تا رسوبات و اجرام گوناگون قبل از رسیدن به پمپ و آسیب رساندن به آن متوقف شوند. اکر این فیلتر توسط اشیاء مسدود شود دیگر پمپ لباسشویی تی سی ال قادر به تخلیه آب نیست و باید فیلتر را باز کنید و آن را کاملا تمیز کنید.
مسدود شدن شیلنگ تخلیه لباسشویی تی سی ال:
شیلنگ تخلیه معمولا به مسیر تخلیه فاضلاب پشت لباسشویی تی سی ال و یا سیفون زیر سینک ظرفشویی نصب شده گرفتگی در مسیر فاضلاب از تخلیه آب ماشین لباسشویی جلوگیری کند.
خرابی پمپ تخلیه آب لباسشویی لباسشویی تی سی ال:
همانطور که توضیح دادیم پمپ تخلیه، وظیفه تخلیه آب لباسشویی تی سی ال را دارد. در بعضی موارد دیده شده که اشیاء و رسوبات از فیلتر آب تخلیه عبور کرده و به پمپ رسیده اند و باعث شکستن پره های پمپ و آسیب جدی به پمپ تخلیه شده اند و یا خود پمپ در اثر کارکرد زیاد و فرسایش از کار افتاده اگر همچین مواردی پیش آید لباسشویی تخلیه نمیکند در چنین مواردی فقط باید پمپ تخلیه تعویض شود که توسط سرویسکار مجاز صورت می گیرد.
خرابی برد یا تایمر لباسشویی تی سی ال:
برد یا تایمر لباسشویی تی سی ال به عنوان مغز و فرمانده اصلی لباسشویی است و دستور شروع و قطع هر قطعه ای را در زمان مشخص صادر می کنند خرابی برد یا تایمر باعث اختلال در کارکرد دستگاه ، تخلیه نکردن آب و غیره می شود . که خرابی برد و تایمر باید توسط تعمیرکار مجاز لباسشویی تی سی ال تست و بررسی شود.

علت لرزش لباسشویی تی سی ال بر اساس محل نصب لباسشویی تی سی ال و نحوه قرار دادن لباس‌ها متغیر است. یافتن علت لرزش ماشین لباسشویی برای انتخاب یک روش مناسب در تعمیر لرزش لباسشویی تی سی ال یک امر ضروری و مهم است. خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی تی سی ال یا تراز نبودن محل قرارگیری ماشین لباسشویی بیشترین احتمال را در تشخیص علت لرزش ماشین لباسشویی را به خود اختصاص داده‌اند. عیب یابی و یافتن علت لرزش ماشین لباسشویی که برخی مواقع با صدای زیاد همراه بوده؛ برای استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی ضرورت دارد. دلیل لرزش و تکان خوردن در ماشین لباسشویی‌های جدید و قدیمی تحت تاثیر عوامل بیرونی و داخلی دستگاه مورد بررسی قرار گرفته است.
علت لرزش لباسشویی تی سی ال:
علت لرزش لباسشویی تی سی ال که در برخی مواقع با سر و صدای زیاد همراه بوده می‌تواند یک نقص فنی کلی یا دلایل کوچکی مثل محل قرارگیری نامناسب باشد. خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی، بارگیری نامنظم لباس‌ها و تراز نبودن محل نصب ماشین لباسشویی اصلی ترین علت لرزش ماشین لباسشویی می‌باشند. علت لرزش لباسشویی در طولانی مدت می‌تواند بر نحوه عملکرد کلی دستگاه تاثیر منفی داشته باشد. بنابراین تشخیص اینکه این ایراد از نقص پیش آمده در کدام قسمت ماشین لباسشویی تی سی ال نشئت گرفته بسیار مهم است. تعمیر لرزش لباسشویی تی سی ال پس از یافتن علت لرزش دومین موردی بوده که در این حالت باید با حساسیت بیشتری به آن پرداخته شود.
جدا شدن وزنه‌های بالانس ماشین لباسشویی تی سی ال:
این قطعات که وظیفه بالانس بودن لباسشویی تی سی ال را بر عهده دارند، برخی مواقع با مشکل عدم اتصال به محل قبلی مواجه می‌شوند. این ایراد علت لرزش ماشین لباسشویی است. برای رفع این مشکل وزنه‌های جدا شده را با اصول تعیین شده به جایگاه اصلی برگردانید.
معیوب شدن قطعات تعبیه شده در مخزن لباسشویی تی سی ال:
تکان خوردن لباسشویی تی سی ال و لرزش‌های ایجاد شده در این دستگاه برخی مواقع تحت تاثیر آسیب دیدگی قطعات نصب شده در مخزن لباسشویی است. بعنوان نمونه از کار افتادن قطعه بلبرینگ علت لرزش ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف است.
معیوب شدن قطعه فولی علت لرزش لباسشویی تی سی ال:
خراب شدن قطعه فولی که از آن تحت عنوان فلکه آبکشی یاد می‌شود، از دلایل لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی در هنگام فعالیت است. در این شرایط تعمیر لرزش لباسشویی از طریق بازبینی وضعیت این قطعه توسط تعمیرکار مجاز لباسشویی تی سی ال در مشهد صورت می‌گیرد.
مشکل در قطعه تاخو دلیل لرزش لباسشویی تی سی ال:
تنظیم جریان برق مورد نیاز در لباسشویی تی سی ال تحت فعالیت قطعه تاخو تامین می‌شود. خراب شدن این قطعه بهم خوردن تنظیمات برق رسانی و در نتیجه لرزش دستگاه را به همراه دارد. تعمیر لرزش لباسشویی در این شرایط با بررسی اتصالات برق توسط سرویسکار مجاز لباسشویی تی سی ال همراه است.
تراز نبودن دستگاه علت لرزش لباسشویی تی سی ال:
تراز نبودن لباسشویی تی سی ال در اثر نصب غیر اصولی از دلایل لرزش و تکان خوردن دستگاه طی فرآیند شستشوی لباس است. تعمیر لرزش لباسشویی در این حالت با تراز کردن لباسشویی همراه بوده که با تجهیزات مخصوص و تحت نظارت افراد متخصص و ماهر سما سرویس انجام می‌شود.
خرابی کمک فنر لباسشویی تی سی ال و لرزش آن:
بروز آسیب دیدگی در کمک فنر لباسشویی تی سی ال که مختص مدل درب از جلو این دستگاه بوده علت لرزش لباسشویی می‌باشد. کمک فنر در حالت عادی مانع تکان خوردن بی مورد دیگ شستشو شده و لرزش را تا حد زیادی کاهش می‎دهد. علاوه بر این مورد دیگ لباسشویی تی سی ال با فنرهای نگهدارنده مخصوص ثابت نگهداشته شده است. بروز مشکل در این کمک فنرها لرزش دیگ شستشو در نتیجه تکان خوردن لباسشویی را به دنبال دارد. تعمیر لرزش لباسشویی در این حالت با تعمیر و تعویض کمک فنر در سیستم ماشین لباسشویی صورت می‌گیرد.

نشتی آب از زیر لباسشویی تی سی ال:
برای اینکه از نشتی و آبریزی لباسشویی تی سی ال خود مطلع شوید دستگاه را روشن و یک سیکل از شست و شو را انتخاب کنید و با دقت اطراف لباسشویی به خصوص قسمت های پشتی و زیر آن را مورد بررسی قرار دهید. اطراف درب را از این بررسی از قلم نندازید. اگر آبریزی در ابتدای شست و شو باشد و پس از سپری شدن چند دقیقه اول سیکل شست و شو، آبریزی قطع شود، میتوان گفت نشتی آب دلیل معیوب بودن یکی از موارد زیر میباشد:
شیلنگ تخلیه لباسشویی تی سی ال:
شیلنگ تخلیه و شیلنگ ورودی از مواردی مهم مورد استفاده برای ماشین های لباسشویی هستند که همین دو ابزار می تواند یکی از پیش پا افتاده ترین علل نشتی ماشین لباسشویی تی سی ال باشند. همانطور که می دانید شیلنگ تخلیه در قسمت عقب لباسشویی قرار دارد و قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که اتصال این شلنگ با شیلنگ ورودی به خوبی انجام شده است. یکی دیگر از دلایل آبریزی و نشتی لباسشویی تی سی ال، خراب شدن سوپاپی است که ورودی این دو شیلنگ را به وان متصل می کند. برای اینکه علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی را به راحتی پیدا کنید، می توانید به سایش و یا پارگی شلنگ ها را بررسی کنید و همچنین سیفون یا مونتاژ تزریق باطری که از اجزای سیستم ورودی آب هستند بررسی نمائید.
پمپ تخلیه لباسشویی تی سی ال:
همانطور که از اسم این بخش مشخص است، برای تخلیه آب ماشین لباسشویی بوده و یکی از بخش های مهم این دستگاه برقی محسوب می شود. پمپ تخلیه می تواند به 3 صورت تسمه ای، درایو مستقیم و یا الکتریکی در لباسشویی به کار رود و یکی دیگر از علل نشت آب از زیر لباسشویی نیز همین بخش می تواند باشد. محل قرارگیری پمپ تخلیه معمولا در قسمت پایی و جلویی ماشین لباسشویی تی سی ال بوده و یا به درایو متصل می شود.
دریچه ورودی آب لباسشویی تی سی ال:
کنترل ورود آب سرد و گرم به داخل لباسشویی بر عهده دریچه ورودی می باشد که در قسمت پشت لباسشویی به صورت شیر قرار گرفته و با اسفاده از شیلنگ وارد دستگاه می شود. دریچه و شلنگ متصل به آن باید فاقد ترک خوردگی و آسیب دیدگی باشند تا باعث نشتی و آبریزی از لباسشویی نشود. قبل از بررسی این قسمت حتما برق دستگاه باید قطع باشد.
لاستیک دور درب لباسشویی تی سی ال:
لاستیکی در دور درب لباسشویی تی سی ال به کار رفته؛ به مرور زمان بخاطر دلایل مختلفی چون فرسوده، سوراخ و یا پاره شدن ممکن است باعث نشتی آب از اطراف درب به بیرون شوند. اگر لاستیک درب (دستگاه) دچار یکی از موارد فرسودگی یا پاره شدن شد، باید حتما آن را تعویض کنید. یکی از دلایل دیگر که مخصوص به درب لباسشویی است، قفل نشدن آن است که با مواجه شدن با این مورد باید قفل درب را تعویض کنید.

 

برد الکترونیکی لباسشویی تی سی ال معمولا از یک سری قطعات ریز و درشت شامل خازن ها، فیوز ها و غیره تشکیل می گردد. در صورتی که در قسمت برق ورودی دستگاه هرگونه نوسان اضافی ایجاد گردد باعث خرابی و سوختن قطعات به کار رفته در برد الکترونیکی لباسشویی تی سی ال شده و در نتیجه اگر میزان این نوسان زیاد باشد به سوختن کامل برد الکترونیکی ماشین لباسشویی تی سی ال خواهد انجامید. همچنین در صورتی که دستگاه دچار عیب و نقصی در کارکرد خود شده باشد و آب به قسمت برد الکترونیکی لباسشویی تی سی ال نفوذ کند در این قسمت اتصالی به وجود آمده و سیم پیچی داخلی دچار اتصال شده و در نتیجه برد لباسشویی تی سی ال سوخته و از بین می رود. همچنین در مواردی خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد این یکی از خطرات جانی می باشد که متوجه مصرف کننده از لباسشویی می گردد. از دیگر مواردی که ممکن است باعث خرابی و سوختن برد الکترونیکی لباسشویی گردد ایجاد آتش سوزی در لباسشویی تی سی ال می باشد که در این صورت برد الکترونیکی کاملا از بین رفته و دیگر قابل استفاده نبوده و یا قابل تعمیر نمی باشد. البته در صورتی که مشکل از قطعات به کار رفته در برد الکترونیکی لباسشویی تی سی ال باشد و به عنوان مثال خازن و یا فیوزهای به کار رفته در برد الکترونیکی دستگاه احتیاج به تعویض و تعمیر داشته باشند می توان برد را تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده نموده و در صورتی که خود برد بسوزد دیگر به فکر تعمیر آن نباشید و لازم است تا برد جدیدی را تهیه نموده و آن را بر روی لباسشویی خود نصب نمایید تا لباسشویی بتواند دوباره فعالیت نماید و به شستشوی لباس هایی که در آن می ریزیم مشغول گردد. بهتر است در صورتی که قصد تهیه برد برای ماشین لباسشویی خود را داریم حتماً یک برد الکترونیکی لباسشویی اورجینال و مناسب را تهیه نماییم چرا که در صورتی که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی از کیفیت خوب و برند اورجینال بهره مند نباشد هزینه های زیادی برای خرید مجدد برد شامل حالمان می شود؛ سرویسکار مجاز لباسشویی تی سی ال در سما سرویس کاملا متعهد به این موضوع بوده و از قطعات درجه یک برای تعمیر لباسشویی تی سی ال بهره می برد.

 

کدخطای ماشین لباسشویی ال جی

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا