اقتصادی

پیگیری مشکلات و پیشنهاداتی برای توسعه صنعت سیمان در نشستی با مجلسی‌ها

رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در جلسه‌ای با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و با حضور مدیران عامل هلدینگ‌های سیمانی، به طرح و پیگیری مشکلات صنعت پرداخته و پیشنهاداتی جهت توسعه صنعت سیمان و ارتقای کیفی و کمی آن ارائه کرد.

به گزارش ترند روز، حمید فرمانی- انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان – اظهار کرد:  این جلسه که به طور تخصصی مربوط به صنعت سیمان بود، با طرح وضعیت کلی صنعت اعم از شرایط تولید، تحویل محصول و صادرات آغاز و در ادامه با توجه به مشکلاتی که در صنعت سیمان وجود دارد؛ پیشنهاداتی برای توسعه صنعت سیمان و ارتقای کیفی و کمی مطرح شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه مهمترین مساله اصلی صنعت سیمان، تامین پایدار انرژی است، تصریح کرد: صنعت سیمان علیرغم اینکه نقش استراتژیک در توسعه و آبادانی کشور دارد، با مشکل تامین پایدار انرژی روبرو  است. این صنعت برای رفع نیازهای نهضت ملی مسکن آمادگی کامل دارد، اما  این امر نیازمند تامین پایدار انرژی است.

این فعال صنفی-صنعتی اعلام کرد: بر اساس این جلسه مقرر شد با پیگیری کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دستگاه‌های مسئول و ذیربط طی دو ماه آینده با همکاری انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان موضوعات را بررسی کرده و مجدد جلسه‌ای را در این خصوص تشکیل دهند تا نتیجه اقدمات مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

با درود! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که به دنبال تحقیقات دقیق و تحلیل‌های کامل در زمینه اقتصاد است. با دستیابی به اطلاعات به‌روز و منابع معتبر، تلاش می‌کنم تا به شما مطالب کیفیت بالا را ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا