استان ها

مبلغ بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها رشد چشمگیری می‌یابد

معاون وزارت علوم در گفت‌وگو با آنا: 

مبلغ بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها رشد چشمگیری می‌یابد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: سال جاری فصول استثنای بودجه فرهنگی از بین خواهد رفت و شاهد رشد چشمگیر در این زمینه خواهیم بود.

عبدالحسین کلانتری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: تقویت ساختاری مجموعه‌های فرهنگی از جمله برنامه‌های وزارت علوم برای ترویجی شدن برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها بوده است؛ چرا که در سال‌های گذشته بسیاری از معاونت‌های فرهنگی در معاونت‌های دانشجویی ادغام شده بود و آسیب جدی را وارد می‌کرد که اصلاح جدی در این زمینه صورت گرفت. 

وی افزود: تحول خوبی در زمینه بنیان بودجه‌ای فرهنگی صورت گرفت، وزیر علوم در سال ۱۴۰۱ تصویب بودجه فرهنگی ۳ درصد هیئت امنایی را داشتند و در سال ۱۴۰۲ برای اولین بار در حیات آموزش عالی بودجه ۵ درصد به حوزه فرهنگی اختصاص یافت و در مجلس تصویب و به دانشگاه‌ها ابلاغ شد. 

کلانتری تصریح کرد: سال جاری فصول استثنای بودجه فرهنگی از بین خواهد رفت و شاهد رشد چشمگیر در این زمینه خواهیم بود تا پتانسیل بخش فرهنگی در دانشگاه‌ها که هم اکنون مغفول است فعال شود تا با نشاط فرهنگی دانشجویان مواجهه شویم. 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: ظرفیت دانشگاه‌ها فوق العاده هستند و با ایده‌های بسیار خوبی برای اجرای حوزه فرهنگی مواجهه هستیم، اما دارای مشکلات بودجه‌ای هستیم که تا سال آینده اگر میزان بودجه افزایش یابد بسیاری از چالش‌ها و مسائل حل خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا