علمی و پزشکی

سایک به دنبال سیاره‌ای عجیب در فضا!/ عکس

تینا مزدکی_ چهارم دسامبر روز بزرگی برای فضاپیمای سایک ناسا بود، روزی که کاوشگر سرانجام چشمان خود را به جهان گشود.

سایک در حال طی کردن کهکشان‌ها در تاریکی است. در حال حاضر سایک در راه مطالعه سیارکی است که برای آن نامگذاری شده است، 16 Psyche، که جایی بین سیارات منظومه شمسی ما، مریخ و مشتری قرار دارد.

به طور خلاصه، این سیارک مورد توجه محققان سیاره‌ای است، زیرا اعتقاد بر این است که تقریباً تماماً از فلز و به ویژه از آهن و نیکل ساخته شده است.

سایک به دنبال سیاره‌ای عجیب در فضا!/ عکس

این موضوع بسیار مهمی است، زیرا آن‌ها فلزات خاصی هستند که در هسته زمین یافت می‌شوند، به این معنی که، به نوعی، 16 Psyche به ما یک روش دوربرگردان برای تجزیه و تحلیل مرکز سیاره خودمان ارائه می‌کند. کاری که ما واقعاً نمی‌توانیم به طور مستقیم انجام دهیم.

در تاریخ 5 دسامبر، تیم ماموریت اعلام کرد که در راه 16 Psyche، ابزار تصویربرداری فضاپیمای سایک (مجموعه ای از دوربین های دوقلو) به طور رسمی اولین عکس فضایی خود را گرفته است.

آنچه در بالا مشاهده می‌کنید موزاییکی از داده‌های خام است که توسط این سفینه در 4 دسامبر جمع‌آوری شده است، و پخش ستاره‌های قابل مشاهده از نقطه نظر سایک را به نمایش می‌گذارد.

این تصویر به طرز شگفت انگیزی “نور اول” سایک نامیده می‌شود.

منبع: space

۲۲۷۲۲۷

نشر علمی پزشکی

به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، می‌خواهم با ارائه مطالبی که بر اساس پژوهش‌های روز و رویکردهای معتبر تهیه شده‌اند، به شما در درک بهتر و مدیریت بهتر سلامتی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا