بین الملل

حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی؛ برنامه‌ هدف‌گذاری شده در سال جدید

رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد؛

حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی؛ برنامه‌ هدف‌گذاری شده در سال جدید

رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: کمک به تولید محصولات باکیفیت در کشور و حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی جزء برنامه‌های هدف‌گذاری شده در سال ۱۴۰۳ است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدحیدر محمدی اظهار کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی مصرفی و سرمایه‌ای برنامه‌های بسیار خوبی را در سال ۱۴۰۳ داریم، اظهار کرد: در گام نخست از متخصصان و افراد صاحب‌نظر استفاده و در بدنه کارشناسی اداره کل تجهیزات در حوزه‌های مختلف از جمله ارتوپدی، قلب، چشم و موارد دیگر از صاحب‌نظران در کمیته‌ها دعوت خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از اقدامات اساسی دیگر در حوزه تجهیزات پزشکی تقویت زیرساخت‌های مربوط به تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی است، سال گذشته تولیدات خوبی را به‌خصوص در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان داشتیم که امیدواریم این تولیدات در سال ۱۴۰۳ رشد قابل توجهی داشته باشد.

رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی‌هایی که برای همکاری با تولیدکنندگان داریم، بسیار امیدواریم که محصولات جدیدی را به سبد تجهیزات پزشکی اضافه کنیم، برخی از شرکت‌ها اکنون در مرحله تحقیقاتی هستند که امیدواریم محصولات تولیدی را که در مراحل نهایی و واقع کارآزمایی بالینی قرار دارند به سرعت وارد بازار کشور کنند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تجهیز بیمارستان‌ها تقریبا با تجهیزات و ملزومات پزشکی داخلی صورت می‌گیرد، گفت: طبیعتاً در مواردی که تولیدکننده داخلی در حوزه‌ای فعال باشد، قطعا خرید‌ها به‌صورت تضمینی از تولیدکننده‌های داخلی باکیفیت خواهد بود.

محمدی ابراز امیدواری کرد که حضور تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در نمایشگاه سلامت بنیان ۳ در سال ۱۴۰۳ همانند سال گذشته پررنگ و با دستاورد‌های بزرگ‌تری همراه باشد.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا