علمی و پزشکی

تأکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیرانه در مدارس و دانشگاه ها

جلسه کمیته ویژه مبارزه با کرونا عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش ترند روز، محمد مخبر در این نشست با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشت و پیشگیری در مدارس و دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: لازم است تمامی دستورالعمل ها و پروتکل های مصوب در آمادگی اجرایی شود. . و اقدامات لازم را برای حفظ سلامت و جان دانش آموزان و دانشجویان انجام دهد.

این ارائه دهنده خبر خاطرنشان کرد: با توجه به فراوانی واکسن در کشور، دانش آموزان و کارکنان آموزش و پرورش سراسر کشور باید واکسینه شوند.

در این دیدار که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و رهبری و آموزش پزشکی، رئیس دفتر ریاست جمهوری و رئیس انجمن هلال قرمز برگزار شد، وزیر بهداشت گفت: واکسن در سراسر کشور در ماه های اخیر افزایش و جهش ناگهانی بیماری های قلبی در کشور مشاهده نشده است.

وزارت بهداشت همچنین گزارش هایی از بیماران سرپایی، بیماران خانگی، فوتی ها و بیماران روانی، آخرین وضعیت کوید 19 در ایران و جهان و همچنین میزان واکسن در کشور ارائه کرد. مردم ایران دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

همچنین در این جلسه تایید شد که علیرغم موج تحولات و تزریقات جدید ویروس کرونا و علیرغم کاهش مصونیت از سوی جامعه دریافت کننده واکسن، آماده سازی و اقدامات احتیاطی لازم برای معرفی دوز بعدی واکسن باید واکسن زده شود ویروس کرونا، به ویژه در گروه. آسیب پذیری را فراهم می کند.

وزارت آموزش و پرورش همچنین از آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و میزان حضور و پذیرش دانش آموزان در کلاس ها و همچنین اقدامات انجام شده در راستای رعایت دستورالعمل ها، بهداشت و فاصله در کلاس ها خبر داد و تایید شد که وجود دارد. بدون گزارش تاکنون هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا در بین دانش‌آموزان و مدارس مشاهده نشده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا