اقتصادی

برداشت ۵۰ هزار تن پسته خشک و تر از باغات پسته دامغان

ترند روز/سمنان  فرماندار شهرستان دامغان از برداشت حدود ۵۰ هزار تن پسته خشک و تر از باغات پسته دامغان خبر داد.

مهدی بندرآبادی ۱۹ مهرماه در افتتاحیه دهمین جشنواره پسته در دانشگاه دامغان اظهار کرد: این جشنواره ملی هر ساله و طی دو سال اخیر با هدف اولیه شکر گذاری به درگاه خداوند متعال برگزار شده است.

وی با اشاره به نقش این جشنواره در معرفی شهرستان دامغان ادامه داد: در طی ۹ دوره برگزاری جشنواره در سالهای قبل ، برکات زیادی نصیب مردم شهرستان دامغان شده است.

وی از پسته به عنوان مهمترین محصولات کشاورزی در دامغان نام برد و افزود: بالغ بر ۲۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی در شهرستان دامغان وجود دارد که بالغ بر ۱۷ هزار هکتار آن باغات پسته است .

فرماندار دامغان با اشاره به پسته برداشتی امسال از باغات دامغان اضافه کرد: امسال بیش از ۴۲ هزار تن پسته تر و ۷ هزار و ۵۰۰ تن پسته خشک از باغات پسته شهرستان دامغان برداشت شده است .

وی با بیان اینکه برپایی این جشنواره به حل مشکلات پسته‌کاران کمک شایانی کرده خاطرنشان کرد: بحمدلله با برگزاری دوره های مختلف جشنواره پسته ، بخشی از مسائل و مشکلات  باغداران حل شده و به همین واسطه ضمن اقدام بمنظور تکمیل زنجیره گردش ، چندین واحد فرآوری پسته در شهرستان ایجاد شده است.

فرماندار شهرستان دامغان یادآوری کرد: مهمترین هدف گذاری ما در این جشنواره تکمیل زنجیره ارزش و فرآوری محصول پسته است.

وی از دامغان به عنوان شهرستانی شهیدپرور و همراه انقلاب نام برد و اظهار کرد:  شهرستان دامغان بیش از ۶۵۰ شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

با درود! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که به دنبال تحقیقات دقیق و تحلیل‌های کامل در زمینه اقتصاد است. با دستیابی به اطلاعات به‌روز و منابع معتبر، تلاش می‌کنم تا به شما مطالب کیفیت بالا را ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا