اجتماعی

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶| ترکمنستان صفر ایران یک/ صعود تیم ملی به دور سوم با پیروزی در «شِبه آسفالت» عشق آباد+فیلم

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶| ترکمنستان صفر ایران یک  صعود تیم ملی به دور سوم با پیروزی در «شِبه آسفالت» عشق آباد+فیلم

تیم ملی فوتبال کشورمان با برتری مقابل ترکمنستان در زمین چمن مصنوعی عشق آباد راهی دور سوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ شد.

دیدار تیم های ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ در ورزشگاه ورزشگاه کپه داغ ترکمنستان از ساعت ۱۸:۳۰ برگزار شد که نیمه اول این دیدار با برتری یک بر صفر به سود تیم ملی به پایان رسید.

در نیمه اول تیم ملی مالک توپ و میدان بود و حتی در ۲۰ دقیقه اول می توانست روی فرصت خوب قائدی گلزنی کند اما این بازیکن دروازه خالی را کج دید تا  ضربات بازیکنان تیم ملی هم راهی چارچوب تیم حریف نشود. در این نیمه مشکل زمین چمن ورزشگاه کاملا مشهود بود و عملا امکان بازی تاکتیکی از سوی دو تیم به خصوص شاگردان قلعه نویی وجود نداشت اما در دقیقه ۹۴ قائدی روی ضربه دیدنی دروازه حریف را باز کرد.

در نیمه دوم نیز تیم ملی فوتبال کشورمان مالک تو و میدان بود و همین مساله تا پایان بازی ادامه داشت تا ملی پوشان فوتبال کشورمان با 3 امتیاز عشق آباد را ترک کنند. به این ترتیب با وجود برتری سه بر صفر ازبکها مقابل هنگ کنگ تیم ملی کشورمان با 10 امتیاز به مرحله سوم مسابقات انتخابی جام جهانی 2026 صعود کرد.

داور:سیواکورن پو اودوم (تایلند)

گل: مهدی قائدی(۴+۴۵)

اخطار: محمد حسین کنعانی زادگان، رامین رضاییان(ایران) دوردیف، قربانوف، عبدالرحمن اف( ترکمنستان)

اخراج:

ترکیب ترکمنستان: رستم آهالیف، جلدیف، واچمیرات آناگولیف، باسیموف، قربانوف(46 ترکیشوف)، میرزا بیک‌نظروف، تیمور چاریف، تیمور بایوف(54 آکمادوف)، ارسلان امانوف، دیدار دوریدیف(46 آنادوردیف) و عبدالرحمانوف(67 ممدوف)

ترکیب ایران:سید حسین حسینی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، سعید عزت‌اللهی، محمد قربانی(69 امید نورافکن)، محمد محبی(5+90)، سامان قدوس، مهدی قائدی(69 علی قلی زاده) و مهدی طارمی.

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر نقش جوانان در تغییرات اجتماعی و ساختار اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا