اجتماعی

افتتاح ۲۸ طرح حوزه سلامت با اعتبار ۵۱۸ میلیارد تومان در خراسان جنوبی

وزیر بهداشت در بیرجند عنوان کرد

افتتاح ۲۸ طرح حوزه سلامت با اعتبار ۵۱۸ میلیارد تومان در خراسان جنوبی

وزیر بهداشت که به خراسان جنوبی سفر کرده بود، در حاشیه بازدید از بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند از افتتاح ۲۸ پروژه حوزه سلامت این استان با اعتبار ۵۱۸ میلیارد تومان و افزوده شدن ۱۰ هزار و ۴۶۰ متر مربع فضای بهداشتی و درمانی به ظرفیت این استان خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم وفناوری آنا؛ بهرام عین اللهی با اعلام این خبر اظهار داشت: پروژه‌هایی که امروز در خراسان جنوبی افتتاح می‌شوند، شامل ۱۰ پروژه بهداشتی از جمله ۴ خانه بهداشت، یک مرکز جامع خدمات سلامت، یک پایگاه سلامت، یک آزمایشگاه بهداشت، سه واحد زیست پزشک، ۶ پایگاه اورژانس و ۱۲ پروژه درمانی از جمله دو بیمارستان در خوسف و بشرویه، دو بخش MRI در فردوس و طبس و ۸ واحد محل زیست پزشکان متخصص است.

وی با اشاره به توزیع جغرافیایی طرح‌هایی که امروز افتتاح می‌شود، یادآور شد: ۹ پروژه در نهبندان، ۴ پروژه در سربیشه، سه پروژه در درمیان، سه پروژه در قائن، سه پروژه در طبس، دو پروژه در سرایان و سایر پروژه‌ها در شهرستان‌های بیرجند، بشرویه، خوسف و فردوس افتتاح شد.

وزیر بهداشت همچنین از تایید راه اندازی دو دانشکده علوم پزشکی در فردوس و قائن به عنوان گامی در جهت رشد علمی، توسعه علوم پزشکی و خودکفایی در تربیت نیرو‌های بومی این استان خبر داد.

عین اللهی از افتتاح ۴۳ پروژه بهداشتی با متراژ ۱۳ هزار متر مربع و ۳۴ پروژه درمانی با متراژ ۱۷ هزار متر مربع با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان و همچنین توزیع ۴۵۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی از جمله سه دستگاه ام آر آی، سه دستگاه سی تی اسکن، چهار دستگاه رادیولوژی دیجیتال و برخی تجهیزات پیشرفته دیگر از آغاز دولت مردمی تا کنون در خراسان جنوبی خبر داد.

وی تقویت امکانات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و بیمارستان‌های این استان را از برنامه‌های وزارت بهداشت عنوان و خاطرنشان کرد: در این دانشگاه خوشبختانه دانشجویان در رشته‌های تخصصی متعدد و متنوع تربیت می‌شوند و به زودی برای ارتقای این دانشگاه، تصمیماتی اتخاذ خواهیم کرد.

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر نقش جوانان در تغییرات اجتماعی و ساختار اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا