اقتصادیبرترین های ترند روزعمومی

آیا واکس داشبورد خودرو می‌تواند باعث لغزندگی داشبورد شود؟

عوامل آسیب رسان به سطوح پلاستیکی خودرو

واکس داشبورد خودرو نانوسان: بسیاری از قطعات ماشین از پلاستیک ساخته شده است. هنگام خرید اتومبیل صفر، این بخش‌ها نو و جدید به نظر می‌رسند. با گذشت زمان، سطوح پلاستیکی اتومبیل در اثر عوامل محیطی همچون اکسیداسیون و اشعه ماورای بنفش آسیب می‌بینند. این سطوح پلاستیکی می‌توانند رنگ پریده و خشک شوند و یا ترک بخورند. یا گرد و غبار، خاک، مواد زائد و ذرات آلاینده را جمع کنند. این باعث می‌شود که ماشین جدید شما قدیمی‌تر به نظر برسد.

پلاستیک در سطوح داخلی و خارجی ماشین شما وجود دارد. از این سطوح می‌توان پنل درب، ضربه گیر، سپر، دستگیره و … اشاره نمود. پلاستیک در قسمت بیرونی اتومبیل شما به طور منظم در معرض عناصر آسیب رسان مانند باران ، نمک ، شن و ماسه جاده ، فضله پرندگان و حتی توت‌هایی است که هنگام پارک ماشین از درختان می‌ریزند.

یک عامل مهم آسیب رسان به عناصر پلاستیکی خودرو شما، خورشید است. نور خورشید و اشعه ماورا بنفش آن به سرعت رنگ پلاستیک‌های ماشین شما را محو می‌کند، پلاستیکهای تیره رنگ سریعتر رنگ پریده می‌شوند. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید علت شماره یک رنگ پریدگی پلاستیک است و در نهایت ممکن است پلاستیک سیاه به سفید تبدیل شود. تغییر رنگ در پلاستیک می‌تواند به دلیل هوای گرم یا سرد شدید نیز باشد.

 مراقبت و نگهداری از سطوح پلاستیکی

محصولات نانو خودرو بیز: برای اینکه سطوح پلاستیکی اتومبیلتان در بهترین حالت ظاهر شود، این نکات را برای مراقبت از قطعات پلاستیکی اتومبیل خود دنبال کنید:

به طور منظم، روکش پلاستیکی، ضربه گیرها یا سایر قطعات پلاستیکی خود را قبل از شروع به محو شدن، تمیز کنید. اگر آنها کمی کمرنگ شده اند، حتماً گرد و غبار، آلودگی یا ذرات را پاک کنید. حتما از دستمال مایکروفایبر استفاده کنید که از ایجاد خراش یا آسیب جلوگیری کند. دستورالعمل تمیز کننده پلاستیک را حتما مطالعه نمایید. زیرا بعضی از پاک کننده‌ها در صورت نگه داشتن طولانی مدت بر روی سطح باعث آسیب به پلاستیک می‌شوند. در صورتی که امکان دسترسی به سطوح مورد نظر کم است، می‌توانید از کمک بگیرید.

  • انتخاب مایع تمیز کننده مناسب

قطعات پلاستیکی را با استفاده از تمیز کننده‌های دارای ذرات ساینده یا فرچه و برس زبر پاک نکنید. حتما از تمیز کنندههای مخصوص سطوح پلاستیکی خودرو استفاده کنید. از استفاده شوینده خانگی خودداری نمایید. زیرا این شوینده‌ها اسیدی بوده و به سطوح آسیب می‌زند.

قیمت مایع شیشه شوی خودرو نانوسان :واکس بدنه خودرو از قطعات پلاستیکی محافظت می‌کند. البته این واکس‌ها نیاز به شارژ مجدد ماهانه دارند. شما می‌توانید از انواع پوششهای محافظ مخصوص سطوح پلاستیکی نیز استفاده کنید. این پوشش‌ها در انواع براق، مات، معطر و … به بازار ارائه می‌شوند. به خاطر داشته باشید که بعد از هر بار شستشوی خودرو، بر روی سطوح پلاستیکی خارجی ماشین، پوشش محافظ را شارژ نمایید. کارشناسان می‌گویند صاحبان خودرویی که به طور منظم به ماشین خود رسیدگی می‌کنند، درمی‌یابند که زمان فروش خودرو ارزش آن بیشتر است. خریداران بالقوه با یک نگاه متوجه می‌شوند که از این خودرو در زمان مصرف مراقبت شده است. هنگام اجرای پوشش محافظ از سطوحی همچون پلاستیک دور شیشه، قاب آینه پلاستیک سقف ماشین، ضربه گیر و … غافل نشوید.

اگر سطوح پلاستیکی ماشین شما کمرنگ و رنگ پریده شده است، از بازساز و نو کننده پلاستیک استفاده نمایید. البته که هیچ ماده پلاستیکی رنگ پریده را همچون روز  اول نو نمی‌کند، اما تا حدودی زیبایی ظاهری آن را بهبود می‌بخشد.

فرض کنید سطوح پلاستیکی با اثر انگشت آلوده شده است. اجازه ندهید اثر انگشت روی قطعات پلاستیکی خود به خود نامرئی شود. آنها را حتما با تمیز کننده پلاستیک پاک کنید. زیرا در صورت به جا ماندن این آلودگی و چربی به عمق آن نفوذ می‌کند. آلودگی‌ها علاوه بر ایجاد ظاهر بد، ممکن است سبب ایجاد بوی بد نیز بشوند.

یکی از مهمترین بخش‌های پلاستیکی در معرض آلودگی زیاد دریچه کولر و بخاری ماشین است. این دریچه‌ها اغلب پرد از گرد و غبار زیاد هستند. از تمیز کردن مداوم این بخش غافل نشوید.

اجازه ندهید سطوح شسته و تمیز شده پلاستیکی تر و مرطوب بماند. حتما با خشک نمایید.

 بازساز و ترمیم کننده قطعات پلاستیکی چیست؟

ترمیم کنندههای پلاستیک از محصولات مراقبتی اتومبیل هستند. این محصولات برای بازگرداندن قطعات پلاستیکی به ظاهر “مانند جدید” طراحی شده اند. یک ترمیم کننده پلاستیک با کیفیت علاوه بر پوشش‌دهی سطح، توسط پلاستیک جذب شده و هرگونه اکسیداسیون رخ داده و رنگ پریدگی را از بین می‌برد. در صورت استفاده صحیح این ترمیم کننده‌ها، پلاستیک را تغذیه می‌کنند و حتی ممکن است بسته به شرایط آب و هوایی شما چندین ماه دوام بیاورند. بیشتر بازسازهای پلاستیک مقرون به صرفه هستند و برای استفاده از آنها تلاش زیادی لازم نیست. البته باید توجه داشته باشید که این محصولات در بهترین حالت نیز تا حدودی سطوح پلاستیکی ماشین شما را نجات  می‌دهند. از این رو، همواره باید از تمیز کننده و محافظ مخصوص پلاستیک استفاده نمایید.

در هنگام خرید بازساز پلاستیک باید به دو نکته توجه فرمایید: نکته اول این است که حتما اطلاعات روی لیبل کالا مطالعه نمایید و از خرید محصولات دارای سیلیکون بپرهیزید. زیرا محصولات سیلیکون دار موقتی هستند. نکته دوم این است که در صورت امکان مقداری از آن را تست نمایید و ببینید که آیا کالا رنگ است و یا احیا کننده واقعی؟!

تمیز کننده سطوح پلاستیکی چیست؟

تمیز کنندههای سطوح پلاستیکی، مخصوص قطعات پلاستیکی ارائه می‌شوند و اثر انگشت، چربی، گرد و غبار روی این سطوح را از بین می‌برند. تمیز کننده پلاستیک به شیارهای سطح نیز نفوذ کرده و تمام آن را تمیز می‌کند. علت استفاده از تمیز کنندههای پلاستیک، جلوگیری از آسیب و ترک خوردگی این سطوح می‌باشد. اغلب تمیز کنندههای پلاستیک دارای رایحه نیز می‌باشند و به هنگام استفاده داخل کابین خودرو را نیز معطر می‌نمایند.

انتخاب براق کننده یا مات کننده داشبورد؟!

محصولات مراقبتی داشبورد ماشین به دو دسته براق کننده و مات کننده تقسیم می‌شوند. این محصولات هر کدام مزایا و معایبی دارد. انتخاب نوع مات و براق به سلیقه خود شخص بستگی دارد. ما در زیر به تعدادی از این مزایا و معایب اشاره می‌کنیم:

براق کننده داشبورد:

1- جلوه و ظاهر درخشان و براق می‌دهد.
2- ظاهر داشبورد خودرو را همچون خودرو نو و جدید می‌کند.
3- در دو نوع براقیت زیاد و متوسط تولید می‌شوند.
4- براقیت داشبورد سبب انعکاس نور خورشید، عملکرد آینه‌ای شیشه جلو خودرو می‌شود. این امر مانع دید راننده به هنگام رانندگی در روز می‌شود.
5- براق کننده‌های زیاد، گریس بر روی سطح بجا می‌گذارند که سبب لغزش دست روی فرمان خودرو می‌شود.
6- از داشبورد خودرو در برابر اشعه ماورای بنفش محافظت می‌کند.
7- مانع ترک خوردگی و رنگ پریدگی قطعات پلاستیکی و وینیل می‌شود.
8- براق کننده‌ها گرد و غبار را به خود جذب می‌کنند.

مات کننده داشبورد:

1- جلوه و ظاهر مات می‌دهد.
2- مات کننده ، نور خورشید را منعکس نمی‌کند و خطری برای دید راننده ندارد.
3- از قطعات پلاستیکی و وینیل خودرو در برابر اشعه ماورای بنفش محافظت می‌کند.
4- مانع ترک خوردگی و رنگ پریدگی می‌شود.
5- مات کننده‌ها مانع جذب گرد و غبار می‌شوند.
6- مات کننده‌ها ماندگاری بیشتری بر روی سطح دارند.
7- سطح را چرب و لغزنده نمی‌کند.

 معرفی محصولات برتر

آیا سطوح پلاستیکی خودروی شما کمرنگ شده است؟ و یا خشک و ترک خورده شده است؟ نگران نباشید ما با معرفی محصولات تمیز کننده و محافظ پلاستیک، امید از بین رفته شما را برمی‌گردانیم. شما می‌توانید با تهیه این محصولات، مقداری از آن درخشش و وضوح رنگ قبلی را به قطعات پلاستیکی ماشین خود برگردانید.

 محافظ پلاستیک Pss ، Ts و Csp کخ کیمی Koch chemie plastic care

Koch Chemie TS از سری محصولات لاین مراقبت از سطوح پلاستیک با جلوه نهایی مات می‌باشد. از این محصول می‌توانید برای داشبورد، وینیل، پنل درب، سطوح لاستیکی و … می‌توانید استفاده نمایید. به کمک Koch Chemie CSP سطوح پلاستیکی را عاری از هرگونه کثیفی و آلودگی نموده و در عین حال از آن محافظ می‌نماید. Csp دارای جلوه نهایی براق هست. برای سطوح پلاستیکی مشکی پیشنهاد می‌شود از مدل Pss استفاده نمایید. این محصول فاقد سیلیکون بوده و از سطوح پلاستیکی در برابر نور خورشید محافظظت می‌نماید. جلوه نهایی Koch Chemie Pss مات می‌باشد. محصولات کخ کیمی ساخت آلمان بوده و کیفیت بالایی دارند.

 ژل بازساز پلاستیک اکستریم سوناکس Sonax مدل Xtreme Plastic Restorer Gel

هدف استفاده از ژل بازساز پلاستیک اکستریم سوناکس Sonax مدل Xtreme Plastic Restorer Gel، نوسازی و بازسازی و حفظ رنگ سطوح پلاستیکی خودرو شماست. از جمله سطوح پلاستیکی خودرو می‌توان به ضربه گیر و زه درب خودرو اشاره نمود. ذرات نانو بسیار ریز موجود در ژل بازساز پلاستیک اکستریم سوناکس به اعماق بافت سطح نفوذ کرده و خط و خش‌های روی آن را پوشش می‌دهد. در نتیجه سبب محافظت و نگهداری طولانی مدت از سطوح پلاستیکی می‌شود. ژل بازساز پلاستیک سوناکس درخشندگی عمیق و ماندگاربر روی این سطوح ایجاد می‌کند. این محصول قابل استفاده برای و تایر‌های خودرو نیز می‌باشد. البته پیشنهاد می‌شود از آن بر روی عاج‌های تایر خودرو استفاده نکنید. بی رنگ بودن ژل بازساز پلاستیک اکستریم سوناکس سبب شده است که بر روی پلاستیک با هر رنگ و نوعی قابل استفاده باشد.

دکمه بازگشت به بالا