برترین های ترند روزعمومی

بهترین زمان برای نصب کاشی بین کابینتی چه موقع است؟

نحوه انتخاب کاشی مناسب

انتخاب رنگ درست برای کاشی پشت چسبی بسیار وابسته به رنگ کابینت ها و رنگ صفحه رویه کابینت هاست.اگر کابینت های شما رنگی سفید، طوسی روشن، کرم دارد می توانید به راحتی سراغ کاشی هایی بروید که رنگی چشم گیر دارد و فضای آشپزخانه شما را از بی روح بودن درآورد ولی اگر کابینت های شما رنگ های خاصی همانند قرمز، آبی، قهوه ای و…. را دارد باید سراغ رنگ هایی برای کاشی بین کابینتی بروید که خنثی باشند چون رنگ های گرم بیشتر فضای شما را شلوغ نشان می دهد و زیبایی در کنار کابینت هایی با رنگ های گرم ندارند پس سراغ کاشی های بین کابینتی سفید و یا طوسی بروید و یا حتی رنگ هایی که هماهنگی کاملی با کابینت های شما می تواند داشته باشد.

اگر دکوراسیونی با سبک مدرن و مینیمال دارید، بهتر است به دنبال مدل‌هایی ساده و مینیمال بگردید تا کاشی‌های آشپزخانه به تکمیل شدن زیبایی سبک دکوراسیون شما کمک کند. اگر آشپزخانه شما به سبک روستیک است، کاشی‌های ساده و آجری شکل که حال و هوای سبک روستیک را تداعی کنند مناسب شما است. اگر طرفدار آشپزخانه‌های ایرانی هستید، بهتر است به دنبال کاشی‌هایی با نقش و نگارهای ایرانی و دست ساز بگردید. هرچند ترکیب سبک‌ها می‌تواند زیبا و چشمگیر باشد و ممکن است کاشی‌های دست‌ساز در یک فضای مدرن و مینیمال دلنشین و زیبا باشد، اما باید در ترکیب سبک‌ها محتاطانه عمل کنید.

بهترین زمان نصب  بین کابینتی

بهترین زمان نصب کاشی آشپزخانه زمانی است. که اجرای کابینت به طور کامل به اتمام رسیده است. چون کاشی آشپزخانه بصورت روکار اجرا می شود، اگر صفحه کابینت دقیقا به دیوار چسبیده باشد. به قرنیز یا آبگیر هم احتیاجی نیست.

نسل جدید کاشی بین کابینتی که در دکوراسیون داخلی جدید آشپزخانه کاربرد دارد به راحتی قابل نصب است. این کاشی‌ها در هر جنسی و با انواع قیمت‌ها در دسترس هستند. کاشی‌های سرامیکی یا موزاییکی با هر طرح و رنگی بر روی صفحات پشت چسب‌دار بزرگ ارائه می‌شوند و نصب آسانی دارند. برای استفاده از کاشی میان فضاهای خالی کابینت‌های بالا و پایین آشپزخانه، بین ستون و در ردیف بالای اجاق گاز بهترین نوع کاشی انتخاب شده و در صفحات پشت توری آماده نصب و پشت چسب‌دار به مشتری عرضه می‌شود. کاشی‌ها با توجه به نوع خود که براق باشد یا مات، گلدار یا ساده، رنگی یا سفید و سایر عوامل قیمت‌های متفاوتی دارند و با هر بودجه‌ای قابل تهیه هستند.

نصب کاشی بین کابینتی راحت و آسان است و در چند ساعت انجام می‌شود. کاشی بین کابینتی پشت چسب ‌دار به راحتی نصب شده و در زمان کوتاهی دکوراسیون آشپزخانه شما را تغییر می‌دهد. زمان نصب سرامیک بین کابینتی بین یک ساعت تا یک روز است و فرآیند راحت و آسان نصب آن زمان نصب کاشی را بسیار کاهش داده است. در گذشته برای نصب کاشی نیاز به چند روز فعالیت نصاب بود ولی با کاشی تزیینی بین کابینت جدید نصاب یا حتی خود شما به راحتی و بدون به هم ریختگی و دردسر می توانید آن ها را نصب کنید. طریقه نصب سرامیک بین کابینت به این صورت است که توری چسب‌ دار پشت کاشی‌ها را در جایگاه قرار داده و به دیوار می‌ چسبانند. در بعضی از تایل بین کابینتی سطح یکدست و وسیعی به این طریق چسبانده می‌شود و نیازی به قرار دادن یکی یکی کاشی ‌ها و چسباندن آنها به یکدیگر نیست زیرا از پیش به هم چسبیده شده‌ اند.

کاشی بین کابینتی چسبی

استفاده از آشپزخانه بهترین راه برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه شما است. زیرا با توجه به وجود وسایل سنگین مانند یخچال، ماشین ظرفشویی و گاز امکان تخلیه کامل آشپزخانه وجود ندارد. همچنین از طرفی اگر شما بخواهید به روش قدیمی کاشی ها را عوض کنید باید تمام کابینت ها را کنده و بعد از نصب کاشی های جدید آن ها را بجای خود باز گردانید، همانطور که مشخص است چنین کاری بسیار سخت و زمان بر است.

به همین علت بهترین راه تعویض کاشی های آشپزخانه استفاده از روش چسباندن و کاشی چسبی است. زیرا علاوه بر سهولت، در مدت بسیار کمتری به نتجه میرسد. حتما قبل از چسباندن کاشی توجه کنید که دیوار شما سالم باشد یعنی جای هیچگونه ترک یا شکستگی نداشته باشد. همچنین نیاز است که دیوار را با پارچه ای خشک تمیز کنید. توجه کنید که چسب کاشی در کناره های کاشی به خوبی چسبیده باشد زیرا اگر این مورد رعایت نشود بعد از مدتی کاشی شما ممکن است شل شود و به زمین سقوط کند.

انواع بین کابینتی

از جمله مدرن ترین مصالحی که برای پوشش فضای مابین کابینت ها استفاده می شوند سرامیک، سنگ، چوب، شیشه، کاشی و استیل هستند که به راحتی توسط چسب به دیوار متصل می شوند. انواع بین کابینتی به شرح زیر می باشد :

بین کابینتی شیشه ای ، بین کابینتی سرامیکی ، بین کابینتی سنگی ، بین کابینتی چوبی ، بین کابینتی فلزی ، بین کابینتی کاشی ، بین کابینتی کامپوزیتی ، بین کابینتی آینهایی ، بین کابینتی پنل گچی

دکوراسیون آشپزخانه از موارد بسیار مهمی می باشد که هر طراح دکوراسیونی به آن واقف خواهد بود. استفاده از خلاقیت و ایده های ناب، فضای آشپزخانه ها را بسیار زیبا و دلنشین رقم خواهد زد. استفاده از کابینت های زیبا و شیک، سبب می شود که آشپزخانه ها بسیار جذاب به نظر برسند. اما استفاده از کابینت ها به تنهایی قادر به تغییر جلوه ی آشپزخانه ها نخواهند بود. همیشه یک فضای خالی ما بین کابینت ها وجود خواهد داشت که بسیار در دید خواهند بود. این فضا به فضای بین کابینتی مشهور می باشند.

در گذشته از کاشی های یک دست و گلدار در آشپزخانه ها استفاده می کردند که در زمان نصب کابینت، گل های سرامیک ها و کاشی ها در بین کابینت ها قرار می گرفتند. به دلیل اهمیت این منطقه در نشان دادن زیبایی های آشپزخانه و همچنین پر رنگ کردن کابینت ها در آشپزخانه، افراد خلاق و هنرمند از متفاوت و زیبایی برای این فضا استفاده نمودند. زمان نصب کاشی بین کابینتی هم می تواند قبل از نصب کابینت ها صورت گیرد و هم می تواند پس از نصب کابینت ها انجام پذیرد. بسیاری از افراد تمایل دارند که زمان نصب کاشی بین کابینتی برای آنها پس از نصب کابینت ها انجام پذیرد. زمان نصب کاشی بین کابینتی باید موارد مهمی را در هر دو صورت در نظر گرفت. استفاده از کاشی بین کابینتی از اهمیت فوق العاده ای در آشپزخانه ها برخوردار خواهد بود. از این جهت نصب آن نیز بسیار مورد توجه افراد خواهد بود.

زمان نصب کاشی بین کابینتی قبل از نصب کابینت

اگر شما به فکر یک تغییر دکوراسیون ایده آل هستید و در هنگام تعویض کابینت ها به دنبال نصب کاشی بین کابینتی نیز می باشید، می توانید زمان نصب کاشی بین کابینتی خود را جلوتر انداخته و قبل از نصب کابینت ها این کاشی ها را نصب نمایید. از مواردی که در این نصب بسیار حائز اهمیت می باشد، سهولت در کار کاشی کاری خواهد بود. افراد با در نظر گرفتن اندازه های کابینت ها می توانند زمان نصب کاشی بین کابینتی خود را جلوتر انداخته و برای نصب آن زودتر اقدام نمایند. یکی از عوامل مهم در این کاشی کاری دقت در طراحی کابینت ها خواهد بود. بهتر است از فراز و نشیب هایی که امروزه در مورد طراحی کابینت ها بسیار به کار گرفته می شود، اطلاعات کاملی را کسب نموده، سپس اقدام به نصب این کاشی ها نمایید.

زمان نصب کاشی بین کابینتی قبل از نصب کابینت می تواند این مزیت را به همراه داشته باشد که از ریخت و پاش ها و همچنین ایجاد لکه ها جلوگیری به عمل آید. در زمان نصب ممکن است برخی از مواد مورد استفاده بر روی زمین ریخته شود. سهولت تمیز کردن زمین بسیار ساده تر از تمیز کردن کابینت ها خواهد بود. یکی دیگر از عوامل حائز اهمیت در زمان نصب کاشی بین کابینتی، توجه به نظرات مشتری خواهد بود. در برخی از موارد مشتری ها خط آغاز و پایان این نصب را تعیین می نمایند.

زمان نصب کاشی بین کابینتی پس از نصب کابینت

در برخی از موارد افراد پس از نصب کابینت خود اقدام به نصب کاشی بین کابینتی خواهند نمود. زمان نصب کاشی بین کابینتی پس از نصب کابینت نیز می تواند مزایایی را در برداشته باشد. شما می توانید پس از نصب کابینت با اطمینان بیشتری اقدام به انتخاب طرح مناسبی برای بین کابینت های خود نمایید. استفاده از طرح های کابینت ها می تواند ایده و خلاقیت شما را در زمینه انتخاب کاشی های ایده آل بسیار بالا ببرد.

زمان نصب کاشی بین کابینتی پس از نصب کابینت می توان از پستی و بلندی ها در نصب کابینت ها مطلع بود و این نصب را به بهترین نحو انجام داد. بسیاری از افراد به زمان نصب کاشی بین کابینتی پس از نصب کابینت راغب تر خواهند بود. از این طریق می توانند نصب ایده آل تری را داشته باشند. در این نصب آغاز و پایان کار به سهولت آشکار خواهد بود. از این جهت نقطه شروع و نقطه پایان کاملا مشخص خواهد بود. نحوه ی استفاده از کاشی های بین کابینتی، در زمان نصب کاشی بین کابینتی پس از نصب کابینت، برای کاشی کاران بسیار ساده تر خواهد بود.

برگرفته از: فروشگاه کاشی اسپیناس

دکمه بازگشت به بالا