کفسابی ساختمان چیست و چرا انجام می‌شود؟

کفسابی چیست ؟ به زبان ساده

کفسابی یعنی لایه رویی سنگ را صیقل دهیم. این کار سنگ ها را هم تراز ،یک دست و براق میکند. می توانیم درز ها و ترک ها و شکستگی های سنگ را هم با رزین پرکنیم. بعد با لقمه های کاملا ایتالیایی ساب پرداختی انجام دهیم. یعنی سنگ را با دستگاه بسابیم . که با این پرداخت سنگ صاف تر براق تر میشود. سنگسابی برای هر جایی که کف آن، سنگ کاری شده نیاز است.

کفسابی در تهران

گفتیم که با کفسابی مشکلات و نواقص سنگ از بین میرود، و زیبایی محیط را چند برابر میکند. مراحل شست و شو بسیار ساده تر شده و طول عمر مفید سنگ کف را افزایش می دهد. همه این موارد باعث شده که کف سابی طرفداران زیادی در سراسر دنیا داشته باشد. و بسیاری خواهان آن باشند. به طوری که امروزه دستگاه و مواد مورد نیاز بسیار پیشرفته تر شده. و تقریبا برای همه سنگ ها و محیط ها می توانیم دستگاه و مواد مناسب با بیابیم.

شما می توانید با تماس با شماره های این صفحه برای مشاوره رایگان کفسابی و یا انجام فرایند کفسابی در محل اقدام نمایید. و یا با مراجعه به صفحات دیگر از جمله و سایر شهرستان ها، با خدمات این مرکز بیشتر آشنا شوید.

نکته مهم این است که : با توجه به تخصصی شدن دستگاه ها و مواد ، این فرایند باید حتما توسط استادکاران و با همکاری کارشناسان مربوطه انجام شود. تا این خدمات لوکس بهترین خروجی را برای مشتریان گرامی به ارمغان بیاورد.

سنگسابی چیست؟

حالا که متوجه شدیم کفسابی چیست ، بد نیست درباره سنگ سابی هم اطلاعاتی داشته باشید: سنگ سابی هم یکی دیگر از اصطلاحات رایج در کف سابی است. سنگ سابی همان کف سابی است که  تنها روی سنگ انجام می شود. کلمه کفسابی را ممکن است با اسم های مختلف سنگسابی و ساب زدن سنگ و … هم شنیده باشید. که همه آن ها به همین حوزه مربوط هستند. سنگ سابی تقریبا روی تمامی سنگ ها که به عنوان سنگ فرش استفاده می شود، قابل اجرا است.

البته دستگاه ها ، مواد و تعداد دفعات انجام سنگ سابی به نوع سنگ بستگی دارد. و این کار، حرفه ی سنگ ساب است که تشخیص دهد برای هر نوع سنگ از چه دستگاه هایی استفاده شود و تعداد دفعات تکرار سنگ سابی تا رسیدن به نتیجه مطلوب چقدر است. از این رو پیشنهاد می کنیم که از مراکز خدمات کفسابی معتبر و متخصص برای کفسابی و سنگ سابی کمک بخواهید. و در مقابل کفسابی های ارزان قیمت و بی کیفیت که ممکن است به نوع سنگ فرش شما آسیب بزند تسلیم نشوید!

سنگ سابی روی چه سنگ هایی قابل اجرا است؟

یکی از سوالات رایج کاربران این است که آیا کفسابی پارکینگ مناسب نوع و جنس سنگ کف مد نظر آن ها هست یا خیر. به طور کلی تر، سنگسابی برای چه نوع سنگ هایی قابل اجرا است؟

از رایج ترین نوع سنگ ها که برای سنگ فرش کف ساختمان ها و پارکینگ و … استفاده می شود، می توان این سنگ ها را نام برد:

سنگ ها مصنوعی ، سنگ های چینی، سنگ ترارتن ، سنگ مرمریت ، سنگ خوی ، سنگ دهبید ، سنگ سیاه رگه دار طلایی و سفید ، انواع گرانیت ها ، سنگ صلصالی ، سنگ ریخته شده ، سنگ های لوکس و قیمتی و انواع موزاییک ها .
این سنگ ها را می توان با دستگاه های حرفه ای و متناسب با هرکدام کفسابی کرد. سرامیک ها قابل کفسابی نیستند. ولی با دستگاه های فرچه شویی قابل شست و شو می باشند. کفسابی کف های بتنی و لاشه سنگ ها با لقمه سنگ های الماسه اجرا می شود.

کفساب کیست؟ چرا کفساب حتما باید با تجربه و متخصص باشد؟

یکی دیگر از موضوعات سنگ سابی و کف سابی ، کفساب است. کاملا مشخص است که کفساب فردی است که با دستگاه های ویژه و دانش ، مهارت و تجربه خود کفسابی را انجام میدهد. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر کیفیت کفسابی ، کفساب است. با وجود دستگاه های متنوع و با کیفیت و ویژگی های متفاوت، و انواع مواد موجود برای این کار، این کفساب است که باید تشخیص دهد چه دستگاه و موادی برای سنگ مناسب است. تعداد دفعات کفسابی را استادکار و کفساب تعیین میکند. که بر کیفیت کار بسیار تاثیر گذار است. کفساب متخصص باید توانایی تشخیص این که کفسابی از کدام قسمت محیط شروع شود را داشته باشد. در صورتی که ترتیب کفسابی به درستی انجام ندهد، کیفیت خروجی پایین می آید.

آماده کردن پیش نیاز ها و شرایط برای انجام سنگ سابی

حالا که متوجه شدیم کفسابی چیست و به ضرورت آن پی بردیم. باید ببینیم که چه پیش نیازی برای انجام سنگ سابی و کف سابی لازم است:

1- تمامی لوازم و اشیا را باید از محلی که قرار است ساب زده شود بیرون ببریم.

2-بهتر است در محیط برق سه فاز داشته باشیم. دستگاه های مناسب با برق سه فاز بزرگتر هستن. و سرعت انجام فرایند را بالا می برند. ساختمان ها و اماکنی که  آسانسور دارند،، برق سه فاز هم دارند.

3- ماسه و خاک روی زمین را باید جار. کنیم . سطح تمیز باشد.

کف سابی ساختمان چیست؟

به پاک سازی متریال کف ساختمان گفته میشود که این کار توسط کف ساب و بادستگاه های مختلف و به خصوص صورت میگیرد. این فعالیت از انجام دستی و تمیزکاری کف و سطوح ساختمان کاملا متفاوت است. گاها دیده شده است که متریال کف ساختمان به مواد مختلف شمیایی آلوده شده یارنگ شده یااین که در اثر تماس فیزیکی با اشیای مختلف براقی خود را از دست داده است این گونه آسیب ها با فعالیت های عادی پاک سازی رفع نمیشود. اینجاست که کف ساختمان ها باید با دستگاه های مختلف کف سابی و براق شوند.

چرا باید ساختمان را کف سابی کنیم؟

اوا از همه و مهم تر از همه باعث میشود چهره مناسبی به ساختمان بدهد. باعث ایجاد حس تمیزی و زیبایی به مراجعه کنندگان میشود مخصوصا اگر محیط مورد نظر محیط درمانی یا تجاری باشد. گاها دیده شده که اطراف سرامیک ها جرم میگیرد. پاک سازی جرم کنار سرامیک ها با به راحتی امکان پذیر است.

گاها دیده شده که مواد و متریالی در کف ساختمان میریزد که به راحتی پاک نمیشود و اگر پاک شود حالت براق کف ساختمان ازبین میرود. با کف سابی میتوان حالت براق و تمیزی را دوباره ایجاد کرد.

اگر مواد سختی مثل سیمان روی سطح ساختمان بریزد با کف سابی رفع میشود.

استفاده از مواد تمیز کننده مانند جوهر نمک ممکن است به مرور زمان باعث کدر شدن سنگ بشود. کف سابی باعث رفع این کدری میشود.

نظافت یک سطح براق همیشه از یک سطح کدر با فراز و نشیب راحت تر است. کف سابی باعث صاف کردن سطوح میشود و نظافت را راحت میکند.

بنابراین میتوان گفت هدف کف سابی ساختمان تنها زیبایی و نظافت نیست بلکه اینکار در رفع نواقص سنگ  یا سایر کف پوش ها نیز  کاربرد دارد. حتما شما هم دیده اید. برداشتن موکت ازمحلی با برجای ماندن چسبی که موکت را به زمین میچسباند همراه است، بداشتن دکوریا مواردی از این دست کف ساختمان را خراب کرده است. کف ساختمان از هرنوعی که باشد میتوان با خدمات کف سابی کاملا براق و صیقلی کرد.

کف سابی را میتوان روچه سطوحی انجام داد؟

روی انواع  سنگ (مرمر، تراورتن، گرانیت)، روی موزاییک، روی بتن، روی  سرامیک

انواع ماشین کف سابی از لحاظ برق مصرفی

برای انجام کار کف سابی از دستگاه های به خصوص استفاده میکنندو با توجه به متریال ساختمان یا شرایط دسترسی باید از ماشین خاص کف سابی استفاده کرد.  کار اصلی این ماشین ها لایه بردای کف ساختمان و صاف و صیقلی کردن آن است.

ماشین کف ساب سه فاز: این نوع ماشین بسیار قدرت مند است و میتوان از آن در کف سابی محیطهای تجاری و صنعتی و خانگی که برق سه فاز دارند استفاده کرد.

ماشین کف ساب دوفاز: این نوع ماشین کف ساب قدرت کمتری دارد. ولی گاها به خصوص در محیط های خانگی که برق فاز ندارند مجبوریم که از این مورد استفاده کنیم.

ماشین ساب زن دستی: هیچ ساختمان کاملا مستطیل نیست و کاملا ایده آل نیست که بتوان با دستگاه های عادی کف سابی کرد. از طرفی اگر تمام قسمت های کف ساختمان صیقلی نشود. نمای خوبی به ساختمان نمیدهد. در این صورت است که از ماشین ساب زن دستی استفاده میکنند. با این ماشین میتوان گوشه های ساختمان که با دستگاه عادی قابل دسترسی نیستند، استفاده کرد.

از این دستگاه برای براق و صیقلی کردن اوپن نیز استفاده میکنند.  این دستگاه قدرت مانور بالایی را برای کارگر فراهم میکند ومیتوان از آن در تمیزکاری و صیقلی کردن هر جایی از کف ساختمان استفاده کرد

چرا باید کفسابی ساختمان انجام دهیم؟

به طور کلی کفسابی همان صیقل دادن سنگ است. این کار را با دستگاه های مخصوص انجام می دهند. در کفسابی ساختمان چند میلیمتر از سنگ را لایه برداری می کنند. ساب سنگ تا جایی ادامه پیدا میکند که تمام پستی ها و بلندی های سنگ صاف شود.  که بتوان انعکاس نور را در آن دید.

چرا کف ساختمان خود را ساب بزنیم ؟

 کفسابی سختمان یکی از روش های برق انداختن کف ساختمان است. بسیاری از افراد به اشتباه از مواد پاک کننده شیمیایی برای شستشو استفاده می کنند. این مواد ممکن است در ابتد اسنگ را براق کنند اما به مرور به سطح سنگ آسیب می زند. که باعث میشود آلودگی و گردو خاک در منافذ نفوذ کند. و سنگ مات و کدر بماند. با انجام کف سابی سنگ ، ظاهر آن مانند روز اول خواهد شد. زیرا سطح آسیب دیده سابیده و جدا می شود و سنگ های نوی زیر آن ها نمایان می شود.

کفسابی و ترمیم شکستگی پله در کفسابی:

پله ها بیشتر از سطوح دیگر در معرض آسیب و شکستگی هستند. و شکستگی یا ترک برداشتن و یا لب پر شدن سنگ پله ها بسیار رایج است. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید نگران ناشید چون کفسابی این مشکل را حل می کند. شرکت های معتبر کفسابی در مرحله درزگیری و ترمیم سنگ، با مواد مختلف و همرنگ سنگ،این شکستگی ها و ترک ها را ترمیم می کنند. هر نوع لکه فیزیکی و شیمیایی روی سنگ ها با کفسابی پاک می شود زیرا کفسابی  لایه رویی و آسیب دیده سنگ را می تراشد و لایه نو زیری نمایان شده و سنگ نو می شود.

3 زمان خاص که کفسابی ساختمان ضروری می شود!

همانطور که گفته شد کفسابی در سه حالت خاص ضروری است و باید انجام شود:

    1. زمان پایان عملیات ساخت ساختمان
    2. زمانی که سطح به مرور کدر شده و آسیب دیده
    3. زمان بازسازی و نیاز به کفسابی ساختمان

در ادامه هر یک از این موارد را به طور اختصاصی شرح می دهیم. و دلیل این ضرورت را خواهید دانست.

1- زمان پایان عملیات ساخت ساختمان

زمانی که ساخت ساختمان به تازگی پایان یافته است، بهترین زمان برای کفسابی ساختمان است. این امر دو دلیل دارد:

    • ریختن لکه های مصالح روی سنگ کف ساختمان
    • وجود پستی ها و بلندی های سنگ ها

لکه های مصالح روی سطح خانه محبوبتان:

در حین ساخت ساختمان، بسیاری از فرایند ها و عملیات ساختمانی بعد از سنگ شدن کف ساختمان انجام می شود. از این رو همواره مقدار زیادی از مواد و مصالح ساختمانی روی سطوح و سنگ ها باقی می ماند. این مواد معمولا گچ و سیمان و … هستند. که با شست و شوی سطح پاک نخواهند شد. سنگ را کدر کرده و همواره به عنوان لک های همیشگی روی سنگ باقی خواهند ماند!

پس یکی از زمان های توصیه شده برای انجام کفسابی، بعد از پایان ساخت ساختمان است. در واقع کفسابی ساختمان در این شرایط ضروری است. زیرا اگر این لک ها روی سنگ باقی بمانند در آینده نه چندان دور که اسباب و وسایل را در خانه خود چیده اید و خانه به طور کامل نظافت شده است، این لکه های جاودانه خودنمایی می کنند! در آن زمان خلاص شدن از شر آن ها آسان نیست !

تاثیر کفسابی بر لکه های جا مانده از مصالح: یکی از تاثیرات کفسابی حذف تمامی این مواد و مصالح و هرگونه مواد چسبنده از روی سطح است.

با انجام کفسابی حرفه ای و چند مرحله ای روی سنگ، تمامی این پستی ها و بلندی ها از بین خواهد رفت. به طوری که اگر با چشم بسته کف زمین را لمس کنید، نمی توانید مرز بین سنگ ها را تشخیص دهید. سطح کاملا آینه ای می شود. این کار باعث می شود ارزش و قیمت ساختمان و حتی وسایل داخل خانه بیشتر از مقدار واقعی آن ها به چشم آید. تعداد مراحل کفسابی و انتخاب شماره دستگاه به نوع سنگ و مواد و مصالح روی آن بستگی دارد. هرچه تعداد مراحل بیشتر باشد و انتخاب دستگاه کفسابی توسط استادکار دقیق تر باشد ، خروجی کار کیفیت بالاتری خواهد داشت.

پستی ها و بلدی سطح :

حتی اگر خوش شانس بوده باشید و مواد و مصالحی روی سنگ های کف واحد ساختمانی شما ریخته نشده باشد ، پستی و بلندی های سنگ ها و مخصوصا درز آن ها باعث کاهش زیبایی محیط می گردند. این مورد کمتر به چشم می آید. اما اهمیت آن کمتر نیست! نیاز به کف سابی زمانی حس می شود که کف یک ساختمان در یک سطح قرار نگرفته باشد. یعنی لبه های بالایی و پایینی سنگ ها و یا موزاییک ها در یک سطح به صورت کاملا صاف نمی باشد.

تاثیر کفسابی: با فرایند کفسابی با دستگاه های پیشرفته یک لایه بسیار نازک 1 یا 2 میلی متری از روی سنگ حذف خواهد شد. از این رو تمامی پستی بلندی های سنگ ها و فاصله بین آن ها یک دست می گردد.

2- زمانی که سطح به مرور کدر شده و آسیب دیده

مورد دوم که کفسابی ضروری است: زمانی که عمر زیادی از کاشی و سنگ کف ساختمان گذشته است. در این شرایط سنگ سیاه و کدر می شود . به گونه ای که با شست و شوی خانگی این تیرگی ها از بین نمی روند. خصوصا در محیط های پر رفت و آمد و راه رو و راه پله ها این مشکل دو چندان دیده می شود. گاهی نیز ممکن است سنگ ها به مرور ترک برداشته و شیار هایی روی آن ایجاد شود که اگر به آن ها رسیدگی نشود محل تجمع جرم و آلودگی خواهد بود. که به سادگی قابل تمیز کردن نیست. این مشکل بیشتر برای سنگ های مرمر ایجاد می شود.

تاثیر کفسابی بر سنگ های کدر شده و آسیب دیده: کفسابی بهترین راه حل برای رفع این نوع مشکلات است. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد ، با لایه برداری از سنگ ها توسط دستگاه ها و متد های پیشرفته ی سنگ سابی ، تمامی درز ها و کدری های روی سطح سابیده می شود. درز ها از بین رفته و یک لایه کاملا نو و بدون خراش و آلودگی باقی خواهد ماند. بسته به نوع مواد انتخابی برای کفسابی فاصله بین سنگ ها با رزین ایتالیایی یا سایر مواد مخصوص پر شده و یک دست می شود.

استفاده از مواد هم رنگ با سطح زیبایی چشم گیری به آن خواهد بخشید و به طور کلی سطح نوسازی می شود. نانو ساب نیز یکی از متد های بعد از کفسابی است. که سطح را تا حد زیادی ضد آب می گرداند. در نتیجه رطوبت، آب و سایر مواد به سطح نفوذ نمی کند و تمیز کردن و نظافت سطح را ساده تر می نماید.

3- زمان بازسازی و نیاز به کفسابی ساختمان

بازسازی ساختمان شرایطی است که سنگ بیشترین آسیب را دیده است! چرا که مانند یک ساختمان تازه ساخته شده ، احتمال ریختن مواد و مصالح و گچ و سیمان روی آن وجود دارد. و به دلیل کشیده شدن دستگاه های سنگین، سنگ آسیب ببیند. از طرفی احتمالا زمان نسبتا زیادی از عمر سنگ ها گذشته و به مرور آسیب دیده و کدری و سایر مشکلات مورد دوم را نیز دارد.

تاثیر کفسابی: از آن جایی که در این حالت ، سنگ بیشترین آسیب را دیده است. سنگ سابی بیشترین تاثیر را خواهد داشت . در واقع با انجام کف سابی شما با یک تیر چند نشان زده اید!

دکمه بازگشت به بالا