اجتماعیبرترین های ترند روز

خدمات نماشویی شامل چه مواردی می‌شود؟

نماشویی ساختمان و اهمیت انجام آن

چه یک فروشگاه داشته باشید و چه ساختمان اداری و یا انبار ، قطعا در مورد اهمیت نظافت نمای داخلی محل کار خود اطلاع دارید! اما در مورد نمای بیرونی محیط کارتان چه طور ؟! نمای خارجی محل کار شما اولین چیزی است که بازدید کنندگان می بینند ، از این رو بسیار حائز اهمیت است تا هر کاری که می توانید انجام دهید و این قسمت از ساختمان محیط کارتان را همیشه تمیز نگه دارید.

نماشویی ساختمان چیست؟

به طور خلاصه نماشویی ساختمان، شستشوی نما فرآیند اطمینان از پاکیزگی نمای خارجی ساختمان از هر گونه آلودگی ، دوده ، لکه و آلاینده می باشد. نمای خارجی معمولا قسمت جلویی ساختمان ( ورودی ساختمان ) است. برخی از محبوب ترین مصالح مورد استفاده برای نمای ساختمان شامل شیشه ، سنگ و چوب بوده البته برخی برای نمای خارجی از فلزاتی همچون استیل ضد زنگ و یا آلومینیوم استفاده می کنند.

 نماشویی ساختمان هایی با نمای فلزی به صورت منظم صدماتی را که این عوامل ارگانیک می توانند در آنها ایجاد کنند را به حداقل رسانده و باعث می شود خانه یا ساختمان شما برای مدت زمان طولانی تری بهتر به نظر برسد. دلایل زیادی وجود دارد که نمای یک ساختمان ممکن است کثیف به نظر برسد. به عنوان مثال ، آلاینده های موجود در هوا یکی از این عوامل محسوب می شود. هر یک از این عوامل باعث می شوند تا رنگ اصلی نمای ساختمان محو شده و بر ظاهر کلی ساختمان تاثیر می گذارند.

 میزان تمیز شدن نمای ساختمان بستگی به جنس مصالح دارد. تجهیزات و راه حل های کاربردی مورد استفاده با توجه نوع مصالح انتخاب می شوند تا اطمینان حاصل شود در طی فرآیند شستشوی نما هیچ گونه آسیبی به وجود نمی آید! عملکرد و مکان قرارگیری ساختمان نیز در میزان شستشوی نمای ساختمان موثر خواهد بود.

نما به قسمت جلویی ساختمان اشاره دارد که در آن ورودی تاسیسات شما قرار خواهد گرفت. به بیان ساده تر تمیز کردن نمای ساختمان ، فرآیند تمیز کردن نمای بیرونی ساختمان و عاری از هر گونه آلودگی ، لکه و کثیفی بودن آن است. نمای ساختمان به دلایل مختلف ممکن است کثیف باشد. به عنوان مثال اگر طوفان یا بارش باران وجود داشته باشد ، تلفات وارد کرده و نما را کثیف می کند و بر فضای کلی ساختمان تاثیر می گذارد.

انواع نمای ساختمان و روش های شستشوی هر یک

شستشوی نمای ساختمان به موادی که از آن ساخته شده است بستگی دارد. محلول ها و تجهیزات و مواد شستشوی نمای ساختمان مورد استفاده نیز به نوع مواد بستگی دارد تا اطمینان حاصل شود که در طول فرآیند آسیبی نمی بیند. همچنین موقعیت ساختمان به تصمیم گیری در مورد چگونگی تمیز کردن نما کمک می کند. در ادامه قصد داریم شما را با انواع نمای ساختمان بیشتر آشنا کنیم :

 1. نمای فولادی : با ساختمان های زیادی روبرو خواهید شد که با دیوارهای پرکننده فولادی سبک ساخته شده اند. آنها به جای ساختار ورق داخلی بلوک های خاکی در ساختمان های بتنی و اسکلت فلزی استفاده می شوند. آنها ترکیب طیف وسیعی از سیستم های نما برای پر کردن دیوارها را تسهیل کرده و نصب آنها بسیار آسان است. آنها به اندازه کافی قوی هستند که در برابر فشار باد مقاومت کنند و وزنی را که آن را می پوشاند تحمل کنند.
 2. نمای پانل کامپوزیت آلومینیومی : ACP به پانل های مسطحی اطلاق می شود که از یک هسته ترموپلاستیک ثابت بین ورق های آلومینیومی تشکیل شده است. ACP به طور گسترده برای نماهای ساختمان استفاده می شود زیرا آنها سبک وزن ، قوی و بادوام هستند. حتی می توانید ACP را در انواع الگوهای تقلیدی غیر فلزی و فلزی طراحی کنید.
 3. نمای شیشه ای : امروزه معمولا برای ساخت نمای ساختمان های چند طبقه مختلف ، شیشه را با فولاد ترکیب می کنند. ساختار فولادی نه تنها از پانل های شیشه ای پشتیبانی می کند ، بلکه آن را زیبا و شیک می کند.
 4. نمای بتنی از پیش ساخته : به کارگیری پانل های بتنی پیش ساخته در نمای ساختمان ها زمانی بهترین گزینه هستند که برنامه های ساخت و ساز سختی داشته باشید ، زیرا می توان آنها را بسیار سریع راه اندازی کرد. فرآیند تولید آن ها نیز ساده و بادوام است.
 5. نمای آجری : نمای آجری برای ظاهر آنتیک بهترین است و یک تغییر جزئی می تواند آن را زیباتر کند. کل ساختار سبک وزن بوده و فرآیند نصب ساده است. می توانید آجرها را به صورت عمودی ، روبان مانند یا هر شکلی شکل دهید. آجرها در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت می کنند و مواد عالی برای حفاظت حرارتی هستند.

حال این سوال ممکن است برای شما نیز پیش بیاید که چرا برای کفسابی در کرج باید با متخصصین شرکت تابناک همکاری کنید :

 1. خدمات با کیفیت = افراد حرفه ای می دانند که چگونه نظافت شیشه نمای ساختمان یا هر نوع تمیز کردن نمای ساختمان را انجام دهند. علاوه بر این ، آنها می دانند که چه کاری انجام می دهند و با به کارگیری فناوری پیشرفته ، می توانند کل روند نماشویی ساختمان را آسان کنند.
 2. قابلیت اطمینان = تمیز کردن نمای ساختمان بستگی به نوع ماده ای دارد که نمای شما از آن ساخته شده است. بنابراین شما باید یک متخصص را استخدام کنید. کارشناسان اطمینان حاصل می کنند که از بهترین متریال استفاده کرده و به نمای ساختمان شما آسیب نمی رسانند.
 3. تجربه و تخصص = قطعا شرکت‌ های نظافت نما همچون هلدینگ ساختمانی آس سال‌ هاست که در این کار هستند و درک بهتری از نیازهای نظافت دارند. بنابراین ، آنها پروژه های زیادی را انجام داده اند تا مطمئن شوند که بهترین ها را به شما ارائه می دهند.

سه روش اصلی برای نماشویی ساختمان وجود دارد :

 • آب
 • مواد شیمیایی
 • روش های ساینده

روش های ساینده همچون سنگ زنی ، سنباده زنی و انفجار توصیه نمی شود ، زیرا مواد سطحی را به همراه خاک و رنگ ساختمان از بین می برند. از این رو گزینه های شست و شوی نمای ساختمان با آب و مواد شیمیایی مورد جز بهترین گزینه ها محسوب می شوند که هر دو موثر و بی خطر و در کفسابی شرکت تابناک انجام می شوند.

شستشوی نما به وسیله آب :

برای تمیز کردن نما سه نوع روش مبتنی بر آب وجود دارد :

 1. شست و شو با فشار
 2. خیساندن
 3. شست و شوی با بخار / فشار گرم

در مواجه با جرم و کثیفی های معمول ، نماشویی با آب یکی از بهترین و امن ترین شیوه ها محسوب می شود. متداول ترین روش شست و شوی نمای ساختمان ، شست و شو با آب با فشار متوسط ( 100 الی 200 پوند در اینچ مربع ) روی سطح ساختمان اعمال می شود. برای شروع فشار آب معمولا کم بوده و در صورت نیاز افزایش می یابد. برای مناطق سخت می توانید از فرچه های طبیعی و یا مصنوعی با موی زبر استفاده کنید.

گاهی اوقات یک ماده شوینده غیر یونی ( نوعی که در مایعات شستشوی ظرف استفاده می شود و کمتر از مواد شوینده یونی کف می کند و با یون های موجود در آب واکنش نمی دهد ) به آب اضافه می شود تا خاک های روغنی از سطوح پاک شود. از صابون و سایر مواد شوینده خانگی نباید در تمیز کردن مبتنی بر آب استفاده شود ، زیرا لکه های قابل رویتی را به جا می گذارند. برای از بین بردن دوده و پوسته های ضخیم نواحی که در معرض باران نیز قرار ندارند ، سطح آجر را برای مدت زمانی خیس کنید. سومین روش ، شستشوی با بخار / فشار گرم ، معمولا مورد استفاده قرار نمی گیرد ، اما می تواند برای از بین بردن رسوبات خاک و گیاهان از جمله پیچک موثر باشد و همچنین گزینه ای برای تمیز کردن سنگ های حساس به اسیدهای موجود در برخی پاک کننده های شیمیایی ، محسوب می شود.

از طریق سیستم نماشویی ساختمان با آب ، متخصصان ما قادر هستند هرگونه کثیفی را از روی شیشه و یا سایر سطوح نما پاک کنند. میزان مناسب سختی برس را می توان با توجه به نوع سطح انتخاب کرد. برخی از رایج ترین مزایای همکاری با شرکت آس برای نماشویی ساختمان عبارتست از :

 • رسیدگی سریع و موثر فقط در چند مرحله
 • قابلیت دسترسی آسان به نواحی سخت
 • نماشویی تک مرحله ای – در این صورت دیگر نیازی به بیرون کشیدن شیشه ها و پولیش مجدد آن ها نیست
 • مناطق بزرگتر می توانند سریعتر از روش های سنتی تمیز شوند
 • از کف زمین تا بلندترین ارتفاع تمیز می شود

تعمیرات نما و نماشویی چیست؟

تعمیرات نما و نماشویی تنها روش افزایش طول عمر نمای ساختمان است که آن را آراسته می‌کند. همانطور که می‌دانیم، نمای ساختمان نقش محافظ ساختمان را دارد و بیرونی‌ترین لایه‌ی ساختمان است؛ بنابراین، در معرض عوامل جوی و آلودگی‌ها قرار دارد و نیاز به رسیدگی مداوم دارد.

عوامل جوی و آلودگی نقش اساسی در تخریب نمای ساختمان دارند. عوامل جوی شامل باران، برف، باد و … است که تأثیرات منفی بر نمای ساختمان دارد. موارد ذکر شده، موجب کهنه شدن و تخریب شدن نمای ساختمان می‌شود. تعمیرات نما و نماشویی شامل اقداماتی است که از کهنه شدن و تخریب شدن نما جلوگیری کند و در جهت نگهداری نما بکوشد.

تعمیرات نما و نماشویی چه روش‌هایی دارد؟

برای تعمیرات نما و نماشویی دو روش کلی وجود دارد؛ نماشویی با داربست و نماشویی بدون داربست. نماشویی بدون داربست جدیدترین و کم‌هزینه‌ترین روش تعمیر و نگهداری نمای ساختمان است. نماشویی بدون داربست شامل نماشویی با راپل یا طناب مخصوص و نماشویی با کلایمر یا بالابر است. در نتیجه، سه روش تعمیر و نگهداری نما در ارتفاع وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • راپل یا طناب مخصوص
 • کلایمر یا بالابر
 • داربست و کمربند متصل به داربست

راپل

راپل جدیدترین روش کار در ارتفاع بر روی نما است. کار با راپل به این صورت است که متخصص با یک طناب، از ساختمان معلق می‌شود. شستشوی نما با طناب مقرون به صرفه است. در روش راپل رعایت نکات ایمنی بسیار مهم است؛ چون متخصص معلق است.

کلایمر

از کلایمر برای کار بر روی نمای ساختمان در ارتفاع‌های زیاد استفاده می‌شود. این دستگاه به صورت  روزانه اجاره گرفته می‌شود. نگهداری، حفاظت و سرویس این دستگاه بسیار تخصصی و حساس است؛ بنابراین، اجاره‌ی آن راحت‌ترین روش برای متخصصان است. کلایمر نسبت به راپل ایمنی بیشتری دارد؛ اما، هزینه‌های جانبی آن بیشتر است.

داربست

نصب داربست قدیمی‌ترین روش تعمیرات نما و نماشویی در ارتفاع است. این روش ایمنی بیشتری نسبت به سایر روش‌ها دارد؛ اما، هزینه‌ی جانبی نصب داربست سنگین است. نوع نماشویی شما با توجه به موقعیت ساختمان و تعداد طبقات و عرض خیابان انتخاب می‌شود. متخصصان کفسابی ایران با تجربه و مهارت خود بهترین روش را برای تعمیر و نگهداری نمای ساختمان شما پیشنهاد می‌دهند.

چه زمانی به خدمات تعمیرات نما و نماشویی نیاز داریم؟

همانطور که پیش از این گفته شد، آلودگی و عوامل جوی بیشترین تاثیر منفی را بر نمای ساختمان دارد. از آنجایی که نمای ساختمان پوسته‌ی بیرونی ساختمان است و همواره در معرض آلودگی و عوامل جوی قرار دارد، صدمه دیدن آن اجتناب ناپذیر است. ما می‌توانیم با اقدامات به موقع طول عمر نما را بیشتر کنیم و از تخریب سریع آن جلوگیری کنیم.

هنگامی که احساس می‌کنید نمای ساختمانتان کدر شده است؛ یعنی، نیاز به نماشویی دارد که آراستگی سابق خود را به دست آورد. همچنین، هنگامی که ترک‌هایی را بر روی نمای خود مشاهده می‌کنید، به این معناست که نمای شما نیاز به تعمیر دارد. اگر تعمیر نما به موقع انجام نشود، منجر به تخریب کامل می‌شود و تعویض آن اجباری خواهد بود. در ادامه، به برخی عواملی که موجب تعمیرات نما و نماشویی می‌شود، اشاره خواهیم کرد.

 • وجود آلاینده‌‌‌‌‌های موجود در فضا مثل دود، خاک، غبار و … که موجب کدر شدن نما می‌شوند.
 • باران‌‌‌‌‌های اسیدی‌‌‌‌‌‌ که موجب سوختگی و شوره زدن‌‌‌‌‌‌ نما‌‌‌ می‌شوند.
 • وجود لکه‌ی جرم و کثیفی بر روی سطح نما که موجب کهنه دیده شدن نما می‌شود.
 • ریختن گچ، سیمان، رنگ، پودر و … بر روی نما در اثر عملیات ساختمانی که موجب کثیف دیده شدن نما می‌شود.
 • آسیب‌‌‌‌‌های ناشی از آتش سوزی که می‌تواند باعث از دست رفتن زیبایی و کیفیت نما بشود.
 • و …

هزینه‌ی خدمات تعمیرات نما و نماشویی در کفسابی ایران چقدر است؟

هزینه‌ی خدمات نمای ساختمان ثابت نیست و وابسته به مؤلفه‌های متعددی است که بر هزینه‌ی نهایی آن تأثیر دارند. در ادامه، به بررسی مؤلفه‌نهای تأثیرگذار بر هزینه‌ی نهایی خدمات تعمیرات نما و نماشویی می‌پردازیم. بهترین و مطمئن‌ترین روش برای تعیین هزینه‌ی خدمات نما ثبت سفارش در مجموعه‌ی کفسابی ایران است. پس از ثبت سفارش می‌توانید با متخصصان مجرب کفسابی ایران درمورد هزینه‌ی کار موردنظرتان مشورت کنید و قیمت دقیق از خدمات موردنظرتان دریافت کنید. به طور کلی، مؤلفه‌های تأثیرگذار بر قیمت نهایی خدمات تعمیرات نما و نماشویی به شرح زیر است:

 • روش تعمیرات نما و نماشویی در ارتفاع
 • نوع لوازم و مواد مورد نیاز جهت تعمیرات نما و نماشویی
 • تعداد طبقات ساختمان
 • نوع و جنس نمای ساختمان

چگونه سفارش خود را در کفسابی ایران ثبت کنیم؟

اگر تمایل به دریافت خدمات تعمیرات نما و نماشویی از مجموعه‌ی کفسابی ایران دارید، ابتدا باید ثبت سفارش کنید. شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با‌ کفسابی ایران شامل تلفن، سایت، اپلیکیشن و … ثبت سفارش کنید. اگر تمایل به ثبت سفارش از طریق اینترنت را دارید، در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید.

مرحله‌ی اول: چه خدماتی نیاز دارید؟

ابتدا وارد سایت یا اپلیکیشن کفسابی ایران شوید و خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کنید. وارد دسته‌بندی خدمات شوید و از دسته‌ی دکوراسیون و بازسازی، خدمت تعمیرات نما و نماشویی را انتخاب کنید. در ادامه، وارد صفحه‌ی ثبت سفارش تعمیرات نما و نماشویی می‌شوید؛ بر روی دکمه‌ی «شروع کنید» کلیک کنید.

مرحله‌ی دوم: جنس نمای ساختمان شما کدام است؟

در مرحله‌ی دوم، جنس نمای خود را مشخص کنید. سنگ، کامپوزیت، شیشه، آجر، چوب و … گزینه‌های مشخص شده در این مرحله هستند.

مرحله‌ی سوم: تعداد طبقات ساختمان را مشخص کنید.

در این مرحله، تعداد طبقات ساختمان خود را مشخص کنید. تعداد طبقات در تعیین هزینه و روش تعمیرات نما و نماشویی تاثیرگذار است. یک طبقه، دو طبقه، سه طبقه، چهار طبقه، پنج طبقه، شش طبقه و شش طبقه به بالا گزینه‌های این مرحله هستند.

مرحله‌ی چهارم: چه درخواستی دارید؟

در مرحله‌ی چهارم، خدمات موردنظر خودتان را از میان خدمات مجموعه‌ی تعمیرات نما و نماشویی انتخاب کنید. تعمیرات نما و نماشویی گزینه‌های این مرحله هستند.

مرحله‌ی پنجم: تصویری مرتبط با سفارش خود آپلود کنید.

در مرحله‌ی پنجم، تصویری از سفارش خود آپلود کنید؛ این تصویر به متخصصان ما کمک می‌کند که شما را بهتر راهنمایی کنند و قیمت منصفانه‌ای اعلام کنند.

مرحله‌ی ششم: توضیحات تکمیلی خود را یادداشت کنید.

در این مرحله، توضیحات تکمیلی برای اطلاع متخصص و هماهنگی با شما درخواست می‌شود؛ لطفا این قسمت را پر کنید.

مرحله‌ی هفتم: زمان بازدید متخصص را تعیین کنید.

در مرحله هفتم، زمان مورد نظرتان برای حضور متخصص جهت تعمیرات نما و نماشویی را تنظیم کنید. این مورد شامل تعیین روز و ساعت است. فراموش نکنید برای حضور در مرحله‌ی بعد، باید در سایت کفسابی ایران وارد شوید یا ثبت نام کنید.

مرحله‌ی هشتم: آدرس خود را برای دریافت خدمات تعمیرات نما و نماشویی مشخص کنید.

در این مرحله، آدرس خود را مشخص کنید. همچنین، برای هماهنگی شماره تماستان را ثبت کنید و بر روی گزینه‌ی ثبت آدرس کلیک کنید.

اکنون سفارش شما ثبت شد؛ کافیست منتظر پیشنهاد متخصصان بمانید. لازم به ذکر است که برای پیدا کردن متخصص موردنظرتان می‌توانید از دو طریق اقدام کنید:

 • می‌خواهم سفارش به دست اولین متخصص در دسترس انجام شود: با انتخاب این گزینه، اولین متخصصی که کار شما را قبول کند، به سفارش شما تخصیص داده می‌شود و از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
 • می‌خواهم از متخصصان مختلف پیشنهاد قیمت دریافت کنم: با انتخاب این گزینه، متخصصان کفسابی ایران برای انجام کار به شما اعلام آمادگی می‌کنند. شما می‌توانید امتیاز و نظرات سایر مشتریان درباره‌ی متخصصان را مشاهده کنید و درباره‌ی هزینه‌ی خدمت مورد نظر با آنها گفتگو کنید و در نهایت فرد مناسب را انتخاب کنید.
دکمه بازگشت به بالا