اجتماعیبرترین های ترند روز

ارزان ترین ماشین هیوندا در ایران

10 خودروی ارزانقیمت خارجی را بشناسید

بحث نمایندگی لوازم یدکی هیوندای و تعرفه واردات خودرو سال‌ها است که داغ بوده و موافقان و مخالفان خاص خود را دارد. بسیاری از مردم و مصرف‌کنندگان مایل هستند که این تعرفه از بین برود یا بسیار افت کند تا بتوانند بین خودروهای ساخته شده در بازار داخلی و خودروهای وارداتی حق انتخاب داشته باشند و درواقع این روش نوعی محسوب می شود.

از سوی دیگر، تولیدکنندگان و مقررات‌گذاران تاکنون ترجیح داده‌اند تعرفه بالا را روی ورود خودرو به کشور حفظ کنند تا به گفته خود از تولید داخلی حمایت نمایند. اما فرض کنید تعرفه واردات خودرو وجود نداشت. در این صورت بهترین ماشین خارجی ارزان قیمت که در سال 2021 می‌توانستید بخرید، کدام برندها بودند و چقدر قیمت داشتند؟ ماشین های خارجی ارزان قیمت از چه شرکت‌ها و کشورهایی هستند؟

 

10 ماشین خارجی ارزان سال 2021

در فهرست 10 خودروی ارزان خارجی سال 2021 نام برندهای معتبری نیز به چشم می‌خورد. از جمله این برندها می‌توان به هیوندای، سوبارو، کیا، نیسان، میتسوبیشی و شورلت اشاره کرد. همان طور که دیده می‌شود اغلب این خودروهای ارزان قیمت در مقیاس جهانی، تولید کره جنوبی و ژاپن هستند. در ادامه این مقاله از اتوموبی با فهرست این 10 خودرو آشنا می‌شوید.

10- هیوندای ونو

قیمت پایه این خودروی کره‌ای در سایت‌های معتبر خارجی 19 هزار و 925 دلار اعلام شده است که با توجه به قیمت دلار 27 هزار و 500 تومانی، حدود 548 میلیون تومان ارزش دارد. در واقع اگر خودرو با تعرفه روبرو نبود، می‌توانستید با حدود این مبلغ آن را خریداری کنید.

9- هیوندای ولوستر

قیمت این خودرو در سایت hyundai.com حدود 19 هزار و 895 دلار اعلام شده که با قیمت دلار 27 هزار و 500 تومانی حدود 547 تومان ارزش دارد.

8- سوبارو ایمپرزا

قیمت اعلام شده برای این خودروی ژاپنی نیز در محدوده 19 هزار دلاری است. قیمت این خودرو در صورتی که تعرفه‌ای وجود نداشت، حدود 542 میلیون تومان می‌شد.

7- کیا فورته

این خودرو که محصول شرکتی کره‌ای است، 18 هزار و 855 دلار اعلام شده است. قیمت ریالی این خودرو حدود 518 میلیون تومان است.

6- کیا سول

قیمت دلاری این ماشین 18 هزار و 610 دلار است که معادل ریالی آن با احتساب دلار 27 هزار و 500 تومانی حدود 512 میلیون تومان می‌شود. این خودرو یکی از بهترین ماشین های خارجی ارزان قیمت محسوب می‌شود.

5- کیا ریو 2021

این محصول شرکت کیا حدود 17 هزار دلار قیمت دارد که به قیمت روز معادل با 468 میلیون تومان است.

4- هیوندای اکسنت

بهای این خودروی کمپانی خودروسازی کره‌ای، 16 هزار و 390 دلار است که به قیمت روز تقریبا 451 میلیون تومان ارزش دارد. این در حالی است که اگر بخواهید هیوندای اکسنت محصول سال 1397 (2017) را در بازار داخلی بخرید (با کارکرد صفر)، باید حدود 840 میلیون تومان پول پرداخت کنید. شرکت هیوندای یکی از بهترین تولیدکنندگان ماشین های خارجی ارزان به شمار می‌رود.

3- نیسان ورسا

این محصول شرکت ژاپنی حدود 15 هزار و 855 دلار قیمت‌گذاری شده است. معادل ریالی پرداختی برای این خودرو در صورتی که تعرفه وجود نداشته باشد، 436 میلیون تومان است.

2- میتسوبیشی میراژ

خودروساز معروف ژاپنی میتسوبیشی قیمت این خودروی خود را 15 هزار و 290 دلار اعلام کرده است. معادل ریالی ارزش این خودرو در حالت بدون تعرفه خدود 420 میلیون تومان است. این در حالی است که اگر در حال حاضر بخواهید میتسوبیشی میراژ سال 2018 (کارکرد صفر) را در بازار داخلی بخرید، باید 740 میلیون تومان هزینه کنید.

1- شورلت اسپارک

این ارزان‌ترین خودروی سال 2021 اعلام شده است. شورلت اسپارک که محصول یک خودروساز آمریکایی است، این محصول خود را به قیمت 14 هزار و 395 دلار ارائه می‌کند. قیمت ریالی این خودرو 396 میلیون تومان است.

ارزان‌ترین ماشین های موجود در کشور

در حال حاضر، بر اساس گزارش‌های بازار ارزان‌ترین ماشین های موجود در کشور تیبا صندوق‌دار است که قیمت آن به 148 میلیون تومان می‌رسد. از جمله سایر خودروهای ارزان قیمت در بازار می‌توان به ساینا Ex با قیمت 160 میلیون تومان و کوییک دنده‌ای با 176 میلیون تومان اشاره کرد.

علاوه بر این، با قیمت بین 400 تا 550 میلیون تومان نیز می‌توان به خودروهایی مانند رنو ساندرو، تندر 90، دنا پلاس، چانگان cs 35 و جک s3 اشاره کرد. اگر تعرفه واردات خودرو وجود نداشت، این خودروها از نظر قیمت با 10 خودروی معرفی شده در فهرست بالا قیمت مشابهی داشتند.

در این مطلب به بررسی بهترین ماشین های خارجی ارزان قیمت پرداختیم. همان طور که از فهرست بالا مشخص است، به جز رتبه نخست که محصول شرکتی آمریکایی است، بقیه ماشین های خارجی ارزان قیمت ساخت کشورهای شرق آسیا هستند. شرکت‌های ژاپنی و کره‌ای توانسته‌اند با استراتژی مناسب در صنعت خودرو و توسعه این صنعت، بهترین ماشین های ارزان قیمت خارجی را تولید کنند که بازار کشورهای اروپایی و آمریکایی را نیز تا حدودی کسب کرده‌اند.

در حال حاضر کسانی که به دنبال ماشین خارجی ارزان و با کیفیت معقول می‌گردند، یکی از بهترین گزینه‌های خود را در میان این شرکت‌ها پیدا می‌کنند.

در واقع با این روش شما می توانید از سرمایه خود محافظت کنید و در آینده با بالارفتن قیمت ماشین خارجی افت سرمایه را تجربه نکنید. اما این تنها روش نیست. از آنجاییکه خودرو ممکن است در طول زمان آسب ببیند شما می توانید به روش های دیگری مانند حفظ پول خود در و یا صندوق های خرید طلا فکر کنید.

ارزانترین خودروهای کره ای بازار کدامند؟

ارزان‌ترین خودروهای کره‌ای بازار کدامند؟ این سوالی است که هر ایرانی علاقمند به خودروهای خارجی حتما از خود پرسیده است. برای آشنایی با ماشین‌های ارزان کره‌ای با همراه باشید.

در دهه‌های ۱۳۸۰ و ۱۳۹۰ خودروهای کره‌ای بیشترین سهم را در مدل‌های وارداتی به کشورمان داشتند؛ به‌ویژه محصولات هیوندای و کیا به صورت گسترده در اختیار مشتریان ایرانی قرار گرفتند و حالا که چند سال از توقف واردات به کشور می‌گذرد، نمونه‌های کارکرده این محصولات میان مشتریان با گرمای بالایی خریدوفروش می‌شود.

ارزان‌ترین خودروهای کره‌ای در ایران

گرچه محصولات کره‌ای به‌ویژه نمونه‌های جدیدتر قیمت نسبتا بالایی در بازار ایران دارند اما هنوز هم می‌توان نمونه‌های نسبتا ارزان‌قیمت آنها را خریداری کرد. پس اگر می‌خواهید با ارزانترین خودروهای کرهای بازار ایران آشنا شوید و احتمالا یکی از آنها را بخرید، حتما در این مقاله با درجه همراه باشید.

اگر نیم نگاهی هم به ماشین‌های چینی دارید حتما مدل‌های معرفی شده در راهنمای خرید و را هم بررسی کنید. در این مطلب ما به سراغ خودروهای ارزان کرهای مدل‌ ۲۰۱۰ به بالا رفته و قیمت مدل‌های کاملا بی‌رنگ و سالم را مدنظر قرار داده‌ایم.

۱. کیا پیکانتو ۲۰۲۱

کیا پیکانتو ۲۰۱۲ یکی از ارزانترین خودروهای کرهای در بازار ایران است که می‌توانید با بودجه مشابه پژو پارس صفر کیلومتر آن را خریداری کنند. قیمت حدودی این مدل در بازار هم‌زمان با نگارش متن، حدود ۳۵۵ میلیون تومان برآورد می‌شود که در نتیجه آن را به یکی از ارزان‌ترین خودروهای کره‌ای نسبتا جدید موجود در بازار تبدیل می‌کند.

کیا پیکانتو استهلاک پایینی دارد و قدرت فنی آن با توجه به توان ۸۵ اسب بخاری موتور ۱.۲ لیتری، چندان سطح بالا نیست. اما وزن کم خودرو باعث می‌شود تا پیکانتو شتاب قابل قبولی از خود ارائه دهد. مصرف سوخت آن نیز پایین‌تر از ۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برآورد می‌شود و در مجموع به عنوان یک هاچ‌بک خانوادگی باکیفیت می‌تواند نیازهای مشتریان را به صورت تقریبا مطلوب پوشش دهد.

از جمله آپشن‌های این خودرو هم می‌توان به سیستم کنترل توقف در سربالایی، سامانه کنترل پایداری، سنسور پارک عقب، اتولایت، فرمان برقی، ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای، تهویه اتومات، آینه‌های جانبی تاشونده برقی و سانروف اشاره کرد‌.

۲. هیوندای i30 مدل ۲۰۱۰

هیوندای i30 مدل ۲۰۱۰ یکی دیگر از ماشینهای ارزان کرهای بازار ایران به حساب می‌آید. این خودرو با موتور ۲ لیتری تنفس طبیعی به قدرت ۱۴۳ اسب بخار، توان فنی نسبتا مطلوبی از خود به نمایش می‌گذارد و از لحاظ جادار بودن کابین و کیفیت فرمان‌پذیری نیز نسبت به رقبای هم دوره خود وضعیت بهتری ارائه می‌دهد. شتاب صفر تا صد هیوندای i30 مدل ۲۰۱۰ حدود ۱۱.۲ ثانیه برآورد می‌شود. بنابراین با یک هاچبک خانوادگی نسبتا چابک مواجه هستیم.

امکانات این ماشین ارزان کرهای نیز رضایت‌بخش است و مواردی مثل کروز کنترل، سیستم کنترل کشش و پایداری، سنسور باران، سنسور فشار باد تایر، مانیتور، دوربین عقب، شش کیسه هوا، ورود بدون کلید، تهویه اتومات، کول باکس، آینه‌های جانبی تاشونده برقی، سانروف و … در آن مشاهده می‌شود.

۳. هیوندای آوانته دنده‌ای مدل ۱۳۹۰

این مدل از ارزان‌ترین خودروهای کره‌ای زمانی که توسط کرمان موتور مونتاژ می‌شد، یکی از سدان‌های نسبتا خوش‌پرستیژ بازار به حساب می‌آمد و با مزایایی مثل عملکرد فنی مطلوب به‌ویژه شتاب مهیج، سواری دلنشین و طراحی ظاهری قابل قبول در آن دوران، توانست خود را کاملا در دل مشتریان ایرانی بگنجاند.

اگر مدل دنده‌ای این خودرو  ارزان کره‌ای را بخرید، شتاب ۰ تا ۱۰۰ حدود ۹ ثانیه را به دست خواهید آورد. مصرف سوخت این مدل نیز ۷.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است و کاملا متعادل به نظر می‌رسد.

البته هیوندای آوانته از لحاظ امکانات نسبت به دیگر ماشین‌ها در فهرست ارزانترین خودروهای کرهای حرفی برای گفتن ندارد و مواردی مثل تهویه دستی، تنظیم دستی صندلی‌ها و دو کیسه هوا مهم‌ترین آپشن‌های آن هستند.

با این حساب اگر یک خودروی کره‌ای ارزان می‌خواهید که از نظر عملکرد فنی و پرفورمنس کاملا هیجان‌انگیز ظاهر شود اما آپشن‌های آن چندان برای شما اهمیتی ندارد، هیوندای آوانته دنده‌ای مدل ۹۰ از بهترین گزینه‌ها خواهد بود. ضمنا بازار دست دوم این خودرو نیز همچنان گرم دنبال می‌شود.

۴. هیوندای i20 مدل ۲۰۱۱

هیوندای i20 مدل ۲۰۱۱ نیز یکی دیگر از ارزانترین خودروهای کرهای است که در حال حاضر می‌توان نمونه‌های دست دوم آن را با کارکرد حدود ۲۲۰ هزار کیلومتر با قیمت حدود ۳۸۰ میلیون تومان خرید.

کیفیت ساخت مناسب، عملکرد فنی رضایت‌بخش به خاطر قدرت ۱۲۱ اسب بخار، کابین جادار برای ۴ نفر و همچنین امکانات بیشتر در مقایسه با حریفانی مثل مزدا ۲، از جمله دلایل استقبال مشتریان از این خودرو ارزان کره‌ای هستند.

گیربکس ۴ دنده اتوماتیک، شتاب صفر تا صد ۱۲.۱ ثانیه، مصرف سوخت ۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر به علاوه امکاناتی مثل اتولایت، ترمز پارک برقی، سنسور فشار باد تایرها، شش کیسه هوا، نمایشگر داشبورد، دوربین عقب، تهویه اتوماتیک، سانروف و آینه‌های تاشو برقی، دیگر شاخصه‌های هیوندای i20 مدل ۲۰۱۱ به شمار می‌روند.

بنابراین اگر یک ماشین کره‌ای ارزان با آپشن‌های مناسب و عملکرد فنی متقاعدکننده نیاز دارید، هیوندای i20 مدل ۲۰۱۱ را از دست ندهید.

۶. کیا اپتیما مدل ۲۰۱۰

اگر به دنبال خرید یک سدان کره‌ای نسبتا ارزان‌قیمت هستید که نیازهای خانوادگی شما را به خوبی پاسخگو باشد، طراحی ظاهری قابل قبولی ارائه دهد، از کابین جادار و از پیشرانه نسبتا پرقدرتی سود ببرد، اپتیما مدل ۲۰۱۰ گزینه مطلوبی برای شماست.

استهلاک فنی این خودرو تا حدی بالاست اما در عوض ۱۹۳ اسب بخار قدرت بعلاوه ۲۴۹ نیوتن متر گشتاور باعث می‌شود تا اپتیما ۲۰۱۰ در مقایسه با حریفان خود چابک‌تر ظاهر شده و شتاب صفر تا صد زیر ۹ ثانیه را ارائه دهد.

همچنین با خرید نسخه فول کیا اپتیما ۲۰۱۰ امکاناتی مثل کروز کنترل، سیستم‌های کنترل هرزگردی و کنترل کشش، سنسور باران، فشار باد تایرها، اتولایت، فرمان‌ برقی، نمایشگر داشبورد، سیستم صوتی با شش اسپیکر و آمپلی فایر از نوع اینفینیتی، دوربین عقب، ۶ کیسه هوا، تهویه اتوماتیک، استارت دکمه‌ای، ورود بدون کلید، صندلی‌های برقی جلو، گرمکن صندلی جلو، آینه‌های جانبی تاشونده برقی و سانروف را نیز به دست خواهد آورد.

بنابراین اگر یک ماشین کره‌ای ارزان‌قیمت با کاربردپذیری بالا، موتور پرقدرت، شتاب مناسب و آپشن‌های متنوع نیاز دارید، اپتیما ۲۰۱۰ می‌تواند یکی از ارزان‌ترین خودروهای کره‌ای در این زمینه باشد.

۷. هیوندای ولستر مدل ۲۰۱۳

این ماشین کره‌ای خیلی مناسب خانواده‌ها نیست اما برای جوانانی که دنبال یک ماشین خاص با فرم کوپه هستند که قیمت مناسبی هم داشته باشد، ایده‌آل است.

این مدل از ارزان‌ترین خودروهای کره‌ای در بازار امروز قیمتی حدود ۶۳۰ میلیون تومان دارد و گرچه بازار دست دوم آن به اندازه دیگر رقبا پررونق و گرم دنبال نمی‌شود اما از امکانات رفاهی متنوع و ایمنی بالا سود می‌برد.

این خودرو ارزان کره‌ای به موتور ۴ سیلندر و گیربکس ۶ دنده دو کلاچه مجهز است و قدرت موتور آن به ۱۲۸ اسب بخار می‌رسد. شتاب صفر تا صد هیوندای ولستر ۲۰۱۳ معادل ۱۱.۵ ثانیه است و مصرف سوخت آن نیز ۷.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر عنوان می‌شود.

از جمله امکانات هیوندای ولستر ۲۰۱۳ نیمه فول باید به سیستم‌های کنترل کشش و پایداری، سنسور پارک عقب، سنسور فشار باد تایرها، دیلایت، اتولایت، پدال شیفتر، نمایشگر، دوربین عقب، صندلی برقی راننده، سانروف و… اشاره کرد.

جمع‌بندی فهرست ارزان‌ترین خودروهای کره‌ای

در این راهنمای خرید ۷ مدل از ارزان‌ترین خودروهای کره‌ای را با امکانات و قابلیت‌‌های متنوع معرفی کردیم که هر کدام محدوده قیمتی خود را دارند.

اکثر نمونه‌های فوق را با مدل‌های ساخت پایین‌تر و قیمت کمتر هم در بازار می‌توانید بیابید. ضمنا محصولاتی مثل هیوندای سوناتا NF 2006 ، سانگ یانگ اکتیون ۲۰۱۰، کیا اسپرتیج ۲۰۰۸، هیوندای i10 و… را نیز باید در دسته ارزانترین خودروهای کرهای بازار جا داد اما به دلیل سال ساخت پایین یا عدم رونق فروش و دلایل دیگر، از معرفی آنها صرف‌نظر کردیم.

نظر شما درباره ارزان‌ترین خودروهای کر‌ه‌ای چیست؟ به نظرتان کدام مدل ارزش خرید بالاتری دارد؟

دکمه بازگشت به بالا