اجتماعیبرترین های ترند روز

تعمیر کابل شارژر با چسب حرارتی

نحوه تعمیر کابل شارژر موبایل چگونه است؟

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که با خرابی روکش کابل شارژ سامسونگ مواجه شوید و بیندیشید که نحوه تعمیر کابل شارژر موبایل چگونه است، در چنین مواقعی برای تعمیر آن چند راهکار وجود دارد. در ادامه مقاله از اروس دیجیتال؛ این راهکارها را به شما آموزش می‌دهیم تا بتوانید به بدون مراجعه به تعمیرکار و صرف هزینه اضافی کابل شارژ موبایل خود را تعمیر کنید.

چرا تعمیر کابل شارژر موبایل همیشه ممکن نیست؟

لازم به ذکر است قبل از اقدام به تعمیر کابل در خانه به روش‌های گفته شده بهتر است ابتدا مشکل را دقیق بررسی کنید. چنان چه فقط کابل دارای پوسیدگی است به روش‌های گفته شده قابل تعمیر است. در برخی مواقع امکان دارد سیم‌های داخل کابل با ناخالصی که دارد موجب قطع‌ و وصلی شود در چنین مواقعی بهتر است کابل را تعویض کنید.

نکته!

استفاده از کابل های خراب و آسیب دیده می تواند آسیب جدی به باتری وارد کند. بنابراین با خرید یک کابل هزینه بسیار کم تری نسبت به تعویض باتری در پیش رو دارید. البته پیشنهاد ما مراقبت از کابل شارژ قبل خرابی است در این صورت کابل اصلی عمر بیش تری دارد. به این معنی که عمر مفید کابل را می‌بینید.

راهکارهای نه چندان همیشگی تعمیر کابل شارژ

اگر روکش کابلتان آسیب‌دیده و امید به تعمیر کابل شارژ وجود داشت و یا فکر جلوگیری از تخریب کامل کابل دارید. بهتر است اقدامات زیر را امتحان کنید.

·         استفاده از خمیر فرم دهی برای تعمیر کابل شارژر موبایل

خمیرهای فرم دهی راهکار دوم است تا بتوانید کابل شارژ را تعمیر کنید. هم چنین این خمیرها انعطاف‌پذیری بیشتری دارد. نحوه استفاده از آن به این شکل است که ابتدا خمیر را در دستان صاف کرده و به‌اندازه محل آسیب‌دیدگی باز کنید و آن قسمت را با خمیر بپوشانید.

·         استفاده از چسب حرارتی و یا چسب برق

راهکار اول برای تعمیر که در هر خانه‌ای موجود است استفاده از چسب برق یا حرارتی است. شما می‌توانید چسب نوار را با چند دور محل آسیب‌دیدگی را بپوشانید. استفاده از چسب حرارتی هم به همان شکل است می‌توانید دورتادور محل خرابی را چسب بزنید تا موجب تخریب سیم‌های داخل کابل نشود.

·         استفاده از فنر

فنر یکی دیگر از نحوه تعمیر کابل شارژر موبایل است. اما هنگامی می‌توان آن را به‌عنوان تعمیر در نظر گرفت که آسیب‌دیدگی جزئی است و به‌منظور جلوگیری از تخریب بیشتر از گزینه فنر به‌عنوان راهکاری برای تعمیر در نظر می‌گیریم.

·         استفاده از کابل شارژ تعمیری

چنان چه آسیب‌دیدگی کابل به‌گونه‌ای است که نمی‌توان با استفاده از روش‌های ذکر شده در قسمت بالا آن را تعمیر کرد. مثل این که سیم‌های کابل قطع شده باشد. در این صورت می‌توانید یک کابل دیگر که درگاه آن با موبایل شما هم خوانی دارد را تهیه کنید. سپس درگاه جدا شده از کابل آسیب‌دیده را به کابل تعمیری وصل کنید و با استفاده از روش‌های مطرح شده در بالا آن را محکم و مقاوم‌تر کنید.

·         استفاده از شیلدهای حرارتی

شیلد حرارتی راهکاری مقاوم برای تعمیر کابل شارژ موبایل است. شکل ظاهری آن به‌صورت لوله‌ای است. نحوه استفاده از آن به این صورت است که شما باید آن را وارد محل آسیب‌دیدگی کنید و به کمک یک وسیلة حرارتی مثل فندک به آن حرارت دهید تا کاملاً مانند روکش دور سیم‌های داخل کابل محکم شده و بچسبد.

داشتن کابل شارژ خراب به باتری گوشی شما صدمه می‌زند هم چنین باعث کندی شارژ گوشی می‌شود بنابراین بهتر است با آموزش درست نحوه تعمیر کابل شارژر موبایل بتوانید کابل خود را تعمیر و مقاوم کنید. ما نیز در این مقاله سعی کردیم چندین راهکارها و آموزش تعمیر کابل شارژ را برای شما ارائه دهیم. امیدواریم با مطالعه موارد ذکر شده از این پس بتوانید خودتان کابل شارژ را قبل خرابی بیش از اندازه تعمیر کنید.

چرا شارژر من کار نمی کند؟

در صورتی که شارژر شما با انجام کارهایی که در بالا گفته شده کار نمی کند اصلا نگران نباشید در ادامه این مقاله نحوه تعمیر شارژری که شارژ نمی شود را توضیح می دهیم

1- کنترل خروجی شارژر

در صورتی که شارژر شما با تعمیر سیم شارژر پاره شده همچنان کار نمی کند بهتر است از یک پریز برق دیگر استفاده کنید و به داشتن جریان برق در پریز اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل شما حل نشد ابتدا آداپتور موبایل خود را تغییر دهید و کابل شارر تعمیر شده را تست کنید. در صورتی که کابل شارژ تعمیر شده با آداپتور دیگر هم کار نکرد، مشکل از کابل شارژر تعمیری است و نیاز به آداپتور موبایل با شارژر کامل موبایل ندارید. بلکه لازم است فقط خرید کابل شارژر موبایل را در الویت قرار دهید.

2-دستگاهی که می خواهید شارژ کنید را کنترل کنید

زمانی که موبایل یا دیگر دستگاههای شما شارژ نمی شوند اغلب مقصر را شارژر می دانیم. در صورتی که ممکن است شارژر به درستی عمل کند و ایراد از مدار شارژر یا دستگاهی باشد که باید شارژ شود. به عنوان مثال در مدار شارژر موبایل ها ممکن است درگاه شارژر (پورت ورودی موبایل) کثیف باشد و شما نمی توانید شارژر موبایل را انجام دهید، در این حالت پیشنهاد داتیس مارت تمیز کردن پورت ورودی با یک خلال دندان با یک مسواک نرم است. اما ابتدا مطمئن شوید که مشکل عدم شارژ، کثیفی پورت ورودی است.

ازدیگر مواردی که باید انجام دهید اپلیکشن های شارژ گوشی خود را وابسته به برند و مدل موبایل به روز رسانی کنید و مطمئن باشید که عدم شارژ دلایل نرم افزاری ندارد. بسیاری از موبایل ها و لپ تاپ ها دارای تشخیص میزان رطوبت هستند. در صورتی که رطوبت در دستگاه بیش از حد مجاز باشد به صورت اتوماتیک مدار شارژ قطع می شود و ادامه شارژر موبایل غیر ممکن می گردد. در صورتی که موبایل شما در مجاورت رطوبت بوده است بهتر است چند ساعتی موبایل را در محیط خشک قرار دهید و سپس برای شارژ امتحان کنید.

3- عمر باتری شما تمام است

اگر موارد بالا را در عملکرد کابل شارژ تست کردید ولی همچنان مشکل شارژ نشدن داشتید احتمالا عمر باتری شما تمام شده است. باتری موبایل عموما به دو دلیل اصلی خراب می شود

  • باتری قدیمی است و تاریخ انقضای آن تمام شده است
  • از باتری به مدت زیادی استفاده نکرده اید

بسیاری از باتری های موبایل معیوب دارای برآمدگی یا اصطلاحا بادکردگی هستند. اگر موبایل شما به صورت ناگهانی شارژ تمام می کند و یا در حالتی که شارژ ندارد درصد شارژ بالایی را نشان می دهد به صورت صد در صد باتری موبایل شما معیوب است.

در این مقاله سعی کردیم انواع روش های ترمیم و تعمیر انواع کابل شارژر را برای شما توضیح دهیم. اگر در این خصوص سوالی دارید از طریق کامنت در انتهای همین مقاله از ما بپرسید. ضمنا شما می توانید مقاله راهنمای خرید کابل شارژر را برای انتخاب بهترین کابل شارژر مطالعه کنید. ضمنا فروشگاه اینترنتی داتیس مارت به عنوان وارد کننده، پخش عمده کابل شارژر را به سراسر ایران انجام می دهد.

دکمه بازگشت به بالا