برترین های ترند روزعمومی

تولیدی برادران رسولی، حامی فروشندگان پوشاک زنانه

نحوه راه اندازی تولیدی لباس + معرفی تولیدی های برتر پوشاک

این روزها شروع هر کسب و کار جدیدی باید با علم و آگاهی باشد. از آن جایی که بیشتر مردم به خصوص قشر جوان به دنبال این هستند که کسب و کاری برای خود داشته باشند و به اصطلاح برای خودشان کار کنند، هر کسی متناسب با مهارت های خود به دنبال راه اندازی کسب و کاری ست، از این رو برای آگاهی بیشتر مخاطب ها در ادامه نحوه راه اندازی تولیدی لباس را شرح خواهیم داد و به معرفی تولیدی برادران رسولی خواهیم پرداخت.

تولیدی لباس

قبل از آن که برای نحوه راه اندازی تولیدی لباس اقدام کنید، کمی شما را با این کار و آینده آن آشنا کنیم. طبق بررسی های انجام شده در کشور ما صنعت پوشاک یکی از پر درآمد ترین صنعت ها به حساب می آید، یعنی اگر قصد راه اندازی تولیدی لباس را دارید، بدانید در صورتی که به طور اصولی کارها را پیگیری کنید، احتمال موفقیت شما بسیار بالا خواهد بود.

خوب برای این که با این موضوع به طور کامل آشنا شوید، ادامه مطالب را از دست ندهید. همه ما می دانیم که ما ایرانی ها در عیدهایی مانند عید نوروز لباس های زیادی را می خریم، این موضوع باعث می شود که صنعت پوشاک و به طبع آن تولیدی های لباس فعالیت بیشتری خواهند داشت. همه ما می دانیم که مزون های مختلفی به صورت مجازی و واقعی فعالیت دارند و این مزون ها برای فروش خود به دنبال تولیدی هایی هستند که بتواند محصولاتی با کیفیت و مدل های مختلف را از آن خریداری کنند، در این حالت باز هم به تولیدی لباس نیاز است.

نحوه راه اندازی تولیدی لباس

خوب قبل از آن که برای راه اندازی تولیدی لباس خود شروع به کار کنید، یک قلم و کاغذ بردارید و هدف خود را به طور دقیق مشخص کنید. به شما توصیه می کنیم که این مرحله را کاملا جدی بگیرید، هر چه را که بر روی کاغذ می نویسید، دقیقا همان چیزهایی ست که به دست می آورید، پس تا می توانید اهداف بزرگ برای خود تعیین کنید. داشتن هدف باعث می شود که شما اصولی و طبق قاعده جلو بروید. این که بدانید به کجا می خواهید بروید، باعث می شود، به خوبی بدانید که چطور باید پیش بروید و همین موارد در کنار هم باعث می شود که به موفقیت دست پیدا کنید، به همین دلیل این مرحله را می توان مهم ترین مرحله دانست.

تحقیق کنید

مرحله بعدی در نحوه راه اندازی تولیدی لباس این است که تحقیق کنید. خوب در مطالب ابتدایی به این موضوع اشاره کردیم که این روزها راه اندازی هر کسب و کار جدیدی به مهارت و تخصص بالایی در آن زمینه نیاز دارد. اگر می خواهید در صنعت پوشاک شروع به کار کنید، باید در رابطه با آن اطلاعات کاملی داشته باشید. این روزها به لطف بودن اینترنت و مرورگرهای پر سرعت دیگر هیچ موضوعی نیست که نتوان در رابطه با آن اطلاع داشت. به سادگی می توانید در اینترنت جستجو کنید (دقیقا همان کاری که الآن انجام داده اید) و در رابطه با نحوه راه اندازی تولیدی لباس، انواع مدل های لباس و… اطلاعات کاملی را به دست آورید.

برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی باید بر اساس اهداف و شرایط شما انجام شود. به همین دلیل گفتیم که در ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید. در یک تولیدی لباس معمولا طراحی لباس و دوخت آن انجام می شود، اما موضوع به همین موارد خلاصه نخواهد شد و به نکات دیگری را هم باید توجه داشته باشید.

    برای چه کسی کار کنید؟

اصلی ترین موردی که در برنامه ریزی های خود باید به آن توجه کنید، همین است، برای چه کسی کار کنید؟ آیا می خواهید برای خود برند خاصی را به ثبت برسانید و سپس آن را به بازار وارد کنید؟ یا می خواهید برای برند ها و مزون های دیگر کار کنید؟

خوب باید بگیم که هر دوی این موارد مزیت ها و البته در مواردی هم معایب خاص خود را دارند. اگر بخواهید برند خاصی برای خود داشته باشید، در آینده سود مالی شما بیشتر خواهد بود، اما در ماه های ابتدایی تا شناخته شوید، باید سرمایه کافی برای اداره تولیدی خود داشته باشید. به همین دلیل پیشنهاد می دهیم که با دقت تصمیم بگیرید.

    در چه زمینه ای کار کنید؟

لباس ها انواع مختلفی دارند. زمینه کاری تولیدی لباس را به طور کلی می توان لباس های مردانه، لباس های زنانه و لباس های بچگانه دانست.  در ابتدا مشخص کنید که برای چه گروه از افراد می خواهید لباس بدوزید. البته لباس های زنانه تنوع بسیار بالایی دارند، به همین دلیل گاهی می توان شاخه ای از لباس های زنانه را به عنوان زمینه کاری مشخص کرد. مثلا لباس مجلسی زنانه یکی از آن دسته بندی هایی ست که می توانید در آن فعالیت داشته باشید.

برای این که بدانید موارد گفته شده در بالا را چطوری مشخص کنید، به هدفی که دارید، توانایی های و تخصص های خود (و حتی کسانی که با شما شریک هستند) و سرمایه ای که در اختیار دارید، توجه داشته باشید و یک تصمیم عاقلانه و منطقی بگیرید.

محل مناسبی را انتخاب کنید

خوب بعد از انجام کارهایی که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم، حالا شما به خوبی می دانید که می خواهید چه کاری را انجام دهید، پس در این مرحله باید به دنبال محل مناسبی برای انجام این کار باشید. به طور کلی باید بگوییم که در نحوه راه اندازی تولیدی لباس انتخاب محل مناسب اهمیت بسیار بالایی دارد.

خوب هزینه در هر موضوعی اهمیت بالایی دارد و طبیعتا برای انتخاب محل تولیدی شما هم هزینه از مهم ترین فاکتورها به حساب می آید. به همین دلیل یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب محل تولیدی باید به آن توجه کنید، مبلغ و سرمایه ای ست که برای آن در نظر گرفته اید.

خوب به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که شما برای راه اندازی یک تولیدی مقداری محدودی سرمایه در اختیار دارید و یک تولیدی لباس به ابزارهای مختلفی نیاز دارد، پس همه سرمایه ای که در دست دارید را برای محل تولیدی صرف نکنید!

خوب باید بگیم که برای راه اندازی یک تولیدی لباس به فضای تقریبا بزرگی نیاز دارید، حال این که این بزرگی تا چه اندازه باشد، به تعداد دستگاه ها و میزان فعالیت شما بستگی دارد. به شما پیشنهاد می دهیم که اگر تا به حال تجربه راه اندازی تولیدی لباس را ندارید، از یک تولیدی کوچک شروع کنید و کم کم با گذشت زمان آن را بزرگ تر کنید.

لوازم مورد نیاز را خریداری کنید

یکی دیگر از مواردی که در نحوه راه اندازی تولیدی لباس باید به آن توجه داشته باشید، این است که چه لوازم و ابزارهایی را باید خریداری کنید. برای این کار باید در ابتدا میزان سرمایه و بودجه خود را به طور کامل و دقیق مشخص کنید و متناسب با آن برای خریدهای خود اقدام کنید. شاید تصور کنید که راه اندازی یک تولیدی لباس به یک چرخ خیاطی نیاز دارد، اگر چه چرخ خیاطی اصلی ترین وسیله ای ست که برای یک تولیدی لباس به آن نیاز دارید، اما تنها وسیله ممکن نیست.

به شما پیشنهاد می دهیم که لیست کاملی از لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنید، داشتن این لیست به شما کمک می کند که بتوانید بهتر و در زمان کمتری خریدهای خود را انجام دهید. در این لیست هر چه را که فکر می کنید، برای تولیدی لباس شما کاربرد دارد، یادداشت کنید.

خوب در هنگام خرید لوازم مورد نیاز خود به بودجه ای که در اختیار دارید هم توجه کنید. اگر سرمایه شما زیاد است که به راحتی می توانید چندین چرخ خیاطی داشته باشید و خوب در این حالت درآمد شما هم افزایش پیدا می کند. اما اگر سرمایه زیادی هم در اختیار ندارید، نا امید نباشید، حتی با داشتن یک چرخ خیاطی هم می توانید تولیدی لباس داشته باشید، مهم این است که در مسیر خود ثبات قدم باشید و در برابر مشکلات مقاومت کنید، به همین سادگی!

مجوز داشته باشید

خوب به قسمت حساس و مهم موضوع رسیدم، یکی از مرحله هایی که در نحوه راه اندازی تولیدی لباس باید به آن توجه داشته باشید، این است که راه اندازی یک تولیدی به مجوز نیاز دارد و صورت نداشتن مجوز کار شما غیر قانونی ست. نگران نباشید، اخذ مجوز لازم برای راه اندازی یک تولیدی لباس بسیار ساده است و شما به راحتی می توانید آن را داشته باشید. در ادامه مدارکی را بیان می کنیم که برای گرفتن پروانه کسب به آن نیاز دارید.

  • اصل شناسنامه ( شخص که پروانه کسب به نام او صادر خواهد شد)
  • در صورتی که آقا هستید، باید اصل کارت پایان خدمت هم داشته باشید.
  • اگر ملک تولیدی مورد نظر را خریداری کرده اید، باید اصل سند مالکیت را ارائه دهید.
  • در صورت اجاره ای بودن ملک تولیدی خود باید برگه اجاره نامه را ارائه دهید.
  • ارائه سه قطعه عکس 3*4 پشت نویسی شده هم الزامی است.
  • ارائه اصل کارت ملی هم الزامی است.
  • تائیدیه کد پستی

خوب توجه داشته باشید، زمانی که قصد تشکیل پرونده را دارید، شخص متقاضی (کسی که پروانه کسب به نام او ست) باید در همان محل حضور داشته باشد، در غیر این صورت تشکیل پرونده انجام نخواهد شد.

جذب نیرو تولید لباس

بعد از آن که برای تولیدی لباس خود پروانه کسب گرفتید، یعنی فعالیت شما به طور قانونی و رسمی شروع شده است. توجه داشته باشید که کارهای یک تولیدی لباس مانند کارهای یک خیاطی نیست و خود شما (حتی اگر خیاط ماهری هم باشید) به تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید. به همین دلیل باید اقدام به جذب نیرو کنید تا به خوبی از پس کارهای تولیدی خود بر بیاد. برای جذب نیرو به این موضوع توجه کنید که به چه مهارت و تخصصی نیاز دارید و متناسب با آن اقدام به جذب نیرو کنید.

معمولا در یک تولیدی لباس شخصی برای طراحی الگو حضور دارد، شخص دیگری مسئول برش پارچه ها ست، نیروی دیگری لباس را می دوزد، شخصی آن را دور دوزی می کند، نیروی بعدی آن را اتو می کشد و در نهایت بسته بندی خواهد شد. البته نیروهای گفته شده در بالا را متناسب با نیاز خود می توانید تغییر دهید. مثلا یک نیرو می تواند دو کار را انجام دهد، با توجه به این موضوع تعداد نیروهای مورد نیاز خود را مشخص کنید و سپس برای جذب آن ها اقدام کنید.

به این موضوع توجه داشته باشید که برای ماه های ابتدایی برای حقوق نیروهای خود را از قبل آماده داشته باشید، راه اندازی کسب و کارهایی مانند تولیدی لباس برای آن که به سود مالی بالایی برسد، به زمان نیاز دارد. بنابراین قسمتی از سرمایه خود را برای حقوق نیروهای خود در نظر بگرید.

به نقل از: تولیدی پالیز

دکمه بازگشت به بالا