اجتماعیبرترین های ترند روز

لوله بازکنی در شرق تهران + پشتیبانی 24 ساعته

دلایل تخلیه کند آب از سینک ظرفشویی

چرا گاهی اوقات تخلیه آب از سینک کند می شود؟ سولفات یا رسوب دیواره ی لوله های چدنی به مرور زمان باعث کندی و توقف مسیر آب می شود. هم چنین تکه غذا، تفاله ی چای و روغن ظرف ها منجر به تخلیه آهسته سینک می شود. گرفتگی در لوله کف آشپزخانه عدم شیب مناسب لوله کشی در کف آشپزخانه است. اتصال لوله ها به یکدیگر یا اتصالات نا مناسب از وجود مشکل در خطوط لوله کشی است.

چگونه از گرفتگی سینک جلوگیری کنیم ؟

شستشوی مداوم اتصالات زیر سینک و قسمت داخلی آن یکی از بهترین روش ها است. استفاده از توری و تفاله را برای شما پیشنهاد می کنیم. هم چنین رسیدگی مرتب به لوله ها در زمان های معین با فنر برقی را به شما توصیه می کنیم . می توانید برای دسترسی راحت با کارشناس لوله بازکن از طریق شرکت لوله بازکنی آقای لوله بازکن با ما در تماس باشید.

گرفتگی در چاه توالت

 • دستمال کاغذی
 • اشیاء ریز
 • اصلاح ریش صورت
 • عدم نصب فلاش تانک و سیفون
 • عدم نصب شتر گلو هنگام لوله کشی
 • ریختن ماسه از زیر کاسه

نصب شتر گلو یا سیفون در سرویس بهداشتی نقش مهمی در سلامت و عدم گرفتگی فاضلاب دارد. استفاده از اسید و چنته برای لوله بازکنی شرق تهران، باعث پوسیدگی لوله ها و انسداد می شود.

دلیل گرفتگی لوله پشت بام و پارکینگ

بارش باران باعث ورود برگ درخت، شن و ماسه به داخل لوله می شود. برای جلوگیری از توری مناسب در خروجی لوله ها استفاده کنید. پشت بام و پارکینگ را که محوطه باز دارند، به طور مداوم تمیز کنید. در این گونه موارد از فنر های بلند و دستگاه قوی استفاده می شود. لوله بازکنی شرق تهران با کمک افراد حرفه ای و ابزارهای مدرن تنها با یک تماس در خدمت شما است.

لوله بازکنی شرق تهران با دستگاه موشکی

دستگاه موشکی یا فنر برقی دارای سرعت بالا و یک ابزار قوی در لوله بازکنی شرق تهران است. فنر برقی قابلیت اتصال به انواع فنر و سر فنر را دارد.   با اتصال فنر به دستگاه، قدرت چرخش از دستگاه به فنر وارد می شود. نوک تیز فنر با حرکات مارپیچی درون لوله انواع فضولات و مو را از میان بر می دارد. کاربرد این دستگاه را در لوله بازکنی آقای لوله بازکن به طور دقیق شرح داده ایم.

لوله بازکنی شرق تهران با واترجت

واترجت یکی از ابزارهای پر قدرت برای رفع گرفتگی فاضلاب است. این دستگاه در لوله های فاضلاب، با متراژ های 40 متر به بیشتر، استفاده می شود. لوله فاضلاب برخی از منازل، دریچه بازدید ندارد و مسیر طولانی تا اگو فاضلاب طی شده است. فنر زنی برای این لوله ها مشکل را حل نمی کند، واتر جت با قدرت بالایی که دارد، با فشار آب و فنر قوی، داخل لوله را تمیز می کند.

نشتی آب در لوله بازکنی شرق تهران

 ترک سقف، زرد شدن دیوار، وجود نم و رطوبت دیوار، بوی بد فاضلاب، امکان ترکیدگی و پوسیدگی لوله های آب می باشد. علت دیگر بر اثر تجمع مواد لجنی و پسماندهای غذایی طی گذشت زمان مشاهده می شود. برای اینکه برای همیشه از این گرفتگی های فاضلاب و رطوبت خلاص شوید. می توانید از خدمات تلفنی رایگان و بازدید رایگان از ما کمک بگیرید.

بهترین روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب کدام است؟

قبل از بررسی راه حل ها و روش باز کردن لوله فاضلاب، لازم است نکات مهم برای انتخاب بهترین روش را بدانید. در انتخاب راه حل ها و روش هایی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد، لازم است ابتدا بدانید که دلیل گرفتگی لوله فاضلاب چیست؟ به عبارت دیگر، باید بدانید که چربی، مو و تکه های مواد غذایی باعث این گرفتگی شده است یا ورود مصالح ساختمانی مانع از عبور فاضلاب در لوله ها می باشد؟

علاوه براین، لازم است به جنس لوله و اتصالات نیز توجه داشته باشید، چون استفاده از برخی مواد شیمیایی ممکن است منجر به آسیب وارد شدن به لوله های فاضلاب و ایجاد سوراخ در آنها گردد. در نتیجه می توان گفت، بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب راه حل یا مجموعه ای از راه حل ها می باشد که با نوع مواد موجود در فاضلاب و جنس لوله و اتصالات سازگری کامل داشته باشد. لازم به ذکر است که اصلی ترین دلایل گرفتگی لوله فاضلاب عبارتند از:

 • تجمع مو و پرز و نخ در لوله های فاضلاب
 • گرفتگی لوله فاضلاب بخاطر انباشته شدن مواد شوینده و صابونی
 • انباشته شدن تکه های مواد غذایی در مسیر عبور فاضلاب آشپزخانه
 • گرفتگی لوله فاضلاب به علت تجمع دستمال توالت و دستمال کاغذی
 • گیر کردن اشیای فلزی یا پلاستیکی در لوله دستشویی و توالت
 • انباشته شدن مصالح ساختمانی در چاه فاضلاب

روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب

از بهترین و کاربردی ترین روش های بازکردن لوله فاضلاب می توان به گزینه های زیر اشاره نمود که تمام این موارد باید با رعایت استانداردها و اصول ایمنی صورت گیرند:

1- استفاده از آب جوش برای رفع گرفتگی فاضلاب

یکی از اصلی ترین دلایل گرفتگی لوله های فاضلاب آشپزخانه و سینک ظرفشویی، انباشته شدن زیاد ذرات چربی و روغن می باشد. در نتیجه بهتر است با مشاهده کوچکترین گرفتگی لوله سینک ظرفشویی و سایر چاه ها، از آب جوش برای رفع این مشکل استفاده نمایید. مراحل انجام دادن این کار به این صورت است:

 • آب جوش به مقدار زیاد تهیه کنید
 • یک طرف آب جوش در لوله های فاضلاب بریزید. بهتر است تا چند دقیقه هیچ چیز دیگری وارد لوله ها نشود تا آب جوش فرصت باز کردن چربی ها را داشته باشد.
 • پس از چند دقیقه مجدد آب جوش بریزید. این کار را چند مرتبه تکرار کنید.
 • پس از باز شدن کامل لوله فاضلاب، مقدار زیادی آب در چاه یا سینک ظرفشویی بریزید تا مسیر عبور به طور کامل شستشو داده شده و تمیز گردد.

2-باز کردن چاه توالت با مواد شوینده

برای باز کردن چاه توالت می توان از محلول بسیار موثری که با مایع ظرفشویی ساخته میشود استفاده کنید. مقداری از مایع ظرفشویی را با آب ترکیب کنید و کمی حرارت دهید و در نهایت در چاه توالت بریزید. پس از چند آب بسیار داغ درون چاه بریزید تا به طور کامل مسیر تمیز شود.

3- رفع گرفتگی لوله فاضلاب با نمک و سرکه

از رایج ترین روش های باز کردن لوله فاضلاب، استفاده از محلول های مختلف می باشد که هر یک قدرت تمیزکنندگی خاصی دارند. استفاده از محلول نمک و سرکه یکی از کم خطرترین راه حل ها برای رفع این گرفتگی ها می باشد. برای این منظور ابتدا نمک و سرکه را به اندازه مساوی با هم ترکیب نموده و بلافاصله در لوله فاضلاب بریزید. با انجام واکنش نمک و سرکه، محلول شروع به جوشش میکند و باعث میشود چربی و مو و مواد مسدود کننده لوله از بین بروند. پس از انجام این مرحله و باز شدن لوله فاضلاب، مقدار زیادی آب بریزید تا مسیر را به طور کامل تمیز کند.

4- بازکردن لوله فاضلاب با محلول نمک و جوش شیرین

از دیگر روش های باز کردن لوله فاضلاب می توان به استفاده از ترکیب نمک و جوش شیرین اشاره نمود. در این روش لازم است مقدار مساوی نمک و جوش شیرین را با هم ترکیب کنید و درون چاه فاضلاب بریزید. پس از چند دقیقه آب جوش را در چاه بریزید تا مو، ذرات چربی و سایر کثیفی هایی که مسیر عبور فاضلاب را گرفته اند از بین بروند.

5- رفع گرفتگی لوله با محلول سرکه و جوش شیرین

وجود چربی و مو و مواد شوینده ته نشین شده در کف لوله های فاضلاب از اصلی ترین دلایل گرفتگی لوله های حمام و دستشویی می باشد. یکی از راه حل های بسیار موثر برای رفع این قبیل گرفتگی ها استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین می باشد. البته توجه داشته باشید که پس از ورود سرکه و جوش شیرین به لوله فاضلاب، لازم است حدود یک ساعت صبر کنید. در نهایت حجم زیادی آب را یکباره وارد چاه کنید.

6- بازکردن لوله فاضلاب با جوهر نمک

قبل از اشاره به این راه حل بهتر است بدانید که استفاده از جوهر نمک و محلول های شیمیایی بدون دستکش و عینک و در فضاهای دربسته بسیار خطرناک می باشد. لذا بهتر است در صورت عدم آشنایی با استفاده از این مواد، از افراد حرفه ای و تیم های لوله بازکنی در تهران و شهر مربوطه خدمات دریافت کنید. پس از رعایت نکات ایمنی 3 فنجان جوهر نمک را با 4 لیتر آب ترکیب کنید و در چاه فاضلاب بریزید. سپس به محلول اجازه دهید تا مواد مسدود کننده لوله را از بین ببرد. در نهایت آب جوش در لوله بریزید تا مسیر را باز کند.

7- باز کردن سیفون ظرفشویی

در بسیاری از مواقع استفاده از آب جوش نمی تواند به خوبی مسیر سیفون ظرفشویی را تمیز کند. در این شرایط بهترین گزینه باز کردن سیفون می باشد. برای اینکار لازم است گام های زیر انجام شوند:

 • ابتدا یک سطل زیر سینک قرار دهید تا پس از باز شدن سیفون آب به داخل آن بریزد.
 • پیچی که خرطومی سیفون را به سینک متصل کرده است با پیچ گوشتی باز کنید.
 • تمام لوله و اتصالات سیفون را جدا نموده و با آب گرم بشویید.
 • پس از تمیز شدن کامل لوله ها و تخلیه موادی که در مسیر عبور فاضلاب قرار گرفته اند، مجدد سیفون را به سینک متصل کنید.

منبع: لوله بازکنی شرق تهران

دکمه بازگشت به بالا