برترین های ترند روزعلمی و پزشکی

نظرات مردم در مورد عمل لیپوماتیک

نظر بیماران در مورد لیپوماتیک و همه چیز درباره لیپوماتیک

نظر بیماران در مورد لیپوماتیک

منظور از لیپوماتیک چیست؟ افراد زیادی با هدف لاغری موضعی رو به سوی رژیم های سخت غذایی و داروهای شیمیایی می آورند ولی به نتیجه ایده آل خود نمی رسند.لیپوماتیک روش مناسبی ست برای لاغری موضعی که در کلینیک ها و توسط متخصصانی با تجربه و با مهارت انجام می شود. برای اینکه بفهمید از نظر پزشک هم فرد چاقی محسوب می شوید یا نه، می توانید از اندازه گیری شاخص توده بدنی استفاده کنید تا مشخص بشود که آیا برای انجام لیپوماتیک، کاندید خوبی هستید یا خیر. مقاله امروز به نظرات بیماران در مورد لیپوماتیک اختصاص دارد؛ شما می توانید نظر بیماران در مورد لیپوماتیک مطالعه بفرمایید. با ما همراه باشید تا در این زمینه، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

لیپوماتیک چگونه باعث جدا شدن چربی ها از بدن می شود؟

دستگاه لیپوماتیک با ویبریشن و ضربه به سلول های چربی، آنها را از سایر بافت ها جدا می کند و بصورت امولسیون در می آورد و سپس با لوله کانولا، از بدن استخراج می کند. یکی از مزیت های مهم لیپوماتیک این است که تمام چربی های ناحیه مورد نظر از بدن خارج می شوند.

کدام اندام های بدن برای انجام لیپوماتیک مناسب می باشند؟

در برخی از نقاط بدن تجمع چربی بیشتر از سایر نقاط خواهد بود. در این زمان میتوان برای کاهش حجم چربی های این نواحی ، از پیکرتراشی استفاده نمود. اندام های زیر تحت لیپوماتیک قرار خواهند گرفت.

 1. غبغب
 2. پهلوها
 3. پشت گردن
 4. ناحیه پایینی بازوها
 5. سینه بانوان
 6. سینه آقایان
 7. رانهای خارجی
 8. باسن
 9. شکم

البته به غیر از این نواحی، نواحی دیگری از بدن مانند مچ پاها، قسمت فوقانی کمر و رانهای داخلی نیز میتوانند تحت پیکرتراشی قرار گیرند. منطقه تحت درمان برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت خواهد بود زیرا با توجه به آناتومی و سوخت و ساز بدن هر فرد، تجمع چربی در هر نقطه از بدن با نقطه دیگر متفاوت می باشد.

هنگامی که برای برداشتن و حذف چربی های اضافی خود به پزشک مراجعه می نمایید، وی بهترین نقطه برای دستیابی به اندام ایده آل را بازگو کرده و با تایید شما اقدام به لیپوماتیک آن ناحیه خواهد کرد.

چگونگی گذراندن دوران نقاهت لیپوماتیک

افرادی که عمل لیپوماتیک را انجام داده اند، لازم نیست که مدت زمان زیادی در بیمارستان و تحت مراقبت های ویژه باشند. پس از اتمام کار پزشک، می توانید به منزل روید و استراحت نمایید. اما تا چندین هفته انتظار هرگونه کبودی، درد و تورم را در ناحیه درمان شده داشته باشید.

ممکن است پزشک مربوطه برای کنترل تورم به شما توصیه هایی از قبیل پوشیدن لباس های فشرده و تنگ نماید. به تمامی دستورات پزشک با دقت عمل کنید تا نتیجه دلخواهتان را بگیرید.

همچنین برای جلوگیری از عفونت پزشک تعدادی آنتی بیوتیک تجویز می کند. آنها را مصرف نمایید و در صورت عدم مشاهده بهبودی، به پزشک خود اطلاع دهید.

بسیاری از افراد پس از چند روز استراحت خواهند توانست به محل کار خود بازگشته و شروع به فعالیت نمایند البته این استراحت برای انجام تمامی فعالیت های سنگین روزانه کافی نبوده و برای بازگشت به حالت عادی ، نیاز به 2 هفته استراحت و مراقبت بیشتر می باشد.

هدف از لیپوماتیک، کاهش وزن است یا کاهش سایز؟

لیپوماتیک با هدف کاهش سایز انجام می شود. بسیاری از بیماران به اشتباه فکر می کنند که کاهش وزن باید یکی از نتایج لیپوماتیک باشد ولی کاهش سایز فرآیند دشوارتری نسبت به کاهش وزن است. کاهش سایز به همراه رژیم غذایی مناسب، می تواند نتایج خوبی را برای بیمار به دنبال داشته باشد.

معمولا برای کدام شاخص های توده بدنی می توان از لیپوماتیک برای استخراج چربی ها استفاده کرد؟

اندازه گیری شاخص توده بدنی یا  BMI روشی بسیار مفید برای فهمیدن وزن ایده آل است. معمولا اگر شاخص توده بدنی بین 35 تا 40 باشد، فرد خیلی چاقی محسوب می شوید و اگر بیشتر از این مقدار باشد هم بیش از حد چاق هستید.

معمولا برای شاخص های توده بدنی بالای 35 می توان از لیپوماتیک بمنظور لاغری موضعی استفاده کرد ولی در این زمینه، مشورت با پزشک هم می تواند فکر خوبی باشد.

مزایای لیپوماتیک چیست؟

یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی، لیپوماتیک بوده که نوعی درمان کم خطر برای از بین بردن چربی های اضافی بدن می باشد. در زیر به تعدادی از دلایل محبوبیت این روش درمانی اشاره شده است :

1- افزایش حس اعتماد به نفس

بسیاری از افراد از داشتن چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن از جمله شکم رنج برده و این امر موجب حس خیلی بد در افراد خواهد شد. پیکرتراشی و رسیدن به فرم دلخواه، می تواند در افزایش حس اعتماد به نفس افراد نقش مهمی ایفا نماید.

2- از بین برنده چربی های سرسخت

وجود چربی طی سالیان طولانی موجب شده که این چربی ها سفت شده و با رژیم های غذایی و یا انواع ورزش های موجود از بین نروند. در این زمان  لیپوماتیک کمک شایانی برای از بین رفتن چربی های سرسخت خواهد کرد.

3- فرم دهی هرچه بهتر اندام

گاهی شما دارای وزن ایده آل با توجه به قد خود هستید اما اشباع چربی در نقاطی از بدن موجب خواهد شد که از فرم و هیکل خود راضی نباشید. در این زمان با پیکرتراشی میتوانید از شر چربی های اضافی خلاص شده و به اندام مورد علاقه خود دست یابید.

4- کاهش تولید چربی در منطقه درمان شده

یکی از بهترین مزایای کانتور بدن، از بین بردن سلول های چربی خواهد بود. زیرا انجام lipomatic موجب نابودی سلولهای چربی در آن محل خواهد شد که در نتیجه آن احتمال بازگشت چربی به آن ناحیه کمتر می شود. البته شایان ذکر است که حفظ شرایط حال، مستلزم رژیم غذایی مناسب و ورزش خواهد بود.

5- تحریک کننده رشد و تولید کلاژن

کلاژن ماده است که خودبخود در بدن تولید خواهد شد اما با افزایش سن، تولید این ماده کمتر شده و در این زمان شاهد افزایش ایجاد چین و چروک بر پوست خواهید بود. تکنیک جدید لیزر لیپوماتیک موجب افزایش تولید کلاژن و در نتیجه آن افزایش حس شادابی و جوانی پوست خواهد شد.

6- بهبود سلامتی بدن

یکی از موادی که سلامت بدن انسان را تهدید می کند، تری گلیسیرید موجود در خون می باشد. انجام کانتورینگ بدن موجب کاهش چربی خون و در نتیجه تری گلیسیرید خواهد شد و طبق مطالعات انجام شده، متقاضیان lipomatic، شاهد تجربه کاهش 43 درصدی تری گلیسیرید خون خود شده اند. در نتیجه تا حد زیادی به بهبود چربی خون شما نیز کمک خواهد کرد.

عوارض لیپوماتیک ؟

در بین ” عوارض لیپوماتیک ” که اکثرا موقتی هستند، جمع شدن مایعات زیر پوست، احتمال عفونت، عدم قرینگی اندام ها، خونریزی در حین لیپوماتیک، جزو عوارض خطرناک محسوب می شوند.

معمولا  لیپوماتیک برای بیمارانی که مبتلا به بیمارهای قلبی- عروقی، فشار خون و دیابت هستند، می تواند بسیار خطرناک باشد و حتما باید قبل از انجام لیپوماتیک، با متخصص مشورت شود.

خروج خونابه ها از نقاطی که لوله کانولا وارد شده است، معمولا تا چند روز طول می کشد؟

خروج خونابه ها از بدن معمولا 2 تا 3 روز طول می کشد. البته باز هم بستگی به وضعیت بیمار دارد و در صورتی که بیمار بلافاصله بعد از لیپوماتیک، از گن استفاده کند، خونابه ها سریعتر از این نقاط خارج می شوند.

 برای لیپوماتیک به کدام کلینیک و متخصص مراجعه کنیم؟

برای انجام لیپوماتیک، باید به کلینیک پوست و مو با سابقه و به پزشک لیپوماتیک با تجربه مراجعه کنید که ” انتظارات بیمارن از بهترین مرکز لیپوماتیک در تهران ” را پاسخگو باشد. مشاهده نمونه کارهای قبلی متخصص هم می تواند شما را نسبت به انتخابتان مطمئن تر کند.

چه کسانی از عمل لیپوماتیک راضی هستند؟

آمارها نشان داده است کسانی که چربی های موضعی دارند و اضافه وزن زیادی ندارند، بیشترین رضایت را از لیپوماتیک خواهند داشت.

در مورد مزیت های لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها ( مثل لیپوساکشن و لیپولیز ) توضیح می دهید؟

 1. در لیپوماتیک، چربی ها از زیر پوست بطور یکنواخت استخراج می شوند و بعد از لیپوماتیک، پوست کاملا یکدست می شود و هیچگونه برجستگی یا برآمدگی حاصل از چربی، روی پوست احساس نمی شود ولی در لیپوساکشن، چربی های زیر پوست بصورت گلوله گلوله احساس می شوند و در نتیجه بیمار پوست یکدستی ندارد.
 2. دستگاه اینفراسونیک لیپوماتیک، بسیار پیشرفته است و کار استخراج چربی ها را با دقت فراوانی انجام می دهد؛ بطوریکه هیچ صدمه ای به سایر بافت ها و رگ های موجود در بدن نمی زند. احتمال خطر آمبولی در لیپوماتیک وجود ندارد ولی در لیپوساکشن، آسیب زیادی به سایر بافت ها و مخصوصا رگ ها وارد می شود که در نتیجه خطر آمبولی را هم افزایش می دهد.
 3. در لیپوماتیک، از گن در دوره ی کوتاه تری نسبت به سایر روش ها استفاده می شود؛ معمولا در لیپوماتیک برای جمع شدن پوست، استفاده یکماهه از گن پیشنهاد می شود ولی در لیپوساکشن و لیپولیز، بیمار باید تا 4 ماه یا بیشتر از گن استفاده کند.
 4. لیپوماتیک روشی غیر تهاجمی ست که آسیب خاصی به بافت های پوستی وارد نمی کند و در نتیجه پوست هم بهتر و هم سریعتر جمع می شود و به حالت اولیه خود بر می گردد ولی در لیپوساکشن، به دلیل آسیب های زیادی که به بافت های پوستی وارد می شود، پوست خیلی دیر جمع می شود و ترمیم آن هم به زمان بیشتری نیاز دارد.
 5. لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن و لیپولیز، در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود و در نتیجه بیمار هم احساس خستگی کمتری می کند.
 6. لیپوماتیک با بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار در طول انجام لیپوماتیک هیچگونه دردی را احساس نمی کند ولی در روش لیپوساکشن، معمولا بی حسی موضعی کافی نیست زیرا بیمار همچنان احساس درد می کند و نیاز به بیهوشی عمومی و استفاده از داروهای آرام بخش پیدا می کند. معمولا بیماران بعد از لیپولیز هم تا چند روز درد زیادی را احساس می کنند.
 7. لیپوماتیک یک عمل سرپایی محسوب می شود و نیازی به بستری و ماندن بیمار در کلینیک پوست و مو و یا بیمارستان ندارد. بعد از لیپوماتیک هم بیمار می تواند به فعالیت های عادی و روزمره خود مشغول بشود ولی در لیپوساکشن، بیمار نیاز به استراحت چند روزه دارد.
 8. میزان تورم در نقاطی که استخراج چربی ها با کمک لیپوماتیک انجام شده است، بسیار کم است و احتمال ابتلا به عفونت هم در این روش بسیار پایین است ولی در لیپوساکشن و لیپولیز، میزان تورم و احتمال بروز عفونت تقریبا بالاست.
 9. در لیپوماتیک، سلول های چربی با ضربه و لرزش از بافت های بدن جدا می شوند و در نتیجه احتمال سوختگی پوست هم وجود ندارد ولی در لیزر لیپولیز، بافت های چربی ذوب شده و سپس از بدن خارج می شوند. در واقع در لیپولیز، بخاطر حرارتی که در بدن تولید می شود، احتمال سوختگی پوست بسیار بالاست.
 10. در لیپوماتیک، از چربی های استخراج شده می توان استفاده های زیادی کرد مثلا برای کاهش چین و چروک، رفع خطوط سطحی، حجم دهی به لب ها، برجسته سازی گونه ها و غیره، زیرا سلول های چربی خارج شده در لیپوماتیک، کاملا زنده هستند و هیچ آسیبی هم ندیده اند.
 11. در لیپوساکشن و لیپولیز، حجم چربی های خارج شده بسیار کم است و نمی توان از آن برای موارد نام برده شده استفاده کرد.

 هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک به نقاطی که چربی های آن برداشته می شود، مدت زمان انجام این کار، تجربه و تخصص متخصص پوست و مو ، نوع کلینیک پوست و مو ، ابزارها و دستگاه های مورد استفاده در لیپوماتیک بستگی دارد. در واقع هزینه لیپوماتیک در هر بیماری متفاوت است و بستگی به شرایطش دارد.

آیا نتایج حاصل از لیپوماتیک دائمی خواهند بود؟

انجام لیپوماتیک موجب از بین رفتن تجمعات چربی در برخی از نقاط بدن خواهد شد اما توجه داشته باشید که با داشتن سلول های جدید، چربی میتواند دوباره تولید شود. به همین دلیل برای حفظ اندام و هیکل خود پس از پیکرتراشی لازم است که سبک زندگی سالمی داشته باشید تا همواره از فرم و اندام خود پس از پیکرتراشی لذت ببرید.

منظور از سبک زندگی سالم، مصرف پروتئین های کم چرب، میوه ها و سبزیجات سالم، غلات کامل و لبنیات کم چرب خواهد بود.

تنها با دنبال کردن رژیم غذایی سالم و مناسب می توان نتایج حاصل از پیکرتراشی را دائمی نمود.

امیدواریم مقاله جامع ” نظر بیماران در مورد لیپوماتیک ” برای شما کاربران گرانقدر مفید واقع گردیده باشد.

لیپوماتیک چیست ؟ ( مزایا و معایب ) | هزینه + عکس

در دنیای امروزی که همه از چاق بودن خودشان رنج میبرند، رسیدن به اندام ایده آل با کمترین میزان چربی: برای بسیاری از افراد بخصوص جوانان، به یک آرزو تبدیل شده است.

در واقع بسیاری از کسانی که به دنبال تناسب اندام خود هستند، از عمل های مختلفی برای لاغر شدن استفاده کرده اند. اما تعدادی از این افراد به دلیل مشکلات ژنتیک و … به نتیجه خودشان نرسده اند. شما در این مقاله با یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین عمل هایی که برای از بین بردن چربی های اضافه استفاده می شود، یعنی لیپوماتیک آشنا خواهید شد، همچنین در ادامه این مقاله با نحوه انجام عمل، اینکه آیا واقعا عمل لیپوماتیک عوارض دارد یا خیر و سوالاتی که ممکن ذهن شما را درگیر کرده باشد، توضیح خواهیم داد.

    منظور از چاقی چیست ؟

    چاقی یک بیماری است که با تجمع بیش از حد سلول های چربی و ذخیره بافت چربی در بدن همراه است. امروزه جمعیت زیادی در ایران و جهان وجود دارند که از مشکل چاقی رنج می برند و براساس تحقیقات انجام شده هشتاد درصد از این افرادی که چاقی بیش ‌از حد دارند، قادر نیستند وزن خود را متعادل نگه دارند.

لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک نوعی پیکر تراشی لیپوساتیک است، که در آن چربی اضافی برداشته شده یا به ناحیه مورد نظر که باریک و لاغر است منتقل می شود. لیپوماتیک ممکن است شبیه به لیپوساکشن به نظر برسد. اما فناوری مورد استفاده در لیپوماتیک برای شکستن و مکش چربی بسیار متفاوت از لیپوساکشن است.به همین دلیل لیپوماتیک منجر به آسیب بافتی کمتر، یکنواختی چربی در زیر پوست، ظاهر ظریف تر پوست و اثر ماندگارتر می شود.

    لیپوماتیک شکم یکی از مجبوب ترین جراحی‌های زیبایی است که حدود ۲۰ سال است که در دنیا رواج دارد و برای خلاص شدن از چربی های اضافی بدن انجام می شود. این عمل توسط متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می‌شود. یکی از مرسوم ترین نواحی لیپوماتیک شکم و پهلو است.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

پیکر تراشی با متد لیپوماتیک بیشتر تحت بی حسی موضعی انجام می شود. با این حال، اگر این روش در یک منطقه بزرگتر اعمال شود یا اگر با روش های دیگر ترکیب شود، بیهوشی عمومی توصیه می شود. این روش کم و بیش همان روش لیپوساکشن است. لیپوماتیک برای شکستن سلول های چربی از فناوری صوتی، لرزش و تغذیه فراصوت استفاده می کند. لوله کانولا به داخل بافتهای چربی وارد می شود و با حرکت چرخشی و لرزش آنها را از بین می برد.

اگر شرایط بیمار به‌گونه‌ای باشد که اضافه‌وزن و داشتن چربی تهدیدی برای سلامتی وی باشد و این عمل بیشتر از اینکه عمل زیبایی باشد، عملی برای درمان و سلامتی او محسوب شود، براساس ضوابط و مقررات شرکت بیمه‌ای که بیمه‌پرداز (بیمار) با آن توافق کرده و دفترچه خدمات بیمه گرفته است، می‌توان درصدی از هزینه‌های عمل را از بیمه گرفت. توجه کنید که بسیاری از شرکت‌های بیمه، هزینه درمان بیمارانی را که شاخص BMI شاخصی برای اندازه‌ گیری توده بدنی و تقسیم وزن به مجذور قد آنان بین سی‌و‌پنج تا چهل باشد، پرداخت می کنند.

این حرکات نه به عروق آسیب می رساند و نه به سلول های چربی. با استفاده از این فناوری امکان مکش سلول های چربی به طور کامل خالص سازی شده و هیچ آسیبی ندارد. سلولهای چربی ساکشن شده توسط لیپوماتیک به عنوان ماده پرکننده مجدداً قابل استفاده هستند. می توانند در بعضی قسمت های دیگر بدن مانند پستان، لگن، صورت و غیره تزریق شوند.

از آنجا که این روش با لیپوساکشن متفاوت است، از دست دادن خون و ایجاد زخم در این روش بسیار اندک است. همچنین زمان بهبودی کمتری لازم است. برخلاف لیپوساکشن، نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار معمولاً بلافاصله پس از عمل ترخیص می شود.

    انسان‌های دارای اضافه وزن یا چاق همیشه در معرض خطرات ابتلا به بسیاری از بیماری‌های زمینه‌ای هستند. یکی از روش های جدید و کارآمد که با کمترین عوارض برای تخلیه چربی‌های موضعی و کاهش سایز اقدام می کند لیپوماتیک است.

انواع عمل لیپوماتیک

·         عمل لیپوماتیک بازو

عواملی مانند افزایش سن، تجمع چربی و افزایش وزن دلایل شل شدن و آویزان شدن بازوها است. این مشکل در زنان بیشتر از مردان دیده می شود و بهترین راه برای خلاص شدن از آن عمل لیپوماتیک بازو است. عمل لیپوماتیک افتادگی و چربی بازو را برطرف می کند و این عضو از بدن را زیباتر می کند.

برای عمل لیپوماتیک بازو، ابتدا معاینه های لازم توسط پزشک معالج انجام می شود. سپس با استفاده از یک کانول مخصوص، چربی اضافی تخلیه می شود و با عمل لیفتینگ، حجم زیادی از بازو برداشته می شود و مجددا با بخیه تشکیل می شود. لیپوماتیک در یک جلسه 2 تا 3 ساعته انجام می شود.

·         عمل لیپوماتیک صورت

داشتن چربی اضافی در زیر چانه و گردن باعث می شود پیرتر به نظر برسید. بنابراین یکی از راه های خلاص شدن از شر چربی های ذخیره شده در این ناحیه لیپوماتیک است. این روش با بی حسی موضعی انجام می شود و 45 دقیقه طول می کشد. دستگاه مخصوص لیپوماتیک با استفاده از ویبراتور سه بعدی چربی را می شکند و سپس آن را در لوله های کوچک تخلیه می کند.

·         عمل لیپوماتیک ران

چاقی ران بسیار آزار دهنده است و می تواند به دلیل عواملی مانند بارداری یا سابقه خانوادگی مرتبط باشد. خلاص شدن از شر چربی ران دشوار است و ممکن است رژیم و ورزش پاسخگوی شما نباشد. یکی از محبوب ترین روش هایی که در بین مردم معرفی شده است، جراحی لیپوماتیک لگن است.

لیپوماتیک شامل قسمت های داخلی و خارجی ران است.

ناراحتی های احتمالی بعد از عمل لیپوماتیک

درد، تورم و کبودی بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است. اما این روش دوره بهبودی کوتاهتری دارد. درد، تورم و کبودی بعد از عمل لیپوماتیک به دلیل فرایند تخلیه چربی بوده است.

آشنایی با دستگاه لیپوماتیک

در ابتدا داروی بی‌حسی، توسط کانولا، در تمام نقاطی که پیکرتراشی روی آن انجام می‌شود، به‌طور یکنواخت پخش می‌شود. دستگاه لیپوماتیک یک پمپ یا کمپرسور هوا دارد که هوای پرفشار تولید می‌کند و آن را به لوله کانولا منتقل می‌کند.

این لوله با حالت ارتعاشی مداوم و سریع زیر پوست، لرزش‌های زیادی به‌صورت سه بعدی ایجاد می‌کند تا سلول‌های چربی شکسته شوند.

از بهترین دستگاه‌های لیپوماتیک می توان به دستگاه SP6 اشاره کرد که در کلینیک‌های زیبایی استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها سیستم محافظتی خوبی دارد و تاییدیه FDA آمریکا را هم کسب کرده است.

مزایا عمل لیپوماتیک چیست؟

 1. لیپوماتیک یک روش بسیار ایمن است که به دلیل تعبیه شدن سنسور در لوله کانولا در هنگام برخورد با بافت های غیر چربی لوله کانولا توقف می کند در نتیجه هیچ آسیبی به بافت های مجاور وارد نمی شود.
 2. چربی های زیر پوست یکنواخت می شود و مانند دیگر دستگاه های ساکشن چربی زیر پوست برآمده نمی شود.
 3. در این شیوه تاثیرات و نتایج مطلوبی در مدت زمانی کوتاه در مقیسه با روش های دیگر به دست می آید.
 4. انجام عمل Lipomatic نیاز به بیهوشی ندارد و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در حین عمل بیمار دردی حس نمی‌کند.
 5. در شیوه ی پیکرتراشی لیپوماتیک پوست انقباض پیدا می کند و از شل شدن آن نیز جلوگیری می شود لذا ظاهر زیبایی به دست خواهد آمد.
 6. هنگام برخورد با بافت های چربی دستگاه متوقف می شود پس لیپوماتیک دارای سیستم امنیتی بالایی است.
 7. دوره نقاهت و به دست آمدن فرم درست بدن در این جراحی بسیار کوتاه است و 2 هفته طول می کشد.
 8. محافظت از پوست در مقابل سوختگی زیرا در این روش چربی ها با حرکات ارتعاشی و چرخشی تخریب می شوند.
 9. ورم و ترشح و احتمال عفونت در این روش بسیار پایین است. همچنین آمبولی چربی بسیار کم است و تا به اینجا هیچ موردی گزارش نشده است.
 10. لازم نیست بعد از انجام این عمل فرد در بیمارستان بستری شود و بعد از درمان مرخص می شود.
 11. خستگی و آسیب جسمی در این جراحی کم تر از سایر جراحی های دیگری است. بنابراین نسبت به دیگر جراحی های کاهش وزن بسیار راحت تر است.
 12. اگر کانولا هیچ بافت چربی را نبیند، سیستم امنیتی فعال اجازه توقف فوری را می دهد.
 13. در روش لیپوساکشن، تورم ناشی از عمل و ترشحات، از عوارض این عمل است، اما در روش پیکرتراشی ترشحات پس از 36 ساعت برطرف می‌شود.

عوارض لیپوماتیک چیست؟

از جمله سوالات متداولی که در مورد لیپوماتیک مطرح می‎شود این است که آیا لیپوماتیک عوارض دارد؟ در پاسخ به این سوال ابتدا باید به یک نکته بسیار مهم اشاره نماییم که تمامی عوارض احتمالی این عمل در صورتی ممکن است برای شما اتفاق بیفتد که برای انجام این نوع جراحی به سراغ مراکز نامعتبر رفته و از پزشکان غیر متخصص کمک بگیرید.

پس از این بابت خیالتان راحت باشد که در صورت مراجه به مراکز و پزشکان معتبر و متخصص، هیچ مشکل و عارضه‌ای برای شما اتفاق نخواهد افتاد. برخی از عوارض جانبی رایجی که به دنبال انجام این جراحی توسط افراد غیر متخصص ممکن است برای شما اتفاق بیفتد عبارتند از:

 • کبودی شدید: این می تواند چندین هفته طول بکشد.
 • التهاب: تورم ممکن است تا 6 ماه طول بکشد و مایعات ممکن است از برش ها خارج شوند.
 • خطر آمبولی شدن بدن بیمار: لخته خون در ورید ایجاد می شود و باعث التهاب و عوارض بعدی می شود. همچنین چربی وارد رگ های خونی شده و به ریه ها می رود و گردش خون در ریه ها را مسدود می کند. البته آمبولی عارضه‌ای است که در گذشته به دلیل پیشرفته نبودن دستگاه‌های لاغری موضعی رخ می‌داد.
 • آسیب به سیستم امنیتی بدن به دلیل استفاده از امواج: دستگاه لیپوماتیک با ارتعاشات و لرزش‌هایی که در کانولا ایجاد می‌کند، سلول‌های چربی را تخریب می‌کند. این در حالی است که امواج مافوق صوت ایجادشده بسیار خفیف است و هیچ خطری سلامتی بیمار را تهدید نمی‌کند.
 • بی حسی: ناحیه آسیب دیده ممکن است برای مدتی بی حس شود اما این معمولاً موقتی است.
 • عفونت ها: جای زخم ناشی از لیپوماتیک بسیار کوچک و ظریف بوده و مراقبت‌های پس از جراحی نیز در تسریع بهبودی مؤثر است. به ندرت ممکن است بعد از جراحی لیپوماتیک عفونت پوستی ایجاد شود. اما گاهی اوقات ممکن است روی پوست های حساس تاثیر بیشتری گذاشته و با خطر ایجاد زخم همراه است.
 • سوراخ شدن اندام داخلی: این بسیار نادر است.
 • مشکلات کلیوی یا قلبی: همزمان با تزریق و مکش مایعات تغییر در سطح مایعات بدن ایجاد می شود که ممکن است باعث مشکلات کلیوی یا قلبی شود.
 • واکنش آلرژیک: بیمار ممکن است به داروها یا موادی که در حین جراحی استفاده می شود حساسیت داشته باشد.
 • سوختگی پوست: حرکت کانولا ممکن است باعث سوختگی اصطکاکی روی پوست یا اعصاب شود.
 • برگشت مجدد چربی‌ها: درواقع روشی در عالم وجود ندارد که بتواند برای همیشه مانع از بازگشت چربی‌های اضافی در بدن شود بنابراین بیمار برای حفظ سایز و اندام مناسب خود باید همواره تغذیه مناسب و ورزش را در برنامه روزانه خود داشته باشد.
 • بالا رفتن دمای بدن و حالت تهوع: ممکن است بعد از این عمل تا مدتی به دلیل شوکی که به بدن وارد شده است دمای بدن بالا رفته و فرد دچار حالت تهوع باشد که با تغذیه مناسب و تحت درمان پزشک این مشکلات حل می شود.
 • افتادگی پوست: برخلاف تصور عموم متقاضیان روش لیپوماتیک، این روش، باعث کلاژن‌سازی پوست نمی‌شود و حرکت سه‌بعدی کانولا هم باعث این تحریک نخواهد شد. بنابراین هیچ مکانیسمی برای تحریک فیبرولاست‌ها وجود ندارد و افتادگی پوست محتمل خواهد بود.

انجام لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست؟

همه‌چیز به نظر و تشخیص علمی پزشک متخصص بستگی دارد. همچنین شرایط بیماران و انتظارات آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین بیماران باید در جلسه مشاوره حاضر شوند. در این جلسه، عوارض، خطرات و مراقبت‌های پس از عمل، تشریح می‌شود.

گاهی با عکسبرداری از بیمار، تشریح مصور انجام می‌شود. گاهی پیش از انجام عمل لیپوماتیک، پزشک برای فرد آزمایش‌هایی هم تجویز می‌کند.

علاوه‌بر افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، بیماران هموفیلی نیز باید از انجام این عمل خودداری کنند. در عمل لیپوماتیک، خون زیادی از شما می‌رود و این، برای بیماران هموفیلی خطرناک است. اگر بیماری عفونی دارید و سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است، از انجام عمل دوری کنید؛ مگر با انجام آزمایش، تشخیص و معاینه پزشک متخصص..

هزینه لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های پیکرتراشی است که فاکتورهای متفاوتی را برای تعیین هزینه دارد و نمی توان هزینه ثابتی را برای آن اعلام کرد. هر فردی شاخص توده چربی منحصر به فرد خود را دارد و پزشک متخصص بر اساس توده چربی بدن بیمار هزینه نهایی را اعلام می کند.

علاوه بر میزان توده چربی، ناحیه مورد نظر برای انجام لیپوماتیک نیز هنگام تعیین هزینه در نظر گرفته می شود. علاوه بر موارد ذکر شده، انجام لیپوماتیک در کلینیک یا بیمارستان نیز بر تعیین هزینه تاثیرگذار است به همین دلیل هزینه لیپوماتیک با مراجعه به مطب دکتر و پس از معاینه بیمار گفته می شود.

بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

یکی از مهمترین نکات برای برای انجام عمل ، انتخاب پزشک متخصص جراخ پلاستیک و زیبایی است . یکی دیگر نکات انتخاب پزشک ، تجربه و مهارت آن است زیرا در صورتی که پزشکمهارت و تجربه کافی را نداشته باشد نتمیتواند این این عمل را به خوبی انجام دهد .شما میتوانید با مطالعه این مقاله که در رابطه با انتخاب بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران است اطلاعات کافی را بدست بیاورید

17 نکته مهم در قبل و بعد از عمل لیپوماتیک

 1. توصیه می‌شود قبل از انجام این عمل، پزشک حتما شما را معاینه کند و اگر دچار چاقی مفرط هستید، از انجام این عمل اجتناب کنید. شاخص توده بدنی شما باید کنترل شود.
 2. اگر سیگار و الکل مصرف می‌کنید، ۱۴ روز پیش از عمل، از مصرف آن خودداری کنید.
 3. متقاضیان عمل لیپوماتیک، باید ۴۸ ساعت پیش از انجام عمل، از مصرف آسپرین خودداری کنند، چراکه آسپرین باعث رقیق‌شدن خون می‌شود.
 4. بهتر است عمل لیپوماتیک در نواحی بزرگ مانند لیپوماتیک شکم و پهلو انجام شود.
 5. اگر از داروهای ضدانعقاد خون مثل وارفارین استفاده می‌کنید، خون‌ریزی و کبودی در ناحیه عمل، اجتناب‌ناپذیر است. بهتر است ۱۴ روز قبل از عمل، مصرف را قطع کنید.
 6. بهتر است روز عمل ناشتا باشید.
 7. در زمان عمل بخشی از آب بدن نیز تخلیه می‌شود، پس از عمل، باید مایعات کافی بنوشید.
 8. فردای روزی که عمل را انجام دادید، از مصرف قرص‌های ویتامین E پرهیز کنید.
 9. پس از انجام عمل لیپوماتیک، پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل به ‌مدت یک هفته از استعمال دخانیات و مشروبات الکی خودداری شود.
 10. اگر پوست‌تان شل شد، حداقل به مدت ۷۲ ساعت ننشینید و دراز بکشید. نشستن زیاد سبب چین‌خوردگی در ناحیه شکم می‌شود.
 11. حتما پس از عمل به مدت ۷ روز از گِن استفاده کنید. استفاده از گن برای بعضی از بیماران در مدت زمان بیشتری توصیه می‌شود.
 12. برخی از داروهای شیمیایی و گیاهی هم چون بروفن ، ژلوفن و غیره سبب اختلال در انعقاد خون می شوند و احتمال خونریزی را افزایش می دهند به همین علت بیماران باید از مدتی قبل از عمل لیپوماتیک مصرف این داروها را قطع نمایند.
 13. غالبا بعد از عمل لیپوماتیک به بیماران توصیه می شود که از خوابیدن بر روی شکم خودداری کرده و به صورت طاق باز بخوابند. لازم به ذکر است که بیماران باید از خوابیدن بر روی ناحیه ای که تخلیه چربی در آن صورت گرفته است پرهیز کنند تا به آن ناحیه فشار وارد نشود.
 1. داشتن ورم و کبودی بعد از عمل لیپوماتیک امری طبیعی است اما برای کاهش آن راهکارهایی می باشد که بیماران ملزم به رعایت آن ها هستند.
 2. بیماران ممکن است احساس سرگیجه مختصری را در صبح روز بعد از تخلیه چربی، تجربه نمایند که در این مواقع بیمار باید سریعاً در حالت نشسته یا درازکش قرار بگیرد.
 3. ممکن است برای یک ماه یا بیشتر بعد از تخلیه چربی بی نظمی های قاعدگی رخ دهد.
 4. در صورت بروز هر گونه اختلال یا عارضه ای که به نظرتان طبیعی نیست، حتماً با پزشک تان تماس بگیرید.

دوران نقاهت لیپوماتیک

 • 3 روز تا 1 هفته حتماً استراحت کافی داشته باشید و از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید.
 • لیپوماتیک مانعی برای استحمام نیست و حین استحمام برای بیرون راندن خونابه باید محل جراحی لیپوماتیک را به خوبی ماساژ دهید.
 • از رژیم غذایی مناسب پیروی کنید.
 • از مصرف خودسرانه دارو شدیداً پرهیز کنید.
 • برای نتیجه گیری بهتر حتماً از گن مناسب استفاده کنید .
 • کبودی و تورم طبیعی جزو نشانه های رایج پس از عمل لیپوماتیک هستند، به همین دلیل جای نگرانی ندارند و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به طور کامل برطرف می شوند.
 • از آیس پک یا پدهای گرمایی برای پوست ناحیه درمان شده استفاده نکنید.

حرف آخر

قطعا با خواندن این مقاله با لیپوماتیک شکم و پهلو و تفاوت آن با لیپوساکشن و هزینه لیپوماتیک آشنا شده و جواب سوالات مربوط به آن را گرفته اید. توجه کنید که انجام عمل لیپوماتیک برای همه افراد امکان‌پذیر است، اما به شرایط هر فرد نیز بستگی دارد. ذکر این نکته نیز ضروری است که به اطلاعات اینترنتی و تبلیغات اینستاگرامی بسنده نکنید و در این زمینه با پزشک متخصص مشورت کنید

مرجع مورد استفاده:

https://noorabeauty.com/عملية-شفط-الدهون/

دکمه بازگشت به بالا