آیا تعمیر مبل راحتی به نفع ماست؟

آیا تعمیر مبل انجام دهیم؟

 تعمیرات مبل انجام دهیم یا مبل نو بخریم؟ این سؤالی است که بعضی از مشتریان از ما می پرسند و در خرید مبل جدید شک دارند اما راهنمایی گروه تعمیر مبل به شما چیست؟ اول اینکه باید ببینید مبل شما ارزش تعمیر دارد یا نه؟ مبل خود را بررسی کنید و ببینید چه قسمت هایی نیاز به تعمیر دارد سپس با مرکز تعمیر مبل تماس بگیرید تا به شما مشاوره داده شود.توجه کنید که این مراکز تعمیر مبل دارای تجربه و سابقه کار مفید باشند و حتما آدرس مغازه و تلفن ثابت داشته باشند حالا وقت مقایسه است که تصمیم گیری کنید که کدام راه مقرون به بصرفه است!

اما مساله به اینجا ختم نمی شود و یک نکته مهم را باید در نظر داشته باشیم که آیا پس از تعمیر، از مبل راضی هستیم یا نه ! آیا تعمیر مبل یعنی اینکه مبل شما مثل روز اول بشود یا ممکن است یک سری مشکلات کوچیک پس از تعمیر ایجاد بشود. در آخر اینکه آیا بعد از تعمیر نخواهیم گفت ای کاش یک مبل جدید و به روز خریده بودیم؟اگر مبل شما انقدر با ارزش هست که در مقابل خرید مبل های جدید وسوسه نمی شوید و از نظر کلاف مبل قوی هست به شما پیشنهاد می کنیم مبل خود را تعمیر کنید اما اگر علاوه بر فوم و اسفنج و پارچه، کلاف هم مشکل دارد خرید مبل جدید روش بهتری است.

امروزه تعمیر مبل یکی از روش های اصلی برای صرفه جویی در هزینه ها می باشد. کارگاه های زیادی در این بین برای تعمیر مبل تاسیس شده اند و هر کدام با استفاده از شیوه ی خاصی برای انجام این کار فعالیت می کنند. یکی از بهترین خدمات تعمیر مبل، رویه کوبی مبل می باشد که می تواند تاثیر مستقیم بر روی زیبایی ظاهری آن داشته باشد. در واقع در مراحل تعمیر با تعویض فوم، اسفنج، و رویه کوبی پارچه جدید تلاش بر این است علاوه بر زیبایی بخشیدن دوباره به مبل و افزایش طول عمر مبل، افراد را از خرید مبل جدید منصرف نماییم.

چه مبل هایی ارزش تعمیر دارند؟

یکی از چالش های همیشگی این هست که آیا برای تعمیر هر مبل باید اقدام کرد؟ مهم ترین بحث در اینجا به هزینه های خرید مبل و البته تعمیر آن برمی گردد. زمانی که مبل خریداری شده توسط شما ارزش و هزینه ی ریالی بالایی داشته باشد، قطعاً تعمیر آن نیز می تواند از نظر مالی به صرفه تر باشد تا خرید مبل نو. برای بسیاری از افرادی که مبل خود را با صرف هزینه ی بالا خریداری نموده اند، رویه کوبی مبل یک گزینه ی عالیست که بتوان از طریق آن هم ظاهر مبل را تغییر و زیبا کرده و هم در هزینه ها صرفه جویی به عمل آورد.

زمانی که بحث تعمیر مبل های ارزان قیمت به میان می آید، سوال چه مبل هایی ارزش تعمیر دارند شاید بیشتر اهمیت پیدا کند. در این راه می توانید از مشاوران ما در قسمت تعمیر مبل بهره ببرید تا با بررسی میزان هزینه های تعمیر مبل و قیمت آن راهنمایی لازم در مورد تعمیر و یا تعویض مبل را به شما بدهند.بله زمانی تعمیر مبل به صرفه نیست که کلاف مبل کیفیت خوبی نداشته باشد و در واقع مستحکم نباشد.

چرا زمانی که کلاف مبل کیفیت خوبی نداشته باشد نباید مبل را تعمیر کرد؟

از آن جایی که تمامی اجزای دیگر مبل مانند فنر، فوم و… بر روی کلاف مبل قرار می گیرد پس باید کلاف بسیار مستحکم باشد که پس از مدتی به حالت اولیه باز نگردد و آسیب نبیند. اگر مبلی را تعمیر کنید که کلاف خوبی ندارد پس از مدت کوتاهی پارچه مبل جمع می شود و یا فنر های مبل دوباره آسیب می بینند چرا که وظیفه فیت نگه داشتن تمامی اجزای مبل بر عهده کلاف آن است. در نتیجه با تمام توضیحات فوق، تعمیر مبلی که کلاف خوبی ندارد سبب هدر رفتن تمامی هزینه ها می شود پس بهترین تصمیم در چنین مواقعی تعویض مبل های فرسوده است.برای تشخیص کیفیت کلاف مبل می توان از یک تعمیر کار کمک گرفت پس قبل از این که مبل خود را به دست تعمیر بسپارید از کیفیت کلاف آن مطلع شوید.

چگونه بفهمیم کلاف مبل سالم است؟

در مبل های استیل دیدن کلاف مبل کار سختی نیست. قسمت های چوبی که قابل مشاهده هستند همان کلاف مبل را تشکیل میدهند. اما در مبل های راحتی دیدن کلاف مبل کار راحتی نیست چرا که معمولا کلاف مبل در زیر پارچه , فوم و … قرار گرفته است. در صورتیکه مبل شما دچار شکستگی شده و یا در هنگام نشتن صدای چیر جیر میشنوید نشان دهنده این است که کلاف مبل شما نیاز به تعمیر دارد.

مقایسه هزینه تعمیر مبل و خرید مبل جدید

همانطور که بالاتر گفته شد با توجه به گران بودن کلاف مبل های استیل , معمولا هزینه تعمیر آنها نسبت به خرید مبل جدید بسیار پایین تر است. اما در مورد مبل های راحتی قضیه به شکل دیگریست. با توجه به اینکه در مبل های راحتی پارچه زیادی مصرف می شود بخش زیادی از هزینه مربوط به پارچه و رویه کوبی مبل است. برای تعمیر مبل راحتی لازم است حتما مبل شما توسط یک فرد باتجربه بررسی شود و یک فرد حرفه ای به شما بگوید که آیا مبل راحتی شما ارزش تعمیر کردن دارد یا نه!

اگر تصمیم گرفتید بین خرید مبل یا تعمیر مبل، تعمیر را انتخاب کنید بهتر است در انتخاب کارگاه و شرکت مطمئن تعمیر مبل که می خواهد این کار را برای شما انجام دهد؛ دقت زیادی داشته باشید تا مبادا خدای نکرده علاوه بر متحمل شدن هزینه

تعمیر مبل به نتیجه دلخواه هم نرسید!

شرکت های معتبر تعمیر مبل را می توانید با جستجو در اینترنت و دیدن نظرات مشتریان شان و همچنین، دیدن نمونه کارهایی که به معرض نمایش گذاشته اند، راحت تر از دیگر شرکت ها پیدا کنید. تعهد و مسئولیت هایی که در قبال تعمیر مبل شما بر عهده آن شرکت قرار می گیرد را به وضوح روشن کنید. هزینه ها را از همان ابتدا بخواهید که برای شما برآورد کنند و به شما فرصتی داده شود تا بتوانید در مورد این مقدار هزینه، تحقیق و راستی آزمایی کنید.

آیا تعمیر مبل راحتی به نفع ماست؟

روکش مبل های راحتی را پارچه مبلی می پوشاند پس اگر رویه مبل های راحتی شما آسیب دیده و یا رنگ و روی خود را از دست داده است می توانید با تعویض رویه مبل جان دوباره ای به آن ها ببخشید. پیشنهاد می شود در زمان تعمیر مبل راحتی و یا حتی مبل های دیگر تنها به تعمیر قسمتی از مبل بپردازید که آسیب دیده است. به عنوان مثال اگر فوم و یا بدنه مبل کاملا سالم است و نیاز به تعویض و تعمیر ندارد پس از تعمیر آن ها دست بردارید چرا که با این کار هزینه های بیشتری باید پرداخت کنید.

درچه صورتی تعمیر مبل به صرفه است؟

بیشترین مراجعین کارگاه های تعمیر مبل کسانی هستند که برای تعمیر مبل راحتی مراجعه کرده اند چرا که با توجه به کاربرد مبل های راحتی معمولا در طول روز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند پس در نتیجه زود تر از مبل های دیگر نیز فرسوده می شوند. امروزه بسیاری از افراد با تعمیر مبل و تعویض روکش مبل تغییر لازم را در مبل خود ایجاد می کنند. در این مقاله با مراحل مراحل تعمیر مبل آشنا می شوید. مراحل تعمیر مبل با توجه به فرسودگی مبل شما متفاوت است و با توجه به تغییراتی که در مبل خود می خواهید ایجاد کنید مراحل متفاوتی نیاز دارد.

یکی از اساسی ترین کار که در تغییر دکوراسیون منزل بسیار کاربردی و مناسب است خرید مبل و و تغییر چیدمان منزل است اما ممکن است که این کار از نظر مالی برای همه افراد امکان پذیر نباشد از این رو  تعمیر مبل با توجه به هزینه های بالای خرید مبل کاری به صرفه و مناسب برای بیشتر خانواده ها  است. که بیشتر خانواده ها به جای خرید مبل جدید می توانند با کمی هزینه تغییرات مهمی را در ظاهر مبل انجام دهند پس هدف از تعمیر مبل، ترمیم و رفع معایب مبل های آسیب دیده است که بسته به طراحی مبل , جنس مبل و مواد استفاده شده در آن می تواند متفاوت باشد که اغلب این کار در کارگاه یا محل به صورت بسیار دقیق و تخصصی انجام می شود.

امروزه یکی از بهترین روش ها برای صرفه جویی در هزینه,تعمیر مبل می باشد که با این کار شما می توانید طراحی منزلتان را تغییر دهید. بسیاری از افراد دارای مبل های با دوام و بسیار قدیمی هستند که ممکن است به مرور زمان دچار آسیب و کهنگی شده باشد از این رو با انجام تعمیر می توانید مبل های قدیمی و تاریخی خود را برای استفاده بیشتر دوباره و طبق سلیقه خودتان بازسازی و تعمیر کنید و از وجود آن ها در دکوراسیون منزل تان لذت ببرید.

با توجه به اهمیت کار بدون شک انجام تعمیر مبل به تنهایی و با ابزار ساده قابل انجام نیست از این رو شرکت تولید مبل بسیار زیادی در این زمینه فعالیت می کنند که قادر هستند تا تمامی مشکلات مبل را  در محل و یا در مراجعه به شرکت رفع کنند. این شرکت ها با داشتن افرادی آموزش دیده و مجرب تمامی مشکلات مبل های شما را در سریع ترین زمان ممکن و با استفاده از برترین متریال رفع می کند.

دکمه بازگشت به بالا