برترین های ترند روزعمومی

معرفی آسانسور صنعتی و ضد انفجار

مقدمه

آسانسور صنعتی و ضد انفجار یکی از محصولات بسیار کاربردی در دسته آسانسور های صنعتی می باشد. آسانسور صنعتی در حقیقت به تجهیزاتی گفته می شود که بتوان به راحتی در محیط های سخت از آن ها استفاده کرد. باید توجه داشته باشید که در محیط های صنعتی مختلف خطرهای بسیار زیادی وجود دارد. استفاده از این محصولات می تواند خطرات و آسیب های احتمالی را به حداقل خود برساند. با توجه به این نوع از محصولات شما می توانید کیفیت های متفاوتی را نیز مشاهده کنید. در یک دسته بندی کلی می توان این محصولات را در دو دسته هیدرولیکی و کابلی قرار داد.

 هر یک از این محصولات دارای مزایای خاص خود بوده و به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. آسانسور صنعتی و ضد انفجار باید به گونه ای طراحی شود تا در برابر بسیاری از فشار های موجود در محیط مقاوم باشد. در مکان های مختلف از جمله کارخانه ها، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و … از این محصولات به صورت گسترده ای استفاده می کنند. برای اینکه این محصولات به صورت گسترده بتوانند ایمنی کامل را ایجاد کنند باید دارای کیفیت قابل قبولی باشند. کیفیت در این محصولات بسیار با اهمیت می باشد. در مورد قسمت های مختلف این محصولات می توان کیفیت های گوناگون را در نظر داشت.

باید به این مورد توجه داشته باشید که کیفیت موجود می تواند برای شما ایمنی را در سطح های مختلف ایجاد کند. در هر مکان صنعتی ایمنی در اولویت بوده و افراد به این موارد بسیار بیشتر توجه می کنند. برای اینکه آسانسور صنعتی و ضد انفجار بالاترین ایمنی را ایجاد کند باید برندهای معتبر را مورد استفاده قرار دهید. استفاده از برند های معتبر بسیار مهم می باشد. دلیل اینکه طراحان به فکر ساخت این محصولات افتادند وجود حوادث مختلف در طول سال ها بوده است. این حوادث ضرر های جانی و مالی بسیار زیادی را ایجاد کرده اند که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد.

آسانسور صنعتی و ضد انفجار

استفاده از آسانسور صنعتی و ضد انفجار

اگر در محل کار خود با موادی سروکار دارید که احتمال انفجار و حریق در آن ها وجود دارد باید از آسانسور صنعتی و ضد انفجار استفاده کنید. در این محصولات مکانیزم به صورتی طراحی شده است تا انفجاری ایجاد نشده و کمترین آسیب به افراد وارد شود. آسانسور ها به دلیل وجود یک فضای بسته بهترین مکان برای انفجار به شمار می روند. با توجه به نوع و ساختار موجود در این تجهیزات شما به هیچ عنوان نمی توانید از این انفجار ها در امان بمانید. امروزه استفاده از آسانسور صنعتی و ضد انفجار بسیاری از این مشکلات را رفع نموده است. این وسایل به صورت گسترده ای تمامی موارد و پیش نیاز های یک انفجار را در خود دارند.

 از این پیش نیازها می توان به احتراق و گرما اشاره کرد. علاوه بر انفجار در یک طبقه می توان امواج انفجار را در طبقات بعدی نیز مشاهده نمود. بسته بودن محیط آسانسور و همچنین وجود راه های مختلف برای پخش انفجار این موضوع را تشدید می کند. راه یافتن یک انفجار به طبقات دیگر می تواند باعث آسیب رسیدن به تمامی سازه شود. محیط های صنعتی بسیار زیادی وجود دارند که با کوچکترین جرقه انفجار های بسیار زیادی رخ خواهد داد. از معادن تا کارخانجات مختلف همگی این پیش زمینه ها را برای انفجار دارا می باشند.

عدم استفاده از آسانسور نیز در این مکان ها باعث پایین آمدن راندمان کاری خواهد شد. با استفاده از راه های مختلف می توان از ایجاد جرقه های مختلف جلوگیری کرد. این جرقه ها عموما بر اثر ایجاد سایش فلز با فلز به وجود می آیند. برای جلوگیری از این موارد از ضربه گیر های پلاستیکی قوی استفاده می کنند. این کار به نسبت ساده از حوادث بسیار زیادی جلوگیری خواهد کرد. در استفاده از این محصولات بهتر است که با شرکت های قوی همکاری کنید. برای آسانسور صنعتی و ضد انفجار می توان مزایای بسیار زیادی را بیان کرد. کاربرد های بسیار زیاد این محصولات باعث شده است تا افراد و شرکت های مختلف مشتاق به استفاده از این تجهیزات باشند.

استفاده گسترده

خرید آسانسور صنعتی

برای خرید آسانسور یا هر نوع آسانسور دیگری اولین کاری که شما باید انجام دهید تحقیق درباره خرید آسانسور میباشد و این که شما باید ابعاد چاه خود و همچنین مشخصات فنی که میخواهید استفاده کنید را مشخص کنید. همچنین در خرید آسانسور المان دیگری که باید رعایت کنید خرید از شرکتی معتبر میباشد که دارای سابقه درخشان و طولانی است مانند شرکت آسانسور آتیس که دارای نمونه کار های متعدد در زمینه های مختلف میباشد.

مزایا و کاربرد های آسانسور صنعتی و ضد انفجار

در مورد تنوع موجود در آسانسور صنعتی و ضد انفجار صحبت کردیم. می توان گفت که تنوع موجود باعث شده است تا افراد به راحتی بتوانند با توجه به نیاز خود محصولی مناسب را انتخاب کنند. نصب و راه اندازی این محصولات در کمترین زمان و با دقت بالا باید انجام شود. دلایل بسیار زیادی را برای استفاده از آسانسور صنعتی و ضد انفجار می توان بیان کرد. یکی از راه های بسیار مناسب برای توجیه استفاده از این محصولات بررسی مزایای موجود می باشد. باید توجه داشته باشید که استفاده از این محصولات به شکل های مختلف رایج می باشد.

در استفاده از این محصولات شما باید نوع صنعت و مکان نصب را به خوبی شناسایی کنید. ایجاد یک جرقه بسیار کوچک میتواند در محیط پرفشار باعث ایجاد انفجار شود. در تمامی محیط های موجود می توانید این خطرات را مشاهده کنید. برای جلوگیری از این خطرات بهترین راه حل جلوگیری از ایجاد جرقه و ایجاد یک تهویه مناسب می باشد. ایجاد تهویه می تواند هوای پر فشار را تا حد بالایی کاهش دهد. از مزایای آسانسور صنعتی و ضد انفجار می توان موارد زیر را نام برده و شرح داد.

  • صرفه جویی در هزینه های موجود
  • ایجاد ایمنی کامل برای افراد و کارکنان
  • حفظ سلامت وسایل و تجهیزات
  • جلوگیری از هدر رفتن زمان
  • قدرت بالاتر نسبت به محصولات معمولی
  • اشغال فضای کمتر و ایجاد سرعت های بالاتر
  • هزینه نصب و نگهداری بسیار کمتر

در این محصولات تمامی ویژگی های موجود بیان شد. یکی از موارد بسیار با اهمیت در آسانسور صنعتی و ضد انفجار سرویس می باشد. باید این محصولات به صورت دوره ای سرویس شده و ایرادات مختلف و احتمالی در آن ها رفع شود. این مورد در تمامی آسانسور ها موجود می باشد اما در این مدل از تجهیزات اهمیت بیشتری را خواهد داشت.

مزایای بسیار زیاد

جمع بندی

در یک جمع بندی کلی می توان گفت که استفاده از آسانسور صنعتی و ضد انفجار برای ایجاد ایمنی بیشتر افراد بسیار کاربردی می باشد. برای حفظ جان افراد و سلامت تجهیزات می توانید از این محصولات به صورت گسترده ای استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا