برترین های ترند روزعلمی و پزشکی

معرفی بهترین کتاب های آموزش زبان آلمانی

بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی- 9 کتاب برتر خودآموز آلمانی

خرید کتاب زبان آلمانی جهت آموزش و از بر شدن کتاب آموزش زبان آلمانی درست مثل پشت سر گذاشتن هفت خان رستم است. سخت و طاقت فرسا، زمان‌بر و نفس‌گیر…!! اما خب لذت آنجایی است که در انتهای تلاش هایمان روی صندلی لم بدهیم و آثار بزرگان آلمانی را به زبان اصلی بخوانیم و متوجه شویم، بی سانسور و بدون آنکه لای لغت نامه را باز کنیم. هر چند همین که بتوانیم به آلمانی صحبت کنیم و بشنویم در حد روزمره، برای ما کفایت می‌کند.

حالا بماند که هر کس چه هدفی برای آموختن این زبان دارد. یکی می‌خواهد استاد این زبان شود و دیگری قصد مهاجرت دارد. شخص دیگر هم شاید بخواهد برای استخدام یا ارتقاء سمت کاری، روی زبان آلمانی خود کار کند یا بتواند رمان آلمانی بخواند. انگیزه هر کس می تواند متفاوت و به اندازه کافی قدرتمند باشد. حتی به قیمت صرف کردن صدها ساعت آموزش…!! هدف شما از خرید کتاب زبان و آموزش زبان آلمانی چیست؟ نیت هر چه که باشد، مهم تلاش شما برای رسیدن به نتایج رضایت‌بخش است. در اینجا لیستی از بهترین کتاب‌های آموزش زبان آلمانی برای مبتدیان، نوجوانان و حرفه‌ای‌ها را قرار داده‌ایم، تا به عنوان منابعی ارزشمند در یادگیری لغات، دستور زبان و مکالمه به شما حسابی کمک کنند.

مزیت یادگیری با کتاب‌های آموزش زبان آلمانی

درست است که باید به همه گزینه‌های یادگیری زبان آلمانی فکر کنید، از چت کردن با افراد بومی گرفته تا ورق زدن فلش کارت‌های تلفن‌های هوشمند، اما از حق نگذریم، کتاب‌ها درست مثل یک استاد زبان راهنمای شما خواهند بود. اگر بتوانید بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی را تهیه کنید، می توانید فضای یک کلاس درس را برای خود شبیه سازی کنید.

علاوه بر این یک کتاب آموزش صفر تا صد زبان آلمانی، معمولا تجهیزات کاملی را با خود به همراه دارد. کاربرگ‌ها، کتاب‌های تمرین، فرهنگ لغات، راهنماها و حتی سی‌دی‌های آموزشی هر کدام در جایگاه خود می توانند قدرت گفتاری، شنیداری و یا درک کردن ما را بالا ببرند. کتاب‌ها می‌توانند همه جا با شما و جلوی چشم شما باشند و به شما انگیزه یادگیری بدهند. یکی دیگر از مزیت کتاب‌ها در مقابل سایر روش‌های آموزش زبان، هزینه پایین آن‌ها است. هزینه‌ای که یکبار خرج می کنید، ولی تا سال‌های سال می توانید از آن سود ببرید.

چگونه می توانیم بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی را برای خود انتخاب کنیم؟

خیلی ساده است. شما باید چند پارامتر را برای انتخاب بهترین کتاب آلمانی در نظر بگیرید. البته از کتاب هایی که در دور و اطراف، خصوصا سر کلاس زبان تعریف آن را زیاد شنیده‌اید هم نباید غافل شوید. فضای مجازی و عضو شدن در گروه‌های چت زبانی هم می تواند براش شما معجزه کند. اما به هر حال برای خرید بهترین کتاب برای یادگیری زبان آلمانی باید موارد زیر را مد نظر قرار دهید.

سطح

از هر روشی که می‌خواهید برای یادگیری زبان استفاده کنید قبل از هر چیز باید سطح خود را تعیین کنید. آیا مبتدی هستید، متوسط یا حرفه‌ای. البته هر کدام از سطوح هم می توان خود به مجموعه‌های بیشتر تقسیم بندی شود.برای مثال سطح A مبتدی یا B مبتدی. بنابراین کار شما این است که با ارزیابی درونی زبان کار خود را شروع کنید. اگرچه برخی از کتاب‌ها هر سه سطح را پوشش می دهند اما بهتر است گام به گام به پیش بروید و برای هر سطح کتابی مجزا تهیه کنید. توجه کنید که تا زمان تسلط کامل بر مهارت خود، به سطح بالاتر نروید.

هدف

در قدم دوم باید ببینید خواسته شما از خرید کتاب آموزش زبان آلمانی چیست؟ می‌خواهید روی مکالمه خود کار کنید یا روی دستور زبان، شاید هم قصد دارید به گسترش دایره واژگان خود کمک کنید. این موضوع خیلی مهم است؛ زیرا مثلا خرید بهترین کتاب مکالمه روزمره زبان آلمانی هر چقدر هم که اسم و رسم دار باشد، نمی‌تواند در درک گرامر به شما کمک کند. البته واضح است که در ادبیات زبان هر کشوری، تمامی بخش‌ها پیش‌نیاز یکدیگر هستند و چه شما بخواهید، چه نخواهید به هم مرتبط هستند. اما برای هر بخش باید آموزشی جداگانه ببینید.

سن

آخرین پارامتر هنگام خرید یک کتاب زبان آموزشی حرفه ای توجه به سن است. چند سال دارید؟ کودک هستید، نوجوان یا جوان، پس متناسب با درک سن خود کتاب بخرید. برای مثال کتاب‌های تصویری برای کودک گزینه بسیار مناسب تری به شمار می‌آیند تا کتاب هایی که شلوغ و پر از مطلب هستند.

معرفی کتاب آموزش زبان آلمانی سطح مبتدی

اگر هنوز ابتدای کار یادگیری زبان آلمانی هستید و همه چیز مثل یک کلاف پیچ در پیچ برای شماست، اصلا نگران نباشید. هر استادکاری روزی خود شاگرد بوده است. خودتان را مثل یک کودک تازه متولد شده بدانید. یک نوزاد برای یادگیری زبان مادری به دو تا سه سال زمان نیاز دارد، پس شما هم برای اینکه مثل بلبل به آلمانی صحبت کنید، به خودتان زمان بدهید.

برای شروع باید از منابع خوب و معتبر استفاده کنید. چیزی که بتواند مسیر درست را به شما نشان دهد. هیچ چیز به اندازه یک کتاب نمی‌تواند در این راه به شما کمک کند. البته از نوع خوبش. اگرچه علاوه بر کتاب ده‌ها روش برای آموزش زبان آلمانی وجود دارد که می‌تواند برای شما سودمند باشد، پس قبل از هر چیز ببینید که با کدام یک راحت‌تر هستید.

کتاب”First German Reader: A Beginner’s Dual-Language Book”

یکی از بهترین کتا‌ب‌های آموزش زبان آلمانی برای شروع کار کتاب فوق است. اگر اهل شعر و داستان‌های کوتاه باشید، اصلا از خواندن این کتاب خسته نمی شوید؛ زیرا در ساده‌ترین شکل ممکن جملات آلمانی را با شما کار می‌کند. قسمت جذاب ماجرا آنجاست که می توانید از ترجمه‌های انگلیسی متون هم استفاده کنید. از آن گذشته این کتاب آموزش زبان آلمانی، هنگام مهاجرت هم برای شما سودمند خواهد بود؛ زیرا شما را با فرهنگ غنی این کشور آشنا می‌کند.

این مجموعه 52 قسمتی به شکلی خیلی واضح دانش‌آموزان مبتدی زبان آلمانی را آموزش می‌دهد. از همان ابتدا خواندن کتاب درگیر ادبیات لذت‌بخش آلمانی خواهید شد؛ زیرا این مجموعه برای بهبود تدریجی مهارت های زبانی تدوین شده است. با مطالعه کتاب “اولین خواننده زبان آلمانی” می‌توانید زبان آلمانی خود را با آثاری از گوته، شیله و هرمان هسه تقویت کنید.

کتاب آموزش زبان آلمانی Menschen

اگر به دنبال یک کتاب فوق‌العاده از معتبرترین انتشارات دنیا هستید که در زمینه تولید کتاب های آموزش زبان آلمانی کار می‌کند، ما کتاب Menschen را به شما معرفی می کنیم. این کتاب که مناسب نوآموزان زبان آلمانی است و برای مبتدیان کاربرد دارد، از جدیدترین استانداردهای جهانی برای آموزش زبان آلمانی برخوردار است. گروه سنی 16 سال به بالا یا همان بزرگسالان هدف تولیدکنندگان این کتاب بوده‌اند. مزیت این کتاب کاربردی بودن آن در تمام سطوح زندگی است. برای مثال Menschen از کار و تجارت تا مسافرت و کل زندگی روزمره را مورد بررسی قرار می دهد. نقطه قوت این کتاب استفاده از روش های علمی و اثبات شده یادگیری زبان آلمانی است که ان را از سایر کتاب‌های مشابه مجزا می‌کند.

کتاب آموزش زبان آلمانی برای نوجوانان و کودکان

قبل از معرفی کتاب‌های مورد نظر، بهتر است از درون کودک یا نوجوان خود باخبر باشید؛ زیرا این کار به لذت بخش کردن فرایند یادگیری کمک می‌کند. کوچک‌ترها مثل بزرگان نیستند که بتوانند برای تلاش آموزشی خود یک هدف تعیین کنند. هر چند که نوجوانان این کار را بهتر انجام می‌دهند، اما در هر صورت باید از علایق کودک خود باخبر باشید و بر اساس آن روند آموزش زبان آلمانی را شروع کنید.

کتاب Meine allerersten 1000 Wörter

برخی از کتاب‌ها هستند که یک فرهنگ لغت کودک محسوب می شوند. این کتاب ها به راحتی با استفاده از تصاویر جذاب و رنگارنگ کم کم در دل کودک جا باز می‌کنند و باعث یادگیری او می‌شوند. یکی از این کتاب‌های مصور جذاب Meine allerersten 1000 Wörter نام دارد که با تصویر لغات پرکاربرد را آموزش می دهد. این کتاب آموزش زبان آلمانی با دارا بودن 1000 لغت پر استفاده می تواند زمینه یادگیری کودکان را به راحتی و با استفاده از اشکال فراهم کند. از ویژگی‌های قابل توجه این کتاب دسته بندی موضوعی لغات است، که در درک بهتر نوآموز کمک زیادی می‌کند.

کتاب آموزش زبان آلمانی Fabuli

بوک Fabuli نیز یک کتاب آموزش زبان آلمانی برای کودکان زیر سن آموزش دبستان و پیش دبستانی است که به صورت خیلی سطحی زبان را به کودکان آموزش می‌دهد. این کتاب شامل دو جلد مجزا می شود. جلد اول مانند یک راهنمای دلسوز به آموزش کودک می پردازد و جلد دوم هم کتاب کار و تمرین آموخته‌های کودک است. کتاب کار زبان آلمانی کودکان فبولی، شامل تمریناتی است که برای توسعه مهارت‌های نوشتاری کودک و شناخت رابطه صدای حروف کاربرد دارد. همچنین این کتاب با تمرین های متنوع باعث یاد دادن نحوه نوشتن حروف بزرگ و شکسته به کودکان می شود.

کتاب آموزش زبان آلمانی Der Grüne Max

دیگر کتاب آموزشی مخصوص کودکان Der Grüne Max است. این کتاب برای کودکانی که الفبا زبان مادری را تازه یاد گرفته‌اند، مناسب است، البته برای کودکان تا سن 11 سال هم کاربرد دارد. این کتاب روی گفتار، لغات و دستور زبان همزمان کار می کند. این کتاب دارای یک مجموعه کامل شامل یک جلد کتاب دانش‌آموزی، یک جلد کتاب کار و یک سی دی آموزشی است. کتاب der grune max از آن کتاب‌های با کیفیت مورد تایید استادان زبان است. از ویژگی های برجسته این کتاب خودآموز می توان به تمرین‌های متنوع و طبقه بندی شده با جواب آن ها اشاره کرد که باعث می شود، هر شخصی بدون نیاز به کلاس آموزشی پاسخ صحیح سوالات را پیدا کند.

کتاب آموزش زبان آلمانی Team Deutsch

کتابTeam Deutsch نیز یک بوک آموزش زبان آلمانی برای نوجوانان محسوب می شود که درباره موضوعات مورد علاقه گروه سنی 11 تا 14 سال کاربرد دارد. این کتاب شامل واژه‌آموزی، قواعد دستوری و تمرینات آوایی لغات است. البته ناگفته نماند که این کتاب یک فایل صوتی نیز برای بهبود مهارت شنیداری فرد به همراه دارد.

این کتاب آموزشی به گفته نویسندگان آن یک دوره خلاقانه است که با شعر و بازی تمرینات هوشمندانه‌ای را در اختیار گروه سنی مرتبط قرار می دهد. تمرکز این دوره بر روی زبان گفتاری است. پس از آن است که نوبت به تمرین واژگان می رسد. در فصول بعدی این کتاب به شکلی خاص و جذاب کلمات را با سایر جنبه‌های زبان المانی تلفیق کرده است. کتاب کار همراه شامل فعالیتهای دیگری است که شامل مرتب سازی واژگان ، مرتب سازی مجدد کلمات در جملات و انتخاب درست واژگان از تمرین های شنیداری، بازی ها و فعالیت هایی است که در طول آموزش به روند یادگیری کودک کمک کرده است.

دکمه بازگشت به بالا