اقتصادیبرترین های ترند روز

نکات مهم انتخاب و خرید آینه دکوراتیو

خرید آینه دکوراتیو و آنچه باید بدانید

شاید شما هم در فکر خرید آینه دکوراتیو برای تزئین منزل خود هستید که این مطلب را می‌خوانید. استفاده از آینه‌های دکوراتیو چیزی نیست که محدود به زمان و عصر حاضر شود. شاید پیشینیان به آن آینه دکوراتیو نمی‌گفتند اما جالب است بدانید که انسان در گذشته هم علاقه زیادی به استفاده از آینه‌ها در اشکال، رنگ‌ها و ابعاد گوناگون نشان می‌داد.

شاهد این ماجرا آینه‌کاری‌های بی‌نظیری است که در بناهای مربوط به معماری ایران ادوار مختلف مثل قاجار و صفوی مشاهده می‌کنید. اگر به کاخ‌های قدیمی قدم بگذارید می‌توانید استفاده از آینه را در هر نقطه‌ای به روشنی لمس کنید و ببینید. روی در و پنجره، دیوار‌ها و حتی سقف. اما اگر وارد یک خانه آپارتمانی شدیم چگونه از آینه‌های دکوراتیو برای تکمیل دکوراسیون منزل استفاده کنیم؟ نصب آینه دکوراتیو در خانه چگونه انجام می شود؟ در این قسمت در دکوبیست می‌خواهیم به بیان نکات مهمی بپردازیم که پیش از خرید آینه دکوراتیو باید به آن‌ها دقت داشته باشید. در ضمن می‌توانید انواع آینه‌های پلکسی و دکوراتیو را در فروشگاه اینترنتی دکوبیست  مشاهده و انتخاب نمایید.

آینه‌های دکوراتیو

آینه‌های دکوراتیو تکنیک جدیدی در دکوراسیون منزل بشمار می‌رود. با استفاده از آینه‌ها در رنگ‌های متنوع طلایی، برنزی و نقره‌ای، در ابعاد گوناگون و اشکال متنوع می‌توانیم فضای داخلی منزل خود را تغییر دهیم. آینه‌های دکوراتیو سبب افزایش جزئیات در منزلتان می‌شوند. لزوم استفاده از محصولات دکوراتیو حجیم و جاگیر را برطرف می‌کنند و در ضمن به محیط منزلتان انرژی می‌بخشند. آینه‌های دکوراتیو به دلیل ظرافتی که دارند و درخششی که در محیط ایجاد می‌کنند به‌عنوان یکی از لوازم دکوراسیون پایه و اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین اگر در سالن خود یک کنسول بزرگ نداشتید عیبی ندارد اما باید چند آینه کوچک یا یک آینه بزرگ دکوراتیو در گوشه‌ای درست نصب کنید.

اما هنگام انتخاب آینه دکوراتیو لازم است به نکاتی دقت داشته باشید:

نکات مهم هنگام خرید آینه دکوراتیو

شکل آینه دکوراتیو

آینه‌های دکوراتیو تنوع اشکال زیادی دارند، بنابراین یکی از نکاتی که باید هنگام خرید آینه دکوراتیو به آن دقت داشته باشید، شکل آینه است. هرروز ممکن است محصولی با طرح و شکل جدید وارد بازار بشود که خصوصیات ویژه‌ای نسبت به نمونه‌های قبلی دارد. بنابراین هنگام خرید آینه دکوراتیو دقت کنید که محصول انتخابی خود را بتوانید برای مدت طولانی تحمل کنید و از دیدنش روی دیوار یا سقف و ستون لذت ببرید.

دقت کنید که با توجه به متراژ سطح و محیطی که می‌خواهید از آینه استفاده کنید نسبت به خرید اشکال متفاوت آن اقدام کنید. چون حتی شکل آینه نیز می‌توانید در بزرگنمایی و کوچک نمایی فضای موردنظرتان تأثیر داشته باشد. اگر قصد دیوارکوب کردن محصول را دارید آینه‌های دکوراتیو لوزی و مربعی را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از آینه‌های دکوراتیو برای تزئین دیوار سالن، بالای میز ناهارخوری و سرویس بهداشتی استفاده کنید انواع بیضی و گرد را توصیه می‌کنیم. اما این کاملاً سلیقه‌ای است و بستگی به ویژگی‌های محیط موردنظرتان دارد.

اندازه و ابعاد آینه

آیا میدانید که می‌توانید با انتخاب یک آینه مناسب محیط کوچکی را به یک فضای دلباز تبدیل کنید؟ یا اینکه به آن عمق بدهید؟ آینه‌های قدی و دیواری بزرگ این کار را انجام می‌دهند. اگر می‌خواهید فضایی را بزرگ جلوه دهید ترجیحاً سراغ آینه‌های با شکل ساده اما کشیده بروید. اگر می‌خواهید معماری منزلتان مدرن‌تر باشد به شیوه‌ای دیگر عمل کنید. در انتخاب اندازه و ابعاد آینه در مورد دکوراسیون مدرن توصیه می‌کنیم برای تزئین ستون و دیوارهای پشت وسایل از آینه‌های دکوری چند تکه استفاده کنید. این آینه‌ها فضا را از یکنواختی خارج می‌کنند و در ضمن سبب جذابیت محیط موردنظرتان می‌شوند.

قابلیت نصب آینه

این یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب آینه است. آیا می‌خواهید آینه را به دیوار بچسبانید، میخ بزنید یا اینکه روی پایه بر روی زمین بگذارید؟ مثلاً اگر می‌خواهید آینه را پشت کاناپه بگذارید توصیه می‌کنیم روی دیوار نصب شود. اما اگر می‌خواهید آینه خیلی بزرگی برای سالن با متراژ بالا تهیه کنید توصیه ما انواع پایه‌دار با قاب چوبی است که چهره‌ای کلاسیک و مینیمال به فضای داخلی منزل می‌بخشند. اگر قرار است دیوار آینه‌ای داشته باشید، انواع پلکسی بهترین گزینه است، چون این آینه‌ها قابلیت چسبندگی دارند و کاملاً روی دیوار نصب می‌شوند. حتی نیاز نیست از میخ استفاده کنید. اگر آینه شما تکی است باید بالای کنسول یا شومینه نصب شود می‌توانید از میخ برای نصب استفاده کنید، البته کاملاً سلیقه‌ایست.

در نقاط متفاوت از آینه‌ها استفاده کنید

لازم است نقاطی که به آینه نیاز دارند را شناسایی کنید. مثلاً اگر آپارتمان شما کوچک است و قسمت‌های مختلف آن تفکیک پیچیده‌ای دارند باید هنگام خرید آینه به سراغ آینه‌هایی بروید که بتوانند نور خوبی به نقاط تاریک منزلتان برسانند. استفاده از آینه‌های قدی و دیواری که در کنار دیوار پنجره قرار می‌گیرند و می‌توانند نور را به سایر بخش‌های خانه انتقال دهنده انتخابی هوشمندانه خواهد بود.

به شیک شدن منزلتان فکر کنید

قبل از خرید محصول در ذهنتان آن را در منزل جایگذاری کنید، به نظر شما این آینه مناسب منزل شماست و سبب افزایش جذابیت فضای موردنظرتان برای نصب آینه می‌شود. آیا می‌تواند چشمگیری فضای موردنظرتان را افزایش دهد؟ اگر سالن خیلی بزرگی دارید حتماً سراغ آینه‌های دکوراتیو خیلی بزرگ بروید یا یک آینه دکوراتیو دیواری سرتاسری انتخاب کنید. اگر برای نشیمن و سالن کوچک آینه می‌خرید دقت کنید که سبب کوچک نشان دادن فضای سالن پذیرایی نشود و ابعادش را طوری انتخاب کنید که سبب خطای دید شود و کاری کند که فضای کوچک منزل شما بزرگ به نظر برسد. البته به‌خودی‌خود استفاده از آینه باعث می‌شود که فضای کوچک بزرگ‌تر به نظر برسد.

میزان بازتاب نور

اگر می‌خواهید در محیط موردنظرتان بازتاب نور بیشتری داشته باشید حتماً از آینه‌های دکوراتیو با اشکال گوناگون مربع و مثلث استفاده کنید. این آینه اگر در جای درست نصب شوند می‌توانند نور خوبی به محیط بتابانند و علاوه بر بزرگنمایی منزل سبب روشن شدن تمام نقاط آن خواهند شد. در ضمن استفاده از این نوع آینه‌ها سبب افزایش جذابیت لوازم موجود در دکوراسیون منزل نیز می‌شود.

آینه‌های لوزی مناسب دیوار

اگر قصد دارید از آینه‌های دکوراتیو برای تزئین دیوار استفاده کنید و یک دیوار کامل یا سقف را با آن‌ها پوشش بدهید، آینه‌های لوزی را پیشنهاد می‌کنیم. چرا هم انعکاس نور جذابی دارند و هم می‌توانند سبب مدرن شدن فضای موردنظر شما برای آینه‌کاری شوند. معمولاً از این نو آینه‌های دکوراتیو برای دیوار پشت تلویزیون، یکی از ستون‌های پذیرایی یا سقف آن استفاده می‌کنند.

خرید آینه های فلزی

به هنگام سفارش انواع آینه دکوراتیو مخصوصا  آینه های فلزی حتما به موارد زیر توجه کنید:

  • بدقت کنید که جنس فلز قاب آینه مرغوب و با کیفیت باشد: در هنگام خرید آینه فلزی دکوراتیو از ضد زنگ بودن قاب مطمئن شوید. همچنین برخی از فلزات به کار رفته در اطراف آینه ها بسیار ظریف هستند. اگر میزان ظرافت آنها از حد نرمال خارج شود احتمال شکستگی قاب هم زیاد خواهد بود.
  • قاب آینه فلزی باید مستحکم باشد: آینه و فلز می بایست به صورت اصولی به یکدیگر وصل شوند. این کار از جدا شدن آینه و فلز در طول لرزش های متوالی جلوگیری میکند و موجب افزایش استحکام آینه می شود.
  • هماهنگی بین آینه فلزی و دکوراسیون داخلی را در نظر بگیرید: در زمان سفارش آینه فلزی به ست بودن لوازم منزل و آینه فلزی توجه کنید. رنگ و طرح قاب فلزی می بایست با رنگ کلی منزل هماهنگ باشد.
  • از افراد حرفه ای کمک بگیرید: برای اینکه بتوانید خریدی مطمئن را تجربه کنید بهترین راه این است که از افراد حرفه ای و متخصص کمک بگیرید. این افراد طراحی ایده آلی را متناسب با بودجه و فضای داخلی خانه انتخاب می کنند.

منبع: دکوبیست

دکمه بازگشت به بالا