اقتصادیبرترین های ترند روز

چطور با دیجیتال مارکتینگ پول دربیاوریم؟

قبل از شروع هر سخنی بیایید ببینیم دیجیتال مارکتینگ چیست؟ دیجیتال مارکتینگ تمامی بخش‌های بازاریابی که در دستگاه‌های الکترونیکی یا در فضای اینترنت استفاده می‌شود را در بر می‌گیرد. دوره دیجیتال مارکتینگ شامل بررسی و تحلیل موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها و وبسایت‌هایی است که برای ارتباط با مشتریان فعلی و احتمالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا برنامه‌های بازاریابی اینترنتی خود را با موفقیت پشت سر بگذارید.

چطور دیجیتال مارکتینگ یاد بگیریم؟

اگر بخواهید دیجیتال مارکتینگ را یاد بگیرید، باید در تمامی بخش‌های لازم برای کار با ابزارهای بازاریابی اینترنتی مهارت پیدا کنید. علاوه بر آن باید تجربه و دانش کافی را در کنار هم، برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن استفاده کنید. این کار مستلزم صبر و اشتیاق کافی برای یادگیری نکات و دروس پایه است. برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ باید در حوزه‌های زیر مهارت کافی پیدا کنید:

  • بازاریابی موتور جستجو: شامل سئو داخلی و خارجی، سئو محتوایی، سئو محلی، ریمارکتینگ و انواع تبلیغات اینترنتی
  • بازاریابی محتوایی: شامل پروسه شناسایی، ساخت و انتشار نوع مناسب محتوا برای مخاطب هدف
  • بازاریابی درون گرا: شامل پروسه جذب مخاطبان جدید، درگیر کردن آن‌ها با محتوای مناسب، جلب اعتماد و راضی نگه داشتن آن‌ها
  • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شامل شناسایی بهترین شبکه‌های اجتماعی برای جذب بیشترین مخاطب هدف و ارتباط با آن‌ها
  • بازاریابی ایمیلی شامل پیدا کردن ابزار ارتباط با مشتریان و نحوه تماس با مشتری
  • ابزارهای تجزیه و تحلیل دیجیتال مارکتینگ شامل آشنایی با چگونگی کار با داده‌های تحلیلی از ابزارهای مختلف مانند گوگل آنالیتیکس، گوگل سرچ کنسول و گوگل دیتا استودیو

دوره دیجیتال مارکتینگ خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ زیادی در فضای اینترنت وجود دارد. اما برای آن که بخواهید بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ را برای گذراندن انتخاب کنید، باید به نکات زیادی توجه داشته باشید، از جمله:

جامع بودن دوره: دوره دیجیتال مارکتینگ خوب، دوره‌ای است که تمامی بخش‌های دیجیتال مارکتینگ را دربربگیرد. بخش2های مختلفی مانند بازاریابی محتوایی، سئو، تبلیغات گوگلی (گوگل ادز)، ایمیل مارکتینگ، بهبود کانورژن ریت و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از جمله‌ی این بخش‌ها هستند. در یک دوره جامع برای هر یک از این بخش‌ها باید دوره‌ای مفصل و جامع اختصاص داده شده باشد.

آموزش عملی: دوره‌هایی مناسب شماست که شامل تمرین‌ها و آموزش‌های پروژه محور زیادی باشد. دوره‌هایی که توسط متخصصان باتجربه و مجرب در دیجیتال مارکتینگ آموزش داده می‌شود، بازدهی بهتری نسبت به دوره‌های آموزشی دیجیتال مارکتر‌های نظری دارد.

مدرک دیجیتال مارکتینگ: دیجیتال مارکتینگ جزو جاهایی‌ست که مدرک هیچ کمکی نمی‌تواند به شما کند. در این حوزه توانایی عملی در انجام کارها و سابقه‌ی مستند حرف اول را می‌زند.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مشاوره دیجیتال مارکتینگ به سازمان‌ها و شرکت‌ها کمک می‌کند تا جایگاه واقعی خود را در فضای دیجیتال به دست بیاورند. مشاوره دیجیتال مارکتینگ شامل ارزیابی، بهینه سازی، توسعه و پیدا کردن راه حل‌های مناسب در هر کسب و کار است. بهبود نرخ تبدیل یکی از جدیدترین حوزه‌های مشاوره‌ای دیجیتال مارکتینگ است که می‌تواند تفاوت فاحشی در فروش شما ایجاد کند.

شاید تصور کنید داشتن نیروی دیجیتال مارکتر درون کسب و کار به تنهایی کفایت می‌کند. اما دلایل زیادی برای استخدام مشاور دیجیتال مارکتینگ نیز وجود دارد.

– از اهداف اصلی استخدام مشاور، داشتن دیدگاه خارجی نسبت به هر کسب و کار است. مشاور دیجیتال مارکتینگ می‌تواند اشکالات و نقاط ضعف را با وضوح بیشتری نسبت به دیگران مشاهده کند.

– با دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ، شانس کار با بهترین مشاوران و متخصصان مارکتینگ را خواهید داشت.

– زمان ارزشمندترین چیز است. قطعاً آموزش نیروی دیجیتال مارکتر زمان بیشتری از دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ خواهد گرفت. شما این اطمینان را خواهید داشت که ایرادات کسب و کارتان را سریع‌تر و با اثرگذاری بیشتر برطرف کنید.

چطور مشاور دیجیتال مارکتینگ انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک مشاور دیجیتال مارکتینگ خوب، باید در ابتدا به دنبال خدماتی بگردید که واقعاً به آن نیاز دارید. داشتن وسواس و تردید زیاد نسبت به تمامی خدمات ارائه شده، می‌تواند بسیار مفید واقع شود. در صورتی که بین چندین آژانس دیجیتال مارکتینگ سردرگم شده‌اید، باید ابتدا خدمات آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. حال چند معیار برای انتخاب مشاور دیجیتال مارکتینگ خوب را به شما معرفی می‌کنیم:

نحوه قیمت‌گذاری: نحوه قیمت‌گذاری خدمات به شکل منصفانه و شفاف می‌‌تواند برای شما مهم باشد.

داشتن تجربه‌های عملی: داشتن نمونه کارهای واقعی چیزی است که نمی‌توانید از آن چشم پوشی کنید. داشتن تخصص کافی برای گرفتن بهترین نتیجه الزامی است.

خواندن نظرات مشتریان: با خواندن نظرات مشتریان و دیدگاه‌های کاربران، از نحوه کار و خروجی مشاوره آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

راه‌های تماس: مسیرهای ارتباطی و راه‌های تماس با مشاور از دیگر نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. داشتن برنامه مشخص مشاوره به شما کمک می‌کند تا مسیر پیشرفت و بهبود کسب و کار خود را زیر نظر داشته باشید.

دیجیتال مارکتینگ شیوه‌ی نوین بازاریابی

در زمانی که تبلیغات و بازاریابی قدیمی مانند چاپ تبلیغات کاغذی، بازاریابی تلفنی و بازاریابی حضوری به شکل کاملاً سنتی عمل می‌کنند، دیجیتال مارکتینگ می‌تواند در فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی اتفاق بیفتد. این به معنای آن است که سازمان‌ها و شرکت‌ها، فرصت‌های بیشتری مانند ایمیل مارکتینگ، ویدئو مارکتینگ، شبکه‌های اجتماعی و موتورهای جستجو برای ارتباط با مشتریان خود دارند. بازاریابی دیجیتال، شکل جدیدی از بازاریابی است که به تغییرات دنیای کنونی و اینترنتی شدن تقریبا همه چیز اتکا دارد.

برای شروع آماده‌اید؟

شما با یادگیری دیجیتال مارکتینگ فرصت بی‌نظیری برای ورود به بازار کسب‌وکار و رسیدن به درآمد بسیار خوب دارید. علاوه بر این شرکت‌ها هم با داشتن نیروی دیجیتال مارکتینگ خوب، می‌توانند شاهد رشد فزاینده‌ای در فروش خود باشند. برای شروع آماده‌اید؟

چگونه توسط دیجیتال مارکتینگ از اینترنت پول در بیاوریم؟

آیا شما هم می‌خواهید با سئو یا دیجیتال مارکتینگ به صورت آنلاین پدر پولدار شوید؟

با متخصص سئو و بازاریابی یکی از بهترین دیجیتال مارکتینگ‌های ایرانی که در سئو روز و سئو روز آکادمی خود راه‌های کسب درآمد از طریق اینترنت را به صورت رایگان آموزش می‌دهد در این مطلب، برخی از راه های شگفت‌انگیز پولدار شدن را بررسی می‌کنیم.

کسب درآمد از طریق راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی

پیشرفت تکنولوژی یکی از مهمترین دلایل اینترنتی شدن تجارت‌ها است. از طرفی، ویروس کرونا نیز طی این چند ماه گذشته شدیداً روی اینترنتی شدن خرید و فروش کالاها و خدمات تأثیر گذاشته است.

بنابراین، یکی از ارزشمندترین راه‌ها برای کسب درآمد، راه‌اندازی فروشگاه‌ اینترنتی برای کسب‌وکار خود است.

در این روش، بهترین و پایدارترین راه برای جذب کاربران و افزایش فروش، جذب کاربرانی است که واقعاً به کسب‌وکار شما نیاز دارند.

این امر از طریق سئو امکان‌پذیر است.

بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین را دارید، حتماً حتماً باید به فکر سئو آن باشید.

همکاری در فروش

در این روش شما یک حساب کاربری در یک سایت فروشگاهی بزرگ همچون دیجی کالا یا آمازون ایجاد می‌کنید.

سپس، خدمات و کالاهای آنها را در شبکه‌های اجتماعی و یا سایت خود تبلیغ می‌کنید.

اینگونه، بدون هیچ هزینه‎‌ای صاحب پول می‌شوید!

کسب درآمد از طریق فریلنسری

در این روش، شما که در یک یا چند حرفه تخصصی مهارت دارید، یک سایت راه‌اندازی کنید و در آن خدماتتان را ارائه دهید. مثل: نقاشی، برنامه‎‌نویسی، شعر، تولید محتوا، عکاسی و … .

البته می‌توانید این کار را با گذاشتن تبلیغ در سایت‌های دیگران نیز انجام دهید.

کسب درآمد از طریق تولید محتوا

شما می‌توانید از زمینه تخصصی خود و از حوزه‌های مورد علاقه خود و یا از هر رشته‌ای که تواناییش را داشته باشید، پولدار شوید! چگونه؟ با تولید محتواهای خوب و یونیک.

مثلاً شما می‌توانید ویدئوهای آموزشی نحوه کار با نرم‌افزارهای مختلف را در سایت خود قرار دهید و آنها را بفروشید. یا اینکه بخشی از آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و با تبلیغ آنها، مشتری برای تجارت اینترنتی خود پیدا کنید.

البته تولید محتوا فقط محدود به تولید فیلم نمی‌شود.

شما می‌توانید از طریق نوشتن مقاله، تولید عکس‌های جذاب، ساختن پادکست و … کسب درآمد کنید.

کسب درآمد اینترنتی از طریق شبکه‌های اجتماعی

این روش یکی از جذاب‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و آسانترین روش‌ها برای درآمدزایی است.

در ایران شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام محبوبیت زیادی دارند و بستری مناسب برای جذب میلیون‌ها مشتری است.

بنابراین، با یک استراتژی هدفمند و کمک گرفتن از مجموعه‌های قدرتمند دیجیتال مارکتینگ شما می‌توانید کسب‌وکار اینترنتی خود را با کمترین هزینه و بیشترین درآمد راه‌اندازی کنید.

البته نیازی هم نیست که حتماً شما محصول یا خدماتی برای ارائه داشته باشید. شما می‌توانید در صفحات خود محصولات و خدمات  دیگران را تبلیغ کنید و یا بفروشید!

کسب درآمد از طریق تبلیغات

این هم یکی از جذاب ترین و پولسازترین تکنیک‌ها برای کسب درآمد بالا است!

در این روش شما فقط و فقط مخاطب و فالوور جمع می‌کنید! فالوورهای شما سرمایه‌های شما هستند.

این کار را می‌توانید با ایجاد یک سایت و یا مثلاً راه‌اندازی یک کانال تلگرامی و یا پیج اینستاگرامی انجام دهید.

در نهایت، زمانی که فالوورهای بیشماری را جذب کردید، می‌توانید از برندهای مختلف برای تبلیغ کردن آنها در کانال یا پیچ خود سفارش‌های تبلیغاتی دریافت کنید.

منبع: تسمینو پلتفرم رپورتاژ اگهی

دکمه بازگشت به بالا