برترین های ترند روزعلمی و پزشکی

نحوه نصب تخت خواب دونفره ام دی اف

روش نصب انواع تخت خواب چگونه است؟

مقدمه

نصب انواع تخت خواب خصوصا تخت خواب دو نفره چگونه است؟ تخت خواب هم مانند دیگر لوازم خانه احتیاج به نصب دارد. اول از همه باید شکل و ساختار تخت خواب خود را بشناسید و بعد اقدام به نصب آن کنید، البته باید توجه داشته باشید که برخی از تخت خواب ها پیچیدگی خاصی دارند و باید نصاب کار آزموده آن ها را نصب کند.

ساختار تخت خواب ها

برای نصب انواع تخت خواب احتیاج به شناسایی ساختار آنها است. برخی از تخت خواب ها ساختار تک واحدی دارند و برخی دیگر هم ساختار دوگانه دارند.

ساختار دو گانه تخت خواب چیست؟

در بیشتر تخت خواب های بازاری و ارزان قیمت  دو قسمت وجود دارد:

  • کفی های چوبی و فلزی ک تشک روی آن قرار می گیرد.
  • تاج ها که به همراه دو قید به یکدیگر متصل می شوند.

در این موارد هیچ گونه اتصال مقاومی وجود ندارد، و عملا شما بر روی یک تکه چوب یا فلز می خوابید و همین دلیل به مرور زمان باعث تکان خوردن و صدا دادن تخت خواب میشود.

نحوه نصب تخت خواب فلزی

  • اول از همه، تاج تخت را با قید کناری تخت در زاویه ۹۰ درجه در کنار یکدیگر قرار دهید.
  • پیچ ها را وارد واشر کنید و به یکدیگر متصل کنید تا قید به تاج تخت متصل شود.
  • مهره ها را بر خلاف جهت ساعت بچرخانید تا پیچ در جای خودش محکم شود.
  • قید بعدی را نیز مطابق با همین روش در جای خودش محکم کنید.
  • پایه ها را به کفی تخت خواب متصل کنید.

توجه : از آچار مناسب برای بستن و محکم کردن پیچ ها استفاده کنید.

نصب تخت خواب جک دار

تخت خواب های جک دار از اون دسته از تخت خواب هایی هستند که نیاز به نصاب ماهر و کارآزموده دارند. این نوع از تخت خواب ها یک محفظه در زیر خود دارند که به عنوان کفی تخت در نظر گرفتهشده است و با بالا بردن تشک تخت خواب باز میشود و برخی از افراد در آن وسیله نیز قرار می دهند. البته باید مراقب بود تا وزن تشک به گونه ای باشد که کفی تخت به سمت بالا پرتاب نشود و خطر آفرین نشود. این نوع از تخت ها از یراق آلات مستحکم ساخته شده اند که هیچ آسیبی به آنها وارد نشود.

نصب تخت خواب کودک و بچه

نصب تخت خواب کودک و نصب تخت خواب بچه نیاز به مهارت خاصی ندارد و به راحتی می توانید آن را در منزل خود نصب کنید. برخی از تخت خواب های کودک دارای آسانسور هستند که در کنار تخت قرار می گیرند.

نصب تخت خواب یک نفره و دو نفره

نصب تخت خواب تاشو ی یک نفره به مهارت نیازمند است. این نوع از تخت خواب مناسب فضاهای کوچک مثل اتاق کار است که بعد از کار میتوانید آن را باز کنید و به راحتی روی آن استراحت کنید. این نوع از تخت دو نفره نیز دارد. ابعاد دو نفره بزرگ تر است پس باید این را در نظر داشته باشید که برای نصب این دو، یک نصاب ماهر استخدام کنید که کار شما به راحتی انجام شود.

نصب تخت خواب ام دی اف(MDF)

این مدل از تخت خواب ها بسیار ساده و در عین حال شکیل هستند و به دست نجار ماهر ساخته می شوند. تخت های ام دی اف پیچیدگی زیادی ندارند و شما میتوانید آنها را نصب کرده و به راحتی استفاده کنید. نیازی به نصب خاصی ندارند و بیشتر آنها به یک دیگر متصل شده اند و قابل جدا سازی نیستند. تمامی این تخت ها تک نفره و دو نفره نیز دارند و تمام اجزای آن متصل هستند.

راهنمای نصب تخت خواب یک نفره و دو نفره (آموزش تصویری)

تخت خواب یا سرویس خواب یکی از آیتم‌های بسیار مهم در دکوراسیون داخلی به‌شمار می‌آید که باید همواره به سراغ خرید بهترین آن رفت. با این حال تمام سرویس خواب‌ها در هنگام تحویل به مشتری، به‌صورت قطعات جداگانه عرضه می‌شوند و شما باید برای استفاده از این آیتم، قطعات مختلف آن را به یکدیگر متصل کنید. بسیاری از افراد با روش نصب سرویس خواب جدید خود آشنایی ندارند و به همین خاطر نمی‌توانند بدون کمک، از تخت خواب خود رونمایی کنند. به همین خاطر در این مطلب با راهنمای نصب تخت خواب همراه شما هستیم تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن، سرویس خواب خود را نصب کنید.

راهنمای نصب تخت خواب ساده (چوبی یا فلزی)

همان‌طور که می‌دانید، تخت خواب‌ها انواع مختلفی مانند یک‌نفره، دونفره، کشودار و ساده دارند. به همین خاطر روش نصب هر یک از مدل‌های تخت خواب با مدل‌های دیگر متفاوت است. البته این تفاوت بیشتر در جزئیات وجود دارد و روش نصب کلی سرویس خواب‌های مختلف، با یکدیگر مشابه است. به همین خاطر در راهنمای نصب تخت خواب، در ابتدا به سراغ آموزش نصب سرویس خواب ساده می‌رویم.

به‌طور کلی سرویس‌ خواب از اجزایی مانند سر تخت، قیدهای کناری، پایین تخت، کفی فلزی یا چوبی، پیچ‌ومهره و پایه‌های کافی تشکیل شده‌اند. بسته به مدل تخت شما، این اجزا می‌توانند کم‌تر یا بیشتر نیز باشند. برای مثال در تخت‌ خواب‌های کشودار، شما ریل و کشو نیز به همراه اجزای عنوان‌شده، دریافت خواهید کرد. مهم‌ترین مرحله در نحوه نصب تخت خواب که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، باز کردن اصولی بسته‌بندی است. شما باید با ملایمت، پلاستیک و کاورهای سرویس خواب جدید خود را باز کنید. (اگر تمایل به خرید تخت خواب دارید، از مدل‌های موجود در ایران دکور دیدن کنید)

مرحله اول

در مرحله اول، سر تخت و یکی از قیدهای کناری را در کنار هم قرار دهید. باید توجه داشته باشید که سوراخ‌هایی برای اتصال قیدهای کناری و سر تخت روی بدنه آن‌ها تعبیه شده است که پیچ‌ومهره‌ها باید داخل آن‌ها قرار گیرند. بعد از قرار دادن سر تخت و یکی از قیدهای کناری، از پیچ‌ومهره برای اتصال آن‌ها به یکدیگر استفاده کنید.

مرحله دوم

بعد از اتصال یکی از قیدهای کناری به سر تخت، به سراغ اتصال قید کناری دیگر به سر تخت می‌رویم. روش اتصال در این مرحله با مرحله قبلی یکسان است. بعد از پایان مرحله دوم، شما مقدار زیادی از مراحل راهنمای نصب تخت خواب را طی کرده‌اید.

مرحله سوم

در مرحله سوم، شما باید پایین تخت را به قیدهای کناری متصل شده به سر تخت متصل کنید. باید اشاره داشت که اگر حفره‌های قیدهای کناری به‌صورت کامل روی حفره‌های اتصال پایین تخت قرار نگرفت، تنها کافی است با کمی فشار، پایین تخت و قیدهای کناری را به یکدیگر نزدیک کنید.

مرحله چهارم

حال بسته به این که سرویس خواب شما دارای کفی فلزی یا چوبی است، باید کفی را در قسمت وسط سرویس خواب قرار دهید. کفی‌های فلزی خود دارای پایه هستند و بدون اتصال به قیدها روی زمین قرار می‌گیرند. اما کفه‌های چوبی عموما صفحه‌های ام‌دی‌اف هستند که باید روی لبه قیدهای کناری قرار بگیرند. بعد از قرار دادن کفی، سرویس خواب شما آماده استفاده است. البته قبل از استفاده، شما به یک تشک مناسب نیاز خواهید داشت که بسته به ابعاد سرویس خوابتان، می‌توانید آن را خریداری کنید.

راهنمای نصب تخت خواب کشودار

در راهنمای نصب تخت خواب کشودار، باید بگوییم که بیشتر مراحل نصب این نوع تخت خواب‌ها، با دیگر تخت‌ خواب‌ها مشابه است. با این حال، به علت وجود کشو، شما باید یک یا چند مرحله بیشتر را طی کنید. اگر کشو تخت خواب شما دارای ریل است، باید ریل‌های کشو را در محل مورد نظر با استفاده از پیچ ثابت کنید. سپس کشوها را به‌آرامی وارد ریل کرده و به سمت داخل فشار دهید تا درون ریل قرار بگیرند.

باید اشاره کرد که برخی از مدل‌های تخت خواب کشودار، بدون کشو ریلی عرضه می‌شوند. این نوع کشوها در پایین‌ترین قسمت تخت و به زیر قیدهای کناری متصل شده و دارای چرخ هستند. به عبارت دیگر، این نوع کشوها روی زمین قرار می‌گیرند و شما برای نصب آن‌ها، به انجام کار خاصی نیاز ندارید.

آموزش نصب تخت خواب یک نفره

در راهنمای نصب تخت خواب یک نفره باید بگوییم که روش نصب این نوع سرویس خواب نیز با روش نصب عنوان‌شده هیچ‌گونه تفاوتی ندارد. بلکه به علت کوچک‌تر بودن قطعات، شما کار آسان‌تری برای نصب این نوع تخت خواب‌ها پیش روی خود خواهید داشت.

آموزش نصب تخت خواب دو نفره

بسیاری از افراد وقتی به سراغ راهنمای نصب تخت خواب می‌آیند، می‌خواهند یک تخت خواب دو نفره را سرهم کنند. باید گفت که روش نصب این نوع سرویس خواب نیز تفاوتی با روش نصب سرویس خواب ساده ندارد. البته باید اشاره کرد که به علت بزرگ‌تر بدن ابعاد سرویس خواب‌های دونفره، این نوع سرویس‌ها عموما با دو کفی عرضه می‌شوند. از طرف دیگر در کنار کفی فلزی یا جوبی، از یک قابل فلزی نیز برخوردار هستند. به همین خاطر شما بعد از اتصال اجزای تخت به یکدیگر، قابل فلزی را در میان تخت قرار داده و سپس کفی‌های چوبی را روی آن قرار می‌دهید.

منبع:

goodhousekeeping.com

بهکار چوب

سال ۱۳۵۷ شروع کار بهکارچوب توسط حسن شیرین آبادی در یک کارگاه نجاری بود که بعدها پایه و اساس ایجاد این مجموعه شد. گروه بهکارچوب همیشه پایبند به دو اصل مهم ایجاد محصولات با کیفیت و مسئولیت پذیری در قبال مشتریان بوده و هست. افتخار داریم که از طرف مشتریان بهکارچوب به خاطر کیفیت بالا مواد اولیه به کار رفته، طراحی منحصر به فرد، مسئولیت پذیری و ساخت محصولات ممتاز، دارای طول عمر بالا و مناسب برای استفاده روزمره تحسین می شویم.
دکمه بازگشت به بالا