برترین های ترند روزعلمی و پزشکی

ماندگاری بوکال فت چقدر است؟

عمل بوکال فت چیست و دقیقا چه مزایایی دارد؟

برداشتن چربی بوکال یا بوکال فت صورت نوعی جراحی زیبایی است که به منظور کوچک کردن صورت و مدلینگ صورت از طریق خارج کردن چربی ناحیه زیر گونه از داخل دهان انجام می‌شود. در نتیجه این عمل صورت لاغرتر و جوانتر دیده می‌شود. چربی بوکال همیشه به یک اندازه نیست و از فردی تا فرد دیگر و حتی از گونه‌ای تا گونه دیگر متفاوت است. همچنین ممکن است این عمل در کنار عمل لیفت صورت یا بزرگ کردن گونه نیز انجام شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با این جراحی زیبایی صورت و مزایا و معایب عمل بوکال فت آشنا شوید.

عمل بوکال فت چیست؟

قبل از اینکه بدانید بوکال فت چیست بهتر است با مفهوم چربی بوکال آشنا شوید. چربی بوکال به توده چربی که بین عضله بوکسیناتور و سایر عضلات سطحی صورت قرار گرفته گفته می شود که اندازه این چربی در افراد مختلف متفاوت است. به زبان ساده تر اگر بخواهیم چربی بوکال را توضیح دهیم به چربی داخل دهانی گفته می شود که  اگر بیش از حدی باشد منجر به چاقی گونه ها می شود. چربی بوکال از کنار پیشانی تا پایین استخوان گونه ادامه دارد و در گوشه های لب به پایان می رسد. به برداشتن چربی های اضافه موجود در این قسمت عمل بوکال فت صورت گفته می شود.

وقتی می گوییم عمل جراحی بوکال فت شاید برای شما کمی ترسناک باشد اما باید بدانید که این عمل یک عمل جراحی بسیار ساده و سریع است که نیازی به بیهوشی فرد ندارد. در طی این عمل یک برش کوچک داخل دهان فرد ایجاد می شود و چربی های اضافی از این طریق خارج می شوند.

یکی از مزایای این عمل این است که از بخیه جذبی استفاده می شود و نیازی به کشیدن بخیه ها نیست و هیچ گونه جای زخم یا اسکاری بر روی صورت و دهان باقی نمی ماند.

ورم بعد از عمل بوکال فت پس از 24 ساعت فروکش خواهد کرد و برای دیدن نتیجه نهایی عمل باید حدود سه ماه صبر کنید.

مراحل انجام بوکال فت

همانطور که می دانید انجام هر عملی نیاز به انجام برخی مراقبت های اولیه است که در بالا تمام نکات مورد نیاز در این خصوص را برای شما شرح دادیم، پس از انجام تمامی مراحل پیش از عمل دکتر مربوطه می بایست با توجه به نوع آزمایش ها و نوع عملی که از قبل و با مشورت با فرد انجام شده است و همینطور با در نظر گرفتن فرم صورت و مقدار تخلیه چربی لازم عمل را انجام دهد.

به طور معمول عمل بوکال به دو صورت بی حسی موضعی و بیهوشی کامل انجام می شود که در اکثر موارد فقط از بی حسی موضعی استفاده می شود، در ادامه نحوه انجام این عمل را برای شما شرح خواهیم داد:

اولین قدم در انجام عمل بوکال تزریق یک آرام بخش جهت کم کردن استرس شخص و سپس بی حس کردن محل عمل است. به طور معمول و در بیشتر موارد بی حسی به صورت موضعی انجام می شود و این روش به معنی داشتن یک عمل سرپایی و بدون درد است.

پس از بی حس کردن موضع مورد نظر دکتر متخصص برشی در بخش داخلی دهان ایجاد می کند و سپس از طریق همان شکاف بافت های چربی موجود در قسمت گونه را که به دیواره داخلی چسبیده است جدا می نماید.

لازم به ذکر است که شکاف ایجاد شده در داخل دهان با توجه به اندازه و فرم صورت ایجاد می شود و این مقدار ممکن است از 2 الی 5 cm متغیر باشد، این برش در بخش اصلی عضله صورت یعنی گونه ایجاد می گردد.

تخلیه چربی بوکال به این صورت انجام می شود که پس از برش به بخش بیرونی دهان فشار وارد می شود تا بافت چربی کاملا مشخص شود و پس از آن با کمک برخی تجهیزات خاص پزشکی چربی ها تخلیه می شود.

پس از تخلیه مقدار چربی لازم می بایست قسمت برش زده بخیه شود.

لازم به ذکر است که چربی بوکال یا BFP یک ساختار فوق العاده و خاص است که به نسبت سایر چربی های موجود در صورت قرار دارد ، چنانچه این عمل توسط پزشک متخصص و به صورت اصولی برداشته نشود امکان دارد تاثیری برعکس به آنچه تصور شماست داشته باشد.

مزایای بوکال فت

 • برجسته شدن گونه ها
 • جوانتر شدن چهره
 • بهبود خطوط و زوایای فک و گونه ها
 • کانتور صورت
 • عمل بوکال فت جای زخم و اسکار باقی نخواهد گذاشت
 • برش ها در داخل دهان هستند و بر روی پوست برشی داده نمیشود .

معایب بوکال فت

تصمیم برای انجام تخلیه چربی با بوکال فت بسیار شخصی است و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید آیا مزایای این متد شما را به اهدافتان می‌رساند یا نه؟ آیا می دانید عوارض بوکال فت چیست و آیا خطرات و معایب احتمالی بوکال فت برایتان قابل قبول است یا خیر. پزشک و یا اپراتور شما خطرات مرتبط با جراحی را با جزئیات توضیح خواهند داد و در پایان از شما درخواست می‌کنند که فرم‌های رضایت نامه را امضا کنید تا اطمینان حاصل شود که روش‌هایی را که باید انجام دهید و خطرات یا عوارض احتمالی ناشی از آن‌ها را کاملاً درک می‌کنید.

خطرات احتمالی برداشتن چربی صورت در صورتیکه یک مرکز غیر معتبر و یا یک اپراتور نابلد آن را انجام دهد ممکن است شامل موارد زیر باشد اما خب ققط به این موارد محدود نمی‌شود:

 • خطرات ناشی از بیهوشی موضعی
 • ورم بعد از عمل بوکال فت
 • عدم تقارن دو طرف صورت
 • خون ریزی
 • ترومبوز ورید عمقی
 • عوارض قلبی و ریوی
 • تجمع مایع (سروما)
 • هماتوم
 • عفونت
 • آسیب مجرای بزاقی
 • آسیب به شاخه‌های عصبی صورت که منجر به ضعف موقت یا دائمی عضلات صورت می‌شود
 • بی حسی یا سایر تغییرات در احساسات
 • احساس درد مداوم
 • بهبود ضعیف زخم‌ها
 • امکان نیاز به جراحی مجدد
 • تورم طولانی مدت
 • نتیجه زیبایی شناختی کمتر از حد مطلوب و یا حداقل تغییرات

این خطرات و سایر خطرات قبل از رضایت شما به طور کامل مورد بحث قرار خواهند گرفت. مهم است که تمام سوالات خود را مستقیماً با پزشک خود مطرح کنید. سوالاتی از قبیل اینکه آیا بوکال فت باعث پیری می‌ شود؟ و غیره.

ماندگاری بوکال فت

تقریبا می توان گفت این جراحی یک جراحی دائمی است . پس از برداشتن چربی بوکال دیگر در این منطقه چربی مجددی تجمع پیدا نمی کند.با این وجود، نوع رژیم غذایی، اضافه وزن یا لاغری بعد از جراحی می تواند در ماندگاری آن تاثیر گذار باشد. به همین دلیل توصیه می شود سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید تا از نوسانات وزنی که می توانند شکل صورت شما را تغییر دهند، جلوگیری کنید.

نتیجه گیری

دنیای امروزه عرصه ی رقابت های زیباییست اما بطور دقیق برای شرح زیبایی نمیتوان چهارچوب مشخصی بیان کرد چرا که این امر به سلیقه ی افراد مرتبط است و در طول زمان و در سنین مختلف متغیر خواهد بود امروزه توقع افراد از زیبایی نسبت به گذشته بسیار متفاوت شده است گاهی شاهدیم چیزی که در گذشته زیبایی محسوب میشده امروزه یک حس منفی ایجاد میکند.

 این روزها زاویه دار کردن چهره یا اصطلاحا مادلینگ بسیار مورد توجه قرار گرفته است که رسیدن به این اهداف به کمک علم پزشکی به میزان زیادی آسان شده است میتوان گفت یکی از مهمترین جز اعضای بدن انسان که به طور بیشتر و گسترده تری زیبایی را به نمایش میگذارد چهره است زیبایی و خوش فرم بودن گونه ها یکی از عوامل جذابیت صورت فرد است جراحی بوکال فت یکی از تکنیک های برتر در زیباسازی گونه ها می باشد.

بوکال فت نوعی جراحی پلاستیک است که تخلیه ی چربی در ناحیه ی گونه را به همراه دارد این عمل تحت بی حسی موضعی انجام میشود تخلیه ی چربی به روش بوکال یکی از بهترین شیوه ها برای رهایی از چربی های اضافه ی ناحیه ی گونه میباشد بیشتر افراد تمایل دارند بجای صورت های گرد و چاق ، صورتی به شکل مثلث وارونه یا قلبی داشته باشند که در زیبایی شناسی چهره ای جذاب است اینگونه افراد جراحی بوکال فت را انتخاب میکنند چرا که جز بهترین گزینه هاست .

دکمه بازگشت به بالا