اقتصادیبرترین های ترند روز

آشنایی با کولر گازی اجنرال 24000 و بوش 24000 و مقایسه ی این دو برند

انتخاب کولر گازی مناسب و خوش فروش ترین مدل ها

با توجه به گرم شدن هوا، انتخاب یک کولر گازی مناسب و مقرون به صرفه بسیار اهمیت دارد. اولین نکته ای که در انتخاب کولر گازی به ما کمک می کند، تعیین ظرفیت مورد نیاز است. ظرفیت کولر انتخابی، با توجه به متراژ فضایی که کولر قرار است در آن قرار بگیرد، تعیین می شود. هرچه فضا بزرگتر باشد، ظرفیت کولر نیز باید بیشتر باشد تا بتواند محیط را به خوبی خنک سازد. البته اگر رفت و آمد به فضای مورد نظر زیاد است، مقدار زیادی از هوای سرد از این طریق از محیط خارج می شود. در نتیجه، باید ظرفیت های بالاتر را برای سردسازی بهتر محیط انتخاب نمود.

انتخاب کولر گازی با توجه به محیط

توجه به اقلیم آب و هوایی نیز در انتخاب نوع کولر بی تاثیر نیست. به طور مثال، استفاده از کولرهای آبی در مناطق خشک مقرون به صرفه تر است. نوع کمپرسور موجود در کولر نیز دارای اهمیت است. در کولرها اغلب دو نوع کمپرسور اسکرول و روتاری وجود دارد، که البته کمپرسور اسکرول قیمت بالاتری داشته و به همین دلیل در بیشتر کولرها از کمپرسور روتاری استفاده می شود.

مقایسه کولر‌گازی اجنرال 24 هزار

این برند پرطرفدار ژاپنی دارای عملکرد سرمایش و گرمایش با ظرفیت 24000 می باشد که کمپرسور به کار رفته در آن از نوع روتاری اینورتر‌دار می باشد. موتور این کولر گازی  در روزهای گرم تا دمای 63 درجه و در روزهای سرد تا دمای منفی 15 درجه را تحمل می کند. پس لازم نیست نگران خراب شدن موتور و عملکرد نادرست آن در روزهای بسیار سرد و یا بسیار گرم باشید. کولر گازی اجنرال با این ظرفیت، برای اتاق هایی به متراژ 50 تا 70 متر مربع مناسب است. همچنین، مناطق جنوبی کشور که آب و هوای بسیار گرمی دارند، می توانند از کولر گازی اجنرال 24000 مدل ASGS24LFCA استفاده کرده و از عملکرد بی نظیر آن مطمئن باشند.

کولر گازی اجنرال 24000 مصرف انرژی کمی داشته و می تواند مقدار مصرف برق را تا 75 درصد کاهش دهد. فیلترهای این مدل کولر گازی قابلیت بوزدایی داشته ، ذرات ریز گرد و غبار را جذب کرده و هوای داخل اتاق را مطبوع می کنند. برد اینورتری که در کولر گازی اجنرال 24000 به کار رفته است، باعث می شود که موتور کولر گازی خاموش نشده و بدون مصرف انرژی به کار خود ادامه دهد. به این وسیله، مصرف انرژی در کولر گازی اجنرال کنترل می شود. علاوه بر این، حالت اینورتر، سرعت دستگاه را تنظیم کرده و باعث ایجاد هوای مطبوع و دلپذیر در محیط می شود.

پنل این مدل کولر گازی قابل شستشو می باشد و باید توجه داشت که کثیف بودن فیلتر ها و پنل داخلی منجر به کاهش قدرت پرتاب باد شده و عملکرد کولر گازی را تحت تاثیر قرار می دهد. کولر گازی اجنرال 24000 از حالت سرمایش سریع نیز برخوردار است. با این ویژگی، دمای اتاق در مدت زمان کوتاهی به دمای ایده آل رسیده و در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود. با قدرت پرتاب باد چهار جهته ی این کولر‌گازی، خنک سازی تمام اتاق به صورت یک دست انجام شده و هوای خنک تمام اتاق را پوشش می دهد.

حالت سرمایش سریع در کولر‌گازی اجنرال

مقایسه کولر‌گازی بوش 24000

کولر گازی بوش 24000 دارای برچسب مصرف انرژی  A بوده و نسبت به مدلهای قبلی برند خود، 15 درصد کاهش مصرف انرژی داشته است. بعلاوه، این مدل مجهز به حالت صرفه جویی در مصرف برق است که با انتخاب آن، عملکرد دستگاه محدود شده و از دوران اضافی جلوگیری می کند. لازم به ذکر است که استفاده از این حالت، اختلالی در سرد سازی محیط ایجاد نمی کند. این مدل کولر‌گازی بدون اینورتر بوده اما مجهز به کمپرسور روتاری با سیستم حفاظتی 3 دقیقه ای برای کمپرسور می باشد. همچنین، پرتاب هوای چهار جهته باعث خنک شدن کل اتاق می شود.

کولرگازی بوش 24000 دارای گاز مبرد  R410Aبوده و از ویژگی ضد برفک (یخ زدایی) یا Defrost برخوردار است. با این ویژگی، گاز مبرد کولر در هوای خیلی سرد دچار یخ زدگی نشده و کولر می تواند برای گرمایش محیط، عملکرد مناسبی داشته باشد.از دیگر امکانات کولر‌گازی بوش می توان به حالت تایمر خواب اشاره کرد. با استفاده از این حالت، می توان کولر را برای یک خواب شبانه ی راحت با دمایی مناسب تنظیم نمود.

اگر می خواهید در مدت زمان کمی اتاق را سریعا خنک کنید، می توانید از حالت توربو در کولر‌گازی بوش 24000 مدلb1zma/i24602  استفاده کنید. حالت توربو، دستگاه را با حداکثر سرعت کمپرسور به راه انداخته تا در مدت زمان کوتاهی، اتاق خنک شود. کندانسور خارجی کولر‌گازی بوش در برابر هرگونه خوردگی و زنگ زدگی مقاوم است. علاوه بر این، این کندانسور نسبت به برندهای دیگر دارای سر و صدای کمتری می باشد. کولر گازی بوش به سیستم محافظ الکتریکی نیز مجهز است که از دستگاه در برابر نوسانات برق محافظت می کند. قطع کن کمپرسور نیز در هنگام بالا و پایین شدن ولتاژ برق، عملکرد کمپرسور را متوقف می کند.

مقاومت کندانسور خارجی کولر‌گازی بوش در برابر رطوبت

کولرگازی بوش 24000 مجهز به یک فیلتر تصفیه قابل شستشو و یک فیلتر کربن فعال است تا از ورود آلودگی ها به محیط داخلی جلوگیری کند. گفتنی است که در کولر گازی بوش، روشن شدن چراغ فیلتر نشان دهنده ی زمان تمیز کردن آن است.

مقایسه کولر‌گازی بوش 24000 با کولر‌گازی اجنرال 24000

در مقایسه ی این دو برند باید عنوان کرد که کولر گازی اجنرال 24000 بیشتر با شرایط آب و هوای ایران سازگار بوده و کولرهای گازی بوش  برای شرایط جغرافیایی کشور ما طراحی نشده اند. البته، اخیرا کولر گازی بوش به کشور ما وارد نشده و در بازار ایران نمونه های اصل این برند، یا کم هستند یا وجود ندارند.  متاسفانه، نمونه های تقلبی کولر‌گازی برند بوش در بازار بسیار زیاد شده است. اگر کولرگازی بوش اصل باشد، قیمت بسیار بالایی داشته و از نظر هزینه مقرون به صرفه نیست. پس خرید کولرهای گازی اجنرال مقرون به صرفه تر است.

https://bamitak.com/product/cooler-24000-ogeneral/

در حال حاضر، کولر گازی اجنرال بهترین مارک کولر گازی در ایران بوده و خریداران را به خود جذب کرده است. کیفیت کولر گازی اجنرال 24000 بسیار بالا بوده و مصرف انرژی کم به همراه مقاومت بالای قطعات، باعث برتری این برند کولرگازی در میان سایر رقبا شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کولرهای گازی برند اجنرال و بوش به سایت https://bamitak.com مراجعه کرده و با خرید محصول از بامی تک، خریدی مطمئن را تجربه کنید.

دکمه بازگشت به بالا