اجتماعیبرترین های ترند روز

ویژگی ها و توانمندی های یک وکیل ملکی خوب در تهرانپارس

تمامی ساکنین شهر تهران که طرح دعوایی علیه آن ها شده است و یا پرونده ای ملکی و مربوط به زمین را دارند، می توانند از خدمات مجموعه وکیل تهران 24 بهره مند شوند. اگر ساکن تهرانپارس تهران هستید نیز می توانید برای دریافت مشاوره از وکیل ملکی در تهرانپارس با شماره مجموعه که در سایت وجود دارد تماس حاصل فرمایید.

اگر تا به حال درگیر پرونده های ملکی شده باشید، حتما می دانید که پیش بردن این پرونده ها بدون کمک گرفتن از وکیل ملک کار بسیار دشوار و پر چالشی است. وکلای وکیل تهران 24 با دانش و مهارتی که در زمنیه ملک و اراضی دارند، می توانند به شما در گرفتن حق و حقوقتان کمک کنند.

در ادامه این مقاله به ویژگی ها و توانمندی های یک وکیل ملکی خوب خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید. مشاوره بهترین وکیل ملکی در تهرانپارس را با مجموعه ما داشته باشید.

وکیل ملکی در تهرانپارس کیست؟

وکیل ملکی در تهرانپارس

وکیل ملکی در تهرانپارس و یا هر منطقه دیگری از تهران و ایران، فردی است که در حوزه پرونده هایی که مربوط به ملک می شود و در واقع اموال غیر منقول هستند، تخصص دارد. اموال غیر منقول نیز به امولی گفته می شود که قابلیت جا به جایی ندارند.

به صورت کلی به دو نوع املاک و اراضی تقسیم بندی می شوند. املاک شامل املاک تجاری و املاک مسکونی می باشد. اراضی نیز شامل زمین های داخل محدوده شهری و زمین های خارج محدوده شهری است. وکیل ملک، وکیلی است که می تواند در زمینه این پرونده ها دادخواست اقامه کرده و از دادخواست خود دفاع کند.

وکیلی است که تخصص او در زمینه پرونده های مربوط به اموال غیر منقول اشخاص است. اموال غیر منقول به اموال و دارایی هایی گفته می شود که قابلیت انتقال و جابه‌جایی ندارند. اموال غیر منقول به صورت کلی به دو نوع املاک و اراضی تقسیم بندی می شوند. املاک شامل املاک تجاری و املاک مسکونی می باشد. اراضی نیز شامل زمین های داخل محدوده شهری و زمین های خارج محدوده شهری است. وکیل ملک، وکیلی است که می تواند در زمینه این پرونده ها دادخواست اقامه کرده و از دادخواست خود دفاع کند.

وکیل املاک و مستغلات می تواند در زمینه های دیگر نیز وکالت کند؟

وکیل املاک و مستغلات

ممکن است فکر کنید وکیل ملکی در تهرانپارس تنها می تواند در زمینه پرونده های ملکی فعالیت کند. اما این گونه نیست. وکلای ملکی همانند سایر وکلای حقوقی توانایی اقامه دعوا و دفاع از آن را در تمام زمینه ها دارند. اما این وکلا تصمیم می گیرند به صورت تخصصی در یک حوزه فعالیت کنند. این کار باعث می شود که وکلا در آن حوزه به تجربه و دانش بسیار بیشتری دست یابند؛ یا به اصطلاح در آن حرفه ای و متخصص شوند. به همین دلیل بهتر است در حوزه پرونده های ملکی حتماً به وکیل ملکی مراجعه کنید. زیرا این وکلا در زمینه پرونده های ملکی بسیار حرفه ای تر از وکلای دیگر هستند.

وظیفه وکیل ملکی در تهرانپارس چیست؟

وظیفه وکیل ملکی در تهرانپارس این است که برای موکل خود تشکیل پرونده انجام دهد و دادخواست مطابق با پرونده را مطرح کند. در واقع اصلی ترین و مهم ترین وظیفه وکیل املاک آن است که دعوای خود را در دادگاه مطرح سازد. سپس تمام تلاش خود را برای به اجرا گذاشتن آن کند. در واقع از دعوای مطرح شده دفاع کند تا عدالت را در حق موکل خویش اجرا نماید. وکیل ملکی وظیفه دارد موکل خویش را در روند جریان پرونده بگذارد و او را بی اطلاع نکند. وکیل ملکی در تهرانپارس باید تمام تلاش خود را جهت جمع کردن ادله و مدارک لازم برای دفاع از موکل خود به کار گیرد.

چه زمانی باید به وکیل ملکی در تهرانپارس مراجعه کنیم؟

وکیل ملکی

هر زمانی با مشکلاتی در زمینه املاک و مستغلات خود مواجه شدید حتماً قبل از هر چیز به وکیل ملکی در تهرانپارس مراجعه کنید. وکلای ملکی می توانند برای حل مشکلات حقوقی شما راهکارهای بسیار مفید و سریعی ارائه دهند. مشکلات ملکی می توانند شامل موارد زیر باشند.

 • کسی بدون اجازه وارد ملک شما شود.
 • فردی بدون رضایت شما به ماندن در ملک شما ادامه دهد و از خروج از ملک شما امتناع کند.
 • شخصی بدون اجازه شما و به صورت غیرقانونی ملک شما را بفروشد.
 • فردی به املاک و مستغلات شما آسیب بزند و خسارت مالی به وجود بیاورد.
 • مستأجر شما بدون اجازه و رضایت شما ملکتان را به فرد دیگری بدهد.
 • گرفتن پایان کار برای ساختمان خویش
 • و …

آیا مراجعه به وکیل برای رسیدگی به پرونده های ملکی ضروری است؟

بسیاری از افراد در خصوص حل پرونده های قضایی خود از مراجعه به وکیل ملکی در تهرانپارس امتناع می کنند. زیرا فکر می کنند که گرفتن وکیل کاری غیرضروری و خرجی اضافی است. در این خصوص باید خدمتتان عرض کنیم بسیاری از مراجعین وکلا از ابتدا خودشان تصمیم به حل پرونده های قضایی گرفته اند. اما چون در حل پرونده خود شکست خورده اند به ناچار به وکیل مراجعه می کنند.

پس بهتر است از همان ابتدای پرونده به وکیل ملکی خوب و مجرب مراجعه کنید. وکلای ملکی با تمام قوانین و راهکارهای حوزه ملکی آشنایی دارند. در نتیجه می توانند پرونده را در کمترین زمان و با کمترین دردسر به نتیجه برسانند. همچنین اگر خودتان تصمیم به حل پرونده بگیرید ممکن است دچار ضرر و زیان های مالی فراوانی شوید. بنابراین اگر نگه داشتن ملکی و محافظت از آن برایتان بسیار مهم است حتماً به فکر مراجعه به یک وکیل ملکی باشید.

وکیل ملکی در تهرانپارس چه دعواهایی را می تواند مطرح کند؟

وکیل املاک

دعاوی به دادخواست هایی گفته می شوند که توسط وکیل ملکی در تهرانپارس در دادگاه اقامه و از آن ها دفاع می شود. وکیل ملکی با استفاده از دعاوی مورد نظر تلاش خود را می کند که از حق و حقوق موکل خود محافظت نماید. دعاوی که توسط وکیل ملکی مطرح می شوند به دو دسته اصلی دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری تقسیم بندی می شوند. در ادامه به معرفی هر چه بیشتر این دعاوی به صورت جداگانه می پردازیم.

دعاوی حقوقی چه نوع دعاوی هستند؟

دعاوی حقوقی زمانی توسط وکیل ملکی در تهرانپارس مطرح می شوند که مشکلاتی در به اجرا در آوردن مفاد قرارداد بین طرفین وجود داشته باشد. اگر یکی از طرفین در اجرای صحیح مفاد قراردادی که مورد توافق طرفین بوده است قصوری نشان دهد، این دعاوی مطرح می شوند. در ادامه برخی از دعاوی حقوقی را نام می بریم و مهم ترین آن ها را توضیح می دهیم.

 • دعاوی خلع ید: دعوای خلع ید زمانی مطرح می شود که فردی بدون اجازه مالک، به تصرف ملک او ادامه دهد. در این زمان موکل با کمک وکیل ملکی در تهرانپارس می تواند نسبت به اخراج شخص از ملک خویش اقدام نماید.
 • دعاوی افراز و فروش ملک مشاع: هنگامی که یک ملک متعلق به چندین مالک باشد ممکن است برای تقسیم و فروش ملک با اختلاف رو به رو شوند. این افراد با استفاده از وکیل می توانند جهت تقسیم قانونی ملک مورد نظر اقدام کنند.
 • دعاوی سرقفلی
 • دعاوی تعدیل اجاره بها
 • دعاوی مزاحمت
 • دعاوی تخلیه
 • دعاوی دریافت پایان کار
 • باطل کردن قرارداد به دلیل وجود مشکلاتی در آن
 • الزام اخذ صورت مجلسی تفکیکی

دعاوی کیفری ملکی کدم‌اند؟

دعاوی کیفری زمانی توسط وکیل ملکی در تهرانپارس مطرح می شوند که در اجرای مفاد قرارداد مربوطه جرمی صورت گرفته باشد. البته این نوع دعاوی کمتر توسط وکیل ملکی مطرح می شوند. بلکه وکلای حوزه جرائم کیفری به این پرونده ها رسیدگی می کنند.

 • تصرف عدوانی: تصرف عدوانی زمانی مطرح است که فردی بدون اجازه مالک به تصرفات خود در ملک او ادامه دهد. در این مواقع فرد به کمک وکیل ملکی در تهرانپارس به راحتی حکم تخلیه و اخراج شخص از ملک خویش را می گیرد.
 • فروش املاک و اراضی شخص بدون اجازه وی به شخص دیگری
 • جعل سند و استفاده از سند جعل شده
 • فروش یک ملک به چندین مالک
 • تغییر کاربری دادن زمین کشاورزی به املاک مسکونی و تجاری
 • باطل کردن قرارداد به دلیل وجود مشکلاتی در آن
 • الزام اخذ صورت مجلسی تفکیکی
 • خیانت در امانت و ملکی که به فردی امانت داده شده باشد.
 • آسیب زدن به اموال و ایجاد خسارات مالی
 • انتقال منافع یک ملک به شخص دیگر بدون اجازه مالک اصلی
 • کلاهبرداری کردن در خرید و فروش املاک
 • وارد شدن غیر مجاز به ملک شخصی بدون اجازه وی

فرق تصرف عدوانی و دعاوی خلع ید در چیست؟

ممکن است فکر کنید که دعوای خلع ید با تصرف عدوانی که توسط وکیل ملکی در تهرانپارس مطرح می شوند یکی هستند. اما این دو تفاوت هایی دارند. حکم خلع ید برای اجرا درآمدن نیاز است ابتدا قطعی شود. یعنی اجرای این حکم تشریفات و دادرسی های خاصی دارد و نمی توان سریعاً آن را اجرا کرد. اما حکم تصرف عدوانی پس از صادر شدن می تواند اجرا شود و نیازی به قطعی شدن نخواهد داشت.

هزینه وکیل ملکی در تهرانپارس چقدر است؟

هزینه وکیل ملکی در تهرانپارس

بسیاری از افراد فکر می کنند هزینه وکیل گرفتن بسیار زیاد است. به همین دلیل از مراجعه به وکیل ملکی در تهرانپارس خودداری می کنند. باید توجه داشته باشید که هزینه وکیل کاملاً به پرونده مورد نظر بستگی دارد. هر چه پرونده بیشتر طول بکشد و پیچیدگی زیادی داشته باشد، هزینه بیشتر می شود. توصیه می کنیم به خاطر پرداخت هزینه از مراجعه به وکیل صرف نظر نکنید. چون اگر پرونده خود را به وکیل نسپارید ممکن است دچار ضررهای مالی زیادی شوید. هزینه وکیل در مقایسه ما از دست دادن ملک بسیار ناچیز است. وکلای مجموعه وکیل تهران 24 وکلایی هستند که با یک هزینه مناسب و منطقی می توانند بهترین خدمات را به شما ارائه دهند.

شماره وکیل ملکی خوب و باتجربه در تهران

موسسه حقوقی وکیل تهران 24 مجموعه ای است که می تواند در تمامی پروندهای حقوقی و قضایی به شما عزیزان کمک کند. ما با دارا بودن بهترین وکلا و با تکیه بر تجربه مان تضمین می کنیم که دریافت مشاوره از وکلای ما می تواند در به دست آوردن نتیجه دلخواه در دادگاه کمک شایان ذکر داشته باشد. برای سپردن پرونده های خود به و کلای ما از جمله وکیل ملکی در تهرانپارس، کافی است با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید و با شرح پرونده خود برای وکلای با تجربه مشاوره دریافت نمایید.

دکمه بازگشت به بالا