برترین های ترند روزعمومی

کاربرد، مزایا و راهنمای استفاده از رنگ نسوز دوپلی کالر

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا رنگ قطعات و تجهیزات مورد استفاده در پالایشگاه ها و سایر صنایع که در معرض حرارت بالا هستند، نمی سوزد و تغییر رنگ نمی دهد؟  آیا تا کنون اقدام به رنگ کردن شومینه یا اجاق گاز منزل یا محل کار خود کرده اید؟ نظر شما در رابطه با رنگ های معمولی چیست؟ آیا همان رنگی که برای رنگ آمیزی کمد استفاده می شود برای شومینه نیز جواب می دهد؟ تا به حال در رابطه با رنگ های نسوز دوپلی کالر چیزی شنیده اید؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات جالبی در رابطه با رنگ های نسوز در اختیارتان قرار دهیم.

اسپری رنگ نسوز دوپلی کالر چیست؟

در بخش قبلی به مواقعی اشاره کردیم که حرارت بالاست و قرار است یک وسیله یا قطعه ای را که در معرض حرارت قرار دارد و یا امکان آتش سوزی در محل قرار گیری آن وجود دارد رنگ بزنیم. قطعا برای این کار رنگ معمولی جوابگو نیست و باید از رنگ نسوز استفاده کنید. در حال حاضر با وجود تنوع بالای اسپری رنگ نسوز در بازار، برند دوپلی کالر با کیفیت ترین و معروف ترین اسپری رنگ نسوز است. دوپلی کالر یک برند معروف در زمینه تولید اسپری رنگ، اسپری چسب ورق طلا، اسپری محافظتی خودرو و اسپری آستر پرایمر است. در ادامه با ویژگی ها و مزایای استفاده از اسپری رنگ نسوز دوپلی کالر بیشتر آشنا خواهیم شد.

کاربرد اسپری رنگ نسوز چیست؟

اسپری رنگ نسوز برند دوپلی کالر بر پایه سیلیکون تولید شده که می توانید روی سطوح رنگ شده و رنگ نشده ای که در معرض حرارت بسیار بالا قرار دارند، از این رنگ استفاده کنید. اسپری رنگ نسوز تا دمای 800 درجه سانتی گراد را تحمل می کند. ضمنا برای محاظت از سازه های فولادی که در معرض حرارت بسیار بالا و مداوم قرار دارند نیز می توان از اسپری رنگ نسوز دوپلی کالر استفاده کرد، مثل : بدنه دودکش ها، کوره ها، تاسیسات کارخانجات شیمیایی، پتروشیمی، تیروگاه تولید برق، موتور انواع خودرو، شومینه، اجاق گاز و …

ویژگی ها و نکات مثبت اسپری رنگ نسوز چیست؟

 1. ساخت با مواد اولیه آلمانی
 2. کیفیت بسیار بالا
 3. قابلیت استفاده در صنعت و مصارف خانگی
 4. مقاومت حرارتی تا 800 درجه سانتی گراد
 5. خشک شدن رنگ نهایتا ده دقیقه پس از اتمام رنگ آمیزی (در زمستان ممکن است تا 20 دقیقه نیز طول بکشد)
 6. مقاوم در برابر بنزین، رطوبت، گرما، سرما و عوامل شیمیایی

لازم به توضیح است که اسپری رنگ نسوز در رنگبندی مختلف تولید و به بازار عرضه می شود که هر یک مقاومت حرارتی متفاوتی دارند. رنگبندی اسپری رنگ نسوز دوپلی کالر :

سفید : مقاومت حرارتی تا 500 درجه سانتی گراد

نقره ای: مقاومت حرارتی تا 800 درجه سانتی گراد

 قرمز: مقاومت حرارتی تا 300 درجه سانتی گراد

آبی: مقاومت حرارتی تا 500 درجه سانتی گراد

مشکی: مقاومت حرارتی تا 800 درجه سانتی گراد

اسپری رنگ نسوز دوپلی کالر را از کجا بخریم؟

آموزش نحوه استفاده از رنگ نسوز دوپلی کالر

نه تنها برند دوپلی کالر بلکه اسپری رنگ را از هر برندی که تهیه کرده باشید، می بایست طبق همان روش پیشنهادی کارخانه، اقدام به رنگ آمیزی سطح مورد نظر کنید در غیر این صورت نتیجه صد در صد مطلوبی کسب نخواهید کرد. به دلیل اهمیت روش رنگ آمیزی در این بخش نحوه رنگ آمیزی با اسپری رنگ دوپلی کالر را توضیح خواهیم داد.

 • در قدم اول سطحی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید تمیز کنید. هیچ اثری از گرد و غبار، چربی و … نباید باقی بماند. در غیر این صورت به احتمال زیاد، چربی و گرد و غبار باعث عدم چسبندگی رنگ روی سطح مورد نظر و در نتیجه عدم کسب نتیجه دلخواه شود.
 • قبل از شروع رنگ آمیزی، ابتدا حدود 2 الی 3 دقیقه اسپری رنگ را تکان دهید تا وقتی که صدای گلوله فلزی داخل رنگ به خوبی به گوش برسد.
 • اگر در فصول سرد سال رنگ آمیزی می کنید، پس از رنگ آمیزی، چون حلال دیرتر از حد معمول تبخیر می شود، همین موضوع باعث شره کردن رنگ خواهد شد. پس قبل از رنگ آمیزی، با کمک آب گرم اسپری را تا دمای 35 درجه گرم کنید.
 • برای گرم کردن اسپری، آن را روی شعله گاز و یا داخل آب در حال جوش قرار ندهید. همین که اسپری را داخل یک ظرف پر از آب گرم قرار دهید کافی است.
 • در فاصله 25 سانتی متری و با زاویه 45 یا 60 درجه مقابل سطح مورد نظر بایستید و اقدام به رنگ آمیزی کنید.
 • پوشش رویه حدودا 5 دقیقه بعد از اتمام رنگ آمیزی خشک می شود (در دمای 25 درجه)
 • بعد از اتمام رنگ آمیزی، برای جلوگیری از خشک شدن رنگ داخل نازل، اسپری را به صورت وارونه پاشش کنید تا به این ترتیب نی و نازل آن از رنگ تخلیه شود.

 

منبع : ابزار میهن

دکمه بازگشت به بالا