برترین های ترند روزعلمی و پزشکی

چرا پیکرتراشی به روش قدیمی در حال منسوخ شدن است؟

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها

ایمن، موثر و آسان است اگر کانول با بافت های غیر چربی برخورد کند، سیستم امنیتی فعال و دستگاه فورا متوقف مي شود

.كم درد یا بدون درد است :

به نقل از بهترین دکتر پیکر تراشی :لرزشی به آرامی چربی بدن را از بین می برد. در این روش حداقل اسيب در هنگام خروج چربی دیده می شود.اجازه می دهد تا کشش پوست بسیار عالی باشدمدت زمان کوتاهتر،بهبود سریع تر، درمان انعطاف پذیر باشد.
این روش به پزشک اجازه می دهد تا چربی اضافی بدن را از یک یا چند منطقه بدن به صورت همان زمان خارج کند به عنوان مثال از نقاط دشوار و ظریف که نیاز به مراقبت های اضافی دارند، مانند زانو.برای مشاهده بهترین کلینیک لاغری تهران لطفا کلیک کنید


شکل دقیق بدن :

در این روش بدن با دقت به شکل و اندازه دلخواه تبدیل می شود و انواع مختلف چربی، از جمله چربی فیبري خارج مي گردد.

مناطق قابل انجام لیپوماتیک:

این تکنولوژی پیشرفته می تواند چربی را از مناطق زیر خارج کند:

شکم باسن پهلوهاپشت صورت گردن بازوها و زانوها

بهترین نامزدها برای

با آخرین پیشرفت هایی که لیپوماتیک با ارتعاش ارائه می دهد، افرادی که قبلا برای روش های لیپوماتیک واجد شرایط نبودند، اکنون می توانند حجم بیشتری از چربی را بدون بستری شدن در بیمارستان از بدن خارج کنند. اغلب افرادی که از رژیم های مکرر خسته شده اند و یا حجم چربی شکم و پهلو زیاد است و یا ورزش نمی کنند بیشتر تمایل به استفاده از این روش ها را دارند.

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک بستگی به تعداد مناطق تحت درمان و مکان انجام و مهارت پزشک دارد.

مراحل انجام لیپوماتیک:

قبل از عمل جراحی لیپوماتیک

قبل از عمل، بیماران باید آزمایش هایی را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که جراحی به خوبی انجام شده است. توصیه های زیر ممکن است پیشنهاد شود:

افرادی که از داروهای معمول آسپیرین و ضد التهاب، ضد انعقاد استفاده می کنند باید حداقل دو هفته قبل از جراحی مصرف دارو را قطع کنند.ممکن است از خانم ها خواسته شود از قرص ضد بارداری استفاده نکنند.بیماران مبتلا به کم خونی ممکن است از مکمل های آهن استفاده کنند.فرد باید فرم رضایت را امضا کند. این فرم نشان می دهد که بیمار کاملا از خطرات، مزایا و گزینه های احتمالی این عمل مطلع است.

بعد از عمل لیپوماتیک

نتایج برای تمام انواع پوست و بدن قابل توجه خواهد بود. هنگامی که چربی در ناحیه تحت درمان خارج می شود، اگر بیمار رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی درست داشته باشد، نباید چربي به سایر قسمت های بدن بازگشت کند.

این روش راحت است و به خوبی تحمل می شود، زیرا اکثر بیماران فقط درد کمی احساس می کنند. ممکن است قرمزی خفیف، حساسیت، تورم یا استحکام بافت در مناطق تحت درمان داشته باشید که ممکن است تا چند هفته طول بکشد. به طور کلی، همه چیزهایی که برای تسکین حساسیت مورد نیاز است، پک سرد و / یا استامینوفن یا ضد التهاب خفیف مانند ایبوپروفن است. ماساژ آرام منطقه، دو بار در روز برای 5-10 دقیقه ممکن است نتایج خوبی داشته باشد. فعالیت روزانه طبیعی، از جمله ورزش، بلافاصله بعد از درمان شروع می شود. در واقع، فعالیت بدنی سبک، همراه با هیدراتاسیون مناسب، به جمع آوری چربی از طریق سیستم لنفاوی کمک می کند و نتایج شما را بهبود می بخشد.

نتایج عمل لیپوماتیک

نتایج تا زمانی که التهاب کاهش یابد، مشخص نخواهد شد. در برخی موارد ممکن است چند ماه طول بکشد. بعد از تقریبا 4 هفته، بیشتر تورم حل شده و ناحیه ای که چربی برداشته شده حجم کمتری خواهد داشت.

خطرات انجام عمل لیپوماتیک

هر عمل جراحی خطر خونریزی ، عفونت و واکنش نامناسب به بیهوشی رادارد.ریسک عوارض معمولا با توجه بمدت زمان عمل ،مهارت جراح و آموزش‌های ویژه ، مرتبط است.خطرات و عوارض جانبی ناخوشایند شامل موارد زیر است:

کبودی شدید: این می‌تواند چندین هفته ادامه یابد.

التهاب: تورم ممکن است تا 6ماه طول بکشد.

ترومبوفلبیت: لخته شدن خون درورید، باعث التهاب و عوارض بیشتر می‌شود.

بی نظمی های کانتور: اگر الاستیسیتیم پوستی ضعیف باشد و اگر زخم به روش غیر عادی بهبود یابد ، یا اگر حذف چربی ناهموار باشد ، پوست ممکن است چروکیده و موج دار باشد.

بی حسی : منطقه آسیب دیده ممکن است برای مدتی احساس بی حسی داشته باشد ، اما این معمولا موقت است.

عفونت: به ندرت ممکن است عفونت پوستی بعد از جراحی رخ دهد. گاهی اوقات این حالت نیاز به درمان جراحی،با خطر زخم شدن دارد.

سوراخ شدن احشا شکم: این حالت بسیار نادر است.

مرگ : بیهوشی شامل خطر کم مرگ است.

مشکلات کلیه یا قلب : به دلیل اینکه مایعات تزریق میشوند، تغییر در سطح مایعات بدن ممکن است باعث مشکلات کلیه یا قلب شود.

آمبولی ریه: چربی به رگ های خون وارد می‌شود و به ریه ها رفته و گردش خون را در ریه ها مسدود می‌کند.این مسئله‌ میتواند تهدید کننده زندگی باشد.

ادم ریوی: گاهی اوقات، وقتی مایع وارد بدن می‌شود.در ریه ها تجمع می‌یابد.

واکنشن آلرژیک : بیمار ممکن است به داروها یا مواد مورد استفاده در جراحی آلرژی داشته باشد.

سوختگی پوست : حرکت کانولا ممکن است باعث اصطحکاک با پوست یا اعصاب شود.بعد از عمل ، بیمار ممکن است در بعضی موارد بی حس باشد.

بیهوشی : کسانی که بیهوشی عمومی دارند معمولا یک شب رادر بیمارستان میگذرانند.کسانی ک دارای بی حس کننده موضعی بوده اند ممکن است در همان روز بیمارستان را ترک کنند.

دور ان بعد از عمل لیپوماتیک

گن های الاستیکی :یا یک کمربند الاستیکی پشتیبانی برای منطقه هدف استفاده می‌شود.

آنتی بیوتیک ها : این دارو ممکن است بلافاصله بعد عمل داده شود .

داروهای مسکن: مسکن ها میتوانند به کاهش درد و التهاب کمک کنند.

بخیه : جراح بخیه ها را در دو هفته بعد عمل می کشد.

کبودی : کبودی های قابل توجهی در ناحیه هدف ممکن است رخ دهد که به مرور زمان برطرف می‌شود.

بی حسی : ناحیه ای که چربی برداشته شده است، ممکن است بی حس شود.این حالت معمولا در عرض 6 تا 8 هفته بهبود می یابد.

تفاوت لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن با کمک التراسونیک

با استفاده از دستگاه التراسونیک به عنوان منسوخ شده است زیرا از دستگاه های قدیمی و روش قدیمی استفاده می شد. بدن شما درد زیادی را تحمل می کرد زیرا فرایند تجریه چربی کاملا بی رحمانه است و امواج التراسونیک برای تبدیل چربی به امولسیون شوک وارد می کردند.

این روش ریسک بالای عوارض جانبی دارد زیرا انرژی اولتراسونیک نه تنها باعث کاهش چربی می شود بلکه می تواند اعصاب، عضلات و رگ های خونی بدن را نیز مورد آسیب قرار دهد. نتیجه خیلی رضایت بخش نیست. از طرف دیگر، بسیار آهسته و با كمترين اسيب است.
این دستگاه از یک ماشین با کمک هوای فشرده همراه با یک کانول استفاده می کند که به طور خودکار 360 درجه چرخش می کند. این حرکت به طور خودکار اجازه می دهد تا چربی خرد شود.

این روش بسیار امن و مؤثر است و اگر در طول عمل جراحی، اقدامات ایمنی بالا انجام شود، خطرات آن کم است. سیستم به راحتی قابل حمل است و بنابراین اجازه می دهد جراحان بر دقت متمرکز شوند.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

به طور کلی، لیپوساکشن اولتراسونیک یک روش جراحی منسوخ با روش قدیمی است و منجر به نتایج نامطلوب می شود.با استفاده از اولتراسونیک، نیاز به استفاده از مایع با حجم زیاد را با استفاده از یک پروب فلزی یا پدال برای تحویل انرژی اولتراسونیک و حرارت برای تجزیه چربی دارد. چربی را به عنوان گوشت چرب جامد در نظر بگیرید و امواج التراسونیک چربی را خرد می کنند.

بدن شما فشار زیادی را بیشتر از آنچه که می توانید متحمل می شود. علاوه بر این، انرژی اولتراسونیک نه تنها چربی را از بین می برد بلکه به اعصاب، عضلات و رگ های خونی نیز آسیب می رساند. این فرآیند تجزیه چربی باعث درد ناخوشایند، تورم شدید و بهبودی آهسته پس از لیپوساکشن اولتراسونیک می شود.

در مقابل لیپوساکشن اولتراسونیک بسیار آهسته است. با کمک دستگاه هوادهی هوای فشرده، کانول لیپوماتیک می تواند به طور خودکار 360 درجه چرخش کند. هنگامی که سیستم امنیتی فعال با بافت های غیر چربی مواجه می شود کانولا را متوقف می کند. به عبارت دیگر، لیپوماتیک از اعصاب، عضلات و عروق خونی محافظت می کند در حالی که به طور موثر چربی را مورد هدف قرار مي دهد.

لیپوماتیک جراحان پلاستیکی را از کارهای خسته کننده آزاد می کند و به آنها کمک می کند تا در عمل تمرکز کنند. روند ساكشن ملایم نیز تا حد زیادی تروما پس از جراحی، ادم، کبودی و زمان بهبودی برای بیماران را کاهش می دهد. نتایج نتایج جراحی رضایت بخش را با درد کمتر و زمان کمتر فراهم می کند.

اگر شما از ان دسته افرادي هستيد كه ساعت ها در سالن ورزش فعاليت ميكنيد در عين حال مراقب رژیم غذایی خود نيز مي باشيد اما هنوز هم نمی توانید وزن کم کنید،بهترین راه حل برای شما لیپوماتیک است. یکی از آخرین نوآوری های لیپوساکشن است.

 

15 سوال مهم درباره لیپوماتیک

1- چقدر طول می کشد تا نتایج را ببینید؟

اکثر بیماران 90٪ از نتایج لیپوماتیک نهایی را یک تا سه ماه بعد از عمل مشاهده می کنند. چند هفته اول بعد از عمل، تورم پس از عمل وجود دارد.

2- لیپوماتیک چقدر درد دارد؟

در طول دو روز پس از، میزان درد بستگی به نوع بیهوشی مورد استفاده برای لیپوماتیک دارد. بی حسی موضعی معمولا بیش از 24 ساعت پس از عمل ادامه می یابد. درد معمولا 2 تا 4 روز پس از لیپوماتیک شدیدتر می شود و سپس به طور پیوسته کاهش می یابد.

3- آیا لیپوماتیک ایمن است؟

مقدار چربی که می تواند با خیال راحت برداشته شود محدود است. اما خطراتی وجود دارد، از جمله عفونت، بی حسی و زخم. اگر چربی بیش از حد برداشته شود، ممکن است در پوست ناهمواری هایی دیده شود. خطرات جراحی بستگی به مقدار چربی برداشته شده دارد .

4- چقدر طول می کشد تا لیپوماتیک بهبود یابد؟

به طور معمول بیمار 3 تا 7 ساعت تحت جراحی قرار می گیرد. البته جراحی واقعی فقط 2 تا 3 ساعت طول می کشد. مدت زمان لازم برای تکمیل بستگی به سایز بیمار، تعداد مناطق تحت درمان و نوع بیهوشی مورد استفاده دارد.

5- آیا لیپوماتیک دردناک است؟

به طور کلی، در طول يه ال چهار روز پس از، مقدار درد كاهش پيدا ميكند. بی حسی موضعی 12 تا 24 ساعت بعد از عمل جراحی لیپوماتیک طول می کشد.

6- بهبود زخم های شکم چقدر دردناک است؟

در طول هفته دوم، منطقه درمان متورم است اما درد و کبودی در حال کاهش است. همچنین باید گن مخصوص خود را بپوشید تا بهترین نتیجه را ببينيد.بسته به استانه تحمل افراد 5 تا 10 روز پس از عمل جراحی آماده بازگشت به محل کار و کارهای روزانه هستید.

7- چقدر بعد از عمل لیپوماتیک می توانید ورزش کنید؟

به طور کلی یک تا سه ماه طول می کشد تا تمام تورم از بین برود. به همین دلیل، معمولا به بیماران توصیه می شود تا 4 هفته از ورزش اجتناب کنند. اگرچه برخی ممکن است دو هفته بعد از عمل شروع به ورزش کنند.

8- چقدر طول می کشد تا تورم پس از لیپوماتیک از بین برود؟

در صورتی که محل برش ها با بخیه بسته نشده باشد و از گن مخصوص استفاده کنید 70%تورم 4 هفته پس از برطرف می شود.

9- آیا اثر زخم لیپوماتیک بر روی بدن شما باقی می ماند؟

از آنجا که زخم ها بسیار کوچک هستند، معمولا قابل توجه نیستند. یک جراح ماهر قادر است زخم ها را در ناحیه پنهانی در بدن شما، مانند موهای شرمگاهی و یا ناف قرار دهد، به طوری که به راحتی قابل مشاهده نباشند. . بسیاری از بیماران در اثر لیپوماتیک هیچ اثری از زخم مشاهده نمی کنند.

10- آیا می توان پس از پوست را سفت کرد؟

لیپوماتیک تکنیک حداقل تهاجمی برای حذف چربی (نه پوست) است. بهتر است این عمل در بیماران با پوست خوب، یعنی بدون پوست اضافی و بدون شلي پوست ، انجام شود.

11- آیا لیپوماتیک به بدن آسیب می رساند؟

جراحی به خودی خود دردناك نیست. بیمارانی که بیهوشی عمومی دریافت می کنند در حین جراحی بیدار نمی شوند و هیچ چیز را احساس نمی کنند. بیمارانی که بی حسی موضعی دریافت می کنند، ممکن است در طی مراحل (بدون درد) احساس فشار کنند.

12- آیا عمل لیپوماتیک تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارد؟

از آنجا که یک عمل جراحی زیبایی است، بیمه پزشکی آن را پوشش نمي دهد.

13- با لیپوماتیک چقدر وزن کم می کنید؟

در حالت ایده آل، بیمار باید بعد از معادل وزن چربی حذف شده کاهش وزن داشته باشد.

14- آیا امکان دارد در محل انجام لیپوماتیک افزایش وزن رخ دهد؟

در صورتی که کالری بیشتری نسبت به کالری که می سوزانید، مصرف کنید امکان بازگشت چربی ها وجود دارد.

به طور متوسط 3 تا 7 ساعت عمل جراحی طول می کشد. البته جراحی واقعی فقط 2 تا 3 ساعت طول می کشد. مدت زمان لازم برای تکمیل لیپوماتیک بستگی به سایز بیمار، تعداد مناطق تحت درمان و نوع بیهوشی مورد استفاده دارد

دکمه بازگشت به بالا