عمومی

هلال احمر  زنجان آماده باش کامل قرار دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حکمت‌الله هاشمی گفت: به دنبال اعلام سارمان هواشناسی در خصوص هشدار وقوع کولاک برف و بارش شدید در نواحی غرب، شمالغرب و سایر مناطق کشور تیم های عملیاتی و خانه های هلال در همه مناطق استان در حالت آماده باش برای پاسخگویی به حوادث احتمالی ناشی از این شرایط جوی شده اند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از ۱۲ پایگاه ثابت و ۲ پایگاه موقت امداد و نجات هلال احمر در محورهای مواصلاتی استان زنجان با بیش از ۱۰۰ امدادگر و نجاتگر به صورت روزانه آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: علاوه بر این هفت مرکز پاسخگویی اضطراری، یک مرکز کنترل هماهنگی عملیات، تیم های واکنش سریع، تیم توانا(بانوان امدادگر)آنست، کوهستان و امدادهوایی نیز آماده باش هستند.

هاشمی تاکید کرد: در کنار این تیم ها جهت پاسخگویی به موقع و سریع به حوادث احتمالی یک فروند بالگرد، یک دستگاه قایق جی مینی و سایر تجهیزات نجات نیز در صورت نیاز در عملیات ها بکار گیری خواهد شد.

وی تاکید کرد: هموطنان هنگام هشدار وقوع کولاک و بارش برف و باران از صعود به ارتفاعات و ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان از هموطنان خواست در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث برای دریافت خدمات امدادی بدون محدودیت زمانی با شماره ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند.

دکمه بازگشت به بالا