اقتصادیبرترین های ترند روز

هزینه کاشت موی طبیعی در سال ۱۴۰۲

هزینه کاشت مو یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در زمان انتخاب مرکز و کلینیک بسیار تاثیرگذار می‌باشد. عوامل متعددی هستند که می‌توانند قیمت این عمل را تحت تاثیر خود قرار بدهند و باعث افزایش و یا کاهش هزینه آن شوند.

از این رو ما قصد داریم تا در این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص هزینه عمل کاشت مو و عوامل موثر بر روی آن را در اختیار شما قرار بدهیم. در صورتی که تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید، در ادامه مطلب همراه ما باشید:

کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

یکی از ارزان‌ترین تکنیک‌های جراحی کاشت مو، روش FUT است که در آن برداشت گرافت‌ها به صورت یک جا انجام می‌گیرد. از آنجایی که برداشت فولیکول‌ها به صورت واحدی و یا تکی انجام نمی‌شود، در نتیجه سرعت جراحی بسیار افزایش پیدا می‌کند. هر چه سرعت انجام عمل کاشت مو افزایش پیدا کند و نیاز به تعداد جلسات کمتری برای انجام این جراحی باشد، هزینه عمل کاشت مو نیز کاهش پیدا می‌کند.

در واقع هر چه استفاده از تکنیک‌های پیشرفته در یک روش افزایش پیدا کند و میزان دستی بودن جراحی کاهش پیدا کند باعث می‌شود تا هزینه جراحی کاشت مو بیشتر شود.

اما گاهی اوقات ممکن است هزینه‌های بسیار پایینی را برای انجام این عمل مشاهده کرده باشید که این قیمت‌های ارزان می‌تواند به دلایل زیر باشد:

  • کم تجربه و کم سابقه بودن پزشک
  • عدم استفاده از تجهیزات پیشرفته
  • عدم مراجعه به کلینیک و مراکز معتبر
  • و ….

به طور قطع انجام جراحی کاشت مو در چنین شرایطی چیزی به جزء نارضایتی فرد و عدم رسیدن به نتیجه دلخواه به دنبال نخواهد داشت. در نتیجه بهتر است برای عمل کاشت مو تنها به هزینه پایین آن توجه نکنید و انتخاب پزشک و کلینیک معتبر را در اولویت خود قرار بدهید.

هزینه کاشت مو با تراکم بالا

تراکم بالا برای کاشت مو به این منظور است که، تعداد گرافت‌های بیشتری برای کاشت مو مورد نیاز است. از این رو زمانی که تعداد گرافت‌ها افزایش پیدا می‌کند در نتیجه هزینه کاشت مو نیز بیشتر می‌شود.
برداشت گرافت در بعضی از روش‌ها به صورت کاملا دستی و در برخی دیگر نیز به صورت اتوماتیک انجام می‌گیرد. در صورتی که فولیکول مو به صورت تک واحدی برداشت شود هزینه آن نسبت به زمانی که به صورت یک جا فولیکول‌ها برداشت می‌شوند بیشتر خواهد بود.

در نتیجه با توجه به این موارد می‌توان گفت که قیمت کاشت مو به میزان تراکم مو بستگی دارد. هر چه تراکم مو افزایش پیدا کند به طور قطع هزینه عمل کاشت مو نیز افزایش پیدا می‌کند.

قیمت کاشت هر تار مو چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای تعیین دقیق هزینه کاشت مو، تعداد گرافت‌هایی است که برای جراحی مورد نیاز است. هرچه تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت مو بیشتر باشد باعث می‌شود تا هزینه جراحی کاشت مو نیز افزایش پیدا کند.

معمولا هزینه هر گرافت مو در جراحی در حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان است. در نظر داشته باشید که قیمت ذکر شده تقریبی است و هر کلینیک می‌تواند بر اساس شرایط خود و همچنین تکنیک مورد استفاده هزینه عمل را افزایش و یا کاهش بدهد.

تفاوت هزینه کاشت مو آقایان و خانم‌ها

قیمت کاشت مو برای خانم‌ها و آقایان هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد و این هزینه به میزان طاسی سر و تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت بستگی دارد. اما به صورت کلی می‌توان گفت، از آنجایی که میزان طاسی سر معمولا در خانم‌ها بسیار کمتر از آقایان است از این رو هزینه کاشت مو برای خانم‌ها نیز کمتر می‌باشد.

هزینه کاشت مو اقساطی چگونه است؟

گاهی اوقات برخی از کلینیک‌ها و مراکز کاشت مو به دلیل بالا بودن هزینه جراحی کاشت مو برای بعضی از افراد شرایط اقساطی را فراهم نموده‌اند. شرایط قسطی جراحی کاشت مو به این صورت است که در ابتدا مبلغی به صورت نقدی و به عنوان پیش پرداخت از فرد دریافت می‌شود و مابقی آن به صورت اقساطی و ماهانه پرداخت می‌گردد.

هزینه کاشت مو اقساطی برای کسانی که قصد انجام این جراحی را دارند اما به دلیل بالا بودن هزینه‌های عمل از انجام آن صرف نظر می‌کنند بسیار مناسب می‌باشد.

توجه داشته باشید که برخی از کلینیک‌های کاشت مو با توجه به شرایط و قواعد خود به ازای هر قسط از افراد چک و یا سفته به عنوان ضمانت دریافت می‌کنند.

هزینه کاشت مو توسط بیمه پرداخت می‌شود؟

بیمه تکمیلی هزینه جراحی‌هایی که با هدف درمان انجام می‌شوند را پرداخت می‌کند، از آنجایی که عمل کاشت مو به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می‌شود در نتیجه بیمه این هزینه را پوشش نمی‌دهد.

هزینه کاشت مو در روش های مختلف

آگاهی پیش نیاز مهم‌ترین قدم‌هایی است در زندگی بر‌می‌دارید، کاشت مو یکی از این قدم‌های مهم است. اگر می‌خواهید بهترین نتایج ممکن را از عمل کاشت موی خود کسب کنید، باید به خوبی تکنیک‌های کاشت مو را بشناسید. روش کاشت مو یکی از اصلی‌ترین عواملی است که روی هزینه کاشت مو تاثیر می‌گذارد.

# روش کاشت مو هزینه (میلیون تومان)
۱ روش FUE ۱۲ تا ۱۵
۲ روش SFUE و SFUEplus ۲۰ تا ۳۰
۳ روش MICRO FIT ۱۵ تا ۲۰
۴ روش میکروگرافت ۱۵ تا ۲۰
۵ روش ترکیبی و سوپرترکیبی ۱۲ تا ۱۵
۶ روش SUT ۱۲ تا ۱۵
۷ روش DHI ۲۵ تا ۳۰
۸ روش Sapphire FUE ۵۰ تا ۶۵
۹ روش ARTAS ۳۰۰ تا ۳۵۰

هزینه کاشت مو به روش FUE

از دیگر کاربردهایی که این روش دارد ، سیبیل و ابرو است. ابزارهایی که در این تکنیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولا سوراخ‌هایی را با قطر 1 میلی‌متر ایجاد می‌کنند، به همین دلیل می‌توان از این ابزارها برای نیز استفاده کرد.

هزینه کاشت مو به روش FUE با در نظر گرفتن تمامی عوامل تعیین‌کننده، حدودا ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان برآورد می‌شود.

هزینه کاشت مو به روش Super FUE

اساس کار این روش دقیقا شبیه روش FUE است، ولی با این تفاوت که تمامی مراحل با استفاده از دستگاه‌های هوشمند و به‌روز دنیا انجام می‌شود. طبیعتا استفاده از دستگاه‌ها و ابزارهای هوشمند و درجه یک بسیاری از مشکلات و خطاها را از بین می‌برد و عمل را به بهترین نحو انجام می‌دهد. جالب است بدانید که ، به عنوان یکی از پربازده‌ترین روش‌های کاشت مو شناخته می‌شود، اما صرفا استفاده از تجهیزات به‌روز نمی‌تواند تضمین مناسبی برای کیفیت بالای عمل باشد، چون کار کردن با این دستگاه‌ها نیازمند سال‌ها تجربه، تخصص و مهارت است.

به طور کلی این روش کاشت مو برای تمامی افرادی که قصد انجام این عمل را دارند، امکان‌پذیر است؛ اما به برخی افراد توصیه می‌شود که حتما از این روش استفاده کنند. افرادی که پوست سر سفتی دارند، این سفتی گاهی ممکن است ژنتیکی باشد یا به دلیل ورزش‌های سنگینی باشد که فرد انجام داده است. در برخی مواقع تجربه کاشت مو در گذشته هم می‌تواند باعث سفتی پوست سر شود.

هزینه کاشت مو در روش Super FUE با در نظر گرفتن عوامل تعیین‌کننده حدودا ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان برآورد شده است.

هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت

یکی از مهمترین مزیت‌های روش میکروگرافت پایین بودن درصد خطای انسانی هنگام برداشت است، چون تمامی مراحل با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مخصوص انجام می‌شود. در این روش مراحل جراحی با سرعت نسبتا خوبی پیش می‌رود و هیچگونه برش یا زخمی ایجاد نمی‌شود. این روش کاشت مو از دقت بسیار بالایی برخوردار است. در امکان برداشت تار مو بدون هیچگونه آسیب به بافت پوستی وجود دارد.

ایمپلنتر و میکروموتورهایی که در این روش برای برداشت گرافت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاملا اتوماتیک و برای هر مدل برداشت گرافت قابل تنظیم می باشند. به همین دلیل است که در این روش امکان خارج کردن هر نوع گرافت مویی وجود دارد که در نهایت باعث می‌شود نتیجه نهایی بسیار طبیعی باشد.

هزینه کاشت مو در این روش به عوامل متعددی بستگی دارد، اما به طور تقریبی می‌توان حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان را برای این روش در نظر گرفت.

هزینه کاشت مو به روش SUT

در که به ادعای برخی کلینیک های کاشت مو جدیدترین روش کاشت مو حال حاضر ایران می باشد، برداشت مو توسط دستگاه انجام می شود. این دستگاه سرعت عمل بیشتری نسبت به دست انسان و برداشت فولیکولی (روش FIT) دارد، لذا نسبت به روش FIT کمتر می باشد. در روش FIT اگر تعداد بیشتر از 2500 گرافت مو برای کاشت نیاز باشد، تکمیل عمل 2 روزه خواهد بود. این افزایش روز با افزایش قیمت همراه خواهد بود.

هزینه کاشت مو به روش SUT بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان می باشد.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا