برترین های ترند روزعمومی

نگهداری تلویزیون سامسونگ

از کنترل تلویزیون به دقت محافظت کنید، زیرا این روزها بسیاری از کارهای این جعبه جادو با استفاده از کنترل انجام می‌شود. محل‌های قرار دادن کنترل که کنار صندلی‌ها وصل می‌شوند خریداری کنید تا هر کنترل جای مخصوصی داشته باشد. همچنین اجازه ندهید تا فرزندان کوچک دست به آن بزنند؛ چرا که کار کردن بی جهت با دکمه‌ها باعث خراب شدن آن می‌شود. اصول نگهداری و مواظبت از تلویزیون :نگهداری و مراقبت صحیح از وسایل و تجهیزات می تواند بر طول عمر و راندمان کاری انها تاثیر بسزایی بگذارد . بعد از تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان  علاوه بر ارسال آن به آدرس شما یک سال هم ضمانت تعمیر به شما تقدیم می شود

اصول نگهداری و مواظبت از تلویزیون

نگهداری و مراقبت صحیح از وسایل و تجهیزات می نواند بر طول عمر و راندمان کاری انها تاثیر بسزایی بگذارد . خانواده تلویزیون ها نیز ، از این قاعده مستثنا نبوده و با استفاده صحیح و مواظبت از تلویزیون لازم از آنها می توان در دراز مدت ، از افت کارایی آنها جلوگیری کرد .

این روزها هم در هر خانه ای یک یا ۲ تلویزیون دیده می شود و با توجه به بازار نا بسامان تلویزیون ها در این روزها که بخشی از ان مربوط به قیمت سرسام آور ارز می شود ، باید تدابیری برای مواظبت از تلویزیون اندیشید تا کمترین میزان صدمه و آسیب به تلویزیون شما وارد شده و در نتیجه مجبور نباشید هزینه هنگفتی را بابت خرید یک تلویزیون جدید بپردازید . به همین دلیل ، در این مقاله قصد داریم شما را با راهکارهای مختلف به جهت نگهداری و مراقبت از تلویزیون آشنا سازیم تا هم راندمان کاری تلویزیون خود را بالا ببرید و هم در مصرف بر ق آن ، حداکثر صرف جویی را اتخاذ نمایید .

۱. پیش از هر چیز، دفترچه راهنما تلویزیون را به‌ طور کامل مورد مطالعه قرار دهید تا از جزئیات استفاده صحیح از دستگاه مطلع شوید . ( بسیاری از اطلاعات از جمله کانفیگ محصول و نحوه نگهداری از آن ، در این دفترچه ها درج شده است . )

۲. مکان استقرار تلویزیون، بایستی از نور مستقیم آفتاب به دور بوده و حتی الامکان نور کمتری روی صفحه تابیده شود تا از انعکاس‌های رنگی و نوری اطراف پیشگیری به‌عمل آید. ( تابش مستقیم نور به داخل پنل ، باعث تاری دید می شود . )

۳. گیرنده شما نباید در معرض رطوبت باشد و باید از دستگاه‌های حرارتی، رادیاتورها و نور آفتاب فاصله داشته باشد.

۴. دقت کنید سوراخ‌های تهویه پشت تلویزیون پوشانده نشود تا تبادل حرارتی و خنک شدن تلویزیون به سهولت انجام گیرد . ( هر چد وقت یک بار ، دریچه های تویه هوا را با یک پارچه نرم تمیز کنید . )

۵. چنانچه دستگاه، داخل محدوده ای پوشیده مثل دکور یا دیوار پیش ساخته قرار داده می‌شود ، اطراف گیرنده می‌بایستی خالی باشد تا گردش هوا به خوبی صورت پذیرد.

۶. دقت کنید میز تلویزیون از استحکام کافی برخوردار باشد ؛ به گونه‌ای که عدم تعادل تلویزیون که به واسطه پایه ناهماهنگ می باشد ، منجر به سقوط تلویزیون نشود.

۷. از قرار دادن وسائل اضافی همچون گلدان، لیوان آب، ساعت، سوزن و سنجاق و مانند این‌ها ، در نزدیکی تلویزیون جداً خودداری کنید.

۸. هرگز تلویزیون را در محلی که نزدیک در و پنجره می‌باشد و بدین ترتیب در معرض جریان هوا قرار می‌گیرد ، قرار ندهید.

۹. به محض مشاهده ریختن آب و یا هر گونه مایع دیگری بر روی تلویزیون ، آن را سریعاً پاک کنید . چون ممکن است مایع به داخل منافذ ، نفوذ کرده و در نتیجه ، جرقه الکتریکی به وجود آید که در اینصورت ، خسارات جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد می گردد .

۱۰. تلویزیون را هرگز نزدیک منابع گرما و یا زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید . چرا که در طولانی مدت ف باعث ذوب شدن چیپ های تلویزیون می شود . ( به خصوص در مناطق گرمسیر )

۱۱. روی تلویزیون پارچه و یا رو انداز قرار ندهید .

۱۲. با پارچه خیلی خیس تلویزیون را تمیز نکنید. زیرا در گشوه و کنار تلویزیون ( به خصوص پنل ) ، الکترسیته ساکن وجود دارد .

۱۳. به‌هنگام رعد و برق ، حتماً دو شاخه تلویزیون را از برق بکشید و اگر قصد دارید از منزل خارج شوید و هوا ابری به‌نظر می‌آید ، بهتر است حتماً این کار را انجام دهید. همچنین به جهت احتیاط بیشتر ، از تلویزیون استفاده نکنید و برای ایمنی ، سیم آنتن آن را نیز قطع نمائید.

۱۴. از وارد آوردن هرگونه ضربه‌ای به تلویزیون خودداری نمائید ؛ به خصوص تلویزیون های که ظرافت بسیاری دارند .

۱۵. به‌هنگام زدن دو شاخه به پریز، سیم آن را نگیرید .

۱۶. به‌ منظور جلوگیری از واژگون شدن تلویزیون، به ‌ویژه در خانه‌هائی که بچه‌های کوچک دارند، می‌‌توان با استفاده از ابزار خاص آن را به دیوار و یا زیر تلویزیون پیچ کرده و ثابت نمود. ( میزهای امروزی ، قابلیت این کار را در اختیارتان قرار خواهند داد . )

۱۷. نگهداری درست از تلویزیون، مصرف آن را کاهش می‌دهد. بیش از هر چیز توجه کنید که دستگاه را در نزدیکی منابع حرارت‌زا (شوفاژ و …) قرار ندهید تا در خنک شدن آن خللی ایجاد نشود .

۱۸. تلویزیون را طوری در اتاق قرار دهید که نزدیک‌ترین بیننده به آن ، حدود ۳ متر فاصله داشته باشد.

۱۹. با توجه به وضع تاسف بار برق و نوساناتی که وجود دارد ، استفاده از یک محافظ و ترانس خودکار با ولتاژ مناسب ، برای مواظبت از تلویزیون ضروری است.

۲۰٫ شیشه تلویزیون را با یک پارچه از جنس کتان پاک کنید. هرگز از مایعات پاک کننده و تمیز کننده‌های شیمیائی استفاده نکنید چرا که آنها می‌توانند به پنل ، شدیداً آسیب رسانند. برای تمیز کردن پنل تلویزیون ابتدا می بایست آب را بر روی پارچه موجود ریخت و سپس پارچه را ، به آرامی بر روی تلویزیون بکشید . البته در بعضی از موارد مشاهده می شود که ابتدا بر روی صفحه نمایش آب ریخته و سپس با پارچه بر روی ان می کشند که این عمل ، نادرست می باشد .

۵- قابی را که دور صفحه نمایش وجود دارد همیشه با استفاده از دستمال‌های میکروفایبر به همراه چند قطره آب تمیز کنید. شما همچنین می‌توانید از هوای فشرده یا سشوار برای خارج کردن گرد و خاک از میان درزها استفاده کنید.

افزایش طول عمر تلویزیون

۶-گاه می‌توان با دستکاری در روشنایی تصویر تلویزیون‌های و عمر تلویزیون‌ها را تغییر داد. حقیقت این است که هرچه روشنایی تصویر را بیشتر کنید، عمر تلویزیون کمتر شده و قبض برق شما پربارتر خواهد شد و برعکس….

البته در تلویزیون‌های پلاسما علاوه بر روشنایی تصویر، کنتراست نیز در عمر مفید تلویزیون‌ها موثر است؛ یعنی هر چه روشنایی تصویر و کنتراست در پلاسما کمتر شود باعث، افزایش طول عمر تلویزیون خواهد شد.

۷- به توصیه‌های غیر‌کارشناسانه برای افزایش روشنایی تصویر و… توجه نکنید. چراکه برخی ادعا می‌کنند با تعویض برخی قطعات یا تقویت آنها می‌توان باعث افزایش طول عمر تلویزیون شد، اما حقیقت این است که این راهکار تنها در مورد برخی تلویزیون‌ها قابل‌اجرا است.

به عنوان مثال، در تلویزیون‌های LCD می‌توان با تعویض لامپ‌های CCFL جان تازه‌ای به روشنایی تصویر بخشید، اما این کار را به شما توصیه نمی‌کنیم.

چراکه هزینه این کار کم نیست. علاوه بر این، پس از طی شدن عمر مفید تلویزیون، مسلما دستگاه شما قدیمی شده و ممکن است سایر قطعات آن نیز از کار بیفتند؛ بنابراین بهتر است برای خرید تلویزیون جدید اقدام کنید.

۸- از روشن گذاشتن مداوم تلویزیون خودداری کنید، زیرا روشن ماندن تلویزیون منجر به کاهش روشنایی تصویر و کاهش عمر آن می‌شود.

اگر مجبور هستید تلویزیون خود را روشن بگذارید و به هر دلیلی نمی‌خواهید آن را خاموش کنید، بهتر است یک صفحه مشکی را در آن نمایش دهید؛ زیرا نمایش یک تصویر ثابت روی تلویزیون، امکان هک شدن تصویر روی صفحه را زیاد می‌کند.

این اتفاق بیشتر برای پلاسما‌ها می‌افتد، ولی هیچ بعید نیست که برای تلویزیون‌های LCD و LED هم پیش بیاید.

۹-اگر تلویزیون شما سه بعدی است و دارای عینک‌های مخصوص نمایش تصاویر سه بعدی است حواستان به این عینک‌ها باشد. اگر چه می‌توانید در صورت آسیب دیدن عینک یک نمونه دیگر خریداری کنید، اما خرید این عینک‌ها موجب صرف هزینه مجدد برای شما می‌شود.

۱۰- حتما تلویزیون خود را از یک شرکت معتبر با خدمات پس از فروش شناخته شده و نام آشنا خریداری کنید. ‌خرید تلویزیون از فروشندگانی که نماینده نیستند و همچنین خرید از شهرهای مرزی ممکن است شما را دچار دردسرهای زیادی کند،

زیرا اکثرا تلویزیون‌هایی که به این شیوه و از این طرق خریداری می‌شوند با وسایل نقلیه غیر‌استاندارد جابه‌جا شده و به همین دلیل ممکن است دچار ایراداتی شوند.

در این صورت نیز به دلیل اینکه این تلویزیون‌ها توسط شرکت معتبری گارانتی نشده‌اند شما را به دردسر خواهند انداخت. پس حتی المقدور سعی کنید از خرید تلویزیون بدون گارانتی یا تلویزیونی که توسط شرکت معتبری گارانتی نشده است خودداری کنید. مریم عسگری

 

دکمه بازگشت به بالا