مزایای زندگی در انگلیس برای ایرانیان

 1. معرفی کشور انگلستان

ویزای تحصیلی انگلیس ملک پور: کشور انگلیس (England)، واحد تشکیل دهنده غالب انگلستان (United Kingdom)، بیش از نیمی از جزیره انگلیس را اشغال کرده است. انگلیس از شمال به اسکاتلند، از غرب به دریای ایرلند، ولز و اقیانوس اطلس، از جنوب به کانال انگلیسی و از شرق به دریای شمال محدود می شود. مساحت این کشور 130،278 کیلومتر مربع می باشد. خارج از جزایر بریتانیا، انگلیس اغلب به اشتباه مترادف با جزیره بریتانیای کبیر (انگلیس، اسکاتلند و ولز) و حتی کل پادشاهی متحده تلقی می شود. لازم به ذکر است که لندن، مهم ترین شهر و پایتخت انگلستان می باشد.

Parliament-and-Big-Ben

آب و هوای متغیر انگلستان

به نقل از آفیشیال ملک پور آب و هوای انگلیس به اندازه توپوگرافی متغیر است. مانند سایر مناطق دریایی معتدل، آب و هوا در این کشور معتدل است و در دره رودخانه تیمز از حدود 35 درجه فارنهایت (2 درجه سانتیگراد) در ژانویه تا 72 درجه فارنهایت (22 درجه سانتیگراد) در ژوئیه متغیر می باشد. اما حد افراط آب و هوا در انگلستان از زیر 0 درجه فارنهایت (-18 درجه سانتیگراد) تا بالای 90 درجه فارنهایت (32 درجه سانتیگراد) است.

کشور انگلیس به عنوان یک کشور مرطوب شناخته می شود و این مسئله در شمال غربی و جنوب غربی این کشور صادق است. با این حال، مناطق شمال شرقی و مرکزی آن سالانه کمتر از 30 اینچ (750 میلی متر) بارندگی دارند و اغلب از خشکسالی رنج می برند. از همین رو شرایط زندگی در این مناطق انگلستان با مشکلاتی مواجه است.

جمعیت انگلستان

طبق آمار سال 2018، جمعیت مردمی که در کشور انگلستان زندگی می کنند، 55٫98 میلیون می باشد. انگلیس بیش از چهار پنجم کل جمعیت انگلستان را تشکیل می دهد.

در نیمه آخر قرن بیستم تعداد افراد 65 سال به بالا تقریباً دو برابر شد. در همان دوره جمعیت کلانشهرهای بزرگتر، به ویژه لندن بزرگ و مرسی ساید، با حرکت مردم به حومه دورتر و مناطق روستایی، تا حدودی کاهش یافت. جمعیت مناطق استاندارد آنگلیای شرقی، میدلندز شرقی، جنوب غربی و جنوب شرقی (به استثنای لندن بزرگ) نیز زیاد شد، هر چند که سایر مناطق استاندارد اکثر جمعیت خود را از دست دادند. با این حال، در اواخر دهه 1990، جمعیت لندن بار دیگر رو به افزایش رفت، به ویژه در مناطق بندری سابق (داکلندز)، جایی که بازآفرینی اقتصادی منجر به ایجاد مشاغل و خانه های جدید شد.

Tower-Bridge-sunset,-London,-England

بخش های بعد به بررسی فرهنگ مردم انگلستان، شرایط اقتصادی و وضعیت کار در این کشور اختصاص دارد…

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

 1. مردمی که در انگلستان زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

زندگی روزمره و آداب و رسوم مردم انگلستان در مناطق شهری و روستایی از نظر تاریخی کاملاً متفاوت بود. اگرچه ممکن است انگلیسی ها در سطح ظاهری محفوظ و شاید حتی دور از ذهن به نظر برسند، اما در واقع رفتاری بسیار دوستانه دارند و از بازدید کنندگان خارجی استقبال می کنند. آن ها هنگام سلام و احوالپرسی، دست دادن با همه حاضران، حتی کودکان را واجب می دانند. بیشتر انگلیسی ها بسیار کم حرف هستند و از زبان فریبنده استفاده نمی کنند. همچنین بهتر است بدانید که انگلیسی ها مردمی بسیار مهمان نواز و وقت شناس هستند. رفتار دوستانه مردم این کشور از مزایا و شرایط خوب زندگی در انگلستان به حساب می آید.

زبان مردم انگلستان

برای زندگی در انگلستان باید بدانید که زبان انگلیسی، زبان اصلی این کشور است. تقریباً 98٪ مردم انگلیس با گویش های مختلف به این زبان صحبت می کنند. لهجه ها می توانند از جنوب به شمال بسیار متفاوت باشند. به طوری که حتی گاهی اوقات خود انگلیسی ها را نیز گیج می کند. به عنوان یک کشور چند ملیتی، چند زبان دیگر نیز در انگلیس رایج است که در سراسر کشور صحبت می شود. دومین زبان پرطرفدار و غیربومی در انگلستان لهستانی می باشد.

زبان انگلیسی چند ضلعی است و از منابع مختلفی گرفته شده است. واژگان این زبان با واردات از سراسر جهان، افزایش یافته است. زبان انگلیسی، انگلیسی بودنش را مشخص نمی کند. زیرا زبان اصلی ولز، اسکاتلند، ایرلند، بسیاری از کشورهای مشترک المنافع و ایالات متحده می باشد.

دین و مذهب در کشور انگلستان

اگرچه کلیسای انگلیس رسماً به عنوان کلیسای رسمی تاسیس شده است و پادشاه در راس آن قرار دارد، انگلیس یک کشور بسیار سکولار به حساب می آید. کلیسای انگلیس حدود 13000 کلیسای مذهبی و تعداد مشابه روحانیون دارد. اما کمتر از یک سوم ازدواج ها را جشن می گیرد و از هر چهار نوزاد فقط یک نفر را تعمید می دهد. تصور بر این است که کاهش در روند کلیسایی، نشان دهنده شاخص کاهش اعتقادات مذهبی می باشد. اما نظرسنجی ها این عقیده را اثبات می کنند که ایمان به خدا و اصول اصلی مسیحیت از ثروت برجسته کلیساها زنده مانده است. برخی از کلیساها، به ویژه آن هایی که با جنبش انجیلی مرتبط هستند، عضویتی کم، اما در حال رشد دارند. همچنین جوامع بزرگی از مسلمانان، یهودیان، سیک ها و هندوها در این کشور وجود دارد.

England-(3)

 1. در حال حاضر، شرایط اقتصادی انگلستان چگونه است؟

خدمات مالی در اقتصاد انگلیس، خصوصاً در لندن و جنوب شرقی، نقش اساسی دارد. لندن -به ویژه شهر لندن- یک مرکز بزرگ جهانی برای امور مالی، بانکی و بیمه، میزبان ارگان هایی با قدمت چندین قرن مانند بانک انگلیس (1694)، لویدز (1688) و بورس اوراق بهادار لندن (1773) و همچنین ورودهای جدیدتر را در خود جای داده است.

همچنین برای زندگی و بهتر است بدانید که صنایع عمده مستقر در شهرستان های شمالی شامل فرآوری مواد غذایی، تهیه دم و تولید مواد شیمیایی، منسوجات، رایانه، اتومبیل، هواپیما، پوشاک، شیشه و محصولات کاغذی است. صنایع پیشرو در جنوب شرقی انگلیس نیز دارو، کامپیوتر، میکرو الکترونیک، قطعات هواپیما و اتومبیل می باشند.

تاریخچه ای کوتاه از اقتصاد انگلستان

در اوایل قرن نوزدهم، انگلستان کانون یک انقلاب صنعتی جهانی شد و به زودی به عنوان صنعتی ترین کشور جهان قرار گرفت. با استفاده از منابع از هر قاره مستقر، شهرهایی مانند منچستر، بیرمنگام و لیورپول، مواد اولیه را به کالاهای تولیدی برای بازار جهانی تبدیل کردند. در حالی که لندن، پایتخت این کشور، به عنوان یکی از شهرهای برجسته جهان و مرکز سیاسی، اقتصادی و شبکه ای فرهنگی شناخته شد که بسیار از سواحل انگلیس فراتر بود.

افزایش جمعیت و رشد شهری در طی قرن 20 باعث افت قابل توجهی در مزارع کشاورزی انگلستان شد. اما شهرستان های جغرافیایی کورن وال، دوون، کنت، لینکلنشایر، سامرست و یورکشایر شمالی عمدتا مشغول به کشاورزی باقی مانده اند.

در آغاز قرن بیست و یکم ، اقتصاد انگلستان کاملاً تحت سلطه بخش خدمات، از جمله خدمات بانکی و سایر خدمات مالی، خرده فروشی، توزیع، رسانه و سرگرمی، آموزش، مراقبت های بهداشتی، هتل ها و رستوران ها بود.

Bath-Abbey-in-Bath,-England

 1. شرایط فعلی کار برای زندگی در انگلستان چگونه می باشد؟

حدود یک پنجم کارگران انگلیس در کار تولید هستند. فعالیت های خدماتی نیز بیش از دو سوم اشتغال در انگلستان را تشکیل می دهد که دلیل اصلی آن تقدم لندن و اهمیت بخش خدمات مالی می باشد. لندن به عنوان پایتخت ملی و یک مکه برجسته فرهنگی، تعداد زیادی شغل را در دولت، آموزش و پرورش و همچنین در بسیاری از موسسات فرهنگی خود فراهم می کند که از این رو شرایط خوبی برای زندگی در این شهر انگلستان ایجاد شده است.

از آن جا که جهانگردی در اقتصاد انگلیس نقش به سزایی دارد، مشاغل زیادی نیز در این زمینه در این کشور وجود دارد و این موضوع از مزایای کار و زندگی در انگلستان می باشد..

نرخ بیکاری در انگلستان

در آگوست سال 2020، نرخ بیکاری در انگلستان 4.8% بود. این عدد بالاترین نرخ از اکتبر 2016 بوده است. این موضوع یکی از معایب زندگی در انگلستان می باشد.

در قسمت های بعد شما را از وضعیت تحصیل و بهداشت و رفاه در انگلستان آگاه می کنیم…

 1. وضعیت تحصیل در انگلستان به چه شکل است؟

یکی از شرایط مناسب زندگی در انگلستان، وضعیت تحصیل در این کشور است. در سنین 5 تا 16 سالگی اجباری می باشد. بیش از نیمی از جوانان انگلستان از طریق کالج ها و دانشگاه ها به نوعی آموزش تحصیلات متوسطه را می بینند. دانشگاه های آکسفورد و کمبریج از قرن 12 و 13 قدمت دارند و هر دو دارای مطبوعات دانشگاهی هستند که از قدیمی ترین چاپخانه ها و انتشارات در جهان می باشند. وجود این دانشگاه ها در انگلستان، از مزایای زندگی در این کشور به حساب می آید.

تعداد زیادی دانشگاه در انگلستان وجود دارد که از برخی از آن ها به عنوان دانشگاه های “آجر قرمز” یاد می شود. این دانشگاه ها در اواخر قرن نوزدهم یا اوایل قرن 20 در شهرهای صنعتی منچستر، لیورپول، لیدز، بیرمنگام، شفیلد و بریستول تاسیس شدند. آن ها برخلاف ساختمان های سنگی آکسفورد و کمبریج، از آجر قرمز ساخته شدند. در طول دهه 1990 تعداد دانشگاه ها دو برابر شد و پلی تکنیک هایی که به صورت محلی اداره می شدند به عنوان دانشگاه های کامل مجدداً طراحی شدند.

Daunt-Books,-London,-England

 1. وضعیت بهداشت و رفاه در انگلستان چگونه می باشد؟

بهبود در مراقبت های بهداشتی با افزایش طول عمر برای افراد در انگلیس منعکس می شود. امید به زندگی از سال 1960 تا اوایل قرن بیست و یکم، از 68 سال به 75 سال برای مردان و از 74 سال به تقریبا 80 سال برای زنان افزایش یافت.

سرویس بهداشت ملی، یکی از ارگان های دولت مرکزی، خدمات پزشکی جامع را برای هر ساکن انگلیسی ارائه می دهد. پزشکان، دندان پزشکان، پزشکان بینایی و داروسازان به عنوان پیمانکار مستقل در این سرویس کار می کنند. این سرویس یکی از مزایای زندگی در انگلستان به شمار می رود.

تقریبا می توان گفت امکانات رفاهی برای زندگی در انگلستان کامل است و این از شرایط خوب زندگی در این کشور به حساب می آید. خدمات اجتماعی از طریق ادارات خدمات اجتماعی با اختیارات محلی ارائه می شود. این خدمات به کودکان و جوانان، خانواده های کم درآمد، بیکاران، معلولان، بیماران روانی و سالخوردگان اختصاص دارد. چندین سازمان مذهبی نیز کمک می کنند و مشاوره می دهند.

یکی از مزایای زندگی در انگلستان طرح بیمه ملی است که افراد را در برابر از دست دادن درآمد به دلیل بیکاری، زایمان و بیماری های طولانی مدت بیمه می کند. این مستمری بازنشستگی، مزایای زایمان زنان بیوه، زایمان، کمک هزینه های فرزند و سرپرست و آسیب های ناشی از شغل یا مرگ را فراهم می کند.

در ادامه به بررسی هزینه های زندگی در انگلستان و برخی مزایا و معایب زندگی در این کشور می پردازیم…

 1. هزینه های زندگی در انگلستان چگونه است؟

هزینه های زندگی در لندن انگلستان

به طور کلی هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره در لندن انگلستان 2867.18 دلار (2379.46 £) و هزینه های ماهانه یک نفر مجرد در این شهر 830.00 دلار (688.81£) (بدون احتساب اجاره) تخمین زده شده است.

شاخص هزینه زندگی در لندن انگلستان 71.71٪ بالاتر از در تهران و اجاره نیز در این شهر به طور متوسط 109.05% بیشتر از تهران می باشد. (منبع: ) (این سایت به شما کمک میکند تا مقایسه زندگی در انگلیس و کانادا، آمریکا، آلمان و هر کشور پیشرفته دیگر را به آسانی انجام دهید.)

Tower-Bridge,-London,-England-(2)

هزینه های زندگی در انگلستان: (نوامبر2022)

در جدول های زیر لیست هزینه های زندگی در انگلستان را در اختیار شما قرار می دهیم.

جدول 1 (هزینه های مربوط به رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در انگلستان)

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی-قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره ماهانه منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد  برای زندگی در انگلستان)

این اطلاعات بر اساس 45362 گزارش، توسط 2710 گزارشگر مختلف، طی 12 ماه گذشته جمع آوری شده است. شما با استفاده از این اطلاعات می توانید هزینه سالانه زندگی در انگلستان را برای خود محاسبه کنید.

داده های ما برای هر کشور بر اساس کلیه گزارش های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: )

 1. معایب زندگی در انگلستان شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در کشور انگلستان نیز مانند دیگر کشورها، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. ما در این بخش شما را با برخی از معایب زندگی در انگلستان آشنا می کنیم.

هزینه بالای زندگی در انگلستان

همانطور که پیش تر گفته شد، با توجه به این که هزینه زندگی در انگلستان 72.15٪ بالاتر از ایران است، زندگی در این کشور برای یک ایرانی هزینه بسیار زیادی را به همراه دارد. این مسئله یکی از مشکلات زندگی در انگلستان می باشد. تقریبا می توان گفت قشر مرفه تر می توانند زندگی در انگلستان را شروع کنند. پس باید گفت زندگی در انگلیس برای مهاجران ایرانی کمی مشکل خواهد بود.

علاوه بر آن هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان نیز برای یک دانشجوی بین المللی، بسیار بالاست. بهتر است بدانید که میانگین هزینه های زندگی دانشجویی در کشور انگلستان حدود 795 پوند در ماه (یا 183 پوند در هفته) است. زندگی و ، با توجه به تفاوت زیاد هزینه های این کشور با ایران، کار بسیار دشواری است و این موضوع از معایب زندگی در این کشور به حساب می آید.

مشکل بیکاری در انگلستان

یکی از معایب زندگی در انگلستان این است که در حال حاضر، با توجه به همه گیری ویروش کرونا درجهان، خسارت زیادی به بازار کار انگلستان وارد شده است. این کشور هم اکنون مانند بسیاری دیگر از کشورها، با بحران مالی مواجه است. همانطور که گفتیم نرخ بیکاری در این کشور در 4 سال اخیر، در بالاترین میزان خود قرار دارد. اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید، باید بدانید که هم اکنون مشکل بیکاری یکی از سختی های زندگی در انگلستان می باشد و شرایط زندگی مهاجران را در این کشور تحت تاثیر قرار داده است.

شما می توانید برای اطلاع ازدیگر مزایا و معایب زندگی در این کشور و آگاهی از مسائلی مانند سبک و سطح زندگی، قوانین زندگی، تجربیات، بهترین شهر برای زندگی در انگلستان و مقایسه زندگی در این کشور با کشورهای دیگر مثل کانادا، با موسسه ما تماس حاصل فرمایید.

Palace-House,-Beaulieu,-England

قسمت های انتهایی مقاله مختص بررسی برخی نکات جالب و کاربردی در انگلستان، شرایط اخذ ویزا و اقامت و معرفی چند وب سایت مفید در این کشور می باشد…

 1. نکاتی جالب و کاربردی درباره انگلستان

یکی از ویژگی های جالب انگلستان، تنوع در یک قطب نمای کوچک است. هیچ مکانی در انگلستان با دریا بیش از 75 مایل (120 کیلومتر) فاصله ندارد و حتی دورترین نقاط کشور نیز بیشتر از یک روز سفر جاده ای و یا راه آهن از لندن فاصله ندارند.

کشور انگلستان از آغاز تاکنون نویسندگان مهمی را همچون ویلیام شکسپیر، جورج اورول، ویرجینیا وولف، جین آستین، تی اس الیوت، آگاتا کریستی، تد هیوز و … را در خود پرورش داده است.

انگلیس ورزش های کریکت، فوتبال و راگبی را به جهانیان داد اما اکنون به ندرت در مسابقات بین المللی در هر یک از آن ها می درخشد. از جمله محبوب ترین فعالیت های ورزشی و تفریحی که انگلیسی ها در آن شرکت می کنند ماهیگیری، بسکتبال، اسنوکر و شنا می باشد.

غذاهای سنتی بریتانیا معمولاً شامل مفهوم “گوشت و دو سبزیجات” می شود که در اصل به این معنی است که غذا حاوی نوعی گوشت (معمولاً گوشت گاو، گوشت خوک، گوشت بره یا مرغ)، دو نوع سبزیجات (به طور معمول سبزیجات ریشه) و سیب زمینی ها می باشد.

اگر تجربه زندگی در انگلستان را داشته باشید می دانید که در این کشور برای احضار یک پیشخدمت در رستوران، بهتر است دست خود را تکان ندهید و او را صدا نکنید.

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

 1. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در انگلستان به چه صورت است؟

اگر شما می خواهید به انگلستان مهاجرت کنید، هم اکنون چند راه پیش روی شما وجود دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت های مخصوص خود می باشد. همکاران ما در برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت انگلستان در خدمت شما هستند.

 1. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در انگلستان:

 2. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در انگلستان مطلع شویم؟

شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در انگلستان (فرهنگ، کار، هزینه ها، ارزیابی شهرهای انگلستان، تجربیات زندگی در این کشور، مزایا و معایب و…)، با ما همراه باشید. برای همراهی با ما کلیک کنید.

انگلیس از شمال به اسکاتلند، از غرب به دریای ایرلند، ولز و اقیانوس اطلس، از جنوب به کانال انگلیسی و از شرق به دریای شمال محدود می شود. مساحت این کشور 130،278 کیلومتر مربع است.

طبق آمار سال 2018، جمعیت مردمی که در کشور انگلستان زندگی می کنند، 55٫98 میلیون است.

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره در لندن انگلستان 2867.18 دلار (2379.46 £) و هزینه های ماهانه یک نفر مجرد در این شهر 830.00 دلار (688.81£) (بدون احتساب اجاره) تخمین زده شده است.

هزینه بالای زندگی در انگلستانمشکل بیکاری در انگلستان

1- از آن جا که جهانگردی در اقتصاد انگلیس نقش به سزایی دارد، مشاغل زیادی نیز در این زمینه در این کشور وجود دارد.2- دانشگاه های معتبر3- سرویس بهداشت ملی4- طرح بیمه ملی

دکمه بازگشت به بالا